Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#5901 PostWysłany: 31 Gru 2021 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
marwok napisał(a):
czy ktoś ma pomysł jak dobrze wykorzystać 15K mil, właśnie zdałem sobie sprawę że chyba wygasają dzisiaj .....

gdzie mogę to sprawdzić?

Za 15k można gdzieś polecieć
https://www.lot.com/pl/pl/odkrywaj/prom ... niedzialek
Ale o tej godzinie już chyba telefonu w sprawie rezerwacji nie odbierają.
Szczegóły wygasających mil można sprawdzić tylko na infolinii M&M
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#5902 PostWysłany: 31 Gru 2021 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 459
niebieski
marwok napisał(a):
czy ktoś ma pomysł jak dobrze wykorzystać 15K mil, właśnie zdałem sobie sprawę że chyba wygasają dzisiaj .....

gdzie mogę to sprawdzić?
Zaloguj się na swoje konto m&m przez stronę lufy, tam jest taka informacja ;)

https://www.lufthansa.com/pl/pl/stan-konta

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn lubi ten post.
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#5903 PostWysłany: 01 Sty 2022 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
Taki komunikat nie jest do końca miarodajny, bo "system" nie wie, czy ktoś ma, a jeśli ma to czy będzie używał kk w taki sposób aby zapobiec utracie ważności mil.
Jeżeli ma i używa, to można taki komunikat zignorować.
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5904 PostWysłany: 01 Sty 2022 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 459
niebieski
Jak używa karty to chyba wie, że mile nie wygasną a jak nie używa to komunikat powinien być w miarę miarodajny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5905 PostWysłany: 01 Sty 2022 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Przy tej ilości mil bym się niczym nie przejmował
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5906 PostWysłany: 01 Sty 2022 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Coś wiadomo o podwójnych punktach statusowych w tym roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5907 PostWysłany: 01 Sty 2022 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@turczy JEŻELI w ogóle będzie taka oferta to naprawdę wątpliwe by to ogłosili w styczniu. Jak już to później i wcześniej odbyte loty (od dziś do daty ogłoszenia promocji) będą miały wstecznie dodawane dodatkowe mile statusowe tak jak to miało miejsce w zeszłym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5908 PostWysłany: 01 Sty 2022 23:25 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
Mam przeczucie że dzięki nowemu wariantowi koronawirusa będzie ułatwienie, bo podróże nie wrócą do normy, ale podobnie myślę że dowiemy się o tym w lutym może w marcu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5909 PostWysłany: 05 Sty 2022 16:33 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
-- 03 Sty 2022 21:49 --

bartek. napisał(a):
Za https://www.miles-and-more.com/pl/en/ge ... #rebooking
Cytuj:
Independent from the date of ticket purchase the following requirements for your Miles & More award ticket must be met:

Ticket numbers starting with:
- 220 and flights operated by Austrian Airlines (OS), Lufthansa (LH), Swiss (LX), Eurowings (EW), Eurowings Discover (4Y), Germanwings (4U), Brussels Airlines (SN), Air Dolomiti (EN), Edelweiss Air (WK), Croatia Airlines (OU), Luxair (LG) or LOT Polish Airlines (LO) and also all other Star Alliance- and further Miles & More Airline Partners
- or 080 and flights operated by Lufthansa (LH) or LOT Polish Airlines (LO)


A ja owszem, bilet mam 080, ale odcinek WAW-MUC mam na bilecie jak byk: LH 1615 - OPERATED BY EN AIR DOLOMITI

Czy zatem mogę za darmo zmienić datę wylotu (i de facto operatora na LX)? Jak rozumiem, lepiej dzwonić do M&M na DE/US i nawet nie marnować czasu na infolinię w PL?


Ostatecznie zadzwoniłem na polskie M&M i jak pan usłyszał, że trasa ulega zmianie (w sensie miejsce przesiadki) to właściwie nic się nie da zrobić, ale zaproponował anulowanie zakupionego biletu i zakup nowego biletu. Zwrot mil natychmiastowy, zwrot opłat na tyle szybko, że zanim sprawdziłem po kilku dniach to już pieniądze tam były.

Co ciekawe, polskie M&M zasugerowało, że jakbym jednak nie chciał anulować i kupować na nowy, a zmienić tylko sam rejs, to żebym kontaktował się z DE, sugerując lekko że to chyba wewnętrzne obostrzenia w naszyn M&M, a nie tyle ogólne zasady...

-- 05 Sty 2022 15:33 --

Cześć,

wiem że temat był już wałkowany, ale chyba wciąż mam małe wątpliwości. Chodzi mi o ważność mil premiowych.

Do tej pory miałem kartę mBank M&M i ważność mil była zachowana. W ostatnich latach mniej korzystałem z KK, ale patrząc na dostępny wyciąg mil (z ostatniego roku) wychodzi na to, że o dziwo w każdym miesiącu coś tam wpadało.
W październiku otrzymałem 1 milę w ramach LOT CC Miles Protection. Jak rozumiem, będę otrzymywał 1 milę kwartalnie do 30 września 2022 w celu utrzymania ważności mil. Zastanawia mnie to, ponieważ ostatnio na moim koncie pojawiła się informacja, że 90% moich mil straci ważność 30 czerwca 2022!

Kilka pytań:
- Czy jeżeli otrzymałem już raz milę w ramach LOT CC Miles Protection, to będę otrzymywał je w kolejnych kwartałach (do 09.2022) czy nie jest to pewne? Nie jestem pewien czy spełniłem warunki aktywności na koncie w ostatnim okresie, stąd szukam potwierdzenia.

- Czy wystarczy dodanie 1 mili na 1 kwartał w celu podtrzymania WSZYSTKICH mil? Czytając warunki programu nie jest dla mnie zrozumiałe czy wystarczy 1 mila na kwartał czy 1 mila w miesiącu, a mile tracą ważność kwartalnie. Rozumiem, że protekcja LOTu (1 mila na kwartał) działa tylko do września 2022, a później i tak zaczną tracić ważność...

- Chyba, że posiadam kartę DC LOT, która utrzymuje ważność wszystkich mil. I tutaj znowu pytanie o to samo. Jeżeli to technicznie możliwe, chciałbym do września nie przeznaczać żadnych punktów DC na mile (skoro dziala ochrona LOTu). Czy zatem następnie wystarczy robić minimalny (500) przelew mil z DC raz na kwartał (zaczynająć od 10-12.2022) czy też 500 mil muszę przelewać w każdym miesiącu? I od kiedy muszę zacząć to robić? Czy od października 2022 będzie wystarczająco czy już w czerwcu 2022 powinienem zacząć przelewy?

Dzięki!
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#5910 PostWysłany: 05 Sty 2022 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Mam do wykorzystania 8100 mil ważnych do 30.06.2022 i nie mam co z nimi zrobić. Raczej nie będę nigdzie leciał do tego czasu, można je wymienić na jakiś voucher? Jakieś inne pomysły?

Może tu komuś z forum "sprezentować" ? ;) Jeśli brakuje mil do wymarzonego biletu, konta można połączyć.


Ostatnio edytowany przez kittycate, 05 Sty 2022 21:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5911 PostWysłany: 05 Sty 2022 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
https://www.worldshop.eu/en/page/spend- ... _onsite=cu
Dostawa do PL: €9.95
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate lubi ten post.
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
#5912 PostWysłany: 06 Sty 2022 14:00 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Mam wystawione bilety nagrody RT za 40.000 punktów na Zanzibar z Warszawy. Powrót mam przez Istambuł i chciałbym zrobić tam Stopa na kilka dni. Dzwoniłem na infolinię Polską i powiedziano mi że jeśli już są wystawione bilety to nie można zrobić stoopovera.
Z mojego doświadczenia wiem że infolinia polska Miles@More często się myli.
Jak jest naprawdę. Można zrobić długiego stopa jeśli już bilety są wystawione?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5913 PostWysłany: 06 Sty 2022 14:22 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@michal24: bilety wystawione i jeśli nie ma zmiany rozkładu to za zmianę na Twoja prośbę trzeba by zapłacić. Chyba 25 eur dziś.
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#5914 PostWysłany: 06 Sty 2022 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Bilet można anulować bez opłaty do 24h od wystawienia . Mój znajomy tak właśnie robił 2 tyg temu.

Co do stopovra to nie wiem dokładnie ale ja osobiście tydzień temu zmieniałem bilet MBA-ADD-TLV-WAW na MBA-ADD-VIE-WAW gdzie również zmieniłem date lotu bez problemu i tak się złożyło że bez dopłat lotniskowych
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5915 PostWysłany: 07 Sty 2022 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Jak się skontaktować z LOT M&M(lub ogólnie M&M) przez internet? Jestem w 10tej strefie roamingu, do pl 8,07 pln/min.
Zmienili mi loty powrotne, dodali przesiadkę we FRA. Kończę w VIE i stamtąd na WMI by FR ale teraz zrobiło się bardzo mało czasu na to. Jakbym do nich uderzył to może FRA-VIE zmienią na FRA-WAW.

w mailu z napisali:

Cytuj:
***UWAGA ***
***ODWOLANE PRZELOTY *****
**** PROSBA O KONTAKT Z BIUREM M&M ****
***OD PONIEDZIALKU DO PIATKU OD 09:00 DO 18:00***
****BIURO PL 48 22 577 72 22 ****
**** BIURO CENTRALNE W NIEMCZECH +49 69 209 777 777****
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5916 PostWysłany: 07 Sty 2022 20:21 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@onufry_z Np. zadzwonić że Skype czy Nonoh lub czegoś podobnego.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 07 Sty 2022 20:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5917 PostWysłany: 07 Sty 2022 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 459
niebieski
Wi-Fi Calling (jeżeli Twój operator to oferuje) lub np. aplikacja Rebtel (trzeba ją doładować min. $5).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
#5918 PostWysłany: 07 Sty 2022 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
@lluukk Internet czy to wifi czy lokalny sim z internetem nie jest problemem. Jak się z nimi skontaktować poza zwykłym telefonem?
Co masz konkretnie na myśli pisząc „zadzwonić przez internet”?

Edit: Właśnie na messengerze z LOT dostałem taką odp:
Cytuj:
Kontakt e-mail to miles-and-more@lot.pl, ale tak jak mówiłem czas odpowiedzi to do 30 dni.//Oskar

Mam powrót za 2 tyg.

@grodek jak mam coś doładowywać 5$ i efekt niepewny to wolę już za te 8 pln/min.
Żeby ze Skpe”a dzwonić też trzeba doładować.
Apka Orange WiFi Calling chyba nie jest od dawna rozwijana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5919 PostWysłany: 07 Sty 2022 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 459
niebieski
Ja mam numer w Orange i za granicą używam Wi-Fi Calling. Mam iPhona i żeby z tego korzystać nie potrzebuję żadnej apki. W ustawieniach po prostu włączam Wi-Fi Calling, łączę się z Wi-Fi (na większości działa, ale niektóre mają zablokowane porty) i jak zobaczę, że jestem połączony z operatorem Orange Wi-Fi to dzwonię. Nie pamiętam czy ta usługa jest domyślnie włączona u operatora czy nie.
Rebtel używałem kiedyś i też nie miałem problemów. Z tego co pamiętam to dzwoniąc z tej apki identyfikowałem się nawet własnym numerem.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez grodek, 07 Sty 2022 21:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5920 PostWysłany: 07 Sty 2022 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@onufry_z

Na amerykańskie numery toll-free Skype'a doładowywać nie musisz - dodzwonisz się bez problemu ze stanem konta zero. A jak nie Skype (nie używam od lat) to Viber na przykład: też nie trzeba doładowywać.

Miles and More: +1-800-581-6400
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group