Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
ok czyli oddaja nawet jak "byl" nadal aktualny?
bo spotkalem sie z opinia w necie, ze oddaja, ale tylko jak juz byl niewazne, a jak skladamy o nowy maja jeszcze wazny to nie oddaja. Jednak zaufam Wam :)

nie mam w nim zadnych waznych wiz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Potwierdzam, że oddają. Mój paszport był ważny do kwietnia 2017, ale nowy wyrabiałam już w październiku 2016 i stary oddali po przedziurkowaniu.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:26 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Rozumiem że dziurkują i unieważniają przy odbiorze, a nie składaniu wniosku?
Czy nadal jest odpłatność 50%, gdy po kilku latach, wymienia się go, ze względu na brak wolnego miejsca w paszporcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Dziurkują jak odbierasz nowy a zniżka jest za każdy pełny rok ważności.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
SPLDER napisał(a):
Jeśli masz jakieś aktualne wizy w starym paszporcie, to zaznacz to przy wymianie, wtedy te strony nie zostaną przedziurkowane

Paszport wymieniany miesiąc temu, bez zwracania uwagi do dziurkacza trafiła tylko okładka i kartka z danymi i zdjęciem. Zdaje się, że nie dziurkują całego.

@fortuna no i dlaczego mielibyśmy tracić "nieważny" paszport?

@jacek96 paszport jest dziurkowany przy odbiorze nowego. O zniżkach nic nie wiem.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Zwykle jest pytanie o wizy a jak nie ma to lepiej samemu powiedzieć. U nas paszporty podziurkowane w całości + okładka przecięta nożyczkami.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
@‌mashacra‌

w naszym kraju to juz mnie nic nie zdziwi naprawde :)


okay dzieki wszystkim za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
smieci napisał(a):
Zwykle jest pytanie o wizy a jak nie ma to lepiej samemu powiedzieć. U nas paszporty podziurkowane w całości + okładka przecięta nożyczkami.

@fortuna jak czytam powyższe, to mnie jednak cały czas życie zaskakuje.

Dobrze, że do niszczarki nie wrzucili :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 28 Lut 2017 08:43 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Sobie obmyslilem, że ew.wizę amerykańską wrzucę do starego paszportu, by się nie zgubiła wraz z nowym paszportem, gdyby mi się zdarzyło go utracić.
Ktoś próbował zdjęcie paszportowe załączyć do wizy amerykańskiej?
W punktach foto widzę, że te zdjęcia się różnią, ale nie wykluczam, że chcą kasę zarobić, więc... ;)

Ktoś próbował dać do nowego paszportu, to samo zdjęcie co ma w starym?
Ma niecałe 4lata, a zmiany niedostrzegalne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Lut 2017 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1137
Loty: 395
Kilometry: 430 556
niebieski
fortuna napisał(a):
ok czyli oddaja nawet jak "byl" nadal aktualny?
bo spotkalem sie z opinia w necie, ze oddaja, ale tylko jak juz byl niewazne, a jak skladamy o nowy maja jeszcze wazny to nie oddaja. Jednak zaufam Wam :)

nie mam w nim zadnych waznych wiz

Chyba tylko ważne paszporty dziurkują i oddają. Nikt ode mnie starego, nieważnego paszportu nie chciał, nawet na tamten moment nie wiedziałem gdzie jest.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 28 Lut 2017 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Ja mój wymieniłem przed końcem ważności.
Przedziurkowali i i przecieli pierwsza stronę. Spytałem o zwrot jakiejś kwoty. Jest ona tylko wtedy gdy cały paszport jest w pieczatkach czy wizach.

Jeżeli paszport stracił ważność to nie trzeba go przynosić.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
jacek96 napisał(a):
Ktoś próbował dać do nowego paszportu, to samo zdjęcie co ma w starym?
Ma niecałe 4lata, a zmiany niedostrzegalne ;)


Ja bym nie próbowała i od razu poszła zrobić nowa fotkę.
Swego czasu mieliśmy taką sytuację z dowodem osobistym - dowód miał ze 2-3 lata a z powodów różnych trzeba było go wymienić, zmiany w wyglądzie żadne zatem pierwsze co robimy to bierzemy starą fotkę lubego i jazda do urzędu. Niestety urzędniczka nie podzielała naszego zdania, mają wytyczne że w nowym dokumencie ma być inne zdjęcie niż w starym. Mimo że sprawa dotyczyła dowodu to w przypadku paszportu jest tak samo.

Deser: http://www.nowyjork.msz.gov.pl/pl/infor ... y/zdjecie/

"Fotografia paszportowa musi mieć wymiary 3,5 cm na 4,5 cm, musi być wykonana w ciągu ostatnich 6 miesięcy, na jednolitym jasnym tle (...)"

Więc jeśli Twój paszport ma 4 lata...
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 01 Mar 2017 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Tak, zwracają uwagę na zdjęcie. Jak wyrabiałam paszport to w okienku obok była taka sytuacja, że dziewczyna wyrabiała nowy paszport po ślubie. Jej poprzedni paszport nie miał jeszcze roku, ale zmieniała go ze względu na zmianę nazwiska. Przyniosła to samo zdjęcie, co w starym i nie zostało przyjęte.
Oczywiście jak ktoś się nie zmienił za bardzo, to można wziąć zdjęcie starsze niż 6 miesięcy, sama tak zrobiłam. Ważne tylko, żeby nie było takie samo, jak zdjęcie w innym dokumencie, który będziemy przedstawiać pani w okienku :)
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 01 Mar 2017 00:56 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
@‌jacek96‌
Zniżka należy się w wysokości 10% należnej opłaty za każdy pełny rok "niewykorzystanej" ważności paszportu. Czyli jeśli wymieniałbyś paszport np. po 7,5 roku należy Ci się zniżka 20%.

Ja 2 razy przedterminowo wymieniałem paszport z powodu braku miejsca na wizy/stemple. Przy czym nie było tak, że nie było tego miejsca wcale, ale np. brakowało dwóch wolnych stron obok siebie (jest taki wymóg przy niektórych wizach). Za pierwszym razem poszło łatwo i przyjemnie, za drugim trafiłem na biurokratów, do których moja argumentacja nie docierała. Musiałem poprosić o rozmowę z naczelnikiem urzędu i cel osiągnąłem (chociaż pani naczelnik była wystraszona całą sytuacją i kazała mi napisać oświadczenie, że będę ubiegał się o wizy do Rosji i Kazachstanu i potrzebuję wolnych sąsiednich stron...)

Inny powód do szybkiej wymiany paszportu i skorzystania ze zniżek to zmiana danych osobowych. Pewnie dałoby się też podyskutować w razie dezaktualizacji zdjęcia:)
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 23 Sty 2018 22:56 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 1
Witajcie,

Mam taka sytuacje,ze skladam wniosek o nowy paszport. Moj obecny paszport jest jeszcze wazny do konca marca i jest mi potrzebny ze wzgledu na wize na podstawie ktorej zostala wydana. Czy przy odbiorze nowego paszportu otrzymam ten moj obecny paszport? Czy to jest obowiazujaca zasada?
Dodam,ze wniosek skladam w ambasadzie RP w Dublinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Sty 2018 22:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Tak, ale nie będzie już ważny. Poproś ewentualnie, żeby nie uszkodzili wizy przy unieważnianiu paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Sty 2018 23:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Otrzymasz ten nieważny też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Sty 2018 23:40 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
po co oddawac? wysztarczy powiedziec ze sie zgubilo


Ostatnio edytowany przez Washington, 25 Sty 2018 16:29, edytowano w sumie 1 raz
składanie fałszywych zeznań jest łamaniem prawa, odradzamy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 23 Sty 2018 23:52 

Kod:
Co ważne. Za wyrobienie paszportu zapłacisz trzykrotnie więcej jeśli utracisz lub zniszczysz paszport z własnej winy.


oddają, co najwyżej stary nieważny dokument przedziurkują, obetną strony poza tą z wiżą
Góra
 PM off  
      
#40 PostWysłany: 24 Sty 2018 01:00 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Witam, a orientujecie się, czy zniżka jest za niewykorzystane lata w przypadku uszkodzenia paszportu. W Afryce "naddarli" mi stronę sąsiadującą ze stroną z danymi i zdjęciem, niewiele - ok. 1,5 cm, ale jakiś nadgorliwy pracownik dokonujący odprawy przy wylocie z Okęcia stwierdził, że mam zniszczony paszport i nie mogę lecieć. Dopiero po konsultacjach ze Strażą Graniczną pozwolili mi wylecieć. Oczywiście w kilku następnych krajach, po których podróżowałam nikt na to nie zwrócił uwagi i spokojnie wróciłam do kraju. Jednak doszłam do wniosku, że chyba wymienię go na nowy, żeby się nie stresować przy kolejnych podróżach. Nie wiem tylko, czy można odliczyć niewykorzystane lata?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group