Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#6661 PostWysłany: 08 Wrz 2022 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 477
niebieski
Czyli ze zniżką 50% dla osoby towarzyszącej i dla 4 osób to będzie 3x112+55=391k mil?
Czy bardziej możliwe w promo dla 4 osób w C jest np. jakiś lot Lufą/Osą/Szwajcarem do USA czy też zapomnieć o takiej konfiguracji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#6662 PostWysłany: 08 Wrz 2022 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Dodam tylko, że brałem ostatnio C do LAX na koniec wakacji 2023 i były w różnych datach co najmniej 3 bilety. Nie sprawdzałem dostępności 4, ale kto wie... Oczywiście, NYC to inna trasa, ale może LO daje teraz z dużym wyprzedzeniem więcej miejsc za mile?
Nawet jeśli online nie ma, warto zadzwonić na infolinię. Poza tym, może masz evouchery? Jeśli tak, to weź dla 3 osób za mile, a dla jednej w Y+ za $ i potem upgrade za evouchery. Nawet jeśli się nie da, najwyżej ktoś z Was "przemęczy" się w Y+.
Góra
 Profil Relacje PM off
grodek lubi ten post.
 
      
#6663 PostWysłany: 08 Wrz 2022 16:03 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
Tylko ze przy upgrade z Y+ za eVoucher bedzie to ta sama klasa I co w przypadku rezerwacji za punkty. Pozostanie zapytanie o mozliwosc zrobienia listy oczekujacych z terminem decyzji do dwoch dni przed wylotem.
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6664 PostWysłany: 08 Wrz 2022 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Dlatego napisałem, że w ostateczności ktoś z rodziny nie poleci w C, tylko w Y+ (które ponoć jest w LO całkiem w porządku). Jeśli komuś zależy na podróży większą grupą jest to nadal korzystne rozwiązanie, bo większość poleci za mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6665 PostWysłany: 08 Wrz 2022 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 477
niebieski
3xC+Y też jest spoko, zabiorę dzieciaki na większe fotele a żona poczeka za zasłonką ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6666 PostWysłany: 08 Wrz 2022 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Z ekonomicznego punktu widzenia bardziej opłaca się dać dziecko do Y+, bo zapłacisz za nie mniej, niż za małżonkę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6667 PostWysłany: 08 Wrz 2022 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 477
niebieski
Taa i potem będę miał dawkowane drinki, nie dziękuję :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6668 PostWysłany: 09 Wrz 2022 01:38 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 163
swazi napisał(a):
Tylko ze przy upgrade z Y+ za eVoucher bedzie to ta sama klasa I co w przypadku rezerwacji za punkty


Dawno tego nie robiłem, ale z tego co pamiętam (przynajmniej w LH) w przypadku upgrade (milowego, eVoucherowego) nalicza się klasa oryginalnej (pierwotnej) rezerwacji (czyli w tym przypadku Y+). Upgrady gotówkowe do C dają zaś klasę Z.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6669 PostWysłany: 09 Wrz 2022 01:58 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
tropikey napisał(a):
Dlatego napisałem, że w ostateczności ktoś z rodziny nie poleci w C, tylko w Y+ (które ponoć jest w LO całkiem w porządku). Jeśli komuś zależy na podróży większą grupą jest to nadal korzystne rozwiązanie, bo większość poleci za mile.
Jak masz status to weź sobie Y+ z nadzieją a reszcie C. :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6670 PostWysłany: 09 Wrz 2022 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Gadekk napisał(a):
Czy komuś udało się ostatnio dołożyć krajówkę do waw jako 4 odcinek?
Wiem skądinąd, że taka możliwość wcześniej była.

Stan na dziś - 3 różnych konsultantów stwierdziło, że max 3 loty w jedną stronę mogą być.
Próbowałem kilka razy w ciągu ostatnich 12 miesięcy i się nie dało bez wzrostu stawki milowej, także muszę poginać do WAW autem lub pociagiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6671 PostWysłany: 09 Wrz 2022 10:13 

Rejestracja: 25 Paź 2020
Posty: 39
Mi z kolei 2 tygodnie temu bez zająknięcia złożyli rezerwację z 4 lotów, w tym KRK-WAW. Nie wiem czy to, że dzwoniłem do US ma tu jakieś znaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6672 PostWysłany: 09 Wrz 2022 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 145
niebieski
Mam pytanie, czy można za mile M&M dokupić bagaż do istniejącej rezerwacji? Kupiłam bilety na luty '23 LOTem (łącznie 4 odcinki) do USA w klasie O tylko z bagażem podręcznym, a przydałby się choć jeden bagaż nadawany. W dodatku mam uciułane mile (Miles Pooling), z których (po sprawdzeniu wg instrukcji z tego forum powyżej - bardzo dziękuję!) ok. 10tys. straci ważność z końcem roku, a kolejne 10 tys. do końca 1 kw. 2023 i nie mam pomysłu na sensowne wykorzystanie. Chyba to za mało na jedną walizkę? "Przeczytałam cały internet 3 razy" ;) i nie znalazłam żadnego przelicznika. Aha, statusu nie mam żadnego. Pewnie można zadzwonić na infolinię M&M, ale wiedzę macie tutaj przeogromną, więc może ktoś? coś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6673 PostWysłany: 09 Wrz 2022 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Roglic napisał(a):
Mi z kolei 2 tygodnie temu bez zająknięcia złożyli rezerwację z 4 lotów, w tym KRK-WAW. Nie wiem czy to, że dzwoniłem do US ma tu jakieś znaczenie.
I nie zwiększyło Ci to stawki milowej? Mi też złożyli ale doliczyli 15k mil. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6674 PostWysłany: 09 Wrz 2022 12:18 

Rejestracja: 25 Paź 2020
Posty: 39
Nic a nic, policzyli tyle samo mil ile byłoby przy 3 lotach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6675 PostWysłany: 09 Wrz 2022 12:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@mayka 20 tys. mil to są dwa bilety na loty w Europie w promocji Najmilszy poniedziałek (dopłacasz podatki). Do końca roku będzie jeszcze sporo okazji, żeby te mile tak spożytkować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#6676 PostWysłany: 09 Wrz 2022 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@mayka
Ewentualnie za 5 tys. mil od osoby możesz kupić wejście do saloniku LOTu przed wylotem z Warszawy, lepsze to niż przepadek mil.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#6677 PostWysłany: 09 Wrz 2022 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 145
niebieski
@sko1czek
Dzięki, też o tym pomyślałam, tylko że w stolicy będziemy jakoś poniżej 2h, czy to wystarczy, by skorzystać z saloniku? Lecimy we trójkę, wtedy za 3 osobę (dziecko) musiałabym dopłacić?

@Kashpir
Też dzięki :) Mile ciułałam na loty do USA z najmilszego właśnie, ale nie "dociułałam" ;) Jedynie z Poolingu dzieciakowi nie przepadają, dobre i to :)
W normalnych okolicznościach, pewnie bym zorganizowała jakiś lot z mil po Europie, problem, że urlopu brak, a weekendy w większości zajęte...
Dlatego myślałam, by wykorzystać na coś związanego z lutowym tripem. W ostateczności na jakiś jeden nocleg w USA starczy z dopłatą, tylko nie wiem, czy gdybym zarezerwowała teraz na luty '23 a mile kończą się na koniec roku - czy taka rezerwacja jest możliwa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6678 PostWysłany: 09 Wrz 2022 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@mayka
To zależy od wieku dziecka. Sprawdź na stronie saloniku, do jakiego wieku wpuszczają dzieci "bez opłaty". Jeśli przylecisz do Warszawy na czas, to pewnie czasu będzie dość. Wąskim gardłem może okazać się kontrola paszportowa- dorośli mogą przechodzić kontrolę w bramkach automatycznych ale dzieci - nie. Ale poza sezonem większych kolejek "do paszportów" w Warszawie raczej nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#6679 PostWysłany: 09 Wrz 2022 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 145
niebieski
@sko1czek
Cenna rada, nie pomyślałam o wieku młodej :) W wakacje kończy 12 lat, czyli jak czytam w regulaminie, że wejdzie z nami. Dopiero po ukończeniu lat 12 zasady są jak dla dorosłego :)
Problem jednak będzie z czasem, gdyż połowa lutego to okres ferii w szkołach, więc zakładam, że to sezon, a w związku z powyższym - dłuższe kolejki... Poza tym, nie wiadomo co znowu wymyślą z covidowymi obostrzeniami? Testy, dodatkowe zaświadczenia? etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6680 PostWysłany: 09 Wrz 2022 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Oczywiście możesz do końca roku zrobić rezerwację na wet na rok w przód z tych wygasających mil, a dużo masz lub Ci przepada?
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group