Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2086 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#1221 PostWysłany: 07 Lis 2016 13:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Stare, ale wymiary aktualne:
http://www.pasazer.com/news/6566/bagaz,w,lowcostach,2,cm,robia,roznice.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1222 PostWysłany: 09 Lis 2016 12:45 

Rejestracja: 04 Paź 2013
Posty: 59
Cześć.
Niedawno męczyłem tu niemiłosiernie o kwestię drugiego bagażu podręcznego (jedna mała torebka o wymiarach 35 x 20 x 20 cm) , którym miał być laptop w futerale.
Rzeczony laptop 15,6 cala w futerale w jednym z wymiarów zdecydowanie przekracza normę.
Dla pewności udałem się na krakowskie lotnisko i zapytałem w okienku RyanAir oraz w check-in RyanAir i okazało się, że laptop w futerale spokojnie przechodzi mimo no jakby nie było złamania umownych przepisów.

Mam nadzieję, że dziewczę, które mnie o tym poinformowało posiada taką samą wiedzę jak każdy inny pracownik check-in :?
Przy okazji sympatyczna pracownica powiedziała, że +1kg w bagażu rejestrowanym "jeszcze przejdzie" ale akurat ja obawiałbym się tego testować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1223 PostWysłany: 13 Lis 2016 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Grzechmund napisał(a):
Rzeczony laptop 15,6 cala w futerale w jednym z wymiarów zdecydowanie przekracza normę.
Dla pewności udałem się na krakowskie lotnisko i zapytałem w okienku RyanAir oraz w check-in RyanAir i okazało się, że laptop w futerale spokojnie przechodzi mimo no jakby nie było złamania umownych przepisów.

Ciekawe, czy podobnie potraktowaliby torbę na laptopa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1224 PostWysłany: 13 Lis 2016 00:45 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Jak ja wypchasz to wiadomo, ze tak ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1225 PostWysłany: 17 Lis 2016 22:59 

Rejestracja: 04 Paź 2013
Posty: 59
No to znowu mam zagwozdkę bo cały czas chodzi mi o torbę i teraz się zastanawiam czy na lotnisku używałem słowa "torba" czy "futerał" a jeśli "futerał" to czy dziewczyna rozumiała, że mówimy o torbie :-/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1226 PostWysłany: 17 Lis 2016 23:04 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Ryan ma takie luzne podejscie do tych bagazy.. 3loty w 3dni i tylko raz zapytali czy nie chce oddac walizki do luku, mialem jeszcze maly plecak i torbe z jedzeniem, z walizka jezdze na zywca, nie pasuje do wymiarow ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1227 PostWysłany: 22 Lis 2016 18:10 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 1
Cześć, za miesiąc wybieram się na kilku dniowy wypad do Włoch lecąc Wizair'em i wracająć Rayair'em. Swoją przygodę z lataniem dopiero zaczynam i nie wiedziałem jak bardzo różnią się wymiary w różnych liniach lotniczych. Szukam torby lub walizki która przejdzie w Wizzair i Ryanair (czyli 42x32x20) poniżej 150zł. Może ktoś coś polecić? Czy lepiej kupić z rozmiarami do Wizzair i dopłacić za przewóz większej (nie mam pojecia ile coś takiego może kosztować)? przy okazji zapytam jeszcze jak jest z dodatkowym bagażem, w Ryanair drugi bagaż jest darmowy a Wizzair wykupiłem pierwszeństwo wejścia wraz z dodatkowym bagażem. Czy w obu liniach mogę wziąć sobie zwykły plecak mieszczący się w wymiarach oczywiście? gdybyście mieli jakieś dodatkowe pomocne informacje będę wdzięczny :)

Dzięki, pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1228 PostWysłany: 22 Lis 2016 19:41 

Rejestracja: 04 Paź 2013
Posty: 59
Czytałem dziesięć razy ten post, żeby zrozumieć ;-)

-jeśli zaczynasz przygodę to dla spokoju -skoro lecisz raz wizzem- weź walizkę w rozmiarach WizzAira czyli mniejszych. Wbrew pozorom do małej walizki kabinowej można upchnąć słonia, tylko nie zapomnij zważyć wcześniej bo to jest największy problem - waga. Zdziwisz się jak wiele rzeczy możesz załadować do małej walizki a potem drugi raz się zdziwisz, widząc ile ważą dwie pary butów, bluza i 4 koszulki.

-co do wzoru i fasonu i marki to sorry musisz zapytać jakiejś modowej blogerki :) ale to tylko walizka i czy kosztuje 89 w tesco czy 599 w jakimś markowym sklepie to wciąż kawałek plastiku i szmaty.

-na pytanie o plecak sam sobie odpowiedziałeś.

Doczytaj dobrze o jedzeniu, piciu, kosmetykach itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#1229 PostWysłany: 23 Lis 2016 12:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
sbagieta napisał(a):
Szukam torby lub walizki która przejdzie w Wizzair i Ryanair (czyli 42x32x20) poniżej 150zł. Może ktoś coś polecić?


Jeśli chodzi o torby/walizki, to fly4free informuje o promocji http://www.fly4free.pl/idealna-walizka-na-bagaz-podreczny-za-99-pln-promocja/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1230 PostWysłany: 23 Lis 2016 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 124
Kilometry: 358 878
niebieski
akurat ta z promocji jest idealna,ale tylko do wizzara,bo jest o 5cm za szeroka do ryanaira. Sam kupiłem walizkę wittchen
15L ,która właśnie spełnia wymogi wizzair i ryanair wygląda trochę jak kosmetyczka na kółkach,ale da się w nią upchać co nieco.
Na małe wypady akurat ,a na większe to już wg uznania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1231 PostWysłany: 23 Lis 2016 13:47 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Ta z promocji jest ładna, ale ma niesamowicie głośne kółka,
W Sports Direct mają z reguły małe Dunlopy za 39zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1232 PostWysłany: 23 Lis 2016 15:51 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Witajcie,
1.Czy przy wykupionym dużym bagazu podrecznym w Wizzair mogę coś jeszcze wnieść ze sobą( maly plecak? reklamowke z jedzeniem?)
2.Czy moge wniesc na poklad zawieszoną na szyi lustrzanke ze sporym teleobiektywem?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1233 PostWysłany: 23 Lis 2016 15:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
A w Wikipoście jest napisane jak wół:

"Wizzair:

Pasażerowie nie mający pierwszeństwa wejścia na pokład mogą wnieść tylko jedną sztukę bagażu podręcznego .

Podstawowy bagaż w Wizzair to mały bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm, który wniesiemy na pokład samolotu bezpłatnie.

Mamy możliwość wykupienia dużego bagażu podręczny (dalej mamy prawo do JEDNEGO bagażu podręcznego): Jeśli wymiary bagażu podręcznego są większe niż wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie przekraczają 56 x 45 x 25 cm. Bagaż musi zmieścić się w schowku nad siedzeniami, a pasażer musi być w stanie umieścić go tam samodzielnie.

Pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład mogą wnieść 1 dodatkowy przedmiot osobisty oprócz małego lub dużego bagażu podręcznego. Dodatkowym przedmiotem osobistym może być torebka, torba z laptopem lub aparatem, których wymiary nie przekraczają 40 x 30 x 18 cm. Jeśli pasażer z pierwszeństwem wejścia na pokład wnosi 2 sztuki bagażu podręcznego, z których każda ma wymiary większe niż maksymalne wymiary dodatkowego przedmiotu osobistego, jedną torbę należy nadać jako bagaż rejestrowany za odpowiednią opłatą.
Dodatkowy przedmiot osobisty musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem."
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1234 PostWysłany: 23 Lis 2016 16:48 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Znam ten zapis ale znajomi mówili, że wnosza małe plecaki czy torebki przy duzym bagazu podrecznym i nie bylo problemów, stąd moje pytanie, gdyz zazwyczaj latałem z refejstrowanym a przy 3 dniowym wypadzie nie potrzebuje zabierac 23 kg.

A jak z lustrzanką? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1235 PostWysłany: 23 Lis 2016 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2016
Posty: 36
Loty: 18
Kilometry: 32 160
Z moich obserwacji wynika że to czy będą robić problem z bagażem podręcznym i jego wymiarami zależy od lotniska. Na jednym bacznie się przyglądają i każą się przepakowywać albo dopłacać, na innym mają to w nosie, bylebyś nie miał na plecach plecaka ze stelażem itp ;-). Aparat mogą kazać schować do bagażu, szczególnie jak mówisz o lustrzance która rzuca się w oczy, a nie masz wykupionego pierwszeństwa :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#1236 PostWysłany: 23 Lis 2016 18:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
miron40a napisał(a):
akurat ta z promocji jest idealna,ale tylko do wizzara,bo jest o 5cm za szeroka do ryanaira.


W takim razie pytanie do latających z taką walizeczką Wittchen:czy w Ryanair przepuszczają jako podręczny mimo przekroczonego jednego wymiaru o 5 cm? Pozostałe są na sporo mniejsze od limitów, całość wygląda niepozornie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1237 PostWysłany: 23 Lis 2016 18:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Nie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1238 PostWysłany: 23 Lis 2016 18:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
To że w większości przypadków puszczają nie traktuj ,że raz nie zdarzy się inaczej.Mnie nie przytrafiło się ,aby się przyczepili ;) Każdy sam ryzykuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1239 PostWysłany: 23 Lis 2016 20:19 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
@‌Japonka76‌ zawsze mozna z partyzanta, hej zabieracie bagaze do luku (przed boardingiem) dac sie okleic wtedy nikt ńie zapyta o wymiar, jesli bedzie w granicach normy. Moja walizka sie nie miesci w przymiar a na pokladzie widzialem ostatnio ze 1,5 razy wieksze od mojejj
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#1240 PostWysłany: 25 Lis 2016 11:04 

Rejestracja: 10 Lis 2016
Posty: 8
Cześć

Orientujecie się czy torba sportowa wymiary
Wymiary: 27 cm x 29 cm x 60 cm

Przejdzie jako bagaż podręczny w Ryanair , oczywiście nie zapakowana po brzegi.
Dokładnie taka torba :
http://www.adidas.pl/torba-3-stripes-te ... J9993.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2086 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group