Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#5881 PostWysłany: 27 Gru 2021 11:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@xxxprzemo
Wejście dla FTL jest tylko do poczekalni własnych linii zintegrowanych w M&M czyli w Polsce tylko do Poloneza / Mazurka w WAW.
Odprawa biznesowa też analogicznie, tylko LO, grupa LH, Croatia, czasem niektóre inne linie w *A też pozwalają pasom *S, ale to już jak ktoś wspomniał dowolność.
Status FTL jako *S daje też pewne niewielkie przywileje w UA (m.in. wyższa grupa boardingowa i o ile nic się nie zmieniło, to też darmowy bagaż np. na krajówkach).

Więc zależy jak często latasz LO/LH i na ile to co daje FTL jest dla Ciebie istotne. Jeśli w praktyce dzięki FTL wejdziesz ze 3 razy w roku do Poloneza i na tym koniec to szkoda 40 k mil IMO. Trzeba to przekalkulować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#5882 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
W innych liniach poza LO dodatkowa sztuka bagażu rejestrowanego też przysługuje ALE tylko jeśli w podstawowym bilecie mamy zawartą już minimum jedną sztukę, w LO można mieć taryfę całkowicie bezbagażową by na podstawie FTL można było wziąć ze sobą jedną sztukę.
Ogólnie przywileje są mizerne, najbardziej opłaca się gdy dużo podróżuje się LO i podróże zaczyna się w WAW ze względu na wspomniany bagaż, wstęp do Poloneza/Mazurka i fasttrack.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#5883 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
piotrek_89 napisał(a):
FTL opłaca się jeśli często latasz LOTem. Jest tak jak mówisz darmowy bagaż ale tylko w LO (w LH trzeba płacić).
Wstęp do saloników *A z dowolnym biletem sojuszu (za wyjątkiem linii partnerskich, ostatnio z biletem eurowings do saloniku w Krakowie mnie nie wpuszczono).
No i odprawa czy stanowisku Business tu już dowolność z każdym biletem sojuszu.

Sam musisz sobie odpowiedzieć czy co się opłaca.


Frequent Traveller nie daje wstępu do "saloników Star Alliance" (na FTV nie wejdzie się np. do saloniku Thai Airways albo Singapore Airlines), ani do darmowego wstępu saloników lotniskowych które nie należą do poniżej opisanych linii lotniczych (tzw. saloniki kontraktowe, prowadzone przez firmę lotniskową).

Pasażerowie o statusie Frequent Traveller podróżujący w Klasie Ekonomicznej lotami rejsowymi obsługiwanymi przez linie należące do Star Alliance lub Eurowings według taryf SMART, BEST lub BIZclass mogą korzystać na lotniskach z saloników biznesowych Austrian Airlines, Lufthansy lub SWISS oraz Brussels Airlines.
Wstęp do saloników biznesowych LOT przysługuje pasażerom o statusie Frequent Traveller w związku z przelotem rejsowym w Klasie Ekonomicznej obsługiwanym przez Austrian Airlines, Brussels Airlines, Croatia Airlines, Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansę lub SWISS.
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5884 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11307
Loty: 476
Kilometry: 752 302
kemot napisał(a):
W innych liniach poza LO dodatkowa sztuka bagażu rejestrowanego też przysługuje ALE tylko jeśli w podstawowym bilecie mamy zawartą już minimum jedną sztukę

Jako świeży FTL nie byłem tego świadomy, a to czasem może być dobra opcja przy podróży dla dwóch osób, gdy druga nie ma FTL, a potrzebujemy dwóch rejestrowanych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5885 PostWysłany: 27 Gru 2021 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
No tak, wtedy wystarczy że sobie kupisz bilet z jednym bagażem a drugiej osobie bez i wtedy wyjdzie wam po sztuce na głowę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5886 PostWysłany: 27 Gru 2021 18:39 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
kemot napisał(a):

Ogólnie przywileje są mizerne, najbardziej opłaca się gdy dużo podróżuje się LO i podróże zaczyna się w WAW ze względu na wspomniany bagaż, wstęp do Poloneza/Mazurka i fasttrack.


@kemot A działa nadal w WAW fast track dla FTL?
Miał być wycofany od 2020 roku, zniknął wtedy z wykazu https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/prog ... ciowe.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5887 PostWysłany: 27 Gru 2021 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Działa ale tylko dla LO.
Góra
 Profil Relacje PM off
golen lubi ten post.
golen uważa post za pomocny.
 
      
#5888 PostWysłany: 27 Gru 2021 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
ale rozumiem, ze wejscie w Waw do salonikow bez wzgledu na etix i fast track po okazaniu karty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5889 PostWysłany: 27 Gru 2021 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Wejście do saloniku z odpowiednią kartą pokładową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5890 PostWysłany: 27 Gru 2021 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
odpowiednią czyli?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5891 PostWysłany: 27 Gru 2021 20:24 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 408
niebieski
Czy lotnisko w Pradze przeniosło się do Berlina, ze skutkiem że PRG nie jest dostępne w wyborze lotów?:
https://www.miles-and-more.com/pl/pl/spend/flights.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5892 PostWysłany: 27 Gru 2021 20:29 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Robaku napisał(a):
odpowiednią czyli?

Czyli z kartą pokładową na ten dokładnie lot, na który przysługuje wejście do saloniku.
Wstęp do saloniku jest zakodowany na karcie pokładowej - odbicie w czytniku karty pokładowej wystarcza do wejścia do saloniku (czasami może się zdarzyć, że poproszą jeszcze o dokument tożsamości).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5893 PostWysłany: 27 Gru 2021 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
No okej mam FTL i powiedzmy lece sobie normalnie lotem w klasie ekonomicznej i nie mam wejscia do saloniku,
ale lece biznesem i mam wejscie, tylko w takim wypadku po co mi FTL, jeśli z biletem biznesowym jest wejscie do saloniku bez wzgledu na posiadanie statusu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5894 PostWysłany: 27 Gru 2021 21:16 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 159
Robaku napisał(a):
No okej mam FTL i powiedzmy lece sobie normalnie lotem w klasie ekonomicznej i nie mam wejscia do saloniku,
ale lece biznesem i mam wejscie, tylko w takim wypadku po co mi FTL, jeśli z biletem biznesowym jest wejscie do saloniku bez wzgledu na posiadanie statusu


To jest pytanie, czy oświadczenie? Jeśli pytanie, to andywaw (#5883) odpowiedział w sposób wyczerpujący. Czego nie rozumiesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5895 PostWysłany: 27 Gru 2021 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Robaku napisał(a):
No okej mam FTL i powiedzmy lece sobie normalnie lotem w klasie ekonomicznej i nie mam wejscia do saloniku

Dlaczego nie masz wejścia do saloniku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5896 PostWysłany: 28 Gru 2021 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Jak masz FTL i BP na lot *A w eco to masz wejście do Poloneza z tytułu statusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5897 PostWysłany: 28 Gru 2021 10:07 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Powodzenia z BP Tapa/sasa :D
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#5898 PostWysłany: 28 Gru 2021 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Wejście do Poloneza/Mazurka ze statusem FTL tylko z BP LO lub grupy LH z linii aktualnie operujących z WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5899 PostWysłany: 31 Gru 2021 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
czy ktoś ma pomysł jak dobrze wykorzystać 15K mil, właśnie zdałem sobie sprawę że chyba wygasają dzisiaj .....

gdzie mogę to sprawdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5900 PostWysłany: 31 Gru 2021 19:03 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Krajówka w Kanadzie z @tom971
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group