Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu

Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN

Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

[ 6727 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325 ... 337  Następna
Autor Wiadomość
#6421 PostWysłany: 12 Lip 2022 08:52 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Po wczorajszych kilku godzinach spędzonych na łączu z infolinią (nr DE, ale faktyczne łączenia z różnymi częściami świata), opisuję dla potomnych moją zabawę w ciuciubabkę z MM. Na razie, wynik rozgrywki - jak się wydaje - to 1:1...

Wiadomo, że zarezerwowanie online lotów SQ, zwłaszcza w C, jest obecnie w zasadzie niemożliwe (ja w każdym razie nie zauważyłem żadnej dostępności). Jedną z interesujących mnie opcji lotów za mile jest KUL. W tym wypadku jest jeszcze gorzej, bo nie dość, że online nie ma SQ, to w zasadzie w ogóle znalezienie czegokolwiek w C na tej trasie wydaje się nieosiągalne, zwłaszcza dla 2 osób (choć może są jakieś okresy, gdy jest lepiej). Nie pokazuje mi się nawet TK. Zadzwoniłem zatem na infolinię DE.

Pierwsze połączenie - agent z Indii. Był bardzo miły i chyba znał się na rzeczy, bo w mig znalazł mi połączenia przez CPH i FRA do SIN w SQ w C dla 2 osób. Było trochę problemów ze znalezieniem wylotu z GDN, więc ostatecznie, po sprawdzeniu różnych konfiguracji terminowych ustaliłem, że wezmę WAW-FRA-SIN-KUL (1. rezerwacja) + KUL-SIN-CPH-GDN (2. rezerwacja - mile z kont 2 osób bez poolingu, stąd osobne rezerwacje). Koszt milowy standardowy, dopłaty 30/60 EUR w zależności od trasy. Gość zaczął to wklepywać, a tu nagle włącza mi się głos dziękujący za chęć wzięcia udziału w badaniu satysfakcji z usług :(

No nic... trzeba dzwonić jeszcze. Łączę się znowu z Indiami i trafiam ponownie na ogarniętą osobę. Co prawda, nie odnajduje identycznych lotów, ale te alternatywne też są w porządku. Babka zaczyna wklepywać dane na potrzeby rezerwacji i... Kurde, znowu ta sama ankieta. Szlag mnie trafia, bo każda z tych rozmów, do momentu rozłączenia trwała ok. godziny. Mam już zatem 2 godziny w plecy.

Dzwonię znowu. Tym razem USA. Podaję gościowi loty, już nawet z numerami, a ten mi mówi, że on nie wie, jakim cudem ci poprzedni mi to złożyli, bo jemu się pokazuje, że się nie da, no ewentualnie, jako 2 osobne bilety na każdej trasie, a to oznacza nie 71000 mil za odcinek, tylko ponad dziewięćdziesiąt i dużo wyższe opłaty. Co ciekawe, mówi, że dużo może zależeć od regionu, w którym to załatwiam, bo dostępności mogą kształtować się odmiennie. Świat się wali! To my tu na forum zawsze wychwalamy agentów z US, że oni to tam mają dostęp do wszystkiego, a ten mi tu sugeruje, że ci w Indiach, to dopiero mocarze :D
Kolejna godzina w plecy (bo to wbrew pozorom strasznie wolno trwa, zanim oni powklepują te różne odcinki i na koniec pojawi im się na ekranie jakiś tam komunikat, że nic z tego).

No to dzwonię jeszcze raz, mając nadzieję, że trafię do Indii. Udaje się. Kolejna babka jest znowu bardzo sympatyczna (muszą mieć tam chyba dużo szkoleń w tym zakresie), ale i merytoryczna. W miarę szybko odnajduje podobne połączenia, co poprzednio i wklepuje.... Ankieta? Uff, nie tym razem. Trasa WAW-FRA-SIN-KUL, całość w C SQ ogarnięta (w tym 11h layoveru w SIN, bo 2. pasażer jeszcze tam nie był). Jest nr rezerwacji, podane dane karty do pobranie 120 EUR (za 2 osoby). Możemy lecieć dalej. Siedzę, jak na szpilkach, nasłuchując, czy się ankieta znowu nie włączy, ale o dziwo nie. Trasa KUL-SIN-CPH-GDN wklepana. Liczyłem co prawda na 30 EUR dopłaty od osoby, ale wyszło 60. Dobra, przeżyję to ;)
Jest nr rezerwacji, ale pojawia się jakiś problem - babka prosi, żebym zadzwonił za 2h i podał nr rezerwacji, a oni wtedy zakończą proces. Cóż począć... Rozłączam się.

Po ok. 2h dzwonię znowu. Kurde, USA - już czuję nosem (ale i słuchem, bo trafiłem na jakiegoś emocjonalnego drewniaka), że będą schody. Podaję nr rezerwacji, a agent na to (po jakimś kwadransie klepania w klawiaturę), że on nie da rady tego przeprocesować, bo system wypluwa mu lot CPH-GDN SAS-em, jako nie nadający się do scalenia z resztą. O ty dziadzie (myślę sobie) - jak tak to dzwonię do Indii.

Moje myślenie życzeniowe spełniło się i kolejna agentka była z Indii. Niestety, ona również stwierdziła, że nie da się wystawić biletu z tym CPH. Mówię zatem, że może poszukajmy innych opcji, tym bardziej że pamiętałem z poprzednich rozmów, że były takowe w moich terminach. No to ona szuka i szuka, ale twierdzi, że nic nie ma w C dla 2 osób. Kolejne półtorej godziny zmarnowane.

Aktualnie sytuacja jest taka, że obie rezerwacje są dostępne na stronie SQ, z tym że pierwsza jest "confirmed", a druga "reserved". Dziś po pracy będę znowu do nich uderzał z nadzieją, że da się jednak tę "reserved" zamienić w "confirmed", albo chociaż znaleźć alternatywę. Jeśli nie, to dramatu też nie ma. W ostateczności, taka czy inna opcja zastępcza na pewno się do marca '23 znajdzie.

Z powyższej przydługiej wypowiedzi płyną dwa wnioski:
1) wbrew pozorom wykreowanym przez wyszukiwarkę online MM, loty w SQ są dostępne (przynajmniej aktualnie),
2) agenci w Indiach zdają się przejmować pałeczkę liderów w wyszukiwaniu połączeń - nawet jeśli są czasem nie do końca skuteczni, to przynajmniej znajdują połączenia, których ci w US nie są w stanie zobaczyć. Biorąc pod uwagę, że kilka miesięcy temu, również w Indiach, zarezerwowałem GDN-FRA-JFK również w C SQ, można postawić tezę, że przynajmniej w sprawie lotów Singapurczykiem warto rozmawiać właśnie z nimi.

A na koniec i tak przyjdzie któraś tam fala i pozamiata :D
 Relacje PM off
30 ludzi lubi ten post.
12 ludzi uważa post za pomocny.

#6422 PostWysłany: 12 Lip 2022 10:05 

złoty
Tip który kilka razy stosowałem dzwoniąc na infolinie w Stanach Zjednoczonych (konkretnie na infolinii M&M tego akurat nie próbowałem) to na samym początku rozmowy zaznaczyć że mamy niestabilne połączenie, prawie rozładowaną komórkę, lub po prostu boimy się przerwanej rozmowy bo czasami tak się zdarza losowo. I podyktować swój numer telefonu. Wtedy, jeśli przerwie nam połączenie, to agent zwykle od razu do nas oddzwania.

Oczywiście powyższy trick nie będzie pomagał, jeśli agenci z Indii na jakich być może natrafił Tropikey sami rozłączali rozmowy w celu uniknięcia rozczarowania klienta / tłumaczenia że jednak nie-da-się.
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#6423 PostWysłany: 12 Lip 2022 15:05 

Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
W maju ukazał się artykuł na loyaltylobby o problemach z wejściem ze złotymi kartami do saloników Thai .
Obecnie wszystkie loty krajowe i bliskie zagraniczne realizuje Thai Smiles . Z treści artykułu wynika że tylko bilety na jednej rezerwacji linii ze *A oraz Thai Smiles daje szansę na wejście do saloników .
Jest jednak lepiej niż myśleliśmy ...Przyleciałem do Bangkoku Swissem a potem miałem lot na osobnej rezerwacji ( po 6 godzinach ) na Phuket właśnie Thai Smiles. Wystarczyło w saloniku pokazać kartę boardingową z poprzedniego lotu i było ok . Jeszcze ciekawiej było dziś . Wracałem z HKT do BKK i nie mam żadnego łączącego lotu ,ale powiedziałem w saloniku , że owszem za dwa dni wracam Swissem do Europy . Pani w saloniku zrobiła sobie zdjęcie z rezerwacji lotu który odbędzie się za dwa dni , kolejne zdjęcie złotej karty ET *A i już byłem w środku . By było jeszcze ciekawiej mile z lotu Thai Smiles wrzuciłem na Miles and More.

https://loyaltylobby.com/2022/04/27/rem ... s-benefit/
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#6424 PostWysłany: 12 Lip 2022 16:31 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Melduję sukces na froncie kualalumpurskim :)

Dziś poszło znacznie sprawniej, choć nie obyło się bez metody na "ankietę" (@NBE322 ma rację, że to po prostu ich trick na niewygodnego klienta :D).

Po pracy chwytam za telefon, odbiera Pani z Indii, ale jakaś taka niemrawa, trochę, jak ten drewniak z US. Podaję nr rezerwacji i opowiadam z wyprzedzeniem, że gdyby się z jakiegoś powodu nie udawało, to niech poszuka tylko do CPH, albo FRA, a ja sobie zorganizuję resztę sam. Ona coś tam bąka pod nosem, a potem daje mnie na "głucho", co kilka minut wrzucając tylko "one minute". Po którymś tam takim wtrąceniu włączyło się to, czego się trochę spodziewałem, czyli ankieta satysfakcji.

Drugi telefon, znowu Indie. Głos młodszy i bardziej dynamiczny. Pani mówi, że tej mojej wczorajszej rezerwacji nie da się wykorzystać, bo jest już przy niej komunikat o errorze (ciekawe, że nikt wczesniej tego nie widział :roll: ), więc ona może poszukać alternatywy. Pogrzebała chwilkę i mówi, że do GDN to ona nic nie ma, ale jest do WAW, dzień później, niż pierwotnie chciałem. Wyszło więc KUL-SIN-FRA-WAW, całość w C, 71k od osoby + 94 EUR. Pomarudziłem ciutkę, że miało być przecież 60 EUR, ale wiadomo, nie przeginałem, bo by mnie zaraz ankietą potraktowała. W każdym razie, jest booking no., na stronie SQ jest "confirmed".

Jeśli ktoś planuje loty SQ, to może to być teraz dobry moment na rezerwację. Online ich nie ma, więc będzie mała konkurencja do wolnych foteli, zwłaszcza gdy ktoś potrzebuje 2 fotele (jeden z pierwszych agentów powiedział mi, że wszędzie tam, gdzie widzi C w SQ są max. 2 miejsca).

Powodzenia :)

Ostatnio edytowany przez tropikey, 12 Lip 2022 19:01, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.

#6425 PostWysłany: 12 Lip 2022 18:52 
Awatar użytkownika

Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Pytanie: czy ktoś ostatnio może natknął się na jakiekolwiek loty Etiopczykiem, aby były dostępne 4 bilety? Szukam czegoś na zimę, choćby nawet ZNZ...nic dla 2+2 mi niestety nie znajduje tą linią.

#6426 PostWysłany: 13 Lip 2022 05:23 
Awatar użytkownika

Loty: 101
Kilometry: 175 356
srebrny
Etiopczykiem nigdy mi nie wyszukało dostępności dla dzieciaka, nawet jednego, przy czym jak podawałem taka sama ilość osób, ale wszystkie jako dorośli, to dostępność była. Spróbuj po prostu 4 dorosle
 Relacje PM off
barka uważa post za pomocny.

#6427 PostWysłany: 13 Lip 2022 11:26 

Loty: 499
Kilometry: 805 156
srebrny
Zawsze w ET biorę 4 x adult, mimo że lecę 2+2 bo inaczej się nie da. Nigdy nie miałem z tego powodu problemów.
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#6428 PostWysłany: 13 Lip 2022 14:21 

Z moich dwóch rezerwacji za mile (dla 4+1 pax) OW: GDN-WAW-SIN-AKL (LO+NZ) już jakiś czas temu zniknęły dwa pierwsze segmenty (LO usunął z siatki WAW-SIN). Aktualnie w rezerwacjach wisi 1 potwierdzony segment SIN-AKL by NZ.

Od jakiegoś czasu próbuję coś z tym zrobić dzwoniąc na infolinię (polską, niemiecką, USA) i nic - nie widzą dostępności na jakąkolwiek alternatywę. Termin dość chodliwy - koniec grudnia, liczba paxów(5) też nie pomaga. Myślicie, że jest jakaś szansa żeby coś z tym zrobić?

Czy w takiej sytuacji (anulowanie lotów) linia lotnicza może się tłumaczyć brakiem dostępności dla biletów-nagród? Nie powinna zapewnić połączenia z puli "normalnych" biletów?
 Relacje PM off  

#6429 PostWysłany: 13 Lip 2022 15:26 

złoty
Jak jest zlikwidowane połączenie i nie ma mniej niż 2 tygodnie do lotu to mogą oddać kasę i mile i nic się nie zrobi
 Relacje PM off  

#6430 PostWysłany: 13 Lip 2022 15:27 

srebrny
@goq
Formalnie bilety za mile podlegają takiej samej ochronie jak te za gotówkę. Obowiązkiem linii jest zaproponowanie alternatywnego połączenia, również wykonywanego innym przewoźnikiem i nie ma znaczenia czy mają dostępność za mile czy w wysokiej klasie rezerwacyjnej.
Termin 2 tygodni ma znaczenie wyłącznie dla odszkodowania, prawo do alternatywnego połączenia przysługuje niezależnie od daty odwołania lotu.
Tyle teoria, a praktykę znasz .
5 ludzi lubi ten post.

#6431 PostWysłany: 14 Lip 2022 18:11 
Awatar użytkownika

Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@bonifacy @OSK wielkie dzięki, faktycznie 4xdorosły znajduje :) w 2019 kupowałam w ET bilety z dzieckiem i wtedy jeszcze były.
OSK lubi ten post.

#6432 PostWysłany: 15 Lip 2022 22:31 

Mam 5 lotów krajowych z lotu do dodania, niestety numer jest 15 cyfrowy a miles and more prosi o 13 cyfr. Jak to rozwiązać?

Dodatkowo mam pytanie - czy te mile zwykłe sumują się przy wykorzystywaniu razem z premiowymi?
 Relacje PM off  

#6433 PostWysłany: 15 Lip 2022 22:38 

srebrny
Pomiń 2 ostatnie cyfry.

#6434 PostWysłany: 15 Lip 2022 22:51 

srebrny
Mile premiowe i mile statusowe to dwie oddzielnie kategorie - nie sumują się.

#6435 PostWysłany: 16 Lip 2022 19:22 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Mam lot za mile JFK-SCL-AEP, LATAM. Jakiś czas temu w rezerwacji pojawiła się zmiana. Generalnie nie sprawia mi ona jakiegoś problemu, ale aplikacja LA pokazuje, że mogę sobie z jej powodu zmienić godziny i/lub datę lotu. Jest tam opcja, które by mi nawet pasowała (lot przez GRU, a nie SCL). Czy w przypadku lotu za mile zarezerwowanego w call center M&M taka ewentualna zmiana na stronie/w aplikacji LA zadziała i faktycznie zmieni rezerwację, czy lepiej zadzwonić w tej sprawie na infolinię M&M?
 Relacje PM off  

#6436 PostWysłany: 16 Lip 2022 19:32 

złoty
@tropikey
W teorii nie powinno być takiej możliwości bo bilet za mile będzie prawdopodobnie na blachach LH lub innej linii z grupy i zmiany może dokonać wystawca.
Ja miałem ostatnio zmianę na bilecie gdzie były loty LO (w tym jeden skasowany), ale że bilet był za mile A3 i zaczynał się od 390 to biuro Lotu, które zmienia wszystko od razu odmówili. 390 nie ich blacha i proszę się zwrócić do wystawcy. Pewnie tak samo powie LA, ale dlaczego by nie sprawdzić.
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#6437 PostWysłany: 16 Lip 2022 20:05 
Awatar użytkownika

złoty
@tropikey Spróbuj teraz z Latam a potem M&M. Jak nic nie załatwisz to w praktyce prawie pewne jest ugranie tego gdzieś na 48 godzin przed odlotem bezpośrednio z Latam jak bilet przejdzie pod ich kontrolę, ale raczej nie chcesz tak długo być w niepewności jak lecisz. Z biletami na stocku IB miałam w takich przypadkach prawie 100% skuteczność (rezerwując LA na więcej niż 3 miesiące do przodu JAKAŚ zmiana to kwestia raczej pewna).
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#6438 PostWysłany: 17 Lip 2022 12:44 
Awatar użytkownika

Loty: 160
Kilometry: 154 721
niebieski
Tydzień temu stałem się posiadaczem FTL i chciałbym otrzymać plastikową kartę + zawieszkę na bagaż. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć opcji zamówienia na stronie po zalogowaniu się. Ktoś coś? :roll:
 Relacje PM off
michcioj lubi ten post.

#6439 PostWysłany: 17 Lip 2022 12:57 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 138 523
niebieski
Powinno przyjść z automatu za jakiś czas :)
 Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.

#6440 PostWysłany: 17 Lip 2022 22:34 
Awatar użytkownika

Loty: 99
Kilometry: 226 106
złoty
Mam dwa pytania.
1. Mam być może problem z bagażem. Bilet za mile, AV, na stronie, jak się wejdzie w rezerwację, to widoczny jest bagaż rejestrowany. Wszystko było OK do momentu odprawy, podczas której pojawiło się „0” bagażu rejestrowanego a dodanie go wiązało się z dodatkowymi kosztami. Po odprawie nadal pokazuje mi tylko, że jest „carry on”. Spotkał się ktoś z czymś takim?
2. Mój składak składa się z lotów LATAM, jednak LATAM nie przyjmuje PNR, który nie jest ich. Czy da się jakoś z tego wybrnąć, żeby podejrzeć loty w ich apce?
Dzięki.

[ 6727 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325 ... 337  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości