Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.

Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.

[ 1976 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99  Następna
Autor Wiadomość
#1941 PostWysłany: 22 Kwi 2022 22:15 

Cześć ludziska.
W maju lecę sobie po prostu z Krakowa do Gdańska liniami Ryanair, ale jako, że samolotem nie leciałam dobrych kilka lat, nie wiem jak wyglądają kontrole lotów. Mam wykupione pierwszeństwo wejścia na pokład i walizkę, oczywiście ryanair ma wymiary 55x40x20. Niestety moja walizka ma wymiary 57x,42x20 :D jest to dokładnie ta walizka: https://allegro.pl/oferta/walizka-podro ... 8786955550

Sprawdzają skrupulatnie na locie z Polski do Polski? Myślicie, że przejdzie z tymi 2 cm i zmieści się w koszyk w razie czego? Dzięki z góry :)
 Relacje PM off  

#1942 PostWysłany: 22 Kwi 2022 22:41 

niebieski
Przejdzie spokojnie, kontrolowanie raczej dotyczy tych co nie mają priorytetowego wejścia kupionego, a targają ze sobą takie walizki jak twoja licząc że przejdą i o dziwo czasami się udaje :)
 Relacje PM off  

#1943 PostWysłany: 09 Cze 2022 22:37 

Czeka nas pierwsza podróż tanimi liniami. Rodzina 2+2. Gdybyśmy lecieli Ryanair to w taryfie value 1 mały bagaż mamy wtedy na 4 osoby czy każdy członek rodziny może mieć 1 mały bagaż? W taryfie Regular - analogicznie: bagaż kabinowy i 1 małą podręczna torba na rodzinę czy dla CAŁEJ rodziny tylko te 2 sztuki?

I drugie pytanie: gdyby się okazało, że potrzebujemy jednak zabrać walizkę 1 dla wszystkich taką koło 20 kg, to musimy wykupić opcję Family Plus, a wtedy płacimy 120 zł więcej za każdą osobę. Czy można zrobić tak, że 1 osoba z dzieckiem pojedzie na taryfę Family, a drugi rodzic z drugim dzieckiem na Value?
wiem, że to straszne kombinowanie, ale czasem każdy grosz się liczy...

analogicznie jest w wizzair? (wiem, że te taryfy się inaczej nazywają, chodzi mi o zasadę: czy jak lecimy we czwórkę to przysługuje nam JEDEN bagaż dla wszystkich?
 Relacje PM off  

#1944 PostWysłany: 09 Cze 2022 23:38 

srebrny
gofer76 napisał(a):
Czeka nas pierwsza podróż tanimi liniami
W najtańszej taryfie każdemu pasażerowi przysługuje bagaż podręczny mały. Do każdego pasażera można dokupić oddzielnie również priorytet (bagaż podręczny duży) i bagaże nadawane.
 Relacje PM off  

#1945 PostWysłany: 29 Sie 2022 12:21 

Czy plecak 28 x 46 x 12 cm o ten: https://modivo.pl/p/spiral-plecak-legacy-s90010-czarny przejdzie przez kontrolę ryanair/wizzair jeśli nie zapakuje go całego i zagnę górę plecaka przed włożeniem do sizera? Ewentualnie może pasy kompresyjne pomogą?
 Relacje PM off  

#1946 PostWysłany: 29 Sie 2022 21:18 

niebieski
@ksz00

Przejdzie.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
 Relacje PM off  

#1947 PostWysłany: 12 Wrz 2022 14:20 

Mam pytanie czysto techniczne dot. kontroli, do tej pory dwa razy leciałem wizz air, gdy bezpłatny podręczny mógł być ciut większy niż aktualnie nigdy nie miałem kontroli bagażu ani takiej nie widziałem, więc moje plecaki są dosłownie o kilka (max 4 cm za wysokie). I chcę zapytać jak wygląda taka kontrola w WIzz wkładam do sizeerra i jak wystaje trochę na wysokość to mogę przycisnąć / przygnieść trochę ręką i będzie ok? Czy jeśli zabiorę rękę i znów trochę urośnie do swoich rozmiarów to każą mi coś dopłacać? Jak to wygląda w praktyce?
 Relacje PM off  

#1948 PostWysłany: 12 Wrz 2022 15:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 382
Kilometry: 640 225
Na oko tych 4 cm obsługa raczej nie zauważy. Mój obecny plecak na mały podręczny ma 46 cm (i górę ma trochę elastyczną tzn. do przygięcia) - jeszcze ani razu w Wizzie mi go nie sprawdzali.

#1949 PostWysłany: 12 Wrz 2022 20:01 

W Katowicach pani od kontroli bagazu sprawdzala niemal wszystkich. Jesli ktos nie mial miekkiego plecaka a cos ponadwymiarowego mial doplate. Nie spotkalem sie jeszcze z tak skrupulatnym sprawdzaniem 90% samolotu. Do tego uprzejmosc i przyjaznosc procesu pozostawiala... wszystko do zyczenia.
 Relacje PM off  

#1950 PostWysłany: 12 Wrz 2022 21:07 
Awatar użytkownika

niebieski
Bo w Katowicach obsługa lotniska jest zapewniona przez pocztę polską - a wszyscy wiemy jak ta instytucja działa, nie trzeba być miłym xD
 Relacje PM off
Mobilek lubi ten post.
KL_user uważa post za pomocny.

#1951 PostWysłany: 13 Wrz 2022 00:43 
Awatar użytkownika

Loty: 71
Kilometry: 111 122
srebrny
Jak leciałem miesiąc temu w KTW Wizzem to sprawdzali niemal wszystkim, chyba, że ktoś miał naprawdę miniaturowe plecaki. Również małe plecaki typu jakieś 15-20L wszystkie musiały przejść przez sizer. My się ustawiliśmy na niemal samym końcu i chociaż mieliśmy już godzinne opóźnienie i tak dalej każdy szedł do sprawdzenia. Nasze plecaki akurat miały każdy wymiar trochę za duży, więc musieliśmy się mocno postarać, żeby weszły do sizera, ale się udało :D
jackrabbit uważa post za pomocny.

#1952 PostWysłany: 13 Wrz 2022 13:53 

Ja lecę z Wrocławia. A możecie mi opisać właśnie jak wygląda takie "mocne postaranie się, żeby się zmieściły" ja tego w ogóle sobie nie potrafię wyobrazić.... Wkładam do sizera, trochę wystaje i co mam przycisnąć i powiedzieć komuś kto kontroluje, że przecież jak się ściśnie to nie wystaje... Moze ktoś to opisać w prostych słowach jak taka kontrola wygląda
 Relacje PM off  

#1953 PostWysłany: 13 Wrz 2022 13:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

1. Dajesz do sizera
2. Wystaje
3.1 Pracownik ma dobry dzień, przymika okiem, i każe ci iść dalej
3.2 Pracownik ma zły dzień, każe ci jakoś wepchnąć (w granicach normalności), wchodzi to ok, nie, to kara
3.3 Pracownik ma bardzo zły dzień, to każe ci zapłacić za priority albo opróżnić bagaz

Dlatego polecam taśmę klejąca do "zmniejszenia" torby
 Relacje PM off
tarman lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.

#1954 PostWysłany: 13 Wrz 2022 14:01 

srebrny
@laik1 tutaj masz przykład bardzo mocnego starania się ;)

Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1955 PostWysłany: 13 Wrz 2022 14:25 

Też w Katowicach kazali nam dopłacić za nieco za duże plecaki. Potwierdzam wszytko co napisano powyżej. Nigdzie indziej nie mieliśmy problemów z tymi plecakami, a latamy sporo.
 Relacje PM off  

#1956 PostWysłany: 13 Wrz 2022 14:31 
Awatar użytkownika

złoty
[quote="jaras724"]@laik1 tutaj masz przykład bardzo mocnego starania się ;)
A potem zabierasz do samolotu bagaż razem z sizerem :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1957 PostWysłany: 13 Wrz 2022 14:40 
Awatar użytkownika

złoty
Kilka lat temu byłem w Katowicach świadkiem jak gość nogą upychał z dość dużą ekspresją plecak do sizera - złapał kolor na twarzy, gdy przyszło ten plecak wyciągnąć z powrotem... Ten z filmiku to przy tamtym "dystyngowany" pan.. szkoda że nie nagrałem go "w akcji"
 Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.

#1958 PostWysłany: 13 Wrz 2022 15:18 

tarman napisał(a):
gdy przyszło ten plecak wyciągnąć z powrotem...

Wtedy nie trzeba sie juz spieszyc i to problem przewoznika, ze nie skasuje nastepnych... Generalnie ten cyrk ze zmniejszajaca sie rozmiarowka podrecznego jest nieprzyzwoity. Pamietacie jak 10l temu mozna bylo wziasc calkiem spore walizki i sie miescily na pokladzie? To juz lepiej by przyznali - chcesz miec bagaz plac, jak nie lec w gaciach ;-)
 Relacje PM off  

#1959 PostWysłany: 13 Wrz 2022 15:19 

ok, filmik bardzo dobrze oddaje kontrolę, ale niestety wychodzi na to, że nawet jak wcisnę to potem muszę stanąć obok więc on wróci do swojego kształtu i lipa.To jest plecak z tekturowymi plecami jak je zegnę to się wyprostują. Dziękuję za radę o taśmie. Szczerze mówiąc myśląłem o jakiś paskach ściągających. Jednak tak się zastanawiam czy z takimi paskami albo taśmą klejącą przejdę kontrolę bezpieczeństwa (nie będę podejrzany o terroryzm, że np. paskiem będe chciał obezwładnić załogę itd....) Generalnie lecę tylko dlatego, że mam punkty wizz do wykorzystania, które jutro przepadają orraz jedno z dzieci nie leciało samolotem i chce polecieć. Punktów nie starczy na wizz prioryty a nie chcę dopłacać. Lecimy pt-pon więc coś trzeba bedzie zabrac. Ale tak czy siak dziekuję bardzo za rady :)
 Relacje PM off  

#1960 PostWysłany: 13 Wrz 2022 15:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ja zawsze mam ducktape przy sobie. Można naprawić przy pomocy tej tasmy i nigdy nie bylo problemmu.
 Relacje PM off  

[ 1976 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Proximic [Bot] oraz 6 gości