Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
#5661 PostWysłany: 23 Wrz 2021 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Dzwoniłem na infolinię DE/US i niestety nie widzą lotów LATAM (pomimo prób zmiany "point of sale").
Pisałem też do obsługi klienta, to odpisali zdawkowo, że dostępność na infolinii i na stronie jest inna.

Chyba nic już tutaj nie zdziałam i zostaje mi dokupienie tego odcinka osobno (a co za tym idzie strata 15k punktów)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
#5662 PostWysłany: 23 Wrz 2021 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Czy bilety EW Discover kupowane na stronie Lufthansy dają normalnie mile statusowe i odcinki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5663 PostWysłany: 24 Wrz 2021 09:09 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2336
srebrny
Mile wprawdzie zbieram już od pewnego czasu ale dopiero zacząłem wymieniać je na bilety więc w tym zakresie mam małe doświadczenie. Proszę więc o wyrozumiałość.
Dostałem wczoraj rano maila, że zmieniają mi godzinę wylotu z WAW (szybciej o 25 minut) zadzwoniłem do m&m w PL i powiedziałem, że mogę nie zdążyć na ten wylot. Zapytałem o możliwość bezpłatnej zmiany lub anulacji i że ja widzę (wcześniej wyszukałem) loty w innym terminie pasujące mi. Pan powiedział, że może mi bezpłatnie anulować bilet i dostanę zwrot wszystkich mil i pieniędzy i śmiało mogę zamówić nowy bilet. I teraz mam pytania techniczne:
- cały czas widzę na koncie m&m też tę poprzednią rezerwację - kiedy ona zniknie
- mile które do mnie wrócą (posiadam i zbieram/przesyłam do m&m mile kartą DC) nie będą miały jakiegoś krótszego okresu ważności jeśli mam ochronę kk m&m (bo bez karty jak rozumiem byłyby ważne do końca kwartału)
- kiedy te mile wrócą na moje konto (bo pieniądze na kk mogą jak znam życie wrócić po dłuższym czasie) bo pan coś mówił o kilku godzinach a nic nie wraca
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5664 PostWysłany: 24 Wrz 2021 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Max 7 dni jeśli chodzi o powrót mil na konto, ale w rzeczywistości powinno być najpóźniej koło poniedziałku-wtorku jeśli robiłeś to wczoraj.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5665 PostWysłany: 24 Wrz 2021 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Dodatkowo, pobierają najstarsze mile, więc jak nie poczekasz na zwrot to pobiorą następne w kolejce, a na te po powrocie trzeba uważać jeśli się miały wkrótce przedawnić, w takim przypadku lepiej poczekać na zwrot i je użyć ponownie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5666 PostWysłany: 24 Wrz 2021 11:45 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2336
srebrny
@kostek966 ale ja mam kartę kredytową Diners, to te ze zwrotu nie są chronione przed wygasaniem?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 25 Wrz 2021 00:28, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5667 PostWysłany: 24 Wrz 2021 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2188
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Jeżeli, przelewasz co miesiąc mile to nic ci w takim razie nie przepadnie
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#5668 PostWysłany: 24 Wrz 2021 12:01 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1707
Jednym z przywilejów statusowych w Miles and More jest Executive Bonus. Ktoś wie, kiedy nalicza się on w wysokości 50%? Mowa tutaj oczywiście o milach premiowych.

Załączniki:
eb.png
eb.png [ 3.45 KiB | Obejrzany 939 razy ]
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5669 PostWysłany: 24 Wrz 2021 12:32 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 99
Dla mil liczonych od ceny taryfy (LH) przy statusie jest 6 mil za 1EUR zamiast 4 (Dla m&m integrated partners), dla reszty *A jest 5 mil za status.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5670 PostWysłany: 24 Wrz 2021 19:00 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2336
srebrny
Jeszcze pytania początkującego:
Czy mam pecha czy oni teraz tak często zmieniają rozkład?
Wczoraj zrezygnowałem z biletu i zarezerwowałem nowy lot - dziś zmiana kolejna o ponad dobę...
Jak mam zarezerwować auto (z wyprzedzeniem, żeby było tanio) czy nocleg jak co rusz się zmienia lot?
W tym konkretnie przypadku nie mówimy o godzinie czy nawet kilku ale o ponad dobę.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5671 PostWysłany: 24 Wrz 2021 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Trzeba rezerwować poniżej 2 tygodni przed lotem😃
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5672 PostWysłany: 25 Wrz 2021 08:11 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Cześć,

Odbyłem ostatnio dwa LOTy europejskie, które jak się okazało były w dość wysokich klasach (economy) i uwzględniając obecne promocje, dostałem nagle 6000 mil statusowych (zazwyczaj za te loty dostawałem 250mil, więc nawet nie skupiałem się na promocjach). Jako, że prawdopodobnie, polecę jeszcze kilka razy na podobnych trasach zastanawiam się, czy w tej pandemincznej sytuacji nie udałoby się zawalczyć o FTL. Na pewno odpowiedzi są na forum, ale nie mam głowy do przedzierania się przez wszystkie wątki, więc z góry przepraszam za głupie pytania. A oto i one:

1. Do kiedy jest promocja na podwójne mile statusowe?
2. Jak działa promocja na dodatkowe mile za loty europejskie/międzykontynentalne? Dostałem teraz 2000mil za loty europejskie w Y, więc rozumiem, że mógłbym dostać jeszcze mile z promocji za lot międzykontynentalny (5000?), ale czy np dostanę jeszcze za europejski w C?
3. Czy jakakolwiek trasa w C na trasie region/Europa w C daje ok 25/30 k mil, i jest przystępna cenowo? Jestem zupełnie zielony w milach za biznes, ale nie wydaje się to głupie w obecnej sytuacji.
4. Czy loty za mile dają mile statusowe? Mam ich sporo więc to zawsze wartość dodana ;)

Jeszcze raz przepraszam, za dość podstawowe pytania, ale śledząc obecnie właściwe tematy, nie widzę odpowiedzi :(
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5673 PostWysłany: 25 Wrz 2021 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Mam za sobą dość podobne rozważania, które przekułem w praktykę, więc na bazie własnych doświadczeń podpowiem, że:

ad 1: do końca roku

ad 2: tak, możesz dostać jeszcze bonus za lot międzykontynentalny, pod warunkiem, że odbędziesz go do końca października (chyba, że promocja zostanie przedłużona, na co po cichu liczę),

ad 3: nie znalazłem takiej trasy, przy czym szukałem lotów tylko LO, po to by móc użyć kodu -30% oraz voucherów. Ja sam poleciałem na trasie GDN-WAW-VNO i z powrotem, co dało mi 9000 mil statusowych (akurat tyle brakowało do FTL). W Twoim wypadku lepiej będzie chyba znaleźć lot poza Europę w C, zrobić go do końca października i zgarnąć za niego komplet za jednym zamachem,

ad 4: nie

Edit: jeszcze uzupełnienie a propos Twojego pytania nr 2 - jeśli dostałeś 2000 bonusu za lot europejski w Y, to nadal możesz jeszcze dostać każdy z pozostałych bonusów, byle loty były do końca października. Maksymalny zysk, to 18000 mil statusowych (https://www.miles-and-more.com/pl/pl/ea ... miles.html)
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
krzysiekk86 uważa post za pomocny.
 
      
#5674 PostWysłany: 27 Wrz 2021 10:27 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Hej,
Nigdy jeszcze nie wykorzystywałem mil na loty lub upgrady więc liczę na poradę bardziej doświadczonych podróżników.
Sprawa wygląda tak że mam 95tys mil premiowych a na początku listopada lecimy z żoną na kilka dni do Nowego Jorku.
Poradźcie proszę jak najlepiej to wykorzystać:
1. Kupić bilety i częściowo zapłacić za nie milami (nie wiem czy tak się da)
2. Kupić bilety a mile wykorzystać na upgrade do biznesu
3. Nic się nie da, to bez sensu, lepiej sobie poleć za to do Gdańska :P

Doradźcie proszę czy te 95tys mil można jakoś sensownie wykorzystać, jakimi liniami najlepiej lecieć żeby ta zamiana się "opłacała" no i czy to najlepiej zrobić na stronie czy telefonicznie?

z góry dzięki za pomoc i przepraszam jeśli ktoś poczuje się urażony zbyt "oczywistymi" pytaniami.
pozdro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5675 PostWysłany: 27 Wrz 2021 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Tu jest cały wątek o tym:
miles-more-jak-sensownie-wykorzystac-mile,1553,4661&p=1469941&hilit=jak+sensownie+wykorzysta%C4%87+mile#p1469941
Kierunek USA to nie jest najlepsza opcja biorąc pod uwagę dopłaty.

Możesz też sprawdzać tutaj, dzisiaj najświeższa promocja:
https://www.lot.com/pl/pl/promocja-milowa
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#5676 PostWysłany: 27 Wrz 2021 11:06 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
@mwacko
W dzisiejszej promocji poniedziałkowej nie ma NYC, ale tu jest: https://www.mileagebargain.com/index.php?lang=en

Masz 4 dni na załapanie się. 30K za lot w obie strony w economy lub 40K w premium economy i ten drugi produkt, w takiej cenie jest fajny. Oferta jest tylko na loty z Warszawy. Jest jeszcze business, ale tu się nie zmieścisz w budżecie milowym bo stawka to 55K za osobę.
Opłaty to jakieś +/- 772PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#5677 PostWysłany: 27 Wrz 2021 12:34 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
O, super wskazówka, wielkie dzięki!
Z tego co widzę to niestety promocyjne loty są w weekendy i będę musiał pozmieniać plan żeby dostosować pobyt pod tańsze loty.
Druga opcja to zakup lotów w Economy w pasujących mi terminach i z innego lotniska i potem próba wymiany mil na upgrade, ale nie wiem czy to wykonalne i opłacalne. Ktoś z Was kiedyś to robił?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5678 PostWysłany: 27 Wrz 2021 12:46 

Rejestracja: 12 Sie 2010
Posty: 67
Loty: 6
Kilometry: 24 047
Ja się nie znam ale chyba powinieneś sobie przeliczyć - koszt biletu w economy + ilosc mil potrzebnych do upgrade - pozatym z tego co ja wiem to musialbys odpowiednia taryfe kupic w tym economy pozwalającą na upgrade za mile
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5679 PostWysłany: 27 Wrz 2021 13:08 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
Bardzo rzadko upgrade jest opłacalny.

Tu jest tabelka:http://www.miles-and-more.com%2Fcontent%2Fdam%2Fmmg%2Fpdf%2FUpgradepraemien_Tabelle_EN_04_19.pdf&usg=AOvVaw3o3IfwS8Q7ExrNbIPJLT9j

Przy tanich taryfach, upgrade do premium to 60K mil a do business to 100K za RT :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5680 PostWysłany: 27 Wrz 2021 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
https://www.miles-and-more.com/content/dam/mmg/pdf/Upgradepraemien_Tabelle_EN_04_19.pdf
prawidłowy link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], zoli oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group