Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2090 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#1341 PostWysłany: 27 Cze 2017 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Kilka razy widziałam jak przy bramce obsługa prosiła o włożenie do wzornika osoby które miały ewidentnie za duże bagaże: torby, walizki, plecaków nie zaobserwowałam. Gołym okiem było widać że taki bagaż na 100% nie zmieści się, wybrany delikwent mimo usilnych prób nie dawał rady włożyć bagażu, cały spocony i zdenerwowany kierował błagalny wzrok z niemym zapytaniem "co teraz?" na obsługę a Ci z uśmiechem na ustach (ironicznym lub sympatycznym, do wyboru) dawali mu naklejkę "free gate bag".

Moja walizka ma te 2-3 cm za dużo, więc staram się pakować ją tak, żeby były w niej same ciuchy i inne pierdoły nie na teraz, elektronika i cenniejsze rzeczy idą do plecaka (mały podręczny), pod bramką obserwuję obsługę i jak za długo przyglądają się mojej walizce to sama pytam o "free gate bag". Zazwyczaj nie ma problemu i nikt mi jej nie mierzy, dodatkowo nie muszę klamota targać ze sobą na górę do samolotu ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#1342 PostWysłany: 27 Cze 2017 09:18 

Jak juz sprawdzają wymiary bagażu podręcznego na gate to błagalny wzrok nic nie pomaga i za niewymiarowy bagaż kierują do.... czytnika kart do wyboru debetowych/kredytowych
Są różne etapy gate, te z wyborem i naklejkami jest wcześniej niż sprawdzanie kart oraz wymiaru bagażu, rzadko czy prawie nigdy nie zdarza się tu nalepianie naklejek bagaż do luku bagażowego
Góra
 PM off  
      
#1343 PostWysłany: 27 Cze 2017 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@gorny77
Ja tam się spierać nie zamierzam, ale jakbym nie widziała na własne oczy to bym siedziała cicho :).
Fakt, że kilka razy jeszcze przed rozpoczęciem boardingu obsługa nudząc się wybierała sobie delikwenta z na oko za dużym bagażem i prosiła go o włożenie walizki do wzornika.
Faktem jest też to, że jakiś czas temu przy wylocie z Wrocka już po zeskanowaniu karty pokładowej dziewczęciu stojącemu przede mną kazali zrobić to samo a jak się nie zmieściło to dostała żółtą naklejkę.
Cóż, widać mamy różne doświadczenia i potwierdza się to, że wszystko zależy od widzimisię obsługi... albo "niewidzimisię" w niektórych przypadkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1344 PostWysłany: 27 Cze 2017 10:18 

Piszemy o FR, a tam w 99,9% wybór bagażu na gate do luku odbywa się przed właściwą odprawą czyli przed wejściem na pokład samolotu z sprawdzeniem karty pokładowej, dokumentu podróży i rzadko kiedy wymiaru bagażu

Twój wpis jest bardzo optymistyczny, że jak ktoś przesadzi to czeka go co najwyżej nalepienie żółtej naklejki bagaż podręczny do luku, a tak nie jest (może wtedy jak przed odprawą na gate nie wybiorą tych 30-40 bagaży do luku, dokładnej liczby nie pamiętam)

Ale fakt, wszystko zależy od obsługi gate i ich stanowczości oraz otrzymanych wytycznych
Góra
 PM off
Clementiaa lubi ten post.
 
      
#1345 PostWysłany: 27 Cze 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Anonymous napisał(a):
Ale fakt, wszystko zależy od obsługi gate i ich stanowczości oraz otrzymanych wytycznych

I tego się trzymajmy :)

Czy mój wpis jest optymistyczny? Nie wiem, opisywałam tylko swoje doświadczenia (widocznie mam dużo szczęścia), poza tym oczywiste jest, że na gate można się wszystkiego spodziewać i lepiej jest jednak mieć tą debetówkę/kredytówkę głęboko schowaną w kieszeni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1346 PostWysłany: 27 Cze 2017 22:38 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Hey, w nawiązaniu do artykułu na SG dodam do siebie info dot. bagażu FR. Wracając w niedzielę z Alicante spotkałem się z nowym (przynajmniej dla mnie) przymiarem bagażu FR. Do tej pory bagaż był wsadzany od góry i nawet jak na głębokość był większy niż dopuszczalny (nazwijmy to brutto 22 cm) wymiar to dało się go wcisnąć gdyż pręt z przodu dopychał go. Obecnie przymiar który widziałem jest inaczej skonstruowany. Torbę wsadzamy z boku! Sam od lat latam w walizkami które wiele razy były sprawdzane i zawsze dało się je wcisnąć w przymiar i wyciągnąć dopychając reką przednia klapę walizki. Moje walizki nie są sztywne. W nowym przymiarze po włożeniu od boku, torby które nie są spięte np. taśmą wystają poza obrys. Parę osób było sprawdzanych i generalnie do każdej była ta sama uwaga. Na wysokość i szerokość OK, ale głębokość już nie. Pozytywnie nikt nie miał dopłaty ale myślę, że to tylko kwestia czasu jak wymienią wszystkie przymiary na innych lotniskach. Reasumując jak nie masz walizki sztywnej o idealnym wymiarze to lepiej mieć w odwodzie taśmę którą ściśniesz torbę do 20 cm. Niestety nie zrobiłem zdjęcia. Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1347 PostWysłany: 28 Cze 2017 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Czy to był sizer niebieski, oznaczony logo Ryanair? Czy może inaczej wyglądający - lotniskowy/agenta handlingowego?

