Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 17 Sie 2017 16:21 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 131
Wybieram się we wrześniu na 3 tygodniową podróż po Wietnamie. Nie planuję nocować poza hotelami/hostelami, na świeżym powietrzu. Zastanawiam się nad kwestią moskitiery do spania. Jest sens kupować i zabierać takową ze sobą? Jakie parametry będą odpowiednie? Polecacie coś? Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#82 PostWysłany: 17 Sie 2017 20:15 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Warto zabrać ze sobą moskitierę ,oraz muggę deet ( o dużym stężeniu). Jaką moskitierę to ci nie doradzę
Za to mugga to coś co ci pomoże w dzień i w nocy na insekty.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 18 Sie 2017 13:07 

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 31
Cześć! mam pytanie dotyczące transportu Cameron Highlands- Singapur- Kuala Lumpur.

Organizuję wycieczkę dla taty i jego znajomych- jedziemy w 7 osób a z racji wieku towarzystwa mam unikać długich przejazdów. Znalazłam lot z Ipoh, który wg Lonley Planet jest oddalony o 2 godziny busem z Cameron Highlands. Bus z CH do Singapuru jedzie niby ok 10 godzin a to dla nich niestety za długo już.
Tylko wpadłam na jeszcze inny pomysł- może można wynająć jakiegoś busa? W końcu jest nas 7 osób i może będzie szybciej? Ale nie wiem ile by to mogło kosztować i czy faktycznie dużo szybciej by przyjechał niż bus (ponoć te autokary w Malezji są na b. wysokim poziomie, szybkie i punktualne).

Z kolei z Singapuru do Kuala są dość tanie bilety i nie wiem czy się skusić czy jednak faktycznie wziąć autokar.

Jakiekolwiek sugestie?

Dzięki!


Ostatnio edytowany przez to_ja_magdaa, 18 Sie 2017 14:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 18 Sie 2017 13:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
A czy ten plan to jeszcze modyfikowalny? bo pchanie się jednym rzutem z Cameron Highlands do Singapuru, żeby później wracać do Kuala Lumpur, jak dla mnie wydaje się dość uciążliwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 18 Sie 2017 14:14 

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 31
Niestety lot powrotny jest z Kuala Lumpur i nie da się go zmienić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 18 Sie 2017 15:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Przylot również KL? i ile czasu będziecie na miejscu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 18 Sie 2017 16:18 

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 31
-- 18 Sie 2017 16:16 --

Plan jest taki:

1 Warszawa (wylot 19.25)
2 Kuala Lumpur (przylot 20.40)
3 Kuala Lumpur
4 Kuala Lumpur
5 Kuala Lumpur- Miri- Mulu
6 Mulu
7 Mulu
8 Mulu-Kuching
9 Kuching
10 Kuching- Palau Langkawi
11 Pulau Langkawi
12 Pulau Langkawi
13 Pulau Langkawi
14 Pulau Langkawi-Geogre Town
15 George Town
16 George Town- Tanah Rata
17 Tanah Rata
18 Tanah Rata- Ipoh- Singapur
19 Singapur
20 Singapur
21 Singapur
22 Singapur-Kuala Lumpur
23 Kuala Lumpur (wylot 21.25)
24 Warszawa (przylot 09.15)

-- 18 Sie 2017 16:18 --

Dodam, że poniższe loty już są kupione:

lot KUL-Miri
lot Miri- Mulu
lot Mulu- Kuching
lot Kuching- Langkawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 18 Sie 2017 16:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
IMHO dość dużo czasu na Singapur. Ja to jestem trochę bardziej nastawiony na przyrodę i osobiście wydłużyłbym pobyt na Borneo - macie tam szanse na nosacze (w Mulu chyba ich nie ma), z Kuching można pojechać na kwitnące raflezje, jeśli akurat są w okolicy, czy też zrobić wycieczkę do parku narodowego Bako, gdzie dociera się wyłącznie drogą wodną. Natomiast oczywiście plan trzeba ułożyć pod zainteresowania uczestników.
EDIT: aha, dopiero teraz zobaczyłem, że bilety kupione :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:15 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Finalnie mam juz kręgosłup mojej budzetowej podróży dzięki gry w kropki kreski.
11.01 przylot BKK 7 rano
13.01 wylot do KUala
14.01-16.01 Langkawi
16.01-18.01 Penang/Georgtown
18.01-19.01 Kuala Lumpur(o 21 wyjazd na lotnisko)
20.01 8 rano przylot do Osaki
23.01 14 wylot do Tokio
24.01 wylot do Wawki
1822 pln w tym dwa noclegi już :mrgreen:
Wszystkie loty juz kupione
Zapowiada sie chyba najbardziej intensywna pod wzgledem fizycznym podroz ale 2 dni plackiem poleze na Langkawi pijac piwo na zdrowie wszystkich mi pomagajcych.
Edit: zeby uniknac zbednych komentarzy co do Japonii to wlasnie jest taki bilet OJ ze stopoverem po wylocie z Osaki 23 h w Tokio <3
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 04 Wrz 2017 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 63
Loty: 43
Kilometry: 103 653
https://www.arte.tv/pl/videos/071100-064-A/zaproszenie-do-podrozy-lanzarote-birma-i-ho-chi-minh

Birma i Sajgon z innej perspektywy :)
_________________
O, my Thai Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 12 Paź 2017 12:54 

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 31
Mam wylot z Kuala lumpur (klia2) o 7:20 rano, Air Asia, lot krajowy. Podpowie ktoś o ktorej należy wyjechać z Chinatown taksówka, żeby spokojnie zdarzyć ale tez nie kwitnąć bez sensu kilku godzin na lotnisku? Jeden taksówkarz mówi, ze spokojnie o 5 a inny ze o 3 rano wiec rozrzut trochę duży...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 22 Paź 2017 14:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@to_ja_magdaa musi być taxi na samo lotnisko? bo może tylko do stacji kolejowej - pociąg jeździ od 5 rano, czas dojazdu z KL Sentral do KLIA2 to 33 minuty
http://www.kliaekspres.com/plan-buy/schedule/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 03 Sty 2018 11:50 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 6
Cześć, znacie może jakieś odpowiedniki azjatyckiego fly4free?

Przeprowadzam się na pół roku do Tajpej i chciałbym trochę podróżować w tym okresie, więc fajnie by było być powiadamianym o różnych promkach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 03 Sty 2018 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kaspi77 napisał(a):
Cześć, znacie może jakieś odpowiedniki azjatyckiego fly4free?


Masz na mysli portal, forum, czy wyszukiwarke? ;)
Poza tym momondo jest pomocne, nawet po chinsku:

https://www.momondo.tw/

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 03 Sty 2018 12:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 03 Sty 2018 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@Kaspi77 Znamy
https://www.fly4free.com/flights/deals/asia/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 09 Kwi 2018 09:25 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Cześć !
Planuję na przełomie sierpnia i września wyjechać na 3 tygodnie do Azji (od soboty do soboty- 21 dni z czego 4 w podróży ze stopoverem). Biorę pod uwagę dwa kierunki: Tokio i 16 dni w Japonii, lub Singapur. (4 dni) .. i dalej nie wiem co :) Planuję podróż China Airlines, tak by mieć długi stopover (albo dwa nawet) w Chinach i skorzystać z darmowej wizy, jednakże nie mogę się zdecydować, który kierunek wybrać. Który kierunek w tym okresie byłby wg Was ciekawy - jeśli Singapur, to co byście zaproponowali na zagospodarowanie 14 dni w okolicach (równiez możliwe przeloty Air Asia)? Szukam ciekawych inspiracji :)
Dodam tylko, że wolałbym by to były miejsce niewymagające specjalistycznych szczepień, ze względu na możliwe komplikacje współtowarzyszki podróży :)
Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

EDIT: Dodam jeszcze, że nigdy nie byliśmy w głębokiej Azji, jedynie Bliski Wschód, Ameryka Płd., Środkowa^^
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 09 Kwi 2018 10:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Z Singapuru bardzo łatwo dostaniesz się do Malezji, która moim zdaniem obok Tajlandii jest z lepszych krajów na rozpoczęcie eksploracji Azji południowo-wschodniej. Pytanie czy to bardziej sierpień czy bardziej wrzesień - pogoda we wrześniu w kontynentalnej części nieco się pogarsza. Natomiast oba miesiące są świetne na odwiedzenie malezyjskiej części Borneo (lata tam m.in. Air Asia, również bezpośrednio z Singapuru). Jeśli chodzi o pogodę, to polecam zerknąć tutaj:
https://www.selectiveasia.com/malaysia- ... her/august
https://www.selectiveasia.com/borneo-ho ... her/august

Będąc w kontynentalnej części oraz na Borneo w Sandakanie, nad rzeką Kinabatangan, w Kota Kinabalu oraz w Kuching i okolicach, mieliśmy jedynie standardowe WZW A+B. Zagrożenie malarią radzę sprawdzać np. na stronach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) http://www.who.int/malaria/publications ... ofiles/en/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 26 Cze 2018 09:07 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Cześć ! jak już wyżej pisałem wybieram się na 3 tyg do Azji, i chyba w końcu padnie na Bangkok ,w którym chciałbym się zatrzymać na 4 dni,a z powrotem może na 2 :) mam prośbę o wszelkie rady oraz ryzyka, związane z poniższym planem.. A być może ktoś zasugeruje jeszcze coś ciekawszego? :)

Warszawa- Bangkok - UIA albo Qatar, różnica w cenie 600 zł/os, jedziemy w parze, więc jest.
Bangkok - 4 dni na miejscu
Transport do Denpasar (Bali) - okolice Kuty - 4 dni
Bali - okolice Ubud - 4 dni
Bali - jeszcze nie wiem gdzie - ok 2-3 dni
Przelot z Denpasar do Kuala Lumpur
Kuala Lumpur - 2 albo 3 noce (jeszcze nie zdefiniowane)
Potem powrót do Bangkoku - 2 dni i powrót do WAW.

W sumie planuję ok 19 nocy, na przełomie sierpnia i września. Wszelkie rady wysoko pożądane (pierwsza wizyta w dalekiej Azji!) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 26 Cze 2018 09:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jak dla mnie 6 dni w Bangkoku to zdecydowanie za dużo - chyba, że lubisz wielkie miasta. Proponowałbym skrócić pobyt w Bangkoku do 2-3 dni na koniec wyjazdu i wykorzystać ten czas np. na Chiang Mai na północy (dolecisz samolotem) albo jeśli bez lotów to np. Kanchanaburi albo Ayutthaya.
Na Bali nie byłem, ale tam pewnie nudzić się nie będziesz. :)
2-3 noce w Kuala Lumpur wydają się optymalne - jeśli wyjdzie 3 noclegi, to nawet da się jakieś krótkie wycieczki zrobić (Malakka, Batu?).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 26 Cze 2018 10:35 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Jak dla mnie Denpasar i Kutę można odpuścić, nic ciekawego, no może życie nocne:). Zamiast tego więcej czasu zostałbym w Malezji. Penang(raj dla smakoszy, świetne, rożnorodne jedzenie za małe pieniądze), Langkawi jak lubisz "rajskie wyspy"(choć bardzo dużo turystów i robi się już tłoczno), Malacca. Cameron Highlands, jeśli "góry", ale też plantacje herbaty, fajna prowincja i inna niż wyobrażenia o Malezji, jak dla mnie. Singapur jest też warty odwiedzenia (na dzień np. z Malacci). Pewnie dla każdego co innego;)
Udanego wypadu!
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group