Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 410  Następna
Autor Wiadomość
#4701 PostWysłany: 02 Mar 2020 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
W zwiazku z wybuchem epidemii SARS2 Lufa pozwoliła skasowac bilety do Chin z promocji Meilenschnaeppchen. Ale to raczej wyjątkowa sprawa, bo ludzie rezerwujący teraz bilety raczej mają świadomość tego, co się dzieje.
Z tego co kojarzę Japonia i Korea nie są na razie na liście krajów do ktorych podroz mozna łatwo anulowac ze wzgledu na kraj docelowy, ale reguly zależą od konkretnej linii. (Jeśli leciałbys przez Chiny to dałoby sie to skasować ze wzgledu na kraj przesiadki)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
#4702 PostWysłany: 02 Mar 2020 00:13 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
OSK napisał(a):
Nie



Ale nie nagrodę milową, dostałem loty w nagrodę za zakup czegoś, mil nie naliczą?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4703 PostWysłany: 02 Mar 2020 01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Jeśli bilet jest na Twoje nazwisko i został opłacony pieniędzmi, to niezależnie czy zapłaciłeś Ty, szef, czy producent wafli w czekoladzie - mile dostaniesz :)

Akurat na tym forum sformulowanie bilet-nagroda każdemu kojarzy się z biletem za mile - stąd nieporozumienie :D
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4704 PostWysłany: 02 Mar 2020 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
Można jeszcze sprawdzić czy będą naliczone mile po klasie rezerwacji, niektóre klasy są wyłączone z naliczania mil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4705 PostWysłany: 02 Mar 2020 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Ale nie istnieje klasa rezerwacji w LH płatna gotówką, która nie daje mil do MM. Jest calkiem sztywny przelicznik.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
 
      
#4706 PostWysłany: 03 Mar 2020 11:10 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Zmiany w programie od czerwca: Even though we’ll no longer be offering Fly Smart flight awards with Austrian Airlines, Lufthansa and SWISS after June 2020, we’ll happily carry on sending you off on your travels at short notice: you can now book Early Bird flight awards for destinations within Europe at least 30 days instead of 90 days before you travel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4707 PostWysłany: 03 Mar 2020 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2333
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
szyderca87 napisał(a):
tropikey napisał(a):


hmm
250 tys mil ważne są tylko przez rok trwania członkostwa?
Ktoś wie ile to kosztuje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4708 PostWysłany: 03 Mar 2020 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Słono... 5200 EUR

https://www.asmallworld.com/membership? ... e=prestige
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4709 PostWysłany: 03 Mar 2020 15:23 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 244
niebieski
Lecę za mile z DEL do WAW LOT-em w premium eco (brak dostępności eco akurat w ten dzień). Na infolinii twierdzą,że nie mogą mi dołożyć odcinka GAU-DEL z uwagi na to, że Air India nie ma klasy premium eco na krajówkach. Da się to przeskoczyć, czy tak ten system działa i trzeba się pogodzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4710 PostWysłany: 04 Mar 2020 00:19 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Sprobuj zadzwonic na jakas zagramaniczna infolinie - trzeba trafic na kogos bardziej ogarnietego. Jest to jak najbardziej mozliwe, zeby dokleic odcinek w innej klasie, a przynajmniej tak bylo z rok temu jak probowalem.
Góra
 Profil Relacje PM off
yanas uważa post za pomocny.
 
      
#4711 PostWysłany: 04 Mar 2020 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Hej,

W tym roku zacząłem zbierać mile w programie Sheba Miles Ethiopiana zamiast M&M.
Od kilku lotów mam dziwną sytuację, Lufthansa nalicza mi mile M&M mimo, że przy odprawie podaję kartę Sheba Miles.

Karta Sheba Miles jest widoczna zarówno na boarding passie w aplikacji, jak i tym wydrukowanym na stanowisku (wszędzie widnieje skrót "ETP" oznaczający ten program).
Zwracam na to uwagę i przy stanowisku odprawy zawsze proszę o dodatkowe sprawdzenie -> zdarzyło mi się, że przy odprawie online nie mogłem wpisać numeru karty Ethiopiana ze względu na błąd, ale przy stanowisku odprawy zrobiono to bezproblemowo.

Mam niezłą zagwozdkę, dlaczego mile naliczane są do programu M&M.
Jedyną możliwość jaką podejrzewam, to fakt posiadania konta M&M oraz konta w Lufthansie, gdzie widnieją moje dane i numer karty M&M.
Ale skoro podaję przy check-inie kartę z innego programu, to chyba na nią powinny nabijać się punkty?

Zgłosiłem sprawę do polskiego M&M, ale otrzymałem odpowiedź, że przekierowali mój problem do Niemiec i muszę czekać 30 dni na odpowiedź.

Co ciekawe za 4 pierwsze loty, które miałem w tym roku, mile naliczyły się prawidłowo w programie Sheba, później już była loteria.
Procedura check-inu wygląda u mnie zawsze tak samo: check-in przez aplikację + przy stanowisku.

Może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją?

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4712 PostWysłany: 04 Mar 2020 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Konto w LH. Nie loguj się gdy robisz rezerwację, bo przypisze numer LH. Przy odprawie na lotnisku musisz poprosić o wymazanie z rezerwