Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8186 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 410  Następna
Autor Wiadomość
#7381 PostWysłany: 22 Kwi 2023 14:03 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 61
elwirka napisał(a):
@goq nadal możesz kupić 10.000 mil za 250 euro. Szczegóły masz na swoim koncie M&M.


Dzięki, nawet nie wiedziałem o tej opcji, bo jak szukałem na stronie M&M to w FAQ znalazłem info, że mil kupić nie można. Tak czy siak mi się nie kalkuluje bo potrzebuję raptem kilkaset mil.

Podam sposób, z którego skorzystałem, może komuś się przyda...

Szukałem jakichś opcji zdobycia punktów Payback, ale z reguły punkty od partnerów za różne kupony zaliczają się po 30-100 dniach a mi zależało na czasie. Ale w apce znalazłem jakieś kupony do pewnej sieci z alkoholami (nie będę reklamował nazwy), które wg opisu księgują się po zakończeniu promocji czyli za kilka, kilkanaście dni. Aktywowałem kilka kuponów, pojechałem do sklepu, kupiłem 3 butelki whisky (u mnie się nie zmarnują ;) a są w promocji, więc cena konkurencyjna) na osobnych paragonach, żeby skumulować różne kupony i zoptymalizować zebrane punkty (niektóre kupony się łączą). Ku mojemu zdziwieniu, po wyjściu ze sklepu i odświeżeniu apki, punkty były już na koncie możliwe do przelania do M&M. Teraz czekam tylko aż się pojawią na koncie (z reguły 1-kilka dni).

Podsumowując jest to opcja na szybkie zdobycie brakujących mil dla alkoholików ;) Ja za wydanie ~370 zł zdobyłem ~4300 punktów czyli 860 mil.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
#7382 PostWysłany: 22 Kwi 2023 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Zeus napisał(a):
Pociągi LH: mile tak, segmenty nie

Podobno od nowego roku segmenty i punkty status mają wchodzić za pociągi, choć oczywiście może się to jeszcze 5 razy zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#7383 PostWysłany: 22 Kwi 2023 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
Darek M. napisał(a):
Pytanie na czasie Na stronie piszą, że mile się naliczają, o swentqch nic nie ma. Za 20 min właśnie wsiadam do autobusu do Strassburga. Dam znać jak się to naliczy.

To jak wpadną Ci mile za odcinek lotniczy przed autobusem daj znać czy razem z nim wpadło też oddzielnie za autobus i czy dodało odcinek za ten autobus czy tylko za samolot. Będzie pewne info z pierwszej ręki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7384 PostWysłany: 23 Kwi 2023 10:24 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
Wg regulaminu https://www.miles-and-more.com/pl/pl/ea ... er_01.html
za autobusy i pociągi nie są naliczane segmenty.

Nie obejmuje podróży Lufthansa Express Rail i Lufthansa Express Bus ani podróży Airtrain na terenie Szwajcarii. Ta sama zasada ma zastosowanie do tras z numerem rejsu Lufthansy obejmujących przejazd autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Uffff uważa post za pomocny.
 
      
#7385 PostWysłany: 23 Kwi 2023 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
Mi za autobusy naliczało mile, ale odcinków nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot uważa post za pomocny.
 
      
#7386 PostWysłany: 23 Kwi 2023 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 480
niebieski
Czy w przypadku autobusów też brak mil za no show?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7387 PostWysłany: 23 Kwi 2023 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2334
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Kierowca na tablecie zaznaczał tekst w miejscu danego pasażera. Wyglądało jak zwykły plik tekstowy. Ciekawe, czy przesyła to gdzieś i ktoś to ręcznie wklepuje. Z drugiej strony, może dlatego właśnie nie liczą odcinków do statusu, bo nie sprawdzają tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7388 PostWysłany: 23 Kwi 2023 16:04 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Czy na nowej wersji strony LH/OS/itp już nie da się za bilet częściowo zapłacić milami?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7389 PostWysłany: 23 Kwi 2023 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2334
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Zdaje się, że już jakiś czas nie ma i niby pracują nad nową wersją / systemem płatności cash + Miles.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7390 PostWysłany: 24 Kwi 2023 20:59 

Rejestracja: 22 Lut 2023
Posty: 6
Hej, dwa pytania -lecimy za kilka dni z żoną i dzieckiem (<2 lat) z przesiadką 4h we Frankfurcie. Dziecko na moim bilecie, ja póki co mam tylko Frequent Traveller'a, no ale na moje potrzeby to wystarcza.

Pytanie 1, czy dziecko które jest na moim bilecie (poniżej 2 lat, nie wykupowałem mu osobnego seat'sa), może wejść w takiej sytuacji ze mną do saloniku?
Pytanie 2, czy dla żony która podróżuje ze mną mogę wykupić wejściówkę?

Bo strona LH z jednej strony mówi że tak (i wszystkie tabelki mówią że w ich salonikach w takim układzie wejściówka dla żony 25 eur tylko musi wejść i wyjść ze mną, plus że kupuje się je albo w centrum obsługi pasażera albo wprost przy wejściu do saloniku), a z drugiej jest info że póki co wejściówek i voucherów do saloników nie można kupować...

Z drugiej strony, było info że żeby wejść do saloniku z FT musi być bilet w regularnej ekonomicznej, ja miałem w najtańszej (light) i bez problemu mnie wpuścili.

Ćwiczył to ktoś ostatnio?

Dzięki za info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7391 PostWysłany: 24 Kwi 2023 21:20 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
@Aferq: z dzieckiem tak
Co do dokupienia jest taka informacja na stronie LH: Currently, it is not possible to purchase lounge access for additional travelling companions. The normal arrangement for travelling companions in the lounge, which is granted on the basis of status, remains in force.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7392 PostWysłany: 24 Kwi 2023 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2334
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Czy to normalne że Lufa tak długo nalicza mile? LO potrafi w ciagu kilku godzin a na mile z LH czekam już, a może dopiero trzeci dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7393 PostWysłany: 24 Kwi 2023 22:32 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
z reguly sa dzien roboczy po locie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7394 PostWysłany: 24 Kwi 2023 23:03 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Darek M. napisał(a):
Czy to normalne że Lufa tak długo nalicza mile? LO potrafi w ciagu kilku godzin a na mile z LH czekam już, a może dopiero trzeci dzień.

To normalne.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7395 PostWysłany: 25 Kwi 2023 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 189
Aferq napisał(a):
Hej, dwa pytania -lecimy za kilka dni z żoną i dzieckiem (<2 lat) z przesiadką 4h we Frankfurcie. Dziecko na moim bilecie, ja póki co mam tylko Frequent Traveller'a, no ale na moje potrzeby to wystarcza.

Pytanie 1, czy dziecko które jest na moim bilecie (poniżej 2 lat, nie wykupowałem mu osobnego seat'sa), może wejść w takiej sytuacji ze mną do saloniku?
Pytanie 2, czy dla żony która podróżuje ze mną mogę wykupić wejściówkę?

Bo strona LH z jednej strony mówi że tak (i wszystkie tabelki mówią że w ich salonikach w takim układzie wejściówka dla żony 25 eur tylko musi wejść i wyjść ze mną, plus że kupuje się je albo w centrum obsługi pasażera albo wprost przy wejściu do saloniku), a z drugiej jest info że póki co wejściówek i voucherów do saloników nie można kupować...

Z drugiej strony, było info że żeby wejść do saloniku z FT musi być bilet w regularnej ekonomicznej, ja miałem w najtańszej (light) i bez problemu mnie wpuścili.

Ćwiczył to ktoś ostatnio?

Dzięki za info!

Jest na stronie LH: Currently, it is not possible to purchase lounge access for additional travelling companions.
https://www.lufthansa.com/us/en/lounge-companions
I tak wszystkiego możesz się dowiedzieć u Dragon Lady w saloniku, tym bardziej, że lecisz już za kilka dni. Po prostu nie masz żadnych innych opcji w swojej sytuacji, zasady bywają zmienne więc na logikę najbardziej kompetentnej informacji udzieli ci ktoś kto wpuszcza do saloniku.
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7396 PostWysłany: 25 Kwi 2023 10:50 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Dodając do powyższego to nigdzie nie kojarzę informacji, że bilety promocyjne nie dają wstępu do lounge dla FTL.
Infant z tego co pamiętam z doświadczeń na forach może wejść i nie jest liczony jako gość.
Żona nie wejdzie.

Wiecie może czy w zasadach od początku 2024 pozostaje executive bonus dla mil premiowych? To istotne, a nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat, a to, że o tym nie piszą nie napawa optymizmem.
Druga wątpliwość to zupełnie inne strefy kontynentów dla kalkulacji punktów statusowych niż strefy kontynentów dla biletów nagród - i oni to tłumaczą uproszczeniem ;)
Czy są zapowiadane jakieś zmiany w tabeli nagród, tabeli przynależności krajów do stref dla nagród? Zawsze publikowali to z wyprzedzeniem, wiec mam nadzieje, że zmian nie będzie.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7397 PostWysłany: 25 Kwi 2023 11:36 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
Najtańsza taryfa BASIC w Eurowings nie daje wstępu do saloników dla FTL i SEN.

Załącznik:
eurowings_lounge.jpg
eurowings_lounge.jpg [ 25.2 KiB | Obejrzany 842 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7398 PostWysłany: 25 Kwi 2023 11:55 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Ale mowa o lotach LH
Swoją drogą mogli by podać, o jakie konkretnie taryfy Eurowings chodzi. Zdaje się, że nie dotyczy to Eurowings Discover, no i ich loty są normalnie w siatce *A.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7399 PostWysłany: 25 Kwi 2023 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 189
rob_sad napisał(a):
Wiecie może czy w zasadach od początku 2024 pozostaje executive bonus dla mil premiowych? To istotne, a nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat, a to, że o tym nie piszą nie napawa optymizmem.

Zasady przyznawania mil premiowych się nie zmieniają, bo przecież zapowiadane zmiany od 2024 dotyczą TYLKO zasad zdobywania statusu.
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7400 PostWysłany: 26 Kwi 2023 16:26 

Rejestracja: 12 Mar 2023
Posty: 171
17 marca wysłałem meila aby policzyli mi mile za loty eurowings discover i nadal cisza. ile to u was zwykle trwało ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8186 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 410  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group