Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#1781 PostWysłany: 21 Mar 2019 16:49 

Rejestracja: 14 Mar 2019
Posty: 2
Cześć

Czy jest szansa, że ktoś usystematyzuje wymiary bagaży ? Ostatnio chyba dużo się zmienia i nie można się odnaleźć co u kogo jest podręcznym, co do nadania, a co nadbagażem. Miło by było gdyby ktoś postarał się podanie cen za nadbagaż i kryteriów jego wyceny. Dziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#1782 PostWysłany: 21 Mar 2019 17:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@Szklok Wikipost na górze strony jest już zaktualizowany.Cenę za nadbagaż znajdziesz na stronie przewoźnika,kryterium to ilość przekroczonych kg w stosunku do tego co wykupiłeś.FR ma taki zapis "Każdy pasażer przekraczający dopuszczalny limit bagażu rejestrowanego na torbę zostanie obciążony opłatą według stawki obowiązującej w dniu podróży. Opłata za nadbagaż wynosi obecnie 11 £/11 € za kilogram (lub kwota równoważna w walucie lokalnej). W6 ujmuje to tak ". Przed przybyciem na lotnisko zważ bagaż, ponieważ w przypadku toreb ważących od 20 do 32 kg zostanie pobrana opłata dodatkowa w wysokości 43 ​zł​/kg." Do nadawanych 10kg też stosują stawkę 43 zł za każdy przekroczony kilogram. Dużo zależy od obsługi jak "skrupulatnie" do tego podejdzie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1783 PostWysłany: 23 Mar 2019 02:45 

Rejestracja: 14 Mar 2019
Posty: 2
Wiadomo, że chodzi o kasę, gdyby chodziło o co innego to by był jeden standard - tak jak jest paleta euro.... zawsze jeden wymiar u każdego. I ile życie było by łatwiejsze? eh
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1784 PostWysłany: 23 Mar 2019 19:55 

Rejestracja: 23 Mar 2019
Posty: 2
Witam mam pytanie podczas zamawiania biletu w Wizzair wybrałem opcję bez wizz priority, ale dokupilem bagaż rejestrowany 10 kg. Dziś patrzę w podsumowanie a tma widnieje że mogę zabrać mały bagaż podręczny bezpłatnie i "podręczna walizkę na kółkach Maks ciężar 10 kg" no i zgłupiałem w tym momencie bo przecież zamawiałem bagaż rejestrowany który podam do łuku a nie zabiorę ze sobą na pokład. I moje pytanie do was brzmi czy to po prostu pomyłka i jednak mogę ta torbe do 10 kg nadać do luku czy jednak muszę zabrać ją ze sobą na pokład? Chciałbym uniknąć sytuacji że mnie nie wpuszcza. Lecę za trzy dni proszę o pomoc..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1785 PostWysłany: 23 Mar 2019 20:25 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Wpuszczą :) Ten 10 kg musisz oddać na check-in (czyli przed kontrolą bezpieczeństwa). Tam gdzie bagaże rejestrowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1786 PostWysłany: 23 Mar 2019 20:28 

Rejestracja: 23 Mar 2019
Posty: 2
Dziękuję za szybką odpowiedź już myślałem że to błąd aplikacji i nastąpiła pomyłka teraz wszystko już wiem. Dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia! ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1787 PostWysłany: 28 Mar 2019 13:18 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Podejrzewam, że pytanie znowu może wydać się durne, ale przeglądając forum znalazłem tylko bardzo stare wpisy, więc:

Czy zakupy z bezcłówki muszę wsadzić do podręcznego czy idąc na pokład z siatką traktowana będzie ona jako osobny bagaż podręczny? Chodzi mi konkretnie o Wizzaira. Czy np. wsadzając butelkę/coś innego do kieszeni kurtki będzie potraktowana jako część ubioru? :mrgreen:
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1788 PostWysłany: 28 Mar 2019 13:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Spokojnie wniesiesz na pokład w reklamówce ze sklepu ,to co zakupiłeś,nigdzie nic nie musisz upychać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#1789 PostWysłany: 28 Mar 2019 14:26 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Podziękował :)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1790 PostWysłany: 04 Kwi 2019 20:54 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
czy na lotnisku w Pyrzowicach można bez problemu zważyć sobie wcześniej przed kontrolą bagaż? Bo gdzieś mi się kiedyś przewinęło, że wprowadzono za to opłaty...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1791 PostWysłany: 04 Kwi 2019 21:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Są urządzenia ważące na monety,ale czasami jak przy którymś stanowisku do odprawy bagażu nie ma akurat kolejki można poprosić o gratisowe zważenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1792 PostWysłany: 05 Kwi 2019 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
Zawsze można podejść do wolnego stanowiska odprawy, gdzie nawet nikogo nie ma - wagi są cały czas włączone, więc można położyć bagaż i sprawdzić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1793 PostWysłany: 10 Kwi 2019 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Wczoraj na 3 loty W6, 2 razy plecak 40l musiałem wkładać do sizera czy się mieści jako 40x30x20. Sprawdzali w TGD i BUD, w CRL w ogóle nie sprawdzali
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1794 PostWysłany: 10 Kwi 2019 17:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@kamo375 Forclaz?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1795 PostWysłany: 10 Kwi 2019 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Tak
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1796 PostWysłany: 10 Kwi 2019 20:13 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Zdarzają się , że mierzy się wymiary plecaka dokładnie czy tylko sizer?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1797 PostWysłany: 10 Kwi 2019 20:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Tylko do sizera.
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#1798 PostWysłany: 11 Maj 2019 14:24 

Rejestracja: 11 Maj 2019
Posty: 3
-- 11 Maj 2019 14:22 --

Dzień dobry! :)

Niedługo wybieram się do Norwegii z Gdańska z Wizzairem.
Mam kilka wątpliwości i bardzo proszę o pomoc :)

1. Czy ktoś może mierzył dokładnie koszyki już przy samej odprawie (te plastikowe) z Wizzaira?
2. Czy na lotnisku w Gdańsku bardzo zwracają uwagę na rozmiary?

Lecę z plecakiem Forclaz Travel 500 (https://www.decathlon.pl/plecak-trekkingowy-escape-50-mski-id_8383140.html?gclid=CjwKCAjw5dnmBRACEiwAmMYGOd0LDt6txtu4cC-IiqmTi38zowq8Kd_RCfs4ee8tk2lgVqcugS-A_hoCpacQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
Wymiarowo jest 56x39x26
Da się upchnąć w te wymiary, ale to dosłowne ,,upchnąć”.

Mam wykupione Wizz Priority i oprócz dużego plecaka biorę tez mały. Wysokość przekracza z 5 cm, ale da się plecak zagiąć. Myślicie, że przejdzie?

Oraz czy strechowanie bagażu podręcznego wchodzi w grę przed samą kontrolą bezpieczeństwa? (strech oczywiście folią spożywczą przytrzymałby mi wygięte wymiary)?

Dziękuję z całego serca,
I miłego popołudnia :)

-- 11 Maj 2019 14:24 --

Dzień dobry! :)

Niedługo wybieram się do Norwegii z Gdańska z Wizzairem.
Mam kilka wątpliwości i bardzo proszę o pomoc :)

1. Czy ktoś może mierzył dokładnie koszyki już przy samej odprawie (sizery) z Wizzaira?
2. Czy na lotnisku w Gdańsku bardzo zwracają uwagę na rozmiary?

Lecę z plecakiem Forclaz Travel 500 (https://www.decathlon.pl/plecak-trekkingowy-escape-50-mski-id_8383140.html?gclid=CjwKCAjw5dnmBRACEiwAmMYGOd0LDt6txtu4cC-IiqmTi38zowq8Kd_RCfs4ee8tk2lgVqcugS-A_hoCpacQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
Wymiarowo jest 56x39x26
Da się upchnąć w te wymiary, ale to dosłowne ,,upchnąć”.

Mam wykupione Wizz Priority i oprócz dużego plecaka biorę tez mały. Wysokość przekracza z 5 cm, ale da się plecak zagiąć. Myślicie, że przejdzie?

Oraz czy strechowanie bagażu podręcznego wchodzi w grę przed samą kontrolą bezpieczeństwa? (strech oczywiście folią spożywczą przytrzymałby mi wygięte wymiary)?

Dziękuję z całego serca,
I miłego popołudnia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1799 PostWysłany: 11 Maj 2019 14:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Podręcznego nie radzę streczować.Po skanowaniu czasem chcą zajrzeć do środka.Zmieszczenie plecaków do wzornika w dużej mierze zależeć będzie od stopnia wypakowania ,co wiąże się z możliwością ugniecenia w razie kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cara2106 uważa post za pomocny.
 
      
#1800 PostWysłany: 11 Maj 2019 15:01 

Rejestracja: 11 Maj 2019
Posty: 3
miriam napisał(a):
Podręcznego nie radzę streczować.Po skanowaniu czasem chcą zajrzeć do środka.Zmieszczenie plecaków do wzornika w dużej mierze zależeć będzie od stopnia wypakowania ,co wiąże się z możliwością ugniecenia w razie kontroli.


A strechowanie w taki sposób, ze dostęp do środka od góry będzie? Mogłoby przejść?

Dziękuję bardzo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group