Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305 ... 410  Następna
Autor Wiadomość
#6021 PostWysłany: 28 Sty 2022 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
A te pierwotne bilety w Y+ w jakiej były taryfie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#6022 PostWysłany: 28 Sty 2022 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 189
Jeżeli w taryfie R można zrobić upgrade za eVoucher do Business (potwierdzone), to w taryfach P i A tym bardziej, bo są wyższe.
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6023 PostWysłany: 28 Sty 2022 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2714
HON fly4free
Wie ktoś czy lotnisko GUM w tabeli flight awards jest w regionie Hawaje? Czy Southeast Asia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6024 PostWysłany: 28 Sty 2022 21:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Oni chyba sami nie wiedzą gdzie są... GUM-NRT 30k (+ 151pln) GUM-HNL 20k (ale dopłaty już nie jak w US tylko chore bo 711pln) W jedną
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#6025 PostWysłany: 28 Sty 2022 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2333
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Szukam lotów z San Francisco oraz Denver i niestety strona M&M nie wyszukuje mi obecnie tego lotniska. Działa Wam wyszukiwarka z tego miasta ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6026 PostWysłany: 28 Sty 2022 22:22 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2190
złoty
@Darek M.
Wyszukaj inną trasę, a jak pojawią się wyniki zmień lotnisko na Denver. Wtedy się wyszuka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6027 PostWysłany: 28 Sty 2022 22:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Też od kilku dni nie wyszukuje mi SFO. Swoją drogą za M&M krajówki w weekendy od UA są praktycznie w zerowej dostępności
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6028 PostWysłany: 28 Sty 2022 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Garmond napisał(a):
Wie ktoś czy lotnisko GUM w tabeli flight awards jest w regionie Hawaje? Czy Southeast Asia?

Jest w rejonie Australia i Oceania
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6029 PostWysłany: 29 Sty 2022 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
skrzat napisał(a):


W związku z newsem z LL mam teraz drobny dylemat.

Posiadam bilet za mile na maj 2022 kupiony w czerwcu 2021. Bilet kupiłem ponieważ w sierpniu 2021 przepadało mi blisko 40k mil.
Teraz wiem, że nie będę mógł poleciec w maju i muszę teraz coś zrobić z rezerwacją. Najchętniej zmieniłbym nie tylko termin ale również trasę.

Być może pomocny może być fakt, że kilka dni temu otrzymałem maila, że jeden z lotów z mojej rezerwacji został odwołany (zmienił się numer lotu). Otrzymałem propozycje nowych lotów w których termin wylot pozostaje taki sam ale na miejsce docieram 1h wcześniej (w zasadzie to w statusie rezerwacji mam potwierdzone wszystkie odcinki).
Z treści maila wygląda na to, że mógłbym anulować rezerwację i teoretycznie mile wróciłyby na konto z terminem ważności do końca marca. Przynajmniej tak było dotychczas ale po wpisie z LL nie jestem przekonany czy to jest bezpieczne rozwiązanie. Czy ktoś ostatnio anulował rezerwacje za przeterminowane wcześniej mile i może potwierdzić, że nie znikają z konta po anulacji rezerwacji (jak w opisanym przypadku na LL)?

Alternatywną opcją byłaby zmiana rezerwacji która jest możliwa zgodnie ze starymi zasadami z 2021:

W przypadku zmiany rezerwacji odwołanych lub istniejących lotów, których bilety zostały zakupione między 01.09.2020 a 01.08.2021, obowiązują następujące zasady: możesz bezpłatnie zmienić rezerwację biletu-nagrody Miles &More bez ograniczeń przed rozpoczęciem podróży. Można korzystać ze wszystkich linii lotniczych Lufthansa Group i Miles & More Partner Airlines

Czy ktoś wie jaka jest dowolność tej zmiany? Czy mogę wybrać dowolna inną trasę w dowolnym terminie o ile jest w tej samej stawce milowej czy możliwa zmiana dotyczy tylko terminu a miejsce wylotu i przylotu muszą pozostać takie same?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6030 PostWysłany: 29 Sty 2022 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 539
Kilometry: 845 967
złoty
Musi byc ta sama trasa, ale moga byc inni przewoźnicy i może pojawić się konieczność dopłaty z uwagi na różnicę w podatkach.

W przypadku cytowanego artykułu chodziło oto, że mile za ten lot były przeterminowane i dlatego zniknęły od razu.
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek uważa post za pomocny.
 
      
#6031 PostWysłany: 29 Sty 2022 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Mam podobną sytuację, czyli bilet-nagrodę za mile, których termin ważności przypadał już po zrobieniu rezerwacji. Na FT jest ciekawy wątek na ten temat:

https://www.flyertalk.com/forum/lufthan ... ckets.html

Ja sam czekam na razie na informację o anulowaniu lotu lub przynajmniej o jakiejś istotnej zmianie. Jeśli takowa nadejdzie mam zamiar zadzwonić i dla bezpieczeństwa, w ramach tej samej rozmowy najpierw anulować lot (bo inny termin mnie nie interesuje) i od razu zarezerwować coś innego. Cholera ich wie, jak to teraz jest z tym końcem kwartału.

Jeśli ww. informacja nie nadejdzie, to zmienię termin na późniejszy i znowu będę czekał (na szczęście, moja rezerwacja była zrobiona w okresie, który uprawnia do dowolnej liczby zmian za darmo).
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek uważa post za pomocny.
 
      
#6032 PostWysłany: 29 Sty 2022 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 488
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
@mordek

Zmieniono loty. Możesz więc anulować rezerwację. Mile i podatki wracają na Twoje konto. W przypadku przeterminowanych mil, mile te również na bardzo krótki czas wracają na konto (o ile dobrze pamietam to jest to doba).
Wskazujesz nową trasę i robisz nową rezerwację.
Nie przerabiałem osobiście. Jakiś czas temu otrzymałem taką informacje na polskiej infolinii M&M. Może przedzwoń i zapytaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek uważa post za pomocny.
 
      
#6033 PostWysłany: 29 Sty 2022 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Ok, z dyskusji na FT wynika, że przynajmniej na razie lepiej nie doprowadzać do zwrotu przeterminowanych mil na konto. Nawet jeśli zasada ważności takich mil jest nie do końca jasna, lepiej chyba nie ryzykować.

Zadzwonię w przyszłym tygodniu i spróbuję zmienić rezerwację na inną trasę i termin bez robienia zwrotu mil na konto. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6034 PostWysłany: 29 Sty 2022 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2333
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Gdzieś polecali, żeby w takich wypadkach podczas tej samej rozmowy zabookować inny lot i była to informacja od konsultanta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6035 PostWysłany: 29 Sty 2022 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
tropikey napisał(a):
Ja sam czekam na razie na informację o anulowaniu lotu lub przynajmniej o jakiejś istotnej zmianie. Jeśli takowa nadejdzie mam zamiar zadzwonić i dla bezpieczeństwa, w ramach tej samej rozmowy najpierw anulować lot (bo inny termin mnie nie interesuje) i od razu zarezerwować coś innego. Cholera ich wie, jak to teraz jest z tym końcem kwartału.

@tropikey, masz status w LH, wiec mile nie wygasna 8-)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6036 PostWysłany: 30 Sty 2022 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
niestety, to nie takie proste - chodzi o mile córki. Fakt, mamy je w poolingu, ale to niestety nie zabezpiecza tych mil :(
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
 
      
#6037 PostWysłany: 30 Sty 2022 01:08 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
Z tymi milami to jakieś zamieszanie, z jednej strony te rezerwacje robione i potem kasowane gdzieś tam pewnie próbują przedłużyć żywot mil, ale z drugiej strony czy mile nie miały czasowo nie przepadać (stąd ta 1 mila automatyczna) ? W sumie już się pogubiłem w tej ich polityce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6038 PostWysłany: 30 Sty 2022 19:48 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
Gdzie znajdę formularz kontaktowy do M&M?
Jestem na ich stronie i zjeżdżam do Pomoc i Kontakt - Obsługa Klienta - Formularz kontaktowy - daje temat pozostały
Pokazuje mi ze kontakt przez pocztę ze mogę list wysłać ;P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6039 PostWysłany: 30 Sty 2022 19:54 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Pisz tu ffp@lot.pl, nie zapomnij podać swojego numeru.
Góra
 Profil Relacje PM off
cz4444 lubi ten post.
 
      
#6040 PostWysłany: 30 Sty 2022 20:01 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
Bilet kupiony przez niemiecka infolinie M&M więc LOT w tym nic nie pomoże...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305 ... 410  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group