Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#6901 PostWysłany: 11 Gru 2022 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@andywaw
statusowe można albo wylatać albo wymienić na na mile promocyjne, po raczej słabym przeliczniku, ale to każdy sobie wyliczy, czy warto. Kilkakrotnie wcześniej opisywane na forum.
Załącznik:
exchange.png
exchange.png [ 33.16 KiB | Obejrzany 949 razy ]


Właściwie to nie wiem, czy to działa z polskimi kartami, dzięki którym zdobywaliśmy mile w tym i ubiegłym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#6902 PostWysłany: 11 Gru 2022 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Mayday bo mam spory fuckup.
1. loty tapem i nie mogę tego nabić do MM bo wskazują, ze mile zostały już naliczone - być moze chociąz nie wiem w jaki sposób i dokąd te mile trafily
Być moze gdzieś tam nieswiadomie nabilem te mile do statusu tapowego, który totalnie mnie nie interesuje i teraz pytanie czy mogę jakoś je przerzucic na MM? Czy ew. doliczą mi je do MM i do programu tapa?
2. Mam kolejne loty tapem i ogólnie, jeśli nie ma możliwośći napicia na tap i na MM - czy mogę jakoś ogarnać, żeby nie nabijali mi na tapa tylko na MM.
3. do uttzymania statusu potrzebuje 700 mil statusowych - około byc moze 750, mam jeszcze 2 loty ( nie zrobie tego segmentami) - ale mam 2 loty 31.12
najpierw Waw-Wieden w biznes Z, potem Wieden Teneryfa - Y czy te dwa loty dadzą mi min. 750 statusowych? W kalkulatorze pokazuje mi za Waw wieden ok. 1500 statusowych, a na drugim odcinku nie moge tego skalkulowac
Piszą ze jest to orientacyjna liczba mil za ten odcinek Waw - WIedeń, pytanie jak ta orientacyjna ilosc bedzie sie roznila od tej rzetelnej
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Robaku, 11 Gru 2022 15:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6903 PostWysłany: 11 Gru 2022 15:43 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@Robaku: a korzystałeś przy rezerwacji może ze zniżki na tap.com typu ileś tam = 200 mil?

WAW VIE masz Z w LO czy OS?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6904 PostWysłany: 11 Gru 2022 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Właśnie mam pokazane - 200 mil, ale wydaje mi sie ,zę z tego korzystalem na następne rezerwacji czyli do Faro i na Madere, a rezerwacje na Boaviste robilem bez tej znizki,

Co do VIE mam OS.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6905 PostWysłany: 11 Gru 2022 18:28 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Za ten odcinek dostaniesz 1250 mil (statusowych) + bonus czyli powinno wyjść ponad 1,5 k (zakładam że masz status, a tylko odnawiasz).
Co do TP - te przeleciane odcinki naliczyły się już do ich programu ? Jeśli tak, to raczej bez szans na cokolwiek; widocznie musiałeś zrobić rezerwację z wykorzystaniem tych 200 mil lub generalnie będąc zalogowanym na koncie w TP i zassało numer do rezerwacji. Szansa jedyna to jakaś reklamacja, jeśli masz na BP wyraźnie nabity numer M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku lubi ten post.
Robaku uważa post za pomocny.
 
      
#6906 PostWysłany: 11 Gru 2022 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
dobra, a czy mogę ew. na przyszlość jakoś to zmienić juz w rezerwacjach nastepnych/dokonanych? żeby naliczalo mi z automatu na MM a nie na ich system.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6907 PostWysłany: 11 Gru 2022 18:36 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Musisz poprosić o dodanie MM do rezerwacji (jeśli samodzielnie ci nie wchodzi), ale niestety zdarza się, że i tak potem mile trafiają na konto w pierwotnie dodanym FFP, jeśli agent tylko nadpisze drugie konto. Na przyszłość najlepiej nie robić bezpośrednio w danych liniach żadnych rezerwacji z konta (będąc zalogowanym).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6908 PostWysłany: 11 Gru 2022 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
no tak, to wyglada na to, że opcją będzie skasowanie konta.
Czy to załatwi sprawe dot. przyszlyc rezerwacji już dokonanych ale nieodbytych?
I chyba tak to sie skonczy, aczkolwiek szkoda zwlaszcza tego kontynentalnego na Cabo Verde bo to nawet w nieskiej taryfie moglo być troche mil
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6909 PostWysłany: 11 Gru 2022 21:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Robaku z TAPem był ten problem, że jesli masz u nich konto, to loty z automatu były podpięte do ich programu. W zeszłym roku miałem rezerwację z 4 lotami - przed pierwszym podałem do odprawy nr M&M i myślałem, że to starcza na całą rezerwację. Pierwszy lot poszedł na M&M, ale drugi już do programu TAPa. Przy powrocie już się pilnowałem przy odprawie na loty 3 i 4, żeby przy każdym zmienić ręcznie program na M&M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6910 PostWysłany: 12 Gru 2022 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
sko1czek napisał(a):
@andywaw
statusowe można albo wylatać albo wymienić na na mile promocyjne, po raczej słabym przeliczniku, ale to każdy sobie wyliczy, czy warto. Kilkakrotnie wcześniej opisywane na forum.
Właściwie to nie wiem, czy to działa z polskimi kartami, dzięki którym zdobywaliśmy mile w tym i ubiegłym roku.

Więc ja to już kilkukrotnie prostowałem, NIE MA MOŻLIWOŚCI wymiany mil uzyskanych z polskich kart MBank albo Diners na mile statusowe, taką możliwość mają wybrane karty wydane w innych krajach.
Posiadacz statusu FTV może wymienić mile premiowe na statusowe (niedużo bo jest limit) ale tylko wtedy gdy wylata odpowiednią liczbę tzw. Selection Miles (chyba 80k jeżeli dobrze pamiętam) i wybierze sobie tę możliwość zamiany mil jako nagrodę.
Tak że taka możliwość dla przeciętnego posiadacza statusu FTV jest raczej zaporowa.
Nie rób wszystkim złudnych nadziei.
Mile statusowe trzeba wylatać a na pewno nie da się ich kupić. Wymiana w bardzo ograniczonym zakresie, tylko dla posiadaczy statusu FTV i to przy wyśrubowanych warunkach.
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#6911 PostWysłany: 12 Gru 2022 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
marek2011 napisał(a):
widocznie musiałeś zrobić rezerwację z wykorzystaniem tych 200 mil lub generalnie będąc zalogowanym na koncie w TP i zassało numer do rezerwacji.


Czyli korzystanie z tej zniżki na stronie TAP = brak możliwości zdobycia mil w M&M?

Robaku napisał(a):
ale mam 2 loty 31.12


No właśnie ostatnio zastanawiałem się jak to jest z lotami pod koniec roku - od 1. stycznia zresetują się odcinki i jeżeli te, które były wylatane w roku poprzednim były tymi wbijającymi status, czyli powiedzmy był to 30. odcinek na FTLa, ale np. zostanie naliczony 3. stycznia, to status zostanie osiągnięty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6912 PostWysłany: 12 Gru 2022 18:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
ncn napisał(a):
Czyli korzystanie z tej zniżki na stronie TAP = brak możliwości zdobycia mil w M&M?

Zniżka nie wyklucza wpisania innego programu lojalnościowego, ale trzeba to zrobić w odpowiednim momencie. Nie pamiętam, czy to było już w momencie rezerwacji, czy potem w zarządzaniu nią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#6913 PostWysłany: 12 Gru 2022 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Cześć,
Czy przy upgradzie za mile stawka milowa zostaje taka, jak dla pierwotnej klasy rezerwacyjnej? Pytam bo mam zmianę z G i póki co pokazuje mi taryfę I (gdzie wheretocredit pokazuje 0 mil), ale chyba dlatego, że jestem cały czas na waitlist. Bilet LH.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6914 PostWysłany: 12 Gru 2022 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@majek89 Tak, dostaniesz za oryginalną klasę rezerwacyjną. I to w M&M jest klasa C dla nagród i up'ów (dlatego za nią jest 0 mil). (i ta klasa I się nie zmieni, nie ma znaczenia, że póki co jesteś WL)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
majek89 uważa post za pomocny.
 
      
#6915 PostWysłany: 12 Gru 2022 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Robaku napisał(a):
ale mam 2 loty 31.12


No właśnie ostatnio zastanawiałem się jak to jest z lotami pod koniec roku - od 1. stycznia zresetują się odcinki i jeżeli te, które były wylatane w roku poprzednim były tymi wbijającymi status, czyli powiedzmy był to 30. odcinek na FTLa, ale np. zostanie naliczony 3. stycznia, to status zostanie osiągnięty?[/quote]


tak
, tak mialem już rok temu, robiłem odcinek 29 i 30 -31.12 - i status mi się pojawił okolo 5-7 stycznia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6916 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:47 

Rejestracja: 12 Gru 2022
Posty: 5
Czy wiadomo ile się czeka na kartę FTL?
Status wpadł 24listopada i do tej pory brak karty fizycznej ;(
Emaila o zmiania statusu tez nie dostałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6917 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
A po ci w ogóle ta fizyczna karta - status nabijasz na BP, ewentualnie pokazujesz kartę w apce...
Jesteśmy w 3. dekadzie 21 wieku ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#6918 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Ładnie wygląda w portfelu/ochraniaczu do paszportu :P
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6919 PostWysłany: 12 Gru 2022 22:31 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 185
Moja żona FTL zrobiony 1 listopada , brak maila brak karty w skrzynce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6920 PostWysłany: 12 Gru 2022 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Powiem więcej, gold zrobiony 19 września, do dzisiaj nie ma karty mimo upomnienia się na infolinii...

A odnośnie wcześniejszego pytania odnośnie plastikowej karty, z przywieszek bagażowych z FTL które przychodzą z kartą akurat korzystam, przydatna rzecz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Biko oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group