Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu

Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

[ 6266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297 ... 314  Następna
Autor Wiadomość
#5861 PostWysłany: 09 Gru 2021 13:02 

złoty
trocha napisał(a):
Czy podatki/opłaty/taxy za infanta w LO (to jest zależne od linii?) są w tej samej wysokości co dla osoby dorosłej? Chcę zarezerwować bilety online, tam nie ma opcji wyboru infanta, więc jak rozumiem muszę później zadzwonić na infolinię i dopisać?

Spróbuj sobie założyć rezerwację na lot.com tam zobaczysz opłaty za infanta.
 Relacje PM off
trocha lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.

#5862 PostWysłany: 09 Gru 2021 13:16 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Dzięki, udało się sprawdzić.
Czy ktoś umie potwierdzić, że po takiej onlinowej rezerwacji dopiszą mi infanta bez problemów na infolinii?
Dobra, sprawdziłem u źródła, wg infolinii można
 Relacje PM off
lluukk uważa post za pomocny.

#5863 PostWysłany: 09 Gru 2021 19:01 

niebieski
-- 09 Gru 2021 17:23 --

lluukk napisał(a):
@guest - to nie dostałeś maila z wyjaśnieniem i trzema przyciskami do wyboru (1.akceptuję zmianę, 2 chcę voucher, 3 chcę zwrot) ?
Zmiana powyżej 2h uprawnia do rezygnacji i zwrotu mil i opłat.

Polska Obsluga Miles & More to morze niekompetencji.
W poniedzialek zadzwonilem, ze zmienila mi sie godzina odlotu z rannej na popoludniowa.

Moje opcje:
Powiedziano mi, ze moge dokonac zwrotu biletu w ciagu 2 lat.
Jesli zrobie to przez odlotem mile wroca na konto i jesli data wygasniecia uzytych mil jest w przeszlosci to przepadna w ciagu 24h.
Moge tez zmienic trase i nawet nazwisko pasazera.
Pomyslalem, ze nie ma sensu tego kasowac skoro mam 2 lata.

Dzis przyszlo przypomnienie o locie na jutro.
Wymyslilem, ze jednak warto bedzie sie upewnic.

Przed chwila babka z obslugi klienta mi powiedziala:
Ze tak moge dostac zwrot do 2 lat, ale bedzie mnie to kosztowac 200zl?!

Moge zmienic date wylotu, ale tylko na tej samej trasie i tym samym nazwisku!

Zaraz dzwonie na zagraniczne numer.
Dobrze, ze na codzien nie mam doczynienia z tym absurdalnym programem.

-- 09 Gru 2021 18:01 --

Flyguy napisał(a):
-- 21 Lis 2021 22:49 --

@guest

Wrzucisz screena? Bo to absolutna nowosc ze nie ma teraz opcji anulowania badz zmiany jesli jest powyzej 2h, a piszesz ze z rana przerzucili na popoludnie?
Z gory dzieki

Przepraszam, nie zagladam tu czesto.
Nie mam nic na koncie odnosnie rezerwacji
Moze dlatego, ze booking byl przez infolinie lotu?
 Relacje PM off  

#5864 PostWysłany: 10 Gru 2021 00:08 

srebrny
jak działa rebooking lotów z okazji milowych? Z jednej strony przy rezerwacji jest napisane, że nie można, z drugiej w sekcji covidovej. jest, że można za 25$.
Jeżeli można za te 25$ to jeżeli dobrze rozumiem tylko na loty w okresie danej oferty, czyli np. w przypadku meilenschnaeppchen będę miał do wyboru miesiąc/dwa? nie wybierać tylko z lotów, które byly w promocji? kierunek musi zostać ten sam?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#5865 PostWysłany: 10 Gru 2021 00:37 

srebrny
@trocha - można za opłatą - reszta co do zasady tak jak piszesz.
Jednak kilka dni temu potrzebowałem zmiany terminu lotu (nie z Okazji a zwykłego biletu nagrody) i nie mogłem wyszukać lotów w dogodnym terminie w mojej taryfie (Flex Plus) na tej samej trasie - infolinia PL powiedziała, że NIE można zmienić miejsca przesiadki, zadzwoniłem do DE i jakoś Pani nie widziała problemu by zamiast przez Frankfurt zmienić na lot przez Wiedeń czy Zurych - więc może się okazać, że coś czego nie załatwisz w jednym miejscu załatwisz w innym. Choć na stronie m&m jest "Eine Änderung der Streckenführung ist nicht möglich" / "It is not possible to change the route"
trocha uważa post za pomocny.

#5866 PostWysłany: 10 Gru 2021 01:39 

niebieski
jak swego czasu zmieniałem tego typu bilety to jedynym ograniczeniem było brak możliwości zmiany lotniska docelowego ale przesiadki bez problemu zmieniali.
trocha lubi ten post.

#5867 PostWysłany: 10 Gru 2021 08:55 

srebrny
@manio - na polskiej Infolinii?

#5868 PostWysłany: 10 Gru 2021 12:41 

srebrny
Chupacabra napisał(a):
trocha napisał(a):
Czy podatki/opłaty/taxy za infanta w LO (to jest zależne od linii?) są w tej samej wysokości co dla osoby dorosłej? Chcę zarezerwować bilety online, tam nie ma opcji wyboru infanta, więc jak rozumiem muszę później zadzwonić na infolinię i dopisać?

Spróbuj sobie założyć rezerwację na lot.com tam zobaczysz opłaty za infanta.

To tylko dodam, że w praktyce ta metoda się nie sprawdziła. Strona LOTu pokazywała opłatę za infanta przy standardowej rezerwacji, a przy dopisywaniu przez telefon, po podaniu danych pan powiedział, że sprawdzi, czy nie ma dodatkowych opłat lotniskowych, a po chwili powiedział, że... nie.
 Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.

#5869 PostWysłany: 12 Gru 2021 02:12 
Awatar użytkownika

Loty: 161
Kilometry: 259 719
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Czy lot EW Discover
Daje odcinek do statusu ?

#5870 PostWysłany: 12 Gru 2021 02:31 
Awatar użytkownika

Tak
 Relacje PM off
Robaku lubi ten post.

#5871 PostWysłany: 12 Gru 2021 19:09 
Awatar użytkownika

Loty: 507
Kilometry: 791 857
platynowy
lluukk napisał(a):
Choć na stronie m&m jest "Eine Änderung der Streckenführung ist nicht möglich" / "It is not possible to change the route" [/i]

Bilet byl wystawiony na trase A-B. Zmiana miejsca przesiadki to nie zadna zmiana i agent z infolinii powinien to wiedziec. Zmiana bylaby w przypadku np. A-C.
 Relacje PM off
lluukk lubi ten post.

#5872 PostWysłany: 12 Gru 2021 19:22 

srebrny
@p.wl - tak samo uważam (zwłaszcza, że infolinie US i DE nie widziały problemu), ale wytłumacz to pracownikom polskiej infolinii ;)
Choć chyba zmienili coś na polskiej stronie i jest teraz:
"należy jednak pamiętać, że trasa podróży (miejsce wylotu i przylotu) musi pozostać bez zmian" - raczej wcześniej tego nie widziałem.
https://www.miles-and-more.com/pl/pl/ge ... rvice.html

#5873 PostWysłany: 15 Gru 2021 12:54 

niebieski
Nie znam sie za bardzo na M&M, wiec moze ktos mi podpowie o co chodzi. Chce wyszukac krajowke i pokazuje mi sie cos takiego na stronie w kalendarzu, ale jak przekllikuje juz na konkretna date to jedyna opcja jest za 15k mil..

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#5874 PostWysłany: 15 Gru 2021 13:12 

Loty: 126
Kilometry: 272 504
srebrny
@lataczuk: a zaznaczyłeś w jedną stronę? Bo taki kalendarz pojawia się jako propozycja lotu na tydzień RT.
 Relacje PM off  

#5875 PostWysłany: 15 Gru 2021 13:19 

niebieski
@seal

Tak, jak na screenie powyzej - zaznaczylem "one-way only".
 Relacje PM off  

#5876 PostWysłany: 27 Gru 2021 05:22 

niebieski
To sobie poleciałem :mrgreen: Człowiek przyleciał na 2 dni do PL, dostał pozytywny PCR i zaraz mi 3 tygodnie miną, bo nie ma ciągle jak wrócić ;)

A konkretniej, zakupiłem bilet-nagrodę WAW-MUC-BCN i przy odprawie zauważyłem, że w DE w tranzycie certyfikat ozdrowienia ważny jest dopiero od 28 (!!) dnia od pozytywnego testu, więc nici z dzisiejszego lotu.
Bilet zakupiony w taryfie Economy Flex. Jak rozumiem, technicznie nie ma problemu z darmowym rebookingiem i zmianą na WAW-ZRH-BCN (Szwajcaria mówi OK na tranzyt, a bezpośrednich LO nie ma w najbliższych dniach dostępnych). Czy, aby napewno?

Za https://www.miles-and-more.com/pl/en/ge ... #rebooking
Cytuj:
Independent from the date of ticket purchase the following requirements for your Miles & More award ticket must be met:

Ticket numbers starting with:
- 220 and flights operated by Austrian Airlines (OS), Lufthansa (LH), Swiss (LX), Eurowings (EW), Eurowings Discover (4Y), Germanwings (4U), Brussels Airlines (SN), Air Dolomiti (EN), Edelweiss Air (WK), Croatia Airlines (OU), Luxair (LG) or LOT Polish Airlines (LO) and also all other Star Alliance- and further Miles & More Airline Partners
- or 080 and flights operated by Lufthansa (LH) or LOT Polish Airlines (LO)

A ja owszem, bilet mam 080, ale odcinek WAW-MUC mam na bilecie jak byk: LH 1615 - OPERATED BY EN AIR DOLOMITI

Czy zatem mogę za darmo zmienić datę wylotu (i de facto operatora na LX)? Jak rozumiem, lepiej dzwonić do M&M na DE/US i nawet nie marnować czasu na infolinię w PL? Powinno przejść gładko, czy przygotować się na jakieś głębokie tłumaczenia typu brak na wynik PCR, ale oryginalny lot za kilka godzin...? :)

Idzie to jakoś wybronić? Fakt, że jeden segment będzie wykonywa Air Dolomiti to wiedziałem, ale skąd miałem wiedzieć czy bilet będzie wystawiony na 020 czy 080, zwłaszcza że AirDolomiti raczej nie sugerował kodu 080 (LOT)? Nie było też w sumie żadnej informacji o tym przy samym zakupie, jak byk w opisie Economy Flex jest "Attention: Due to COVID-19, free rebooking from 02.08.2021. Regular fee would be EUR 50 (or equivalent value) and reimbursement of taxes, fees and airline surcharges if applicable" i nie ma żadnego przypisu czy odnośnika do szczegółów, więc to czysty przypadek, że teraz znalezłem (i to na f4f) link do dokładniejszego opisu tych nowych zasadach covidowych. To brzmi mocno nieuczciwie ze strony M&M i pewnie do wygrania w sądzie, ale wiadomo nie jest to aż tak duża strata..

PS. Czytając dalej w powyższym linku, anulowanie takiego biletu to opłata 50€ (widziałem komentarzew w wątku, że Flex niby za darmo można anulować), więc mało opłacalne (podatki do zwrotu ~200zł), choć szkoda 17k mil. Cały czas pod górkę, a do domu już bym chciał :)
 Relacje PM off  

#5877 PostWysłany: 27 Gru 2021 08:53 

marek2011 napisał(a):
Jak zrobisz status teraz to będzie ważny dwa lata niezależnie od ewentualnych przyszłych zmian. Co do promocji na przedłużenie te są efektem pandemii i raczej stopniowo będą programy się z nich wycofywały, więc nie liczyłbym że na takich samych zasadach będą kontynuowane w przyszłym roku. Czyli będziesz musiał odnowić status raz zdobyty w normalny sposób (bez mil z kart kredytowych itp.). Zmiany w M&M zostały na razie "odłożone w czasie".

Czy warto? FTL zbyt dużo nie daje, ale jak latasz głównie LO albo grupą LH to zawsze jest to wstęp do wybranych poczekalni + w LO dodatkowy bagaż rejestrowany bez względu na taryfę + odprawa przy stanowisku biznesowym (czasami to bardzo wygodne).

Witam

Chcialbym jeszcze raz dopytac jak wyglada sytuacja na ten moment ze statusem Frequent traveller?
Czy cos sie zmienilo?
Z tego co bylo juz tutaj wczesniej napisane to najwieksze benefity z posiadania karty Frequent traveller to:
- Dodatkowy rejestrowany bagaz do 23 kg w LO za free (tylko w LO czy tez w LH i czy tylko 23 kg? czy moze byc o wiekszej wadze?)
- wstep do salonikow (poczekalni)
- odprawa przy stanowiskach biznes klasy (tylko w LO czy takze w LH? ewentualnie innych linii lotniczych nalezacych do Star Aliance?)

Niestety zeby zdobyc status Frequent traveller musialbym na ten moment oddac 40 tys mil (wymienic mile premiowe na statusowe - 5/1) i teraz pytanie czy warto?
Macie w tym temacie jakies doswiadczenie ze statusem Frequent traveller?
 Relacje PM off  

#5878 PostWysłany: 27 Gru 2021 09:07 
Awatar użytkownika

niebieski
FTL opłaca się jeśli często latasz LOTem. Jest tak jak mówisz darmowy bagaż ale tylko w LO (w LH trzeba płacić).
Wstęp do saloników *A z dowolnym biletem sojuszu (za wyjątkiem linii partnerskich, ostatnio z biletem eurowings do saloniku w Krakowie mnie nie wpuszczono).
No i odprawa czy stanowisku Business tu już dowolność z każdym biletem sojuszu.

Sam musisz sobie odpowiedzieć czy co się opłaca.
 Relacje PM off  

#5879 PostWysłany: 27 Gru 2021 09:41 
Awatar użytkownika

złoty
Jeszcze bym dodał, że w czasie trwania FTL-a posiadane mile nie tracą ważności.
 Relacje PM off  

#5880 PostWysłany: 27 Gru 2021 09:43 

srebrny
@piotrek_89 w KRK to nawet lecąc lotem się nie wejdzie na FTLa...
 Relacje PM off  

[ 6266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297 ... 314  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], curl [Bot], vistacash, Yandex [Bot] oraz 3 gości