Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kontakt telefoniczny z Wizzair

kontakt-telefoniczny-z-wizzair,15,23835

Telefon alarmowy (skasowane loty/zmiana godzin)
22 128 49 05

Tani numer ogólny do Wizzair:
32 213 29 16

wizzair-zakup-biletow-odprawa,225,46492

Zwrot pieniędzy na konto / kartę / wizzair / zwrot za bilet
viewtopic.php?f=15&t=20384&p=1320536#p1320278

Doładowanie konta
pytania-doladowania-konta-itd,181,24060

Przepisanie bagażu rejestrowanego na drugą osobę w rezerwacji- możliwe -> dzwoń do callcenter


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5092 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 255  Następna
Autor Wiadomość
#1681 PostWysłany: 10 Cze 2017 15:20 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
myslisz, że nas szaro sa miejsca, ktore zostaly "zajete" podczas zakupu i beda widoczne dopiero, gdy zrobię tę odprawę?
Zdziwiło mnie, że aż tyle osób wykupiło miejsca.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#1682 PostWysłany: 10 Cze 2017 15:29 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@‌katka256‌ - @Pawel_T ma rację. W Wizzie miejsca są przydzielane przy zakupie biletu, tylko wyświetlają się dopiero po odprawie. Miejsc jest zajętych dokładnie tyle, ile sprzedanych biletów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1683 PostWysłany: 10 Cze 2017 15:31 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
a jak ktoś rzeczywiście wykupi miejsce, które przydzielił mi system podczas rezerwacji to jak wtedy się zmienia?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#1684 PostWysłany: 10 Cze 2017 15:33 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@katka256
Nie przejmowałbym się tym. Właśnie odprawiłem siebie i osobę towarzyszącą na lipcowy lot. Przed odprawą zrobiłem screena dostępnych miejsc. Na kartach pokładowych mam fotele w rzędzie z samymi krzyżykami. System przydzielił mi je już przy zakupie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1685 PostWysłany: 10 Cze 2017 15:41 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
Odprawę zrobię w środę i napiszę jak to wyjdzie. Wcześniej zrobię sobie screen z zajętymi :)
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1686 PostWysłany: 10 Cze 2017 16:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@‌katka256‌ Wyjdzie,że dostaniesz te już zajęte...specjalnie dla ciebie w chwili zakupu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#1687 PostWysłany: 14 Cze 2017 19:08 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
katka256 napisał(a):
Mam pytanie odnośnie odprawy, będzie dostępna za 4 dni, weszłam teraz zobaczyć jak wygląda rozkład miejsc i wygląda tak jak na zdjęciu. Wychodzi, że większość miejsc już wykupiona? Mam rezerwację na 3 osoby i zastanawiam się jak mogą nas przydzielić


Dostałam 25 ABC czyli te które były "zajęte" :)
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1688 PostWysłany: 14 Cze 2017 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Czyli jak chce się znać od razu miejsca, to robimy screena z miejscami,szybko kupujemy,robimy screena z miejscami.Porównujemy screeny,tam gdzie pojawiły się "zajęte", to "nasze"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1689 PostWysłany: 14 Cze 2017 19:52 

Dokładnie, chyba że ktoś w tym czasie też akurat rezerwuje

Ale też nie ma co przesadzać, przegięli kiedyś z bagażem podręcznym to przynajmniej jak da radę wszystkich sadzajją obok siebie
Góra
 PM off  
      
#1690 PostWysłany: 18 Cze 2017 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 144
Loty: 3
Kilometry: 2 732
niebieski
Rzadko się, alie zdarza, ze bagaż w Wizz Air kosztuje mniej niż pokazuje Kalkulator dla rozliczenia opląt za bagaż

Załączniki:
20_pln_luggage.JPG
20_pln_luggage.JPG [ 42.84 KiB | Obejrzany 1627 razy ]
_________________
Jestem z Ukrainy, mój polski nie jest bezbłędny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1691 PostWysłany: 12 Lip 2017 00:16 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
Może mi ktoś podpowie zanim stracę majątek na infolinii, mam wykupiony lot z Budapesztu do Astany na 16.07(niedziela), kupiony ze 2 miesiące temu, w międzyczasie przyszła informacja o zmianie godz. odlotu - nastąpiło przesunięcie, zupełnie dla mnie nie znaczące, ze dwa tygodnie temu odprawiłem się, wydrukowałem karty pokładowe...dzisiaj z ciekawości chciałem zobaczyć jak się cena biletu zmieniła - wrzucam w wyszukiwarkę i pokazuje mi NO FLIGHT w tym dniu....mhmmm i teraz o co chodzi? czy mają wykupione wszystkie miejsca? jeśli wbije w wyszukiwarkę lot z Astany do Budapesztu w tym samym dniu, to startuje jakąś godzinę po moim teoretycznym przylocie. Jak się zaloguje na Wizz to mam numer potwierdzenia oraz status lotu na POTWIERDZONO. mogę nadal wydrukować kartę pokładową. hmm spotkał się ktoś z taką sytuacją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1692 PostWysłany: 12 Lip 2017 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Lot jest o 12:20, wszystkie bilety są wyprzedane.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1693 PostWysłany: 12 Lip 2017 08:08 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
jest tak jak piszesz, wszystkie miejsca wyprzedane, widać że system jest lekko niedopracowany, bo zamiast wypluć komunikat o braku wolnych miejsc na ten lot, to pokazuje że w ogóle nie ma lotu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1694 PostWysłany: 12 Lip 2017 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@dalu

Załącznik:
wizz.jpg
wizz.jpg [ 43.04 KiB | Obejrzany 1307 razy ]
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1695 PostWysłany: 25 Lip 2017 19:13 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia historii (archiwum) cen lotów wizz np. w 2014/2015/2016 itd. oprócz Azuona? Może są jakieś strony, aplikacje itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1696 PostWysłany: 25 Lip 2017 22:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Pytasz o swoje loty? czy może o jakieś konkretne połączenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1697 PostWysłany: 26 Lip 2017 06:46 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Nie o swoje, raczej o konkretne, tzn chcę sprawdzić jakie ceny były na loty z - do w ubiegłych miesiącach i latach. Przykładowo KTW - ACE; WAW - LCA itp., itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1698 PostWysłany: 26 Lip 2017 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Tak do porannej kawy. :-)
Nie, nie jest to mozliwe i to z bardzo wielu powodow, technicznych jak i "ogolnych". I to nie tylko dla Wizza ale w ogole. O ile sie nie myle, to nie znajdziesz w Internecie takich dantych dla zadnej linii.
A to kilka powodow dla ktorych jest to niewykonalne - jesli sie myle, to mnie poprawcie:
- podstawowy to stosowanie przez LCC (a wlasciwie juz przez prawie wszyskie linie) dynamicznego zarzadzania cenami, na ktore wplywaja np: czas pozostaly do lotu, ilosc sprzedanych biletow, vs. np. sredni load factor, zmiennosc podazy/popytu na danej trasie, konkurencja na trasie, obecna cena paliwa, ceny na kontrakty na paliwo na przyszlosc, typ operowanego samolotu i koszty z tym zwiazane, ilosc operacji na danej trasie, kraj z ktorego dokonywany jest zakup biltu, adres IP, pora dnia, okres roku, czestotliwosc wyszukiwan i historia wyszukiwan (cookies) i jeszczze kilkadzieisat, jak nie kilkaset innych parametrow. Ale oczywiscie to jest problem linii lotniczej, jak to zrobic, abt byc na +. Zlozonosc problemu jest wieksza niz wycene instrumentow pochdnych np. opcji za pomoca modelu Blacka-Scholesa.
- powyzsze wplywa na to, ze nawet w uproszczeniu historyczne ceny to model conajmniej dwuwymiarowy (a w rzecywistosi WIELOwymiarowy): cena na dany dzien vs. data kiedy ta cena byla sprawdzana. Do tego znowu mozna dodac kilka wymiarow: lot w jedna/dwie strony, dlugos pobytu na miejscu, na jakie dni tygodnia sa loty, klasa rezerwacyjhna (opcje dodatkowe do lotu), bilet kupowany bezposrednio, czy u przewoznika, agencji czy w OTA, itd, itp. Aby przedstawic wyniki, nawet w uproszcozny sposob trzeba by robic w ujeciu wielowymiarowym, kostki OLAP lub odpowiednio filtrujac zmiejszaj zlozonosc.
- dla porownania z rynkiem finansowym - nikt nie zbiera danych w cioagu dnia i nie archiwizuje ich dla ofert kupna i sprzedazy wszystkich instrumentow na gieldzie, archiwizowane sa tylko zawierane transakcje. Oferty kupna i sprzedazy na plsnne instrumenty potrafia zmieniac sie co sekunde i jak w przypadku GPW pewnie daloby sie to pewnie jeszcze w sensownej bazie danych pomiescic, to juz nie wyobrazam sobie tego dla NYSE. Problem jest bardzo podobny do biezacych cen (notowan) danej linii na danej trasie.
- ostatnia grupa czynnikow ktore uniemozliwiaja takie zestawienie to rzeczy ogolne: muslaby byc baza danych zarzadzana przez kogos, kto te wszystkie dane by zbieral (ale patrz wyzej - ceny nie sa stale, bo non-stop fluktuuja w zaleznosci od setek parametrow), taki "zbieracz" danych misialby dysponowac niesamowita moca obliczniowa - na dzisiaj widze tylko pare firm, ktore moglyby sie tego podjac i to chyba tylko te ktore maja chmury obliczniowe: Google, Amazon, Microsoft, i kilka innych od BigData i hurtowni danych. W uproszceniu wyszukiwarki w stylu kayak, skyscanner, azair i wiele innych dzialaja zbieraja te dane w trybie "pull" - zapytuja o dane do systemow linii lotniczych (lub systemy sprzedazy GDS - ) wtedy kiedy jest potrzeba/zapytanie i ew. przechowuja/cashe'uja wyniki w celu szybszej prezentacji dla nastepnego klienta - ale te wyniki nawet po chwili moga byc juz nieaktualne. Linie lotnicze nie sa zinteresowane sprzedawaniem i udostepnianiem takich danych, bo stanowi to ich przewage konkurencyjna. Np, gdyby FR wizdzial jak dokladnie modeluje dane W6, to zrobilby im kuku odpowiednio zmniejszajac swoje ceny i przyciagajac klientow do siebie. Oczywiscie jest to robione w inny sposob, ale nie przez bezposredni dostep do danych konkurencji. Inana sprawa jest tez czy same linie takie dane posiadaja, wg mnie nie, glownie ze wzfledu na dynami pricing model.
To tyle "w skrocie", bo i tak juz sie rozpisalem i moglem "poplynac" w paru punktach, ale pewnie sie znajda na forum inni, ktorzy poprawia/roziwna ew. niescislosci.
A na pocieszenie - jest jedno mi znane miejsce w sieci, ktore pokazuje ceny (transakcyjne a nie oferowane). Ale aby nie bylo za dobrze to tylko srednie i dla rynku USA. Mozna sie pobawic z ich narzedziem beta. Np. ceny lotow Newar - Los Angeles https://flightaware.com/insight/airline/KEWR/KLAX/ przydatne zapewne dla wszystkich latajacych po Stanach.
Ew. taki serwis, ktory zbiera dane transakcyjne, ale bardzo uproszczone, wiec nie wiem czy w jakis sposob przydatne. http://www.faredetective.com/farehistor ... w-WAW.html
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Gleba3 uważa post za pomocny.
 
      
#1699 PostWysłany: 26 Lip 2017 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Dokupując usługi do rezerwacji wizz można wybrać VIP Lounge za jedyne 87 zeta.
Nie widzę jednoznacznej odpowiedzi - czy ta usługa obejmuje również "fast track" ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1700 PostWysłany: 27 Lip 2017 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Wie ktoś może czemu Wizzair skasował czwartkowe loty na trasie KTW-BGY w listopadzie i połowie grudnia?
Załącznik:
w6-ktw-bgy.jpg
w6-ktw-bgy.jpg [ 127.99 KiB | Obejrzany 1845 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5092 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 255  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group