Do tej pory wiadomą sprawą było to, że oficjalny kosz miał kilka cm zapasu - może postanowili go "ulepszyć". 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1348 PostWysłany: 28 Cze 2017 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Też się w czerwcu spotkałem z tymi nowymi wzornikami. Są Ryanairowe i z daleka widać, że bardziej dokładne.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1349 PostWysłany: 28 Cze 2017 12:32 

Rejestracja: 22 Lip 2016
Posty: 5
Potwierdzam, zdaje się, że zaczną bardziej kontrolować wymiary bagaży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1350 PostWysłany: 28 Cze 2017 17:10 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Cos takiego. Moze malo wyraźne. Image

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1351 PostWysłany: 01 Lip 2017 07:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Jestem właśnie na Okęciu i tutaj też już widzę nowy wzornik Ryanaira
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1352 PostWysłany: 02 Lip 2017 16:23 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Pytanko czy w wizzair - z wykupionym duzym bagazem podrecznym moge zabrac plecak zeby spakowac np laptopa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1353 PostWysłany: 02 Lip 2017 16:28 

NIE, chyba że wykupisz pierwszeństwo wejścia dzięki czemu otrzymasz drugi nieco mniejszy od małego darmowy bagaż podręczny
Góra
 PM off  
      
#1354 PostWysłany: 02 Lip 2017 16:31 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
A można to jeszcze zrobić jak mam już kupiony bilet? - jeśli tak to jaki koszt jest na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1355 PostWysłany: 02 Lip 2017 16:37 

Logowanie myWizz, lub znajdz rezerwację- moje rezerwacje - dodaj usługi - po przeklikaniu na końcu u góry priorytet 22 zł/os/lot (ale tylko dla wszystkich na danej rezerwacji)
Masz wtedy drugi mały bagaż w cenie, po już dokonanej odprawie po wykupieniu priorytetu należy jeszcze raz wydrukować czy wygenerować kartę (wydrukować najlepiej przez book wizzair, wtedy zdarza się darmowy bonus)
Góra
 PM off  
      
#1356 PostWysłany: 02 Lip 2017 16:54 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Dzięki kolego, dawno nie leciałem wizzem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1357 PostWysłany: 03 Lip 2017 10:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Pstryknąłem na lotnisku fotkę nowego wzornika Ryanair. Niestety nie miałem miarki, żeby sprawdzić czy jest jakiś "zapas". Generalnie wygląda na to, że wystające rączki od toreb/walizek na kółkach nie powinny być większym problemem (tak oceniam to wycięcie w środkowej części, pytanie czy tak też będzie oceniać obsługa Ryanaira ;) ), ale brak trzymania wymiarów nazwijmy to na obrysie walizki (nie licząc rączki) może już powodować kłopoty z kwalifikacją bagażu jako podręczny.

Załączniki:
9E8A5053-001.JPG
9E8A5053-001.JPG [ 158.93 KiB | Obejrzany 1306 razy ]
9E8A5052-001.JPG
9E8A5052-001.JPG [ 145.2 KiB | Obejrzany 1306 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marlus lubi ten post.
 
      
#1358 PostWysłany: 03 Lip 2017 21:31 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Anonymous napisał(a):
Logowanie myWizz, lub znajdz rezerwację- moje rezerwacje - dodaj usługi - po przeklikaniu na końcu u góry priorytet 22 zł/os/lot (ale tylko dla wszystkich na danej rezerwacji)
Masz wtedy drugi mały bagaż w cenie, po już dokonanej odprawie po wykupieniu priorytetu należy jeszcze raz wydrukować czy wygenerować kartę (wydrukować najlepiej przez book wizzair, wtedy zdarza się darmowy bonus)

@gorny77 co znaczy, że zdarza się dodatkowy bonus? Mam zrobione odprawy w te i nazad, z wykupionym priorytetem. Na razie są sobie na koncie, bez ich drukowania bo wyjazd za 10 dni.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1359 PostWysłany: 03 Lip 2017 21:36 

https://book.wizzair.com/pl-PL/FlightSearch
dana rezerwacja, karty pokładowe z ich przestudiowaniem, a nuż
Góra
 PM off  
      
#1360 PostWysłany: 04 Lip 2017 15:06 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
-- 04 Lip 2017 15:06 --

chyba nie widzę żadnych bonusów :)

-- 04 Lip 2017 15:06 --

chyba nie widzę żadnych bonusów :)
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2090 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group