Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 20 Mar 2012 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Kwestia szczescia/humoru osoby prowadzacej boarding.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 20 Mar 2012 21:17 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
jak mi każą płacić, to wyłamię te plastikowe kółka z torby i już będzie pasowało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 20 Mar 2012 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 118
Loty: 270
Kilometry: 451 543
LosAngeles18 napisał(a):
jak mi każą płacić, to wyłamię te plastikowe kółka z torby i już będzie pasowało :)


Jako agent check in nie takie rzeczy widzialem ;) a ile to par spodni mozna na siebie zalozyc... ;) W kazdym razie wierzcie lub nie, ale to nie jest kwestia osoby ktora sprawuje kontrole, a lotniska na ktorym pracuje... . Niektore sa bardziej rygorystyczne i nastawiaja sie na sprzedaz gate bagow, z gory narzucajac agentom odrzucanie bagazy ktore wystaja na przyslowiowy centyment - nawet jesli chodzi tylko o kolka... . Ze wzgledu na wysoki poziom monitoringu na lotniskach agent nigdy nie jest pewny czy nie jest wlasnie obserwowany przez swojego szefa, a zblizenie ktore oferuja kamery wystarczy zeby przeczytac artykul w gazecie osoby stojacej w kolejce do kontroli - co dopiero wynik pomiaru wagi bagazu itp... . To nasza praca, za ktora jestesmy rozliczani...
I naprawde - 10,90 to nie jest 10... kupujac 5kg cukierkow rowniez dostajesz 5,0 - jesli nasypie sie wiecej - doplacasz... Takze nie traktujcie agentow jak najwiekszych wrogow - takie mamy wymogi - nikt nie czerpie z tego satysfakcji - zapewniam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 21 Mar 2012 03:24 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Cytuj:
Jako agent check in nie takie rzeczy widzialem ;) a ile to par spodni mozna na siebie zalozyc... ;) W kazdym razie wierzcie lub nie, ale to nie jest kwestia osoby ktora sprawuje kontrole, a lotniska na ktorym pracuje... . Niektore sa bardziej rygorystyczne i nastawiaja sie na sprzedaz gate bagow, z gory narzucajac agentom odrzucanie bagazy ktore wystaja na przyslowiowy centyment - nawet jesli chodzi tylko o kolka... . Ze wzgledu na wysoki poziom monitoringu na lotniskach agent nigdy nie jest pewny czy nie jest wlasnie obserwowany przez swojego szefa, a zblizenie ktore oferuja kamery wystarczy zeby przeczytac artykul w gazecie osoby stojacej w kolejce do kontroli - co dopiero wynik pomiaru wagi bagazu itp... . To nasza praca, za ktora jestesmy rozliczani...
I naprawde - 10,90 to nie jest 10... kupujac 5kg cukierkow rowniez dostajesz 5,0 - jesli nasypie sie wiecej - doplacasz... Takze nie traktujcie agentow jak najwiekszych wrogow - takie mamy wymogi - nikt nie czerpie z tego satysfakcji - zapewniam ;)


Czyli to prawda, że dostajecie limity jak policjanci na mandaty. Trochę nie rozumiem jak lotnisko może narzucić takie coś, myślałem, że to zysk lini lotniczej, ale fakt faktem, że na niektórych lotniskach się bardziej czepiają niż na innych. Wiesz może jak to jest z tymi kartonami w Ryanair? Koszy się zbytnio nie boje, bo zawsze się uda jakoś dopchnąć, ale te kartony wydają się być mniejsze no i ciężko z nim kombinować...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 21 Mar 2012 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 118
Loty: 270
Kilometry: 451 543
jasek napisał(a):
Cytuj:
Jako agent check in nie takie rzeczy widzialem ;) a ile to par spodni mozna na siebie zalozyc... ;) W kazdym razie wierzcie lub nie, ale to nie jest kwestia osoby ktora sprawuje kontrole, a lotniska na ktorym pracuje... . Niektore sa bardziej rygorystyczne i nastawiaja sie na sprzedaz gate bagow, z gory narzucajac agentom odrzucanie bagazy ktore wystaja na przyslowiowy centyment - nawet jesli chodzi tylko o kolka... . Ze wzgledu na wysoki poziom monitoringu na lotniskach agent nigdy nie jest pewny czy nie jest wlasnie obserwowany przez swojego szefa, a zblizenie ktore oferuja kamery wystarczy zeby przeczytac artykul w gazecie osoby stojacej w kolejce do kontroli - co dopiero wynik pomiaru wagi bagazu itp... . To nasza praca, za ktora jestesmy rozliczani...
I naprawde - 10,90 to nie jest 10... kupujac 5kg cukierkow rowniez dostajesz 5,0 - jesli nasypie sie wiecej - doplacasz... Takze nie traktujcie agentow jak najwiekszych wrogow - takie mamy wymogi - nikt nie czerpie z tego satysfakcji - zapewniam ;)


Czyli to prawda, że dostajecie limity jak policjanci na mandaty. Trochę nie rozumiem jak lotnisko może narzucić takie coś, myślałem, że to zysk lini lotniczej, ale fakt faktem, że na niektórych lotniskach się bardziej czepiają niż na innych. Wiesz może jak to jest z tymi kartonami w Ryanair? Koszy się zbytnio nie boje, bo zawsze się uda jakoś dopchnąć, ale te kartony wydają się być mniejsze no i ciężko z nim kombinować...


Cos jest z tymi limitami na rzeczy, bo mamy celowac w 2 na lot, ale tak naprawde rzadko kiedy cel ten udaje sie osiagnac. Mamy stosowac zasade zero tolerancji i mamy pelne poparcie szefostwa - w sensie biora wszelkie skargi na siebie... A wszelkie wyklocanie sie nie przynosi najmniejszego efektu, poza zepsuciem sobie i nam humoru.

Co do kartonow to masz racje - prawda jest jednak ze kartony maja idealne wymiary - 55 x 40 x 20 - natomiast kosze sa troszke wieksze - dlatego kontrole koszowe sa zawsze latwiejsze. Zwlaszcza ze do kosza mozna doslownie wskoczyc razem z bagazem zeby go upchac - chociaz tego tez mamy pilnowac, zeby bagaze wchodzily lekko... - Taka funkcje spelnia wlasnie karton...
To zysk linii lotniczej, ale nie tylko - spory procent zaplaconej kwoty zasila konto lotniska na zasadzie prowizji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#126 PostWysłany: 21 Mar 2012 21:28 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
sylwia_pl napisał(a):
konradzik napisał(a):
co do wazenia to jeszcze nigdy nie spotkalem sie z wazeniem bagazu podrecznego chyba ze lecialem z rejestrowanym to kazali klasc na niego ale z samym podrecznym nigdy od wielu lat, tak wiec nie zwracalbym uwagi na wage torby


ja się z tym spotykałam nie raz i niestety było to dla mnie udręką, bo często mój podręczny to 12-13kg, więc wiem już co to znaczy zakładać na siebie 2kg ubrań
moja walizka to ponad 3kg (nie pamiętam teraz dokładnie ile), więc te 1,5kg różnicy.... może by mnie parę razy uratowało

na jakich lotniskach? na wikeszosci lotnisk odprawa celna jest w zupelnie innym miejscu niz check ini tam nie ma juz wagi. Po celnej wracaja Cie na check-in do wazenia?? latalem z kilkunastu lotnisk i nigdy sie z tym nie spotkalem widocznie mailem fart ale nigdy nie korzystalem z ryanaira tylko easy jet i wizz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#127 PostWysłany: 21 Mar 2012 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
konradzik napisał(a):
na jakich lotniskach? na wikeszosci lotnisk odprawa celna jest w zupelnie innym miejscu niz check ini tam nie ma juz wagi. Po celnej wracaja Cie na check-in do wazenia?? latalem z kilkunastu lotnisk i nigdy sie z tym nie spotkalem widocznie mailem fart ale nigdy nie korzystalem z ryanaira tylko easy jet i wizz

np. w Brukseli Charleroi.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#128 PostWysłany: 21 Mar 2012 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
konradzik napisał(a):
na jakich lotniskach? na wikeszosci lotnisk odprawa celna jest w zupelnie innym miejscu niz check ini tam nie ma juz wagi. Po celnej wracaja Cie na check-in do wazenia?? latalem z kilkunastu lotnisk i nigdy sie z tym nie spotkalem widocznie mailem fart ale nigdy nie korzystalem z ryanaira tylko easy jet i wizz


długo np na bruksela - charleroi było ważenie, przechodziłeś x-ray, sklepy i przed rozejściem na gate'y były wagi, jeśli miałes za dużo, trzeba było wyjść po x-ray i nadać jako bagaż rejestrowany
od kilku miesięcy nie widziałam tam żadnej wagi, ale kto wie czy zrezygnowali, czy ze względy na późnią godzinę sobie odpuszczają
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 21 Mar 2012 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Właśnie te kartony mnie przerażają, bo już gołym okiem widać, że są o wiele mniejsze. Niestety Ryan chyba co raz częściej z nich korzysta.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#130 PostWysłany: 21 Mar 2012 21:51 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
w brukseli mnie jeszcze nie bylo :D ale w easyjet nie ma limitu wagowo a z tego co przezylem wizz czepia sie bardziej wymiarow waga tez ich srednio interesowala. Przykladowo w paryzu 80% ludzi musialo wkladac do koszyczka przez co kolejka byla na cala hale ale nikt nie wazyl :P
w brukseli wazyli kazda linie czy tylko ryanaira?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#131 PostWysłany: 21 Mar 2012 21:56 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
Astrid napisał(a):
konradzik napisał(a):
na jakich lotniskach? na wikeszosci lotnisk odprawa celna jest w zupelnie innym miejscu niz check ini tam nie ma juz wagi. Po celnej wracaja Cie na check-in do wazenia?? latalem z kilkunastu lotnisk i nigdy sie z tym nie spotkalem widocznie mailem fart ale nigdy nie korzystalem z ryanaira tylko easy jet i wizz

np. w Brukseli Charleroi.

tam jest po prostu kolejna waga (albo nawet dwie), które ustawione są w takim zwężeniu korytarza i (gdy ja tam byłam) wszystkie* bagaże podręczne były mierzone i ważone.
*ja minęłam to miejsce jakoś bokiem czytając coś, w ogóle nie zwracając w ogóle uwagi na tych ludzi... nikt za mną nie wołał za mną, nikt nie kazał mi się wrócić :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#132 PostWysłany: 21 Mar 2012 22:00 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
ja mam ten sam patent przy wsiadaniu do samolotu :P gdy jeden sprawdza karte pokladaowa i zabiera a drugi szuka kozlow ofrianych do pomiaru bagazu am sluchawki na uszach i ide przed siebie nie ogladajac sie :P nigdy nie mierzylem bagazu :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#133 PostWysłany: 21 Mar 2012 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
konradzik napisał(a):
w brukseli mnie jeszcze nie bylo :D ale w easyjet nie ma limitu wagowo a z tego co przezylem wizz czepia sie bardziej wymiarow waga tez ich srednio interesowala. Przykladowo w paryzu 80% ludzi musialo wkladac do koszyczka przez co kolejka byla na cala hale ale nikt nie wazyl :P
w brukseli wazyli kazda linie czy tylko ryanaira?

Chyba każda, bo wagi stoją w miejscu, gdzie wszyscy pasażerowie przechodzą i nikt nie sprawdza jaką linią lecisz tylko każą ważyć.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#134 PostWysłany: 21 Mar 2012 22:14 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
moglbym prosic o nazwy pozostalych lotnisk na ktore trzeba zwracac uwage? przyda sie na przyszlosc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 29 Mar 2012 16:07 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 7
witam, mierzyl juz ktos z was walizke ormi : http://allegro.pl/mala-walizka-podrozna ... 32168.html w koszu ryana albo wizz ? przechodzi bez problemu ? pozdrawiam

edit: tak btw, fajny artykul o koszach tanich lini znalazlem :

http://www.pasazer.com/in-7715-bagaz,w, ... oznice.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 05 Kwi 2012 02:31 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
Witam
Proszę o poradę. Kupiłem to w IKEA za niemałą sumę:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/produ ... #/90212682
Po wielokrotnym mierzeniu w domu oraz przejechaniu się z tym na Okęcie do koszyka Wizz air stwierdzam:
- walizka spełnia większość wymiarów, ale:

55 (luz ok. 2-3 cm) x 40 (luz ok. 3 cm) x 20 cm (i tu pojawia się problem - przy kółkach jest to ok. 20,8-20,9 cm czyli prawie 21 cm!).

Taka walizka powinna bokiem włożyć się w kosz wizzaira. Próbując włożyć ją bokiem trzeba sie jednak nagimnastykować. Natomiast działa następujący patent: wkładanie walizki w pionie do dna i dopiero następnie obrócenie jej o 90 stopni na bok - wtedy dość luźno choć na styk (bez upychania) daje się położyć.

Czy sądzicie, że taki gabaryt niesie za sobą ryzyko nałożenia opłaty za bagaż? Czytałem masę historii o kłótniach o 2-3 cm, ale czy ta firma będzie się kłócić aż o 1 centymetr (nawet bez 1-2 milimetrów), skoro do koszyka ostatecznie wchodzi?

Zjeździłem pół Warszawy po marktach itp., dwa razy byłem z tym na Okęciu i mam serdecznie dość!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 05 Kwi 2012 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
DobryTata napisał(a):
Witam
Proszę o poradę. Kupiłem to w IKEA za niemałą sumę:
...
55 (luz ok. 2-3 cm) x 40 (luz ok. 3 cm) x 20 cm (i tu pojawia się problem - przy kółkach jest to ok. 20,8-20,9 cm czyli prawie 21 cm!).
...
Czy sądzicie, że taki gabaryt niesie za sobą ryzyko nałożenia opłaty za bagaż? Czytałem masę historii o kłótniach o 2-3 cm, ale czy ta firma będzie się kłócić aż o 1 centymetr (nawet bez 1-2 milimetrów), skoro do koszyka ostatecznie wchodzi?
Cytuj:


Wymiary które podaje linia są obligatoryjne, a więc kupując walizkę większą robisz to na własne ryzyko. Oczywiście niekiedy paxy wchodzą z takimi walizkami które się później w póki nie mieszczą...

W większości przypadków nie ma z tym problemu, ale najlepszym przykładem niech będzie przypadek admina (Kamila) w Rzymie z Wizzem, miał właśnie taką sytuację jak ty i musiał nadać walizkę na bagaż rejestrowy. Albo kupujesz wymiarowy bagaż, albo liczysz się z problemami ...
viewtopic.php?f=37&t=9&p=6952&hilit=rzym#p6952

Ja mam 2 plecaki i jedną walizkę, wszystko wymiarowe nawet nie przyszło mi do głowy kupować większe, zwłaszcza o 2 cm bo po co oprócz problemów nic się nie zyska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 05 Kwi 2012 11:28 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
W razie nałożenia opłaty - jak się płaci? Czy jest to gotówka, karta czy wezwanie do zapłaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 05 Kwi 2012 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
DobryTata napisał(a):
W razie nałożenia opłaty - jak się płaci? Czy jest to gotówka, karta czy wezwanie do zapłaty?


Zapłacić musisz na miejscu odroczenie opłaty nie wchodzi w grę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 05 Kwi 2012 11:49 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
Czy można płacić dowolną walutą? przykładowo lecę dajmy na to na Węgry, to mam mieć przy sobie kwotę w pln w warszawie, a potem zabierać forinty w drogę powrotną dla zabezpieczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group