Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu

[ 5742 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 283, 284, 285, 286, 287, 288  Następna
Autor Wiadomość
#5701 PostWysłany: 30 Wrz 2021 16:14 
Awatar użytkownika

złoty
Tę klasę P na Egypt Air to jakoś przemapują na swoją i na pewno nie będzie tyle mil.

Image
 Relacje PM off
Nimbex uważa post za pomocny.

#5702 PostWysłany: 30 Wrz 2021 19:16 

Loty: 102
Kilometry: 179 732
niebieski
Nimbex napisał(a):
Czyli najlepiej będzie, jeśli wyrzucę z rezerwacji numer karty i ponaliczam wstecznie, tak jak mi najbardziej pasuje, pisząc ewentualnie reklamacje, jak coś nie będzie chciało przejść?

Mialem ostatnio taką sytuację, że lot LH na bilecie 220 został zamieniony na lot 4Y (tanie linie lotnicze Eurowings Discover). Zmieniali te rezerwacje chyba ze 4 razy (LH -> LH operowany przez 4Y -> 4Y -> w końcu stanęło na „4Y also LH operated by 4Y”). I wszystko byłoby ganz egal, gdyby nie to, że w 4Y za wszystko trzeba płacić (kocyk na 11h locie, wyższa cena za wstęp do business lounge dla osoby towarzyszącej bez statusu, napitki na pokładzie itd.), a cena biletu nie była 4Y, tylko wybitnie LH )jak zmienili lot na 4Y, to bilet można było kupić 20% taniej). Naliczono w końcu mile wg stawki 4Y, jak próbowałem naliczyć wstecznie w LH, to odrzuciło (co okazało się być korzystniejsze, bo klasa K ma w LH 25%, a w 4Y 50%, oba przyznają premie 2x mile statusowe). Zastanawiam się, czy się z nimi wykłócać o jakiś voucher, tylko chciałem Państwa wcześniej poradzić czy to aby nie pieniactwo 🙈 Moje rozumowanie jest takie: kupuję produkt 5* linii lotniczej, a finalnie dostaje produkt łów-cost. Wyglada na to, że LH nie na problemu z tym, żeby nagle zmienić operatora lotu z LH np. na FR 😁 Acha, na infolinii nie chcieli mi zmienić lotu na Ethiopian, jak prosiłem. Gdy wysyłałem maile z pytaniami o korzyści FTL na lotach 4Y - cztery 0 odpowiedzi.

Doświadczenie pokazuje, że:
Jeśli odprawisz się z apki/na stronie Lufthansy z automatu naliczy ci mile za odcinki Lufthansy a za pozostałe będziesz się prosił
identycznie ma swiss. Nie ważne gdzie kupisz bilet, ważne gdzie się odprawisz. Jak mam lot łączony np. Swiss z Lufthansą. Odprawię się na stronie swiss to dostanę punkty za ich loty z automatu a Lufthansa wsteczne naliczenie, analogicznie odwrotnie odprawa w Lufthansie brak punktów za Swiss.
Niestety za takie loty polskie M&M nie naliczy, najwyżej przekażą sprawę.
Jeśli chodzi o likwidację/przełożenie lotu to dla mnie wymarzona sytuacja. Obecnie Lufthansa przełoży ci taki lot po całym kalendarzu nie patrząc na klasę rezerwacyjną. Żeby było śmieszniej naliczają ci mile statusowe według klasy po przełożeniu.
Wiec kupujesz jakiś lot w klasie K,L za który dają biedne 125 punktów i przekładasz na najdroższe co znajdziesz w kalendarzu najlepiej z 3 odcinkami w jedną stronę (MUC-FRA) i dostajesz:
M,B,Z,Y - 1250 za odcinek
A,F 1500
C,D,J 2000
+ podwójne statusowe, można się pokusić o Senatora, co w normalnych czasach raczej dla mnie poza zasięgiem
 Relacje PM off

#5703 PostWysłany: 30 Wrz 2021 20:05 

Czyli jeśli odprawię się na lotnisku, to będę musiał ręcznie naliczać wstecznie miłe za odcinki operowane przez Egyptair?
 Relacje PM off  

#5704 PostWysłany: 30 Wrz 2021 20:22 

niebieski
na 90% nie wpadną z automatu. Ale tu nie ma gwarancji
 Relacje PM off  

#5705 PostWysłany: 30 Wrz 2021 20:55 
Awatar użytkownika

-- 30 Wrz 2021 20:38 --

Nimbex napisał(a):
Ciekawa sprawa: klasa rezerwacyjna P w LH daje 100% mil, ale w Egyptair już 300% i - wg kalkulatora milowego - oznacza lot w first, a nie business.

Nie będzie jakichś jaj przy naliczeniu mil? Bilet z 220 na początku. Pytam, bo to moje to be or not to be (senator)

Jeżeli kupiłeś bilet w LH, to LH wg swoich klas naliczy ci mile.
Klasa P kupiona w Egypt Air to nie jest ta sama klasa P którą kupiłeś w Lufthansie.
Klasy rezerwacyjne w różnych liniach lotniczych są różne i te literki wcale nie pokrywają się. Są "tłumaczone" przez linię lotniczą w której kupileś bilet.
Na karcie pokładowej na lotnisku na rejs Egypt Air na pewno nie zobaczysz klasy P, tylko zupełnie inną. Jaką? Moim zdaniem Z ale zadzwoń do LH i zapytaj o szczegóły swojej rezerwacji.

Wszystkie tegoroczne promocje Miles & More (podwójne mile statusowe i dodatkowe mile statusowe za przeloty kontynentalne i międzykontynentalne) obejmują tylko rejsy odbyte Polskimi Liniami Lotniczymi LOT oraz liniami należącymi do Lufthansa Group (Austrian Airlines, Lufthansa, SWISS, Air Dolomiti, Brussels Airlines, Edelweiss Air, Eurowings, Eurowings Discover i Lufthansa Private Jet), Croatia Airlines i Luxair, za które przyznawane są mile statusowe.

Za rejsy LH dostaniesz mile statusowe + mile promocyjne.
Za rejsy Egypt Air dostaniesz mile statusowe które naliczy LH (P Lufthansy to najtańsza deep discounted Business Class, czyli to chyba odpowiednik Z w Egypt Air), ale bez dodatkowych promocji.

-- 30 Wrz 2021 20:55 --

turczy napisał(a):
Doświadczenie pokazuje, że:
Jeśli odprawisz się z apki/na stronie Lufthansy z automatu naliczy ci mile za odcinki Lufthansy a za pozostałe będziesz się prosił
identycznie ma swiss. Nie ważne gdzie kupisz bilet, ważne gdzie się odprawisz. Jak mam lot łączony np. Swiss z Lufthansą. Odprawię się na stronie swiss to dostanę punkty za ich loty z automatu a Lufthansa wsteczne naliczenie, analogicznie odwrotnie odprawa w Lufthansie brak punktów za Swiss.

Masz jakieś dziwne doświadczenia. Nie potwierdzam tej teorii, a latam dużo bo mam Senatora od kilku dobrych lat.
Jeżeli numer karty jest wpisany do rezerwacji, to nie zdarzyło mi się, żeby Star Alliance nie naliczył mi mil, za loty łączone czy niełączone, odprawa w telefonie, przez internet, na lotnisku. Raz tylko miałem nienaliczone mile za Avianca i akurat bilet był kupiony bezpośrednio w Avianca, a nie jako łączony z inną linią.
 Relacje PM off
Nimbex lubi ten post.

#5706 PostWysłany: 30 Wrz 2021 22:23 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Już zaczynam to rozumieć, choć to mocno skomplikowane.

Mam rezerwację KRK-MUC-RAK w P, gdzie zmieniono godzinę wylotu z 6 na 6.25.

Rozumiem, że powinienem móc to zmienić na KRK-MUC-ZRH-RAK dzień wcześniej, wszystkie odcinki wg wyszukiwarki w klasie C, co da:
KRK MUC Lufthansa 2000 x 1.25 za FTL x 2 za promocję
MUC ZRH Swiss mile jak wyżej
ZRH RAK Edelweiss… No i właśnie, oni się liczą tak jak SWISS 200%? Czyli jakieś 1400 x 200% x 1.25 x 2

Czyli 17000?

Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Paź 2021 18:44, edytowano w sumie 1 raz
ZRH
 Relacje PM off  

#5707 PostWysłany: 01 Paź 2021 08:28 

niebieski
W tym roku upominałem się o punkty 12 razy na 20 lotów.
Wszystkie kupione na stronie Lh, z podaniem numeru karty.
 Relacje PM off  

#5708 PostWysłany: 02 Paź 2021 14:02 
Awatar użytkownika

Nimbex napisał(a):
Dziękuję wszystkim za pomoc. Już zaczynam to rozumieć, choć to mocno skomplikowane.

Mam rezerwację KRK-MUC-RAK w P, gdzie zmieniono godzinę wylotu z 6 na 6.25.

Rozumiem, że powinienem móc to zmienić na KRK-MUC-ZUR-RAK dzień wcześniej, wszystkie odcinki wg wyszukiwarki w klasie C, co da:
KRK MUC Lufthansa 2000 x 1.25 za FTL x 2 za promocję
MUC ZUR Swiss mile jak wyżej
ZUR RAK Edeweiss… No i właśnie, oni się liczą tak jak SWISS 200%? Czyli jakieś 1400 x 200% x 1.25 x 2

Czyli 17000?

Lotnisko w Zurichu ma kod ZRH a nie ZUR.
Zmiana wylotu tylko o 25 minut z reguły nie uprawnia do bezpłatnych zmian/zwrotów rezerwacji na życzenie pasażera.
Można też lecieć tylko rejsami LH: KRK-MUC-FRA-RAK

Jeżeli rzeczywiście to klasa rezerwacyjna business w taryfie C:
KRK MUC Lufthansa 2500 (z Executive bonus) + 5000 (czyli 2x) za promocję, w sumie 7500 status miles - TAK
MUC ZUR Swiss mile jak wyżej - TAK
Co do Edelweiss nie wiem do końca bo nie latam liniami wakacyjnymi/czarterami, ale tak jak można przeczytać na stronie Miles & More:

Mile premiowe, a także mile statusowe, mile HON Circle i Executive Bonus otrzymasz na wybranych rejsach code-share z numerami z przedziału LX8000-LX8499 (obsługiwanych przez Edelweiss), o ile przeloty te zostały zarezerwowane bezpośrednio w SWISS pod numerem rejsu LX. W przypadku rejsów code-share LX z zakresów LX4220-LX4239 i LX4600-LX4619 otrzymasz standardowe mile premiowe, ale bez mil statusowych, mil HON Circle i Executive Bonus. Na rejsach code-share z numerami MS9271, MS9270, AI7701, AI7702, AI7703 i AI7704, a także LY 8850, LY 8851, LY 8852 i LY 8853 (obsługiwanych przez SWISS) mile nie są przyznawane.
Liczba gromadzonych mil wynika z tabeli milowej linii lotniczych obsługujących rejs. W związku z tym mogą występować drobne różnice między klasą rezerwacyjną zarezerwowanego biletu a klasą rezerwacyjną wymaganą do gromadzenia mil. Niektóre numery rejsów i klasy rezerwacyjne nie uprawniają do gromadzenia mil.
 Relacje PM off  

#5709 PostWysłany: 03 Paź 2021 12:26 
Awatar użytkownika

platynowy
Mam pytanie technicze, w ostatnim czasie mialem kilka lotow partnerem M&M w okresie 05.09-20.09 W sumie bylo ich 6. Za 5 otrzymalem szybko mile ( 3-4dni) natomiast za jeden z nich nie. Nie minelo jeszcze 14 dni od daty zlozenia "request" natomiast pomyslem, ze moze jednak nie wklepalem tego lotu skoro za reszte jiz dawno wplynely nawet z pozniejsza data, badz sytem go nie przeslal. Sprobowalem wprowadzic jeszcze raz ten sam lot i na aktywnosci mojego konta pojawia sie komunikat, "lot zostal juz rozliczony", natomiast tak jak wspomnialem mil za.niego brak. Macie jakies doświadczenia w tym zakresie? Czy ten komunikat oznacza "przyjelismy juz Twoje zgloszenie i czekaj cierpliwie" czy moze system blednie cos zakodowal i trzeba sie z nimi kontaktowac. Chodzi o 12k mil wiec nie chce tego odpuscic. Byl to jeden odcinek z RT i za lot "do" mile wpadly, a w zadnym innym programie tego lotu nie zglaszalem. Z gory dziekuje za podpowiedz

#5710 PostWysłany: 03 Paź 2021 15:31 

niebieski
pojawi się wkrótce. Często tak mam.
 Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
Flyguy uważa post za pomocny.

#5711 PostWysłany: 03 Paź 2021 16:04 

turczy napisał(a):
Jeśli chodzi o likwidację/przełożenie lotu to dla mnie wymarzona sytuacja. Obecnie Lufthansa przełoży ci taki lot po całym kalendarzu nie patrząc na klasę rezerwacyjną. Żeby było śmieszniej naliczają ci mile statusowe według klasy po przełożeniu.

andywaw napisał(a):
Zmiana wylotu tylko o 25 minut z reguły nie uprawnia do bezpłatnych zmian/zwrotów rezerwacji na życzenie pasażera.
Można też lecieć tylko rejsami LH: KRK-MUC-FRA-RAK

Zmiana przez infolinię odbyła się bez problemu na zasugerowany przeze mnie lot, którego bardzo miły i pomocny konsultant nie widział, dopiero musiał coś, cytuję, "wymusić" w systemie, gdy podałem mu operujące linie lotnicze. Wyjściowo lot FRA-MUC-RAK oba odcinki w Z, obecnie FRA-MUC-ZRH-RAK wg infolinii w klasach Z+Z+C, chociaż ja w aplikacji i w potwierdzeniu mailowym widzę zmianę na C+C+C, tak, jak to znalazłem w wyszukiwarce lotów na stronie LH).

Ta moja wcześniejsza sprawa z Egyptair - ja przy zakupie biletu, a później też w apce i potwierdzeniach mailowych widzę, że bilet jest w P, ale wg infolinii mile zostaną naliczone wg klasy Z Lufthansy.

Wszystkie te zasady są dla mnie bardzo mętne. Poczytam regulamin M&M, może mi to coś w głowie rozjaśni, jak latać, żeby mieć z tego jak największe profity.
 Relacje PM off  

#5712 PostWysłany: 05 Paź 2021 12:36 

dzięki promce miles more , będę miał na koncie 4 evouchery na upgrade.

Czy mając bilety w C na long haul będę mógł zrobić upgrade do F w obie strony ( 2 evouchery za odcinek ) ?

Nie znalazłem nigdzie tabelki jasno określającej zasady... tylko info loty w europie jeden kupon loty długie dwa kupony za podwyższenie jednej klasy podróży...
 Relacje PM off  

#5713 PostWysłany: 05 Paź 2021 12:54 
Awatar użytkownika

Loty: 474
Kilometry: 748 778
platynowy
Tak, upgrade na long haul jest za dwa vouchery (za kazdy lot).

Uwaga, minimalna klasa kwalifikujaca sie na upgrade to D w LH i Z w LX (o tym trzeba by bylo doczytac, ewentualnie sprawdzic na niemieckiej infolinii, bo dane sa z mojej pamieci sprzed kilku lat ;)).

EDIT: zdaje sie, ze od 2018 mozna juz upgrejdowac P/Z za vouchery (zrodlo: FT).
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#5714 PostWysłany: 05 Paź 2021 16:56 
Awatar użytkownika

Od dawna można robić upgrade w LH i LX z P i Z do F, za mile (doliczają 20 k więcej) lub za eVouchery (2 w jedną stronę).
Oczywiście jeżeli są miejsca, bo z tym może być trudno.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#5715 PostWysłany: 06 Paź 2021 13:08 

srebrny
Głupie pytanie - potrzebuję odzyskać dostęp do kont M&M założonych dla dzieci. Kiedyś założyłem, zapomniałem wszystkiego. ;)
Żeby się zalogować potrzebuję albo numeru karty M&M (nie mam) albo "User ID" (również nie mam). Próba zmiany hasła podając adres e-mail nie działa - podejrzewam, że właśnie muszę znać albo numer karty M&M albo jakiś User ID, a z samym mailem nie działa (pojawia się "A technical error has occurred. ").
Ktoś ma pomysł jak odzyskać numery kart M&M dzieci? (w sumie tylko na tym mi zależy, aby podać je do rezerwacji i zebrać mile rodzinne w Mille Pooling).
Niestety na starej rezerwacji gdzie podawałem wszystkie numery kart nie zawiera jawnym tekstem tych numerów, a nie da się już tego sprawdzić po numerze tejże rezerwacji na stronie M&M, bo jest zbyt stara.
Pisałem do supportu z miesiąc lub dwa temu w tej sprawie, bez odpowiedzi. ;)
 Relacje PM off  

#5716 PostWysłany: 06 Paź 2021 13:31 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 171 690
złoty
A nie dostałeś plastiku pocztą?
Miałem kiedyś taki sam problem, ale w szafie plastik się znalazł i numerek sobie spisałem i się zalogowałem:)

#5717 PostWysłany: 06 Paź 2021 13:40 

srebrny
@bonifacy
niestety nie :(
 Relacje PM off  

#5718 PostWysłany: 06 Paź 2021 14:47 
Awatar użytkownika

Loty: 211
Kilometry: 312 749
srebrny
@opo poszukaj w mailu, z którego zakładałeś te konta takiego maila powitalnego ("Jest nam bardzo miło, że zarejestrował się Pan w programie Miles & More,") i tam jest nr karty i nr id. Też kiedyś poszukiwałam nr karty/id (z tym, że swojej, ale obstawiam, że dla każdego przychodzi) i w ten sposób się udało.
 Relacje PM off  

#5719 PostWysłany: 06 Paź 2021 14:52 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 171 690
złoty
@olajaw
Sprawdziłem u siebie - nie ma śladu po numerze, wklepałem też nr konta do wyszukiwarki (w mailach) i też nic nie znalazło:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#5720 PostWysłany: 06 Paź 2021 14:56 

srebrny
@olajaw niestety tak jak pisze @bonifacy nie jest to takie proste, też nie sądziłem że będzie z tym jakikolwiek problem. Powinni informować wielkimi czerwonymi literami żeby sobie ten numer zapisać, bo później już go nie podadzą. ;)
Szczególnie zasmuciło mnie, że na starej rezerwacji nr M&M jest **** :(
 Relacje PM off  

[ 5742 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 283, 284, 285, 286, 287, 288  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości