Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#6141 PostWysłany: 02 Kwi 2022 21:27 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 59
Jeśli było to przepraszam, ale nie znalazłem. W najbliższym czasie wybieram się do Meksyku i planuję kupić bilet economy i następnie zrobić upgrade do business za mile. Natomiast mam pewne wątpliwości co do tego jakie loty tak naprawdę można upgrade'ować.

Teoretycznie na stronie M&M jest napisane: "From 1.11.2021, upgrades are also possible from all booking classes on intercontinental flights with Austrian Airlines, Brussels Airlines, Lufthansa and SWISS."

Niemniej jednak, mam już zarezerowany inny lot LH do Buenos Aires i jak wchodzę w manage my booking to widzę "mileage upgrade not permitted", mój znajomy też ma zabookowany inny lot międzykontynentalny LH i w swoim podsumowaniu również ma to samo. Pomyślałbym, że może nie ma już miejsc w business, ale określenie "not permitted" a nie "unavailable" sugeruje, że po prostu dla tego lotu upgrade nawet teoretycznie nie jest możliwy. Czy ktoś się orientuje jak to z tym jest oraz jak przed zarezerwowaniem lotu sprawdzić czy jest możliwy upgrade za mile?

I wiecie może czy bookowanie biletu przez OTA a nie bezpośrednio przez stronę linii w jakikolwiek sposób wpływa na możliwość upgrade'u za mile?

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#6142 PostWysłany: 03 Kwi 2022 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
@salazaar prawdopodobnie ostatni aspekt gra tutaj kluczową rolę, mianowicie zakup u OTA - bilet jest poniekąd pod kontrolą pośrednika, stąd możliwe wyłączone niektóre opcje w zarządzaniu rezerwacją. Teraz ważne, czy zakup nowych biletów planujesz przez OTA, czy bezpośrednio na stronie linii.
Zadzwoniłbym na infolinię M&M (najlepiej US, nie Polską) i zapytał na przykładzie tej już istniejącej LH jak to jest z tym upgrade w tym konkretnie przypadku - może być tak, że telefonicznie Ci to ogarną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6143 PostWysłany: 03 Kwi 2022 14:05 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 59
@Konrad_PL zapomiałem sprecyzować, pytanie o OTA było na ten moment teoretyczne, w kontekście przyszłej rezerwacji Meksyku, Buenos Aires mam zabookowane normalnie przez stronę LH ;)

A dlaczego najlepiej dzwonić na infolinię US a nie DE?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6144 PostWysłany: 03 Kwi 2022 14:42 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Bo w Niemczech się więcej załatwi, niż w Polsce, a w U.S. jeszcze więcej, niż w DE.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6145 PostWysłany: 03 Kwi 2022 21:01 

Rejestracja: 06 Sty 2022
Posty: 44
Loty: 53
Kilometry: 64 232
Często macie problem z naliczaniem mil z LOTu?

Uwierzytelnianie nie powiodło się, ki czort? :ugeek:

Załączniki:
M&M.png
M&M.png [ 33.87 KiB | Obejrzany 1761 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6146 PostWysłany: 03 Kwi 2022 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 477
niebieski
Z lotem nie mam problemu bo jak podam nr karty przy odprawie to zawsze mile się naliczą. Miałem za to ostatnio problem z Lufą. Podałem nr karty przy odprawie, ale mile się nie naliczyły. Naliczanie przez apkę po siedmiu dniach też nie zadziałało ponieważ po zeskanowaniu karty pokładowej i tak prosiło mnie o ręczne podanie daty lotów. Niestety dat nie przyjmowało dlatego wysłałem zdjęcie kart mailem i czekam na naliczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6147 PostWysłany: 03 Kwi 2022 21:19 

Rejestracja: 06 Sty 2022
Posty: 44
Loty: 53
Kilometry: 64 232
Czyli jutro chyba mnie czeka telefon na infolinię m&m, mam nadzieję że pójdzie sprawnie, bo 8 lotów do naliczenia mam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6148 PostWysłany: 05 Kwi 2022 13:30 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
co to jest lot międzykontynentalny w tej promocji za 2000 mil?
https://www.miles-and-more.com/pl/pl/ea ... l?aclt=c84

Bliska Afryka jak Maroko, Egipt to już jest międzykontynentalny? Bliski Wschód taki jest czy nie? BEY w tej promocji wpadnie +2000 mil?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6149 PostWysłany: 05 Kwi 2022 20:26 

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 6
Czy ktoś wyrobił sobie kartę M&M w niemczech?
Jak to załatwić?
Czy wyrobienie takiej karty przedłuży ważność obecnych mil premiowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6150 PostWysłany: 05 Kwi 2022 21:15 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 59
salazaar napisał(a):
Jeśli było to przepraszam, ale nie znalazłem. W najbliższym czasie wybieram się do Meksyku i planuję kupić bilet economy i następnie zrobić upgrade do business za mile. Natomiast mam pewne wątpliwości co do tego jakie loty tak naprawdę można upgrade'ować.

Teoretycznie na stronie M&M jest napisane: "From 1.11.2021, upgrades are also possible from all booking classes on intercontinental flights with Austrian Airlines, Brussels Airlines, Lufthansa and SWISS."

Niemniej jednak, mam już zarezerowany inny lot LH do Buenos Aires i jak wchodzę w manage my booking to widzę "mileage upgrade not permitted", mój znajomy też ma zabookowany inny lot międzykontynentalny LH i w swoim podsumowaniu również ma to samo. Pomyślałbym, że może nie ma już miejsc w business, ale określenie "not permitted" a nie "unavailable" sugeruje, że po prostu dla tego lotu upgrade nawet teoretycznie nie jest możliwy. Czy ktoś się orientuje jak to z tym jest oraz jak przed zarezerwowaniem lotu sprawdzić czy jest możliwy upgrade za mile?

I wiecie może czy bookowanie biletu przez OTA a nie bezpośrednio przez stronę linii w jakikolwiek sposób wpływa na możliwość upgrade'u za mile?

Z góry dzięki!


Dzwoniłem do M&M i w skrócie wygląda to tak:
- teoretycznie jest możliwość upgrade'u do business z każdej booking class economy LH, pani nie potrafiła mi powiedzieć, jaki jest powód tego, że na stronie taka możliwość została dla tego lotu wyłączona. Jeśli bym chciał to mogłaby nawet na ten lot w moim imieniu wrzucić do systemu prośbę o upgrade za mile.
- nie ma opcji sprawdzenia przed kupnem biletu czy będzie możliwość upgrade'u za mile, system podejmuje decyzje case by case w zależności od różnych czynników w danym przypadku, możliwe że będzie od razu akcept, odrzucenie albo lista oczekujących, można ponawiać prośby o upgrade nawet codziennie i może w danym momencie akurat wskoczyć akceptacja przy konkretnym układzie czynników.
- pewniakiem w tym momencie byłoby po prostu kupno samego biletu business za mile.
- to czy bilet był kupiony bezpośrednio przez stronę przewoźnika czy przez OTA nie ma żadnego wpływu na możliwość upgrade'u.
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
ZFR uważa post za pomocny.
 
      
#6151 PostWysłany: 06 Kwi 2022 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Przepraszam za banalne pytanie, ale otrzymałem maila o anulowaniu lotów z prośbą o kontakt. Natomiast od ponad godziny nie mogę się dodzwonić na polską infolinię. Po wybraniu numeru od razu mnie rozłącza. Czy ktoś może potwierdzić, że to jakiś globalny problem?

Edit. Po restarcie telefonu zaczęło działać. Dziwne, bo do innych mogłem zadzwonić.


Ostatnio edytowany przez Darek M., 06 Kwi 2022 23:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6152 PostWysłany: 06 Kwi 2022 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@Darek M. U mnie działa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6153 PostWysłany: 07 Kwi 2022 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
LOT zmienił mi godziny lotów z LAX do WAW o jakieś 5 godzin. Na infolinii co prawda Pani uważa, że lot został odwołany i przebookowany na inny lot, ale ten dziwnym trafem na ten sam numer ;-)
Z opcji konsultantka dała możliwość akceptacji nowego lotu lub zwrot pieniędzy. Czy nie powinienem mieć możliwości zmiany daty lotów +- jeden lub kilka dni chociażby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6154 PostWysłany: 07 Kwi 2022 10:04 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
zlotyx napisał(a):
Czy ktoś wyrobił sobie kartę M&M w niemczech?
Jak to załatwić?
Czy wyrobienie takiej karty przedłuży ważność obecnych mil premiowych?

Złożyć wniosek.
Tak, przedłuża
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6155 PostWysłany: 07 Kwi 2022 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Mysle, ze chodzi mu bardziej o soby ktore nie mieszkaja/przebywaja w DE
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6156 PostWysłany: 07 Kwi 2022 12:20 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Nie ma szans
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6157 PostWysłany: 07 Kwi 2022 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 104
DE meldunek + konto w banku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6158 PostWysłany: 07 Kwi 2022 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 538
Kilometry: 845 671
złoty
Darek M. napisał(a):
LOT zmienił mi godziny lotów z LAX do WAW o jakieś 5 godzin. Na infolinii co prawda Pani uważa, że lot został odwołany i przebookowany na inny lot, ale ten dziwnym trafem na ten sam numer ;-)
Z opcji konsultantka dała możliwość akceptacji nowego lotu lub zwrot pieniędzy. Czy nie powinienem mieć możliwości zmiany daty lotów +- jeden lub kilka dni chociażby?


Zadzwoń jeszcze raz. Przy takiej zmianie jak najbardziej możesz zmienić daty. Jak u nas Ci nie pomogą to uderzaj do DE, lub USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6159 PostWysłany: 07 Kwi 2022 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Tylko bilet wystawiony przez polskie biuro (etix 080), więc DE i US odeślą mnie pewnie i tak na polską, która z tych trzech jest najmniej pomocna i skora do negocjacji :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6160 PostWysłany: 07 Kwi 2022 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Oni tam w DE I US zmieniają raczej wszystko, niezależnie od kraju rezerwacji.
To na polskiej infolinii jest tak, że odsyłają, jeśli rezerwacja nie była zrobiona u nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group