Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Kwi 2016 10:45 

Dlaczego domy w Grecji są malowane na bialo-niebiesko?
Góra
 PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 04 Kwi 2016 10:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Białe - Bo wyspach znajdował się tylko azbest i malowano nim. Plus ze odpychał światło słońca.
Niebieski - Na szybko, żeby było porównanie z morzem, tak jak grecka flaga, poszukam wieczorem coś więcej i napiszę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Kwi 2016 10:57 

Słyszałem taką wersję, że w czasie okupacji tureckiej malowano budynki w barwy narodowe żeby podkreślić, że to Grecja, a nie Turcja i tak zostało. Ale może to tylko legenda.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Kwi 2016 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Zeus napisał(a):
Białe - Bo wyspach znajdował się tylko azbest i malowano nim. Plus ze odpychał światło słońca.

@Zeus, nie pomyliłeś coś ? Azbestem malowano domy ? :roll:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Kwi 2016 11:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Nie pomyliłem :(

W Grecji do dziś jest to popularne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Kwi 2016 11:38 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
klapio napisał(a):
Zeus napisał(a):
wolisz dzikie (takie ze bedzies sam) cy z lezakami itd?


Nie zależy mi na leżakach, wole leżeć na plaży a im mniej ludzi tym lepiej :-) I zależy mi raczej na piasku niż na żwirze czy kamieniach ;)

ok stary temat, ale sie wtrace :) jesli szukasz dzikiej plazy na Kosie to polecam magic beach - pieknie tam jest ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Kwi 2016 11:55 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@Zeus - jestes pewnien na 100%?

Wedlug mnie ta biala "farba" to wapno nie azbest.
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Kwi 2016 11:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Sorry mea culpa, po grecku Ασβέστης (aswestis) i pomyliłem z azbestem.

Tak to wapno, sorki :oops:
I dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 04 Kwi 2016 12:10 

Pewnie są skały wapienne na wyspach greckich i z nich można było tanio zrobić wapno do malowania.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Kwi 2016 12:47 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@Higflyer - tak i rowniez mozna je uzyskac przez wypalanie muszli (tzw wapno morskie), a tych na wyspach nie powinno brakowac tez :). Duza zaleta tego roziwazania jest jego "taniosc".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Mar 2017 11:51 

Rejestracja: 28 Mar 2017
Posty: 7
A co powiecie na wakacje w Retimno na Krecie? Planuję wykupić pokój w hotelu Brascos Na Krecie ale odstrasza mnie trochę to, że wydaje się tam być tłoczno, a w sumie chciałem jakieś miejsce na spokojny odpoczynek i relaks i nie wiem, czy dobrze wybrałem.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 28 Mar 2017 11:55, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Wrz 2018 08:36 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 3
Witam wszystkich i z góry przepraszam jeżeli zły dział.
Lecimy do Aten, Ryanairem w dwie dorosłe osoby i dziecko.
Nie chcemy się tłuc autobusami bo to będzie prawie 22.
Jesteśmy zdecydowani na transport taxi, musimy dojechać do Alimos (tam potem mamy bliżej do portu, gdzie spotykamy się z resztą ekipy i okrętujemy się na łódkę) gdzie mamy nocleg. Pytanie, jaki transport wybrać, welcome pickup, czy coś innego? Czy opłacenie z góry przejazdu jest ok? Czy nie robią problemu z ilością bagaży? Lądujemy o 21.30, i tu też pytanie ile czasu trwa wyjscie z lotniska z podjęciem bagażu rejestrowanego, nie wiem na którą brać taxe, a czeka chyba tylko godzinę.
A jak same Alimos, czy w miarę bezpieczne, czy to jakieś slumsy?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lut 2019 23:02 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Tuż przed wylotem (w sumie lepiej późno niż wcale) zacząłem się zastanawiać, pomożecie?
1. Jak w tej chwili wygląda sprawa z płaceniem kartą w knajpkach itp.? Pamiętam traumę sprzed 10 lat na Kos, kiedy znalezienie akceptującej karty kawiarni z normalnymi cenami okazało się niemożliwe.
2. Czy dozwolone jest palenie w miejscach publicznych typu parki, skwery czy przystanki autobusowe? Ze znalezionych artykułów wynika, że ograniczenia wprowadzano (czy może próbowano wprowadzać) w miejscach zamkniętych, nie otwartych.
3. Jakieś piwo czy inną retsinę można sobie w parku popijać? Znów, artykuły mówią, że tak, ale najświeższy chyba sprzed trzech lat znalazłem, wolę się upewnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Lut 2019 23:30 

Naprawdę to forum więcej zaczyna szkodzić przy wyjazdach niż pomagać.
Do tej pory nigdy się nie zastanawiałem nad żadnym z tych 3 punktòw.
1, Po prostu jak nie można było płacić kartą , to płaciłem gotòwką.

2 i 3 Paliłem i popijałem gdzie mi się podobało i nawet do głowy mi nie przyszło, że może to być wieeelki problem.
A jednak.
I po co to czytałem ?

Popsułeś mi następne wyjazdy do Grecji.
Masz tego świadomość ?
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Lut 2019 02:19 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Mam :)
A co do płatności kartą - wiesz, jest różnica ile wziąć, żeby z głodu nie umrzeć, gdyby się okazało, że karty są be. Przerobiłem to swego czasu również w Pradze, gdzie pożałowałem, że nie chciało mi się iść do kantoru...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Sie 2019 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Na jaką pogodę można liczyć zwykle w Atenach w grudniu - drugiej połowie/końcu miesiąca?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Sie 2019 23:03 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Bylem na przelomie roku kiedys i pogoda byla t-shirtowa. Ale to chyba troche anomalia byla ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Sie 2019 21:21 

Rejestracja: 28 Cze 2016
Posty: 5
Siemka!

Zarezerwowałem nocleg w Atenach i na 2 tygodnie przed wakacjami, dostałem wiadomość od właścicielki, że potrzebny jest jej skan mojego paszportu:

"hello Maciek,Now the Greek government collects taxes from airbnb, so it is necessary to fill in the customer information when reporting. Please take a picture of your passport and give it to me. Thank you for your support."

Pierwszy raz spotykam się z taką prośbą, wiele razy wynajmowałem pokoje/noclegi przez airbnb i nigdy nie musiałem wysyłać skanu dowodu/paszportu. Mam też zarezerwowany nocleg na Naxos i właściciel tamtego miejsca nie wysyłał mi podobnej wiadomości.

Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z czymś takim? Jest to bezpieczne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Sie 2019 21:53 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Ode mnie w lutym właścicielka apartamentu w Atenach wymagała tylko numeru paszportu:
Cytuj:
We will need the passport number under the booking name because it is a requirement of the Greek Government.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Sie 2020 15:35 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 24
Loty: 92
Kilometry: 157 441
gdzie wysyłają na kwarantannę w przypadku pozytywnego testu (na Krecie, Korfu itd.)? jak długo trwa - czy aż do wyleczenia? i kto wtedy płaci za powrót, jeśli ktoś się wyleczy dopiero po 6 tygodniach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group