Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2090 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105  Następna
Autor Wiadomość
#2021 PostWysłany: 03 Cze 2023 17:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22488
zdzisiek napisał(a):
słuchajcie w internecie łatwo jest pisac "dobrowolnie podał" :-) inaczej jest na lotnisku gdy nie jestes przy gejcie sam, ale z dzieciakami, dookoła ludzie i mało czasu


Dobrze wiedzieć. Na przyszłość ludzie będą tak będą dorabiać na zycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
#2022 PostWysłany: 03 Cze 2023 18:30 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 361
@zdzisiek możesz reklamować sposób pobrania opłaty a nie samą opłatę bo z tego co piszesz to ta była słuszna, więc chargback nie wchodzi w grę. A skoro mogłeś zapłacić gotówką ale jej nie miałeś i nie chciało ci się skoczyć do bankomatu to chyba dalsze rozkminianie tego przypadku jest bezcelowe.
p.s. @boost miałeś rację, zwracam honor :D
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#2023 PostWysłany: 03 Cze 2023 18:58 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
zdzisiek napisał(a):
Ryanair skasował mnie 11 euro za dodatkowy kilogram w bagażu rejestrowanym, pani zażądała kodu CVV karty mimo, że transakcje przeprowadzała stacjonarnie, na początku stwierdziła, że nie ma obsługi transakcji bezdotykowej, później, ze to jednak jest transakcja internetowa mimo, ze przeprowadzana stacjonarnie, i ze chce karte, ze nie potrzbuje PINu, a na moj komentarz, ze to zaprzeczenie wszelkich norm bezpieczenstwa placenia kartami bo podajac jej te dane moze mi wyczyscic konto mowi ze tak jej kazali i nie musze leciec samolotem, czy mieliście do tej pory styczność z tak bezczelnymi zachowaniami ryanaira?

Bagaż nadawany/rejestrowany nigdy nie będzie bagażem podręcznym czyli tu piszesz nie na temat.
Płatność w euro czyli według mnie zaistniała bariera językowa i wyszło jak wyszło. Na przyszłość wystarczyło na moment przerwać odprawę/nadawanie bagażu rejestrowanego i się przepakować, zapłacić gotówką itp itd. Postępowanie takie samo w przypadku bagażu podręcznego na gate.
Ja bym stosował po fakcie limity transakcji lub wymień kartę.
Ale tu już nie pisz, bo jest nie na temat.

boots napisał(a):
że dobrowolnie podał obcej osobie wszystkie dane karety,

:shock: :D :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2024 PostWysłany: 04 Cze 2023 12:46 

Rejestracja: 18 Maj 2022
Posty: 13
tak jak pisałem, w sytuacji pośpiechu człowiek jak to się mowi "macha ręką", alternatywa w postaci cashu jak domniemuje była, chociaż sam zapytałem na początku o kartę, nie było tu żadnej bariery językowej jak tu ktoś inputuje :-) oczywiście można było przerwać odprawę, można tez było iść do bankomatu, ale to zajmuje czas, a w sytuacji w jakiej się znalazłem nie było go, swoją drogą amex też stosuje przez telefon takie tricki gdzie proszą o kod cvv, ale tam jest rozmowa nagrywana a tutaj jest to cwaniacka zagrywka ryanaira.
Z tą dobrowolnością jest tak jak bagiety przychodzą komuś do domu, stosują kilka argumentów po czym pytają się czy mogą wejść, tam też jest "dobrowolność" :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2025 PostWysłany: 04 Cze 2023 12:52 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
Ważne, że rozróżniasz bagaż nadawany od podręcznego, limity wagi bagaży też ci były znane.
Masz nauczkę, a teraz na podstawie postów wyżej "rób co uważasz za słuszne". Na karcie zapewne " spokój" i nie masz argumentów, by coś napisać "na obronę"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2026 PostWysłany: 04 Cze 2023 13:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22488
zdzisiek napisał(a):
Z tą dobrowolnością jest tak jak bagiety przychodzą komuś do domu, stosują kilka argumentów po czym pytają się czy mogą wejść, tam też jest "dobrowolność" :-)


Bagiety dopóki mi nie pokażą nakazu sądowego, to nawet jak podadzą argument ze są papieżem mogą jedynie salto zrobić i pójść do pobliskiego chińczyka.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#2027 PostWysłany: 04 Cze 2023 15:57 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 38
Hejka. Jak nie w temacie to przekierujcie
Gdzie lub do kogo zgłosić reklamację dotyczącą opłaty za bagaż podręczny?
Lot Ryanair z Katowic do Wenecji. Pracownik stwierdził, że mój bagaż nie zmieści się pod siedzenie i skasowano 209 PLN kartą przy wejściu do samolotu. Reklamacja wysłana do Ryanair za pośrednictwem Centrum Pomocy, wróciła bo nie potrafią przekierować jej do odpowiedniego działu. Kto odpowiada za pracowników obsługi lotnisko czy linia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2028 PostWysłany: 04 Cze 2023 16:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
A co reklamowałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2029 PostWysłany: 04 Cze 2023 16:50 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
play80 napisał(a):
Hejka. Jak nie w temacie to przekierujcie
Gdzie lub do kogo zgłosić reklamację dotyczącą opłaty za bagaż podręczny?
Lot Ryanair z Katowic do Wenecji. Pracownik stwierdził, że mój bagaż nie zmieści się pod siedzenie i skasowano 209 PLN kartą przy wejściu do samolotu. Reklamacja wysłana do Ryanair za pośrednictwem Centrum Pomocy, wróciła bo nie potrafią przekierować jej do odpowiedniego działu. Kto odpowiada za pracowników obsługi lotnisko czy linia?

Jeśli pracownik nie kazał włożyć bagażu podręcznego do metalowego wzornika na gate i bez tego nałożył karę to wnioskuj o chargeback do banku wystawcy karty, powód
karta została obciążona niesłusznie;
Zgodnie z regulaminem Ryanair karę, opłatę za nieregulaminowy bagaż podręczny można nałożyć tylko w takim przypadku.
W uzasadnieniu napisz np to co ja w tym poście, dodaj jeszcze to zdanie
.Reklamacja wysłana do Ryanair za pośrednictwem Centrum Pomocy, wróciła bo nie potrafią przekierować jej do odpowiedniego działu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2030 PostWysłany: 04 Cze 2023 16:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
Cytuj:
karta została obciążona niesłusznie;

Ejże!
Pracownik obciążył kartę bez zgody pasażera, czy też pasażer sam wyraził na to zgodę? Skoro wyraził zgodę, to dobrowolnie zaakceptował płatność. Czyli karta została obciążona słusznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2031 PostWysłany: 04 Cze 2023 17:37 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
play80 napisał(a):
Hejka. Jak nie w temacie to przekierujcie
Gdzie lub do kogo zgłosić reklamację dotyczącą opłaty za bagaż podręczny?
Lot Ryanair z Katowic do Wenecji. Pracownik stwierdził, że mój bagaż nie zmieści się pod siedzenie i skasowano 209 PLN kartą przy wejściu do samolotu. Reklamacja wysłana do Ryanair za pośrednictwem Centrum Pomocy, wróciła bo nie potrafią przekierować jej do odpowiedniego działu. Kto odpowiada za pracowników obsługi lotnisko czy linia?

Ze względu na wpisy innego forumowicza do uzasadnienia o chargeback dodaj zdania poniżej

Ponadto powołuję się na regulamin Ryanair https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... _429737839
gdzie jasno określono wymiary i sprawdzanie wymiaru bagażu podręcznego

Wszyscy pasażerowie mają prawo zabrać ze sobą 1 małą osobistą torbę, która musi zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą (40 cm x 20 cm x 25 cm). Właśnie zwiększyliśmy wielkość naszego sortownika na bagaż podręczny z 35 x 20 x 20 cm (14 000 cm³) do 42 x 20 x 30 cm (25 200 cm³), aby umożliwić przewóz toreb podręcznych o większych rozmiarach niż te dotąd dozwolone.

Mojego bagażu nie umieszczono w metalowym sortowniku na Gate i bez tego nakazano uiszczenie karnej opłaty za nadmiarowy bagaż.
Chcę również podkreślić, że w przypadku odmowy uiszczenia tej opłaty wiązało, by się to jak mi przekazał personel linii lotniczej z odmową wejścia na pokład samolotu Ryanair.

Oczywiście to co napisałem ma tylko wtedy uzasadnienie, gdy nałożenie opłaty nie było poprzedzone kontrolą małego bagażu podręcznego w metalowym sortowniku na gate.
Góra
 Profil Relacje PM off
play80 uważa post za pomocny.
 
      
#2032 PostWysłany: 04 Cze 2023 21:06 

Rejestracja: 18 Maj 2022
Posty: 13
dg72 napisał(a):
Ważne, że rozróżniasz bagaż nadawany od podręcznego, limity wagi bagaży też ci były znane.
Masz nauczkę, a teraz na podstawie postów wyżej "rób co uważasz za słuszne". Na karcie zapewne " spokój" i nie masz argumentów, by coś napisać "na obronę"


ale tu nie chodzi o kwestie bagażu, chodzi o sposób płatności, który w ogóle nie powinien być klientowi proponowany, tu jest sedno sprawy

Zeus napisał(a):
zdzisiek napisał(a):
Z tą dobrowolnością jest tak jak bagiety przychodzą komuś do domu, stosują kilka argumentów po czym pytają się czy mogą wejść, tam też jest "dobrowolność" :-)


Bagiety dopóki mi nie pokażą nakazu sądowego, to nawet jak podadzą argument ze są papieżem mogą jedynie salto zrobić i pójść do pobliskiego chińczyka.


w internecie wszyscy hojracy a w realu to już inna para kaloszy :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2033 PostWysłany: 04 Cze 2023 21:55 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 361
zdzisiek napisał(a):
ale tu nie chodzi o kwestie bagażu, chodzi o sposób płatności, który w ogóle nie powinien być klientowi proponowany, tu jest sedno sprawy

Ja się z tobą w 100% zgadzam, masz rację, z tym że to nie jest powód do podważenia kary którą na ciebie nałożono. A tobie chyba tylko o to chodzi.
Możesz przysłużyć się innym pasażerom zgłaszając sprawę odpowiednim organom, dla siebie nic więcej nie ugrasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2034 PostWysłany: 05 Cze 2023 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 148
Loty: 45
Kilometry: 128 599
Siemka.

Juz kilka miesięcy minęło od ostatniej tułaczki z podręcznym przez Azje i tak sprawdzam sobie teraz te wymiary...

Listopadowy wypad zaczynamy od KTW-ATH W6... zawsze podróżowałem z Forclazem 40l któremu widzę daleko do obecnych wymiarów podręcznego w W6 oraz do innych linii w Azji...i ani razu nawet nie sprawdzali. Już nie pamiętam czy z taką pewnością podchodziłem do tego że nie sprawdzają czy te wymiary się zmieniły?:)



Ani razu na
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2035 PostWysłany: 05 Cze 2023 10:28 

Rejestracja: 18 Maj 2022
Posty: 13
marrak napisał(a):
zdzisiek napisał(a):
ale tu nie chodzi o kwestie bagażu, chodzi o sposób płatności, który w ogóle nie powinien być klientowi proponowany, tu jest sedno sprawy

Ja się z tobą w 100% zgadzam, masz rację, z tym że to nie jest powód do podważenia kary którą na ciebie nałożono. A tobie chyba tylko o to chodzi.
Możesz przysłużyć się innym pasażerom zgłaszając sprawę odpowiednim organom, dla siebie nic więcej nie ugrasz.


kary czy też opłaty za dodatkowy bagaż nie podważam, nie o to chodzi, chodzi tylko o sposób płatności, swoją drogą support revoluta pisze ze nie ma problemu ze w razie czego gdyby jakakolwiek oplata sie pojawila wg mnie niesluszna to charge back i ci zwrocimy, a odnosnie zachowania ryanaira to wg nich takie rzeczy mogą sie zdarzyć.. no cóż


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 19 Cze 2023 21:55, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2036 PostWysłany: 19 Cze 2023 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
dg72 napisał(a):
play80 napisał(a):
Wszyscy pasażerowie mają prawo zabrać ze sobą 1 małą osobistą torbę, która musi zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą (40 cm x 20 cm x 25 cm). Właśnie zwiększyliśmy wielkość naszego sortownika na bagaż podręczny z 35 x 20 x 20 cm (14 000 cm³) do 42 x 20 x 30 cm (25 200 cm³), aby umożliwić przewóz toreb podręcznych o większych rozmiarach niż te dotąd dozwolone.



Czy luźno wypełniony plecak o raczej standardowych wymiarach (44 cm x 30 x 14 cm) przejdzie obecnie?

Mój model wygląda tak:
[img]https://cdn.sport-shop.pl/p/v1/big/b59a800936a99e8558a28ab2eaabb374.jpg[/mg]
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2037 PostWysłany: 19 Cze 2023 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Przekroczenie wymiaru jest niewielkie, a plecak miękki więc powinieneś go bez problemu upchnąć w sizerze. Dodatkowo "na oko" plecak wygląda na mały i dlatego jest małe ryzyko, że będziesz musiał go do tego sizera wkładać.
Góra
 Profil Relacje PM off
KLAssurbanipal uważa post za pomocny.
 
      
#2038 PostWysłany: 02 Lip 2023 17:40 

Rejestracja: 02 Lip 2023
Posty: 1
Cytuj:
Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).


Witam, to jak to jest w końcu z tymi wymiarami małego podręcznego, musi być do 40 x 20 x 25 cm czy taki 42 x 20 x 32 cm też przejdzie?

Jakieś często polecane plecaki, torby spełniające te kryteria, poza Forclaz Travel 500 40l i CabinZero 28l?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2039 PostWysłany: 02 Lip 2023 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@esprit alpine
W razie kontroli bagaż podręczny musi się zmieścić do sizera. Wymiary sizera są trochę większe od oficjalnie podawanych wymiarów dozwolonego bagażu. W praktyce oznacza, to że bagaż podręczny może być trochę większy od oficjalnie podawanych wymiarów.
Może to być dowolny miękki plecak czy torba, również o większych wymiarach nawet od sizera, jeśli nie jest zapakowany "do pełna" i się da do tego sizera upchnąć w razie kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off
esprit alpine uważa post za pomocny.
 
      
#2040 PostWysłany: 12 Sie 2023 13:56 

Rejestracja: 12 Sie 2023
Posty: 5
Cześć,
Po raz pierwszy covidzie i zaostrzonych normach lecę z bagażem podręcznym i trochę się boję. Wykupiłam na wariata sam przelot Ryanerem z Katowic to Bergamo od wtorku do niedzieli tylko z bagażem podręcznym. Jakbym teraz chciała dokupić jakis bagaż to kosztuje prawie tyle co sam bilet, a mniejszy to mam problem z zakupem odpowiedniej walizki ;)
Dam radę spakować sie do posiadanego plecaka Hi-Tec Pioneer 25L któy wygląda mniej więcej tak tylko mój jest szary:
Image
tylko czy nikt mi sie do niego nie przyczepi? Trochę przekracza 2 wymiary, ale jak go nie napcham po kokdarde to powinien sie zmieści do sizera. Myślicie że mogą mi sie do niego przyczepić czy jest bezpieczny nawet jak będzie napchany? ;) Napis 25 L jest dosyć wyraźny ;)
Lata ktoś z takim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2090 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group