Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#1881 PostWysłany: 11 Lip 2021 03:04 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 122
Z moich doświadczeń wychodzi że Ryanair ale mimo wszystko chyba raczej to kwestia losowa. Ostatnio w Goteborgu bardzo się czepiali i kazali niektórym pasażerom dopłacać (Ryanair). Dziwnym trafem prowodyrem łapanki okazał się Polak a nie Szwed ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1882 PostWysłany: 07 Wrz 2021 18:06 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 13
Cześć. Zapewne (?) głupie pytanie:
Lecę Wizzair, mam wykupiony Wizz Priority, czyli mogę wziąć dwie torby na pokład. Czy to oznacza, że mogę także wziąć dwie te przeźroczyste torebki na kosmetyki?

Dzięki (ja to bym się w śniadaniówkę zmieścił, ale Żona...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1883 PostWysłany: 07 Wrz 2021 19:24 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Niestety ;) ,możesz tylko jedną torebkę 1 litrową na osobę/ czyli również z priority
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1884 PostWysłany: 13 Wrz 2021 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 23
Polecicie jakiś mały plecaczek na podręczny do ryanaira? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1885 PostWysłany: 20 Wrz 2021 13:44 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Pytanie pewno padało wiele razy, ale wolę się upewnić: jako podręczny wezmę plecak, który jest większy niż wymagane rozmiary, ale będzie on w połowie pusty. Czy jak go upchnę do miernika to przejdzie?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1886 PostWysłany: 20 Wrz 2021 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
przejdzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#1887 PostWysłany: 26 Wrz 2021 12:30 

Rejestracja: 17 Sie 2014
Posty: 19
witekkowal napisał(a):
mathew77 napisał(a):
Witam,
wybieram się w niedługim czasie z W6 w trase. Trzy - 4 loty. Żadną inną linią Mam wykupione Wizz Priority na prawie każdej trasie.
Niemniej nie chce brać 2 bagaży tylko jeden. Plecak 50 litrowy.
Czy da się? Nigdy wcześniej nie latałem z tak wielkim plecakiem.
Jak to wygląda od strony przewoźnika?
Będą jakieś problemy?
Plecak to ten z linka poniżej:
https://www.decathlon.pl/plecak-trekkin ... 83140.html


Mam ten plecak. Wszystko zależy jak bardzo będzie wypakowany. Bez tej górnej części wchodzi bez problemu w sizer Lotu (wkładany bokiem), a w sizerze Wizza (tym większym, wkładanym od góry), delikatnie wystaje. W którymś wątku wrzucałem foty tego plecaka w sizerach. Skoro masz priority to przecież możesz górną część odpiąć na czas boardingu.

EDIT: tu gdzieś jest mój post ze zdjęciami: plecak-na-bagaz-podreczny,1502,36?start=1580
Niestety link nie działa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1888 PostWysłany: 04 Paź 2021 17:44 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Lecę z Modlina do Pragi w piątek, chce zabrać jako podreczny ten oto plecak https://www.decathlon.pl/p/plecak-turys ... l703837439
Myślicie ze przejdzie jako podreczny, nie mam zamiaru pakowac duzo rzeczy wiec nie bedzie wypchany


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 05 Paź 2021 00:35, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1889 PostWysłany: 04 Paź 2021 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@mezo23 optycznie to ciezko odgadnac, ale sprawdz sobie wymiary, bo moga testowac w stelazu.

https://help.ryanair.com/hc/en-us/artic ... Bag-Policy
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
#1890 PostWysłany: 04 Paź 2021 18:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
mezo23 napisał(a):
Lecę z Modlina do Pragi w piątek, chce zabrać jako podreczny twn o to plecak https://www.decathlon.pl/p/plecak-turys ... l703837439
Myślicie ze przejdzie jako podreczny, nie mam zamiaru pakowac duzo rzeczy wiec nie bedzie wypchany
Imo bez problemu, o ile nie ma sztywnych pleców, ale Forclaz 40 zazwyczaj przechodzi bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
#1891 PostWysłany: 04 Paź 2021 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Jakie wymiary ma miernik Ryanair do dużego bagazu podręcznego? Mam torbę idealna do Wizzaira, czyli 55x40x23 (a nie x20 jak wymaga Ryanair).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1892 PostWysłany: 04 Paź 2021 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@pawi spoko, przejdzie jak za bardzo nie wypchasz. :-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1893 PostWysłany: 04 Paź 2021 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
@cccc gdyby ta torba była upychalna to bym się nie martwił, a ona jest sztywna ABS ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1894 PostWysłany: 04 Paź 2021 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@pawi, a masz mozliwosc podjechac wczesniej do lotniska i sobie sprawdzic?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1895 PostWysłany: 04 Paź 2021 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
@cccc 70 km, chyba będę zmuszony zrobić rundę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1896 PostWysłany: 04 Paź 2021 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@pawi, czasem za ladny usmiech Pani potrafi przymknac oko, powiesz, ze Cie zle poinformowali na forum podrozniczym. :D
Sprobuj na sam koniec przed zamknieciem gate, wtedy nie ma czasu na zabawe w stelazach.
Powodzenia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#1897 PostWysłany: 05 Paź 2021 00:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
mezo23 napisał(a):
Lecę z Modlina do Pragi w piątek, chce zabrać jako podreczny ten oto plecak https://www.decathlon.pl/p/plecak-turys ... l703837439
Myślicie ze przejdzie jako podreczny, nie mam zamiaru pakowac duzo rzeczy wiec nie bedzie wypchany

Nie powinno być problemu. Od jakiegoś czasu latam z Cabinzero Adv 32l, który ma wymiary 50x32x22 cm - też nie wypycham na maksa, w większości przypadków obsługa Ryanair w Modlinie w ogóle nie zwraca uwagi na to, co mam na plecach. Jedyna kontrola trafiła mi się w Burgas, pani była ewidentnie w złym humorze i liczyła na zbyt duży bagaż. Wtedy miałem wypchany nieco bardziej, ale wcisnąłem do ich miernika i nie było się do czego przyczepić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
#1898 PostWysłany: 06 Paź 2021 07:23 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
mezo23 napisał(a):
Lecę z Modlina do Pragi w piątek, chce zabrać jako podreczny ten oto plecak https://www.decathlon.pl/p/plecak-turys ... l703837439
Myślicie ze przejdzie jako podreczny, nie mam zamiaru pakowac duzo rzeczy wiec nie bedzie wypchany


Latam (latałem) dosyć często z tym plecakiem w W6. Nigdy nie zwrócił uwagi obsługi i nie musiałem wkładać go do sizera. Jeśli Twój plecak nie będzie wypchany to zmieści się do sajzera, w ostateczności możesz lekko zgiąć plecy plecaka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
#1899 PostWysłany: 06 Paź 2021 07:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
cccc napisał(a):
@pawi, a masz mozliwosc podjechac wczesniej do lotniska i sobie sprawdzic?
Wczoraj byłem na lotnisku. Jedna torba odpadła, a druga wchodzi na styk do sizera, z jedynym zastrzeżeniem, że bok wystaje jakieś półtora cm pod skosem, bo to taka nieregularna walizka ;) biorę ją.
Do sizera Wizz wchodzi bez problemów, jednak te 3 cm robią różnicę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1900 PostWysłany: 06 Paź 2021 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
witekkowal napisał(a):
mezo23 napisał(a):
Lecę z Modlina do Pragi w piątek, chce zabrać jako podreczny ten oto plecak https://www.decathlon.pl/p/plecak-turys ... l703837439
Myślicie ze przejdzie jako podreczny, nie mam zamiaru pakowac duzo rzeczy wiec nie bedzie wypchany


Latam (latałem) dosyć często z tym plecakiem w W6. Nigdy nie zwrócił uwagi obsługi i nie musiałem wkładać go do sizera. Jeśli Twój plecak nie będzie wypchany to zmieści się do sajzera, w ostateczności możesz lekko zgiąć plecy plecaka.


Na moje próby:

NH500 30 litrów wypchany nijak nie wchodzi do sizera.
NH500 20 litrów wypchany udaje się wcisnąć.

Jednakże, obsługa zazwyczaj ocenia "na oko" i 30 litrowy plecak na grzbiecie postawnego mężczyzny wygląda na mikry. Kilkanaście lotów Wizzairem i Ryanairem bez najmniejszego problemu. Ten sam plecak założony przez drobną kobietę czy dziecko zwraca uwagę, jako zbyt duży. Ale to już kwestia spostrzegawczości obsługi;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group