Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#6601 PostWysłany: 24 Sie 2022 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@yanas Chciałem zmienić datę jednego odcinka, żeby sobie zrobić krótki stopover. Lotniska bez zmian.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#6602 PostWysłany: 24 Sie 2022 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@benedetti chodzi Ci o to, aby zmiana była bez opłaty, tak? Ze swojego doświadczenia miałem taką sytuację (nie poleciałem przez nieważną ESTA, wstępnie znaleźliśmy na polskiej M&M nowe loty, ale była ta opłata za zmianę rezerwacji i interesowało mnie, czy znajdą cokolwiek innego na głównym call center). Zadzwoniłem na numer niemiecki i po pierwsze znaleziono jeszcze inne możliwe loty, a po drugie nie naliczono niczego poza różnicą w podatkach (kilkadziesiąt złotych). A więc próbuj dzwonić do Niemiec.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#6603 PostWysłany: 24 Sie 2022 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Z tego co mi było wiadomo, aczkolwiek nigdy nie sprawdzone organoleptycznie, to w przypadku jakiejkolwiek zmiany, można dokonać zmiany lub anulacji rezerwacji bez opłat, tymczasem infolinia PL twierdzi, że bezpłatna zmiana dotyczy tylko odcinka ze zmienionym rozkładem. Prawdopodobnie można też anulować, ale nie zrobię tego ze względu na ograniczoną dostępność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6604 PostWysłany: 24 Sie 2022 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@benedetti co do zasady, w przypadku zmiany rozkładowej możliwa jest modyfikacja całej rezerwacji. Teoretyzując, wyobraźmy sobie sytuację, że zmieniają pierwszy lot z godziny porannej na wieczorną - tracisz dzień na np. zwiedzanie. Możesz wtedy zaakceptować tą pierwszą zmianę rozkładową, ale zażądać lotu powrotnego dzień później i tak właściwie nikt nie ma prawa tego podważać. Bilety milowe są tym bardziej elastyczne, ale za to dostępność jest znacznie mniejsza. Ja tak niedawno zrobiłem ze Skandinavianem z racji zmiany z ich strony, zażądałem sobie dodatkowy dzień (w sumie popołudnie) w Oslo zamiast lecieć następnego dnia "ciurkiem". Niby konsultant dyskutował, że ma lepszą opcję, ale stanowczo powiedziałem, że chcę te właśnie loty, sprawdziłem że są na nie miejsca i jeżeli on nie ma kompetencji tego zrobić to poproszę o przełączenie do wyższego stażem kasjera - od razu się dało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6605 PostWysłany: 24 Sie 2022 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Mam rezerwację A-B-C i C-B-A. Tak zarezerwowałem i chcę to wylatać. Pojawiła się zmiana rozkładu na locie A-B i B-A, dosłownie chyba 5 minut, zmiana zupełnie bez znaczenia, no ale podobno, to już miałoby uprawniać do bezpłatnej zmiany/anulacji.

Korzystając z okazji chciałem zmienić datę lotu B-C lub C-B, żeby sobie zrobić stopa. Okazuje się wg infolinii PL, że można zmienić tylko lot A-B. Jak się nie da to trudno, ale pytam, bo jestem zdziwiony taką informacją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6606 PostWysłany: 28 Sie 2022 18:12 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
W sumie nie jestem pewien czy to odpowiedni temat, ale ostatnio miałem ciekawą sytuację na lotnisku FRA. Bilet w klasie ekonomicznej, kupiony w M&M. Idę do saloniku Lufthansa Business, obsługa skanuje mój BP, mówi zmartwiony że to bilet w klasie ekonomicznej, już chcę wyciągać odpowiednie "papiery", a obsługa informuje mnie, że wszystko jest w porządku, bo mam srebrny status w Star Alliance i zaprasza do środka.

O ile jestem w stanie zrozumieć jakiś tam brak kompetencji i pomylenie srebrnego statusu ze złotym, o tyle nie rozumiem skąd niby pojawił się ten srebrny, bo FT nie mam już z 5 lat, na tronie M&M także. A widziałem rysunek karty na monitorze, bo mi pokazali.

Może ktoś mi to wytłumaczyć? :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6607 PostWysłany: 28 Sie 2022 18:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Miałem podobnie w WAW, wracając z TIA. Na BP info ze FTL ale w Polo nie mogłem wejść bo na inny system bilet był "odprawiony" i musiałem pokazać kartę Miles & More.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6608 PostWysłany: 28 Sie 2022 18:39 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ale że jak? Skąd ten FTL, i od kiedy wpuszczają na Silver do Gold? :D Do kiedy ta promka i czy dotyczy tylko biletów-nagród czy wszystkich w ramach *A? :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6609 PostWysłany: 28 Sie 2022 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
No ale w M&M numer karty się zmienia wraz ze statusem… 9920 blue, 9922 silver, 9924 gold, 9926 hon… co macie i co wpisywaliście (w sensie początku numeru)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6610 PostWysłany: 29 Sie 2022 01:52 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
No troche nie tak :)
9999 basic blue temporary paper card
9920 blue
9922 ftl
2220 gold
3330 hon :)


Edit:literowki
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka


Ostatnio edytowany przez oskiboski, 29 Sie 2022 02:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6611 PostWysłany: 29 Sie 2022 02:02 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
No z tego co widzę to miałem wpisane 9920...to chyba blue, nie?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6612 PostWysłany: 29 Sie 2022 10:25 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Posiadam aplikacje M&M jednak nigdzie nie widzę informacji o terminie wygasaniu mil. Gdzie ta informacja znajduje się w waszych aplikacjach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6613 PostWysłany: 29 Sie 2022 10:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Co ma to wspólnego z współpracą z bankami?

Polecam wikipost -> pytania,1574,5236
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#6614 PostWysłany: 29 Sie 2022 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Jak nie masz informacji tzn że mile nie wygasają w najbliższym kwartale, info pokaże się na 3 miesiące przed wygaśnięciem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6615 PostWysłany: 29 Sie 2022 16:40 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 163
bartek. napisał(a):
Może ktoś mi to wytłumaczyć? :)

Urzekła mnie Twoja historia, choć niewiele z niej zrozumiałem. Ilustruje to przy okazji przydatność choćby szczątkowych kompetencji humanistycznych, które umożliwiają przekazanie swoich myśli innym ludziom w sposób dla nich przystępny.

Skoro oczekujesz tłumaczeń, to potrzebne są dodatkowe informacje.

Bilet w klasie ekonomicznej, kupiony w M&M. Idę do saloniku Lufthansa Business

"Kupiony w MM" - rozumiem, że chodzi o award ticket za mile? Skoro od kilku lat nie masz statusu w M&M, a bilet jest w klasie ekonomicznej, to dlaczego skierowałeś swe kroki do saloniku?

Co miałeś nabite na boardingu przy odprawie? Na pewno 9920...? Jakie inne karty/statusy Star Alliance posiadasz? Niektóre linie lotnicze potrafią zakodować w boardingu dwie karty - jedną, na konto której idą mile i drugą, która daje uprawnienia (salonik, priority, etc.).

I na koniec drobna uwaga. Piszesz "na tronie M&M". Przywileje statusowe w tym (i wszystkich innych) programie lojalnościowym są dość skromne i raczej nieporównywalne z tymi, jakie daje bycie monarchą.


Ostatnio edytowany przez babilas, 29 Sie 2022 22:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6616 PostWysłany: 29 Sie 2022 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
-- 29 Sie 2022 21:59 --

Cytuj:
Niektóre linie lotnicze potrafią zakodować w boardingu dwie karty

Nie linie lotnicze. 99% rzekomo „wykwalifikowanych” agentów, to idioci, którym trzeba mówić co mają w Amadeusu wpisać. A potem jest wielka obraza majestatu, że nie raczyli nawet instrukcji przeczytać. Na własnej skórze sytuacja z biura LO w GDN kilka dni temu. FQTV/FQTR/FQTS/FQTU to tzw. „indykatory tabu”. Jak ci ludzie przechodzą szkolenia?

Cytuj:
Przywileje statusowe w tym (i wszystkich innych) programie lojalnościowym są dość skromne

…a więc dlatego warto nauczyć się być bezczelnym. Machać kartą gdzie się da i żądać, co się należy. Chociaż tyle z ciężko „zarobionych” mil (/punktów/statusów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6617 PostWysłany: 29 Sie 2022 22:17 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 163
1955845624 napisał(a):
-- 29 Sie 2022 21:59 --
Cytuj:
FQTV/FQTR/FQTS/FQTU to tzw. „indykatory tabu”.

Rozkodujmy na użytek potomnych ;-)

FQTV - tam idą mile
FQTS - stąd pochodzi status
FQTR - stąd wzięto mile na award ticket (redemption)
FQTU - stąd wzięto mile/voucher na upgrade
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6618 PostWysłany: 30 Sie 2022 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2010
Posty: 65
Mam problem z M&M. Jakiś czas temu rezerwowałem bilet na trasie:
WAW-BCN-BOG-SCL-BOG-MAD-WAW w biznesie. 144K mil + ok. 780 PLN. Loty BOG-SCL-BOG miały być na A330. Zamienili je potem na A319, gdzie nie mają klasy C, więc zmieniłem rezerwację na tym odcinku na C w B787. Po kilku miesiącach dostałem właśnie info, że nastąpiła zmiana mojej rezerwacji: na odcinkach BOG-SCL-BOG będą w B787, w niemal nie zmienionych godzinach, ale... zmienia mi się biznes na ekonomiczną.

Na polskim CC otrzymuję info, że oni nie mają na to wpływu. Czy ktoś miał podobna sytuację? Co można z tym zrobić? Najchętniej zrezygnowałbym z całości i ruszył w C gdzieś indziej, ale dostępność jest coraz gorsza w M&M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6619 PostWysłany: 30 Sie 2022 10:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Zadzwonić na niemiecki tel. Miles and More
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Miles & More aplikacja
#6620 PostWysłany: 30 Sie 2022 12:46 

Rejestracja: 06 Lip 2019
Posty: 8
Działa Wam logowanie do M&M?
Mi zarówno na kompie jak i telefonie wyskakuje "Ogólny alert weryfikacji"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group