Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#7021 PostWysłany: 29 Gru 2022 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 189
Czyli teraz przypomnieli sobie o polskich Senatorach, bo na pierwszy (później odwołany) niczego nie dostałem.
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#7022 PostWysłany: 29 Gru 2022 16:34 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Też dostałem, na poprzednie również :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7023 PostWysłany: 29 Gru 2022 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Niestety nie za wiele mam doświadczeń z bardziej złożonymi biletami za mile. Prośba o opinie czy nie za bardzo popłynąłem z OJ, ale tylko tak mi się fajnie składa w super pasującym terminie:

WAW-CPH, CPH-SFO (stopover), SFO-FLL
MIA-EWR (stopover), IAD-CPH, CPH-WAW

Czy coś takiego powinno przejść na infolinii za 60 tys., czy jednak szukać alternatywy gdzie odlot po stopie jest z tego samego lotniska jak przylot przed stopem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7024 PostWysłany: 30 Gru 2022 11:01 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Stopover w jednym kraju (regionie?) powyżej 23h zdaje się że jest niemożliwy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7025 PostWysłany: 30 Gru 2022 11:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
A żeby były stopovery w jednym regionie to musi być RT? Bo OW mi nie wyszukuje powyżej doby.
W takim wypadku OJ z stopoverami da się złożyć przez wyszukiwarkę czy tylko infolinia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7026 PostWysłany: 30 Gru 2022 11:40 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
@Washington Mam skopiowane zasady z nieistniejącej strony lojalnypasażer.pl

Dozwolone są 2 stopovery i 2 Open Jaws tylko przy podróżach w dwie strony.
Możemy zrobić stopover tylko i wyłącznie przy podróżach pomiędzy co najmniej 2 regionami.
Jeden stopover jest dozwolony w 1 stronę.
Stopover nie jest dozwolony w regionie z którego wylatujemy.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7027 PostWysłany: 31 Gru 2022 10:38 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Z czasów Dinersa - a więcej na razie nie uzbieram - zostały mi jakieś "groszowe" sprawy co do ilości mil w programie M&M: 1500 statutowych plus 10261 premiowych.
Coś z tym można sensownego zrobić czy po prostu zapomnieć? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7028 PostWysłany: 31 Gru 2022 10:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
miles-more-jak-sensownie-wykorzystac-mile,1553,4661
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#7029 PostWysłany: 31 Gru 2022 10:59 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
A odpowiadając krótko @sanchopan - najmilszy i lot po europie rt dla 1 osoby za 10k
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#7030 PostWysłany: 31 Gru 2022 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
sanchopan napisał(a):
Z czasów Dinersa - a więcej na razie nie uzbieram - zostały mi jakieś "groszowe" sprawy co do ilości mil w programie M&M: 1500 statutowych plus 10261 premiowych.
Coś z tym można sensownego zrobić czy po prostu zapomnieć? ;)


Albo najmilszy jak już wspomniane, jeśli chcesz się zdać na to co przyniesie los, znaczy lot ;) A jeśli chcesz mieć bardziej elastyczny wybór kierunków, to do dziś jest ta promocja:

https://www.lufthansa.com/de/en/all-in-deals
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#7031 PostWysłany: 31 Gru 2022 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Pytanie pewnie trochę nie przystoi ale wolę się upewnić rozumiem, że w sytuacji zdobycia statusu FTL przed terminem wygaśnięcia mil, ich ważność ulegnie przedłużeniu z automatu- ostatni przelew z DC - grudzień 2022 , termin przepadania mil w tym wypadku 30.06.2023 , czyli status trzeba zdobyć do powiedzmy 15 czerwca 2023 tak aby się wszystko zdążyło naliczyć/zaliczyć itd dobrze rozumuje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7032 PostWysłany: 31 Gru 2022 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Czy w 2023 roku została już ogłoszona Srebrna promocja (FTL za 30 lotów)?
Na stronie programu znalazłem tylko edycje 2022, ale prawdopodobnie ogłaszą ją dopiero w 2023 roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7033 PostWysłany: 31 Gru 2022 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
W wiadomości o zmianach w programie od 2024 było jasno powiedziane, że w 2023 "srebrna promocja" będzie ponownie obowiązywała.
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7034 PostWysłany: 02 Sty 2023 19:17 

Rejestracja: 02 Sie 2022
Posty: 29
Darek M. napisał(a):
Czy w 2023 roku została już ogłoszona Srebrna promocja (FTL za 30 lotów)?
Na stronie programu znalazłem tylko edycje 2022, ale prawdopodobnie ogłaszą ją dopiero w 2023 roku?

Potwierdzam, obowiązuje. Dzisiejsze zajrzenie do apki i w opcji przedłużenia statusu "potrzebujesz 35 000 mil statusowych albo 30 segmentów". Z przyjemnością wylatam ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7035 PostWysłany: 02 Sty 2023 20:49 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
chester0 napisał(a):
Pytanie pewnie trochę nie przystoi ale wolę się upewnić rozumiem, że w sytuacji zdobycia statusu FTL przed terminem wygaśnięcia mil, ich ważność ulegnie przedłużeniu z automatu- ostatni przelew z DC - grudzień 2022 , termin przepadania mil w tym wypadku 30.06.2023 , czyli status trzeba zdobyć do powiedzmy 15 czerwca 2023 tak aby się wszystko zdążyło naliczyć/zaliczyć itd dobrze rozumuje ?


Tak. W okresie posiadania statusu mile nie wygasają, po utracie statusu termin wygasania mil jest naliczany "od zera". Ta zasada dotyczy również mil zgromadzonych przed zdobyciem FTL.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.
 
      
#7036 PostWysłany: 02 Sty 2023 22:43 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 185
ncn napisał(a):
Czy ktoś z Was orientuje się kiedy pobierany jest adres do wysyłki nowej karty - w momencie zmiany statusu czy w momencie wyrobienia karty i gotowości do wysyłki?

Miałem wpisany stary adres podczas kiedy zmienił mi się status i zastanawiam się gdzie wyślą kartę :roll:



Moja żona status zrobiła 1 listopada , karta w skrzynce między swietami a nowym rokiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7037 PostWysłany: 05 Sty 2023 22:42 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 55
jaco027 napisał(a):
Pytanie do specjalistow od M&M, z nawet wiecej... od Star Alliance. Jak najszybciej osignac status GOLD w SA TYLKO za pomoca odcinkow? Co jest Waszym zdaniem najlatwiejsze do wyrobienia (w 2023)?
Szybki research wskazuje ze sa takie mozliwosci:
Altitude (Air Canada) - 50 Altitude Qualifying Segments
ConnectMiles (Copa Airlines) - 40 qualifying segments
Infinity MileageLands (EVA Air) - 50 qualifying EVA Air/UNI Air segments
LifeMiles (Avianca) - 45 qualifying segments
PhoenixMiles (Shenzhen Airlines, Air China) - 40 qualifying segments
Royal Orchid Plus (Thai Airways International) - 40 international Thai Airways sectors
ShebaMiles (Ethiopian Airlines) - 40 qualifying segments
TAP Miles&Go (TAP Air Portugal) - 50 qualifying segments on TAP

Niestety, ale żadne z powyższego nie działą, tj.:
Altitude (Air Canada) - Wymogiem jest to co wyżej ORAZ SGD, czyli 6000 dolarów wydanych na loty AirCanada
ConnectMiles (Copa Airlines) - 40 qualifying segments - Jedyne chyba które działa, ale w tanich krajówkach nalicza 0.5 segmentu za segment, co powoduje że trzeba 80 segmentów do gold
Infinity MileageLands (EVA Air) - 50 qualifying EVA Air/UNI Air segments - tak jak napisane - tylko EVA AIR/Uni
LifeMiles (Avianca) - 45 qualifying segments - Zmienili w 2022 i wyrzucili możliwość dostania statusu przez segmenty
PhoenixMiles (Shenzhen Airlines, Air China) - 40 qualifying segments - Kiedyś próbowałem się zarejestrować i pamiętam, że liczyły się tylko loty AirChina, nie mogę teraz tego znaleźć bo ich strona jest tragiczna
Royal Orchid Plus (Thai Airways International) - 40 international Thai Airways sectors - Tylko Thai
ShebaMiles (Ethiopian Airlines) - 40 qualifying segments - od 2022 tylko segmenty Ethiopian
TAP Miles&Go (TAP Air Portugal) - 50 qualifying segments on TAP - tylko TAP

mam ten sam problem, rocznie robię ok 55 odcinków i nie bardzo widzę jakikolwiek program który ma sens.. chyba zostanie mi FTL w Miles and More
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7038 PostWysłany: 07 Sty 2023 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Mam niestety taką sytuację, że będę chyba musiał zrezygnować z marcowego lotu do Malezji. Oprócz opcji z poszukiwaniem możliwości na (ciągle jeszcze bezpłatne) przełożenie tego lotu na inne daty, co będzie bardzo trudne, bo chodzi o lot w C SQ, rozważam też anulowanie lotu i uzyskanie zwrotu mil (niestety, za wiadomą opłatą). W związku z tą drugą wersją, zastanawiam się, czy są jakieś, a jeśli tak, to jakie, korzyści z możliwości, którą daje MM, że mogę to zrobić nawet do 2 lat po dacie lotu? Czy jest w tym ukryty jakikolwiek bonus? Wydaje mi się, że jeśli faktycznie będę przekonany, że muszę anulować (bo nie uda się znaleźć terminu zastępczego), to nie ma sensu, by z tym ruchem czekać do jakiegoś momentu po terminie pierwotnego lotu. Może jednak czegoś nie dostrzegam :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#7039 PostWysłany: 09 Sty 2023 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 189
Może to być (nieco karkołomny) sposób na wydłużenie życia wygasających mil :idea:
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7040 PostWysłany: 09 Sty 2023 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
"Lubię" po raz drugi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
andywaw lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group