Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#6881 PostWysłany: 04 Gru 2022 09:19 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
ZFR napisał(a):
Oczywiście, ale ja nie mam na tę chwilę już KK. Ostatnie transfery robię z Diners.
Zadzwon na infolinie to Ci potwierdza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#6882 PostWysłany: 04 Gru 2022 11:25 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w śledzeniu dostępności biletów ET? Potrzebuję 4szt, na mój termin niedostępne, więc wziąłem najbliższe wolne licząc,że dorzucą na mój i przełożę. Termin sierpniowy TLV-ADD-SEZ.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6883 PostWysłany: 04 Gru 2022 12:12 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
ZFR napisał(a):
Mam pytanie dotyczące ważności mil :) Cały czas widziałem info o utracie części mil 31.03.2023. Teraz nie widzę takiej informacji. Też tak macie ?
Na innym koncie do którego mam dostęp widzę dwukrotne dodanie mil (1+1) we wrześniu 2022.


U mnie pojawiło się info "Twoje mile premiowe nie tracą ważności, ponieważ jesteś objęty ochroną mil." :D
Góra
 Profil Relacje PM off
ZFR lubi ten post.
ZFR uważa post za pomocny.
 
      
#6884 PostWysłany: 04 Gru 2022 14:51 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
mateuszmtx napisał(a):
@oskiboski obawiam się, że 16000 może nie wystarczyć, ostatnio się na tym przejechałem. Dodatkowe 25% i 50% są liczone od stawki bazowej, przynajmniej u mnie tak było (na infolinii m&m to potwierdzili).
50% jest liczone od 1.25 już
Image
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6885 PostWysłany: 04 Gru 2022 16:50 

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 2
cześć,
szukam pomocy. Od wielu lat latam i zbieram M&M. Przez ostatnie 5-6 lat mialem FTL. Niestety w tym roku ze wzgledu na zdrowie latalem sporo mniej i nie jestem w stanie przedluzyc statusu (mam tylko 16tys mil zebranych na 8 odcinkach). Problem jest taki, ze mam na koncie ponad 250tys mil, ktore żal mi stracic.
Czy ktos może ma pomysł w jaki sposób mozna spróbować dozbierać dodatkowe 20tys mil w grudniu? czy jest może możliwość ich zakupu?

z góry wielkie dzieki za wszelkie pomysly!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6886 PostWysłany: 04 Gru 2022 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
8 lat się zbierałeś do 1-go wpisu, więc wpierw gratulacje. ;)

Sprawa numer dwa - do kiedy masz ważnego tego FTL? Do lutego? Skoncentruj się na przedłużeniu w przyszłym roku jeśli chcesz.
Masz 3 lata od chwili gdy utracisz FTL zanim wygasną mile.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#6887 PostWysłany: 05 Gru 2022 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
cheese napisał(a):
cześć,
szukam pomocy. Od wielu lat latam i zbieram M&M. Przez ostatnie 5-6 lat mialem FTL. Niestety w tym roku ze wzgledu na zdrowie latalem sporo mniej i nie jestem w stanie przedluzyc statusu (mam tylko 16tys mil zebranych na 8 odcinkach). Problem jest taki, ze mam na koncie ponad 250tys mil, ktore żal mi stracic.
Czy ktos może ma pomysł w jaki sposób mozna spróbować dozbierać dodatkowe 20tys mil w grudniu? czy jest może możliwość ich zakupu?

z góry wielkie dzieki za wszelkie pomysly!


Można obecnie kupić mile premiowe w pakietach ale mil statusowych kupić nie można. Mile statusowe trzeba wylatać.
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również


Ostatnio edytowany przez andywaw 05 Gru 2022 16:41, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6888 PostWysłany: 05 Gru 2022 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Lub wymienić premiowe na statusowe (w ramach limitu) przy baaaaardzo niekorzystnym przeliczniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6889 PostWysłany: 05 Gru 2022 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
Taką możliwość (wymianę mil premiowych zdobytych poprzez transakcje na statusowe) mają posiadacze wybranych kart kredytowych w innych krajach.
Albo posiadacze statusu FTL po uzbieraniu odpowiedniej liczby select miles, kiedyś było można wybrać wtedy taki przywilej wymiany mil premiowych na statusowe (nie wiem, czy ten przywilej w select miles dla FTL jeszcze jest, SEN go nie ma).
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6890 PostWysłany: 05 Gru 2022 17:49 

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 353
niebieski
cheese napisał(a):
cześć,
szukam pomocy. Od wielu lat latam i zbieram M&M. Przez ostatnie 5-6 lat mialem FTL. Niestety w tym roku ze wzgledu na zdrowie latalem sporo mniej i nie jestem w stanie przedluzyc statusu (mam tylko 16tys mil zebranych na 8 odcinkach). Problem jest taki, ze mam na koncie ponad 250tys mil, ktore żal mi stracic.
Czy ktos może ma pomysł w jaki sposób mozna spróbować dozbierać dodatkowe 20tys mil w grudniu? czy jest może możliwość ich zakupu?

z góry wielkie dzieki za wszelkie pomysly!

Miałem podobną sytuację, FTL od wielu lat i kilka tygodni temu obudziłem się, że mam mało odcinków wylatanych w tym roku.Szkoda mi było stracić status, więc spiąłem się i na którejś z szalonych śród zabukowałem kilkanaście odcinków durnolotów WAW-KRK i KRK-WAW, koszt całkowity w sumie wyszedł ok 1000zł.

P.S. Sugeruję patrzeć na segmenty (musisz w sumie zrobić 30), a nie na mile do wylatania, może jeszcze zdążysz to wyrobić do końca roku.


Ostatnio edytowany przez darom, 06 Gru 2022 06:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6891 PostWysłany: 05 Gru 2022 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
peter1956 napisał(a):
ZFR napisał(a):
Oczywiście, ale ja nie mam na tę chwilę już KK. Ostatnie transfery robię z Diners.
Zadzwon na infolinie to Ci potwierdza


Na infolinii poinformowano mnie, że pierwsze mile wygasną na koniec czerwca 2023 r. Posiadałem do końca karty mBank oraz Diners.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6892 PostWysłany: 05 Gru 2022 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Chyba nikt jeszcze nie pisał o tym, że można kupić oficjalnie mile M&M?

https://onemileatatime.com/deals/buy-lufthansa-miles/

You can buy 13,000 Lufthansa miles for $260; this comes out to 2.0 cents per mile
You can buy 65,000 Lufthansa miles for $1,040; this comes out to 1.6 cents per mile
You can buy 130,000 Lufthansa miles for $1,820; this comes out to 1.4 cents per mile

You can purchase ‘Bundle&Go’ when logged into your Miles and More account. Miles take up to 5 business days to post. And you can purchase up to 250,000 miles per year. And you’ll receive a Hotels & Cars Bonus, Avis benefit and Priority Pass discount which you may or just as likely won’t value.

Załączniki:
mm.jpg
mm.jpg [ 59.85 KiB | Obejrzany 1319 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6893 PostWysłany: 06 Gru 2022 06:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
Ja pisałem, post #6887
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off
skrzat lubi ten post.
 
      
#6894 PostWysłany: 07 Gru 2022 11:57 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Mam w tym roku wylatane 82,614 mil statusowych i chciałbym wskoczyć na Senatora. Nie szykują mi się już żadne loty firmowe do końca roku, stąd pytanie - co zrobić, żeby dobić do tych 100K jak najmniejszym kosztem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6895 PostWysłany: 07 Gru 2022 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zapytaj tu: brakuje-mi,222,168485
Góra
 Profil Relacje PM off
batq lubi ten post.
 
      
#6896 PostWysłany: 07 Gru 2022 12:44 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 159
batq napisał(a):
Mam w tym roku wylatane 82,614 mil statusowych i chciałbym wskoczyć na Senatora. Nie szykują mi się już żadne loty firmowe do końca roku, stąd pytanie - co zrobić, żeby dobić do tych 100K jak najmniejszym kosztem?


100,000-82,614= 17,386.


Znaczy powinny wystarczyć pięć odcinków krajowych w najwyższych klasach taryfowych (B, Y - kupować na infolinii, bo przez stronę zawsze wyjdą najpodlejsze) - 2,500 x 1.5 (mnożnik obowiązuje do końca roku) = 3,750.

Albo (jeśli przypadkiem będzie taniej) lufthansiany wypad PL-MUC/FRA-XXX-FRA/MUC-PL w biznesie (C,D,J - to można przez ich stronę ogarnąć) plus brakujące 2,386 dolatać w kraju (raz tam i z powrotem, byle w klasie B lub Y)

edit: ewentualnie durnolot w premium economy (klasa nieistotna) LOTem do Chicago - akurat na styk z milami.

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
batq lubi ten post.
batq uważa post za pomocny.
 
      
#6897 PostWysłany: 10 Gru 2022 11:15 

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 2
-- 10 Gru 2022 11:13 --

darom napisał(a):
cheese napisał(a):
cześć,
szukam pomocy. Od wielu lat latam i zbieram M&M. Przez ostatnie 5-6 lat mialem FTL. Niestety w tym roku ze wzgledu na zdrowie latalem sporo mniej i nie jestem w stanie przedluzyc statusu (mam tylko 16tys mil zebranych na 8 odcinkach). Problem jest taki, ze mam na koncie ponad 250tys mil, ktore żal mi stracic.
Czy ktos może ma pomysł w jaki sposób mozna spróbować dozbierać dodatkowe 20tys mil w grudniu? czy jest może możliwość ich zakupu?

z góry wielkie dzieki za wszelkie pomysly!

Miałem podobną sytuację, FTL od wielu lat i kilka tygodni temu obudziłem się, że mam mało odcinków wylatanych w tym roku.Szkoda mi było stracić status, więc spiąłem się i na którejś z szalonych śród zabukowałem kilkanaście odcinków durnolotów WAW-KRK i KRK-WAW, koszt całkowity w sumie wyszedł ok 1000zł.

P.S. Sugeruję patrzeć na segmenty (musisz w sumie zrobić 30), a nie na mile do wylatania, może jeszcze zdążysz to wyrobić do końca roku.



Problem w tym ze za kilka dni rodzi mi się dziecko i nie mam czasu na latanie nawet na krótkich odcinkach. A z tego co rozumiem, jeżeli nie wsiądę do samolotu to miłe się nie nalicza?

-- 10 Gru 2022 11:15 --

skrzat napisał(a):
Chyba nikt jeszcze nie pisał o tym, że można kupić oficjalnie mile M&M?

https://onemileatatime.com/deals/buy-lufthansa-miles/

You can buy 13,000 Lufthansa miles for $260; this comes out to 2.0 cents per mile
You can buy 65,000 Lufthansa miles for $1,040; this comes out to 1.6 cents per mile
You can buy 130,000 Lufthansa miles for $1,820; this comes out to 1.4 cents per mile

You can purchase ‘Bundle&Go’ when logged into your Miles and More account. Miles take up to 5 business days to post. And you can purchase up to 250,000 miles per year. And you’ll receive a Hotels & Cars Bonus, Avis benefit and Priority Pass discount which you may or just as likely won’t value.


Czy to napewno sa mile statusowe i liczą się do frequent flyera (35tys mil potrzebnych)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6898 PostWysłany: 10 Gru 2022 11:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie doliczą się
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#6899 PostWysłany: 10 Gru 2022 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@cheese Ale tak jak Ci napisałam wyżej - MILE CI NIE PRZEPADNĄ więc skąd to parcie za wszelką cenę na utrzymanie statusu??

To nie jest tak, że brakuje Ci 4 odcinków albo kilku tysięcy statusowych - nie jesteś nawet w połowie drogi (16 tysięcy / 8 odcinków jak wynika z Twojego posta) a do końca roku zostało 3 tygodnie w najdroższym sezonie i pomijam fakt, czy naprawdę chcesz być poza domem w pierwszych dniach życia Twojego dziecka tylko po to żeby mieć naprawdę niewiele dający status?

Nic nie oceniam - Twoja sprawa, ale jak na to nie patrzysz o wiele lepiej zabrać się za to od stycznia.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#6900 PostWysłany: 11 Gru 2022 03:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
cheese napisał(a):
Czy to napewno sa mile statusowe i liczą się do frequent flyera (35tys mil potrzebnych)?

Można kupić tylko mile premiowe.
Statusowe można tylko wylatać.
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group