Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Lis 2014 17:19 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 97
To ja skorzystam i zapytam, gdzie uderzyć na przełomie marca i kwietnia. Mam na razie śladową wiedzę o Azji, a chciałbym polecieć pierwszy raz na 12-14 dni. Spory nacisk kładę na aspekty kulinarne i przyrodnicze (zwierzęta, wodospady, jakiś rezerwat ciekawy). I kiedy można się spodziewać najlepszych cen na loty do Azji w tym terminie. Wiem, że jest teraz dobra promocja, ale akurat nie na ten okres. Budżet ok. 4 tys/os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#42 PostWysłany: 27 Lis 2014 19:17 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Pama napisał(a):
A informowaliście bank o wyjeździe? Pytałam się mBanku, ale nie jestem pewna czy moje pytanie do nich dotarło, zapewnili mnie, że nie zablokują konta jak zobaczą transakcje po drugiej stronie globu. W praktyce też tak jest? Nie chcę sytuacji, że pojadę i zostanę bez jakichkolwiek środków.


Do mnie mBank dzwonil jak w Azji pobieralem kase z bankomatu. Za kazdym razem bylo to chwile po pierwszej transakcji podczas wyjazdu. Podczas rozmowy odnotowali, ze jestem za granica i potem byl spokoj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Sty 2015 11:25 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
Witam, planuję podróż Bangkok-Kuala Lumpur-Singapur-Sydney, pytanie moje jest następujące: jaki termin wybrać by w każdym miejscu była fajna pogoda? :D Czytam o klimacie w każdym z tych miejsc, ale nigdy nie byłem w Azji i nie mam pojęcia jak w praktyce wygląda pora deszczowa w tych miejscach, w Sydney zależało by mi na dobrej pogodzie ze względu na plaże, więc czy termin w Listopadzie we wszystkich miejscach będzie odpowiedni czy wybrać inny? Z góry dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Sty 2015 12:32 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
byłam w tym roku w listopadzie w Singapurze, na Bali i Australii. Singapur to zawsze gorąco:) padało w ciągu dnia ok 1h ale to była ulga, bo parno i duszno. W Melbourne po wylądowaniu było 34C, na Great Ocean Road - ok 20C, Sydney przez 3 dni było ok 25C ale pochmurno, Brisbane i QLD - 35C że ciężko wytrzymać.

Woda na Bondi była zimna, weszłam tylko na chwilkę :) po kolana:) woda wzdłuż Great Ocean Road też zimna :(
pływałam na Whitsundays i było ok ;) tylko to sezon na meduzy
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez maxima 05 Sty 2015 13:14, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
19elnino20 uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 05 Sty 2015 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Listopad na Bali to już pora deszczowa. Z porą deszczową różnie bywa, może być całkiem fajnie, a może też padać codziennie, ale nie cały czas, a równie dobrze mogą być powodzie itp. Plażowanie w tym okresie gorsze, a woda mniej przejrzysta. Plusem mniej ludzi i niższe ceny.
Bangkok w listopadzie fajny czas i dość dobra pogoda, w Kuala Lumpur i Singapurze w zasadzie cały rok jest upalnie i wilgotno i praktycznie zawsze może spaść jakiś deszcz. Na te miejsca jest to sezon średni - dość wysoki, ale nie najwyższy.
W Melbourne w listopadzie równie dobrze może byc 34 albo 18 st... Na plażowanie w Sydney temperatura powinna być ok, ale woda będzie zimna. Chociaż w Sydney nawet ichnim latem (styczeń, luty) nie jest za ciepła.

Co do pory deszczowej w praktyce - zazwyczaj nie ma co aż tak bardzo się bać monsunu, ale deszczu się wtedy nie ominie. Na nurkowanie/snorkowanie również nie jest to najlepsza pora. Z drugiej strony tegoroczny monsun północno-wschodni (wschód Malezji, większa część Indonezji itp) jest wyjątkowo podły. W Malezji powodzie najgorsze od 10 lat, południe Tajlandii też. W Indonezji cały czas burze i kiepska pogoda co wybitnie widać przy okazji poszukiwań wraku Air Asia.

Pomyśl na czym Ci najbardziej zależy. Jak na zwiedzaniu miast to lepiej naszą zimą lub jesienią głównie z uwagi na lato w Australii, Bangkok wtedy też jest przyjemny. Jeśli na plażowaniu na Bali, to lepiej kwiecień/maj/czerwiec czyli juz pora sucha, ale przed glównym sezonem. Ale wiosna to najgorętsza pora roku w Bangkoku... Proponuję więc zdać się może bardziej na ceny biletów i niech to pomoże w podjęciu decyzji ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
19elnino20 uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 20 Kwi 2015 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 12
Witajcie. Prosimy o pomoc, bo skończy się na siedzeniu w domu... :)
Mamy z dziewczyną zaklepane wolne od 06.05 do 24.05. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć w tym czasie jakiś drobny skrawek Azji.
Pierwszym planem był prosty ponoć Bangkok, ale patrząc na pogodę, to już w tym momencie jest chyba kiepsko (a co będzie za miesiąc). Bez sensu jest jechać do 40 stopni w cieniu i deszczu.
Chodzi głównie o zwiedzenie i poznawanie. Palmy są na drugim miejscu, choć też byłyby miłe. Z tego, co kolega bonieq pisze - południowowschodnia Azja nie jest teraz najlepszym wyborem.
Myślimy teraz nad okolicami Pekinu, albo nad Wietnamem. Z tego, co zdążyliśmy się zorientować, to mogą być to miejsca z dobrą pogodą.

Prosimy o pomoc, sugestię, bo bardzo dużo czytamy, ale w efekcie coraz mniej wiemy... :roll: Dokąd wybrać się w takim terminie wydając przy tym "rozsądne" pieniądze (wiadomo, nic za darmo)?


Ostatnio edytowany przez sobolk 20 Kwi 2015 23:49, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 20 Kwi 2015 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
bez sensu to jest na wolnym siedzieć w domu
a bkk bardzo ok nawet w upal
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sobolk lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 20 Kwi 2015 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 12
Też tak myślimy :)
Nie chodzi nawet o upał (wszak po to się jedzie "do ciepłego"), tylko o deszcze. Na dzień dzisiejszy, prognozy pokazują codzienny deszcz, a Maj z reguły jest chyba bardziej deszczowy.


Ostatnio edytowany przez sobolk, 21 Kwi 2015 00:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 21 Kwi 2015 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
@sobolk
Trochę własnej pracy :) Internet Ci powie, gdzie jest dobra pogoda w tym okresie.

Poklikaj sobie na tej stronie:
http://www.selectiveasia.com/borneo-hol ... eather/may
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
sobolk uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 04 Lip 2015 13:50 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 135
Szybkie pytanie - szybka odpowiedź!

Granica w Poipet urosła już chyba do miana legendarnej. Naczytałem się takich historii, że wolę się upewnić.

Visa-on-arrival jest dostępna jadąc od strony Kambodży do Tajlandii? Wszystkie relacje w necie są w drugą stronę...
_________________
www.zalatani.com- podróż i życie na końcu świata!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 04 Lip 2015 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Tak, jest dostępna. Robiłem tą trasę w maju tego roku ;)
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 05 Lip 2015 02:22 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 135
Dzięki deiwid

Tylko ta granica była mi potrzebna do skompletowania researchu wizowego :)

Pozdro =]
_________________
www.zalatani.com- podróż i życie na końcu świata!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 11 Gru 2015 05:59 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 59
mógłby ktoś podać namiary na japońskie i koreańskie tanie linie lotnicze? Planuje na wiosnę zrobić trip Korea-Japonia-Tajwan, o ile z Shanghaju najtaniej do Seulu będzie spring airlines to dalej nie wiem jakimi liniami. Ewentualnie jeszcze najtańsza forma podróży wewnątrz Japonii.

z góry wielkie dzięki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Kwi 2016 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Z tytułu rozmyślania...

Azja wciąga - to racja. Po niedawno zakończonej podróży po Filipinach myślimy już nad kolejnym wypadem w tamte rejony.

Teraz pod włos wzieliśmy Wietnam i Kambodże. No i tak się zastanawiam nad planem jak dotrzeć do tego kraju, co zobaczyć itd.
Myślę nad tym aby dostać się do Kuala Lumpur albo Bangkoku zostać 2-3 dni i stamtad ruszyć dalej. Która opcja według Was lepsza aby potem mieć połączenia z Kambodza i Wietnamem ?
Zastanawiam się głównie nad południowymi rejonami Wietnamu i Kambodzy bo też wypad ma trwać max 2,5 tyg.
Jakieś złote rady ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 04 Kwi 2016 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Łatwiej i taniej dostaniesz się tam z Kuala Lumpur niż Bangkoku
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 04 Kwi 2016 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
a ja nie widze sensu
jest sporo fajnych lotow do wietnamu
szkoda czasu na takie puste latanie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 04 Kwi 2016 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
A z racji tego ze nie uda nam sie zwiedzic wszystkiego ktore czesci tych krajow polecacie najmocniej ? Dodam moze ze uwielbiamy przy okazji piekne plaze

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Kwi 2016 01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
maarcin1938 napisał(a):
A z racji tego ze nie uda nam sie zwiedzic wszystkiego ktore czesci tych krajow polecacie najmocniej ? Dodam moze ze uwielbiamy przy okazji piekne plaze


Ja się mogę tylko na temat Kambodży wypowiedzieć, więc wtrące swoje trzy grosze - na wyspy kombodżańskie TRZEBA. Olejcie kurorty na wybrzeżu, olejcie nawet Koh Rong (która, z tego co słyszałam, już zdążyła zamienić się w mini-Phuket), a płyńcie na Koh Rong Samloem, Koh Ta Kiev, Koh Russei... Ja miałam przyjemność spędzić trochę czasu na Koh Rong Samloem. Wyspa jest nadal dość dziewicza, pusta, cicha; natura nietknięta, plaża naturalna i czysta, a przy plaży, w nocy - super intensywny świecący plankton. Polecam z całego serca.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 18 Maj 2016 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Wracam do tematu z azjatyckim planem.

Wstepni zdecydowalem sie na loty do Bangkoku. Chciałbym zobaczyć miasto i pokrecic sie troche po Tajlandii. Jeśli chodzi o dalszą część podróży to myślę głównie o południowym Wietnamie i ewentualnie Kambodży.
Z bangkoku mógłbym samolotem doleciec do Wietnamu (Ho Chi Minh City). Tam pokrecić się 2-3 dni. Coś specjalnego ?
Myślę nad dalszą inspiracją nad Wietnamem. Na południu jest coś jeszcze ciekawego ? Bardzo lubimy plażować więc na tym też nam zależy. Phu Quoc ? Czy coś innego ?

W kambodży pewnym punktem byłoby Siem Reap angkor.
Do dyspozycji pewnie 2 - 2,5tyg.

Mam duże chęci na tą podróż, a troche brakuje mi inspiracji na ten Wietnam i Kamodze co najlepiej zobaczyć tak żeby też nie latać z jednego końca kraju na drugi. Może troche odpuścić Kambodze, a wiecej pobyć w Tajlandii >?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 20 Wrz 2016 11:52 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 5
Za niecały miesiąc lecę do Korei Południowej a następnie Wietnam, z Wietnamu do Kambodży a dalej Laos, Tajlandia, Birma ale jeszcze nie wiem w jakiej kolejności.

Główną zagwozdkę mam teraz z pieniędzmi czyli ile gotówki dolarowej brać?

Mam konto walutowe w Alior w USD i kartę do niego, na razie wybrałem tylko 500 USD w gotówce bo większość wolę mieć na koncie w banku.

Pytanie czy np w Kambodży mogę z bankomatu wyciągnąć dolary czy bankomat mi zrobi przewaulutowanie i wyda lokalne waluty?

I jeszcze kwestia wiz czy dobrze rozumiem:

Wietnam - mam już promesę z aina
Kambodża - wezmę sobie on arrival na lotnisku
Laos - to sami
Tajlandia - jw
Birma - wyrabiam przez: http://www.evisa.moip.gov.mm/NewApplication.aspx#

-- 20 Wrz 2016 12:56 --

Jeszce kwestia ubezpieczenia bo nie mogę edytować poprzedniego posta.

Myślę nad tym ubezpieczeniem: www2.worldnomads.com

Dla wybranych krajów koszt na 3 miesiące (do 18 stycznia) to kosz 250 euro.

Mam co prawda Euro 26 najdroższą wersję na rok ale to jest raczej śmiechu warte ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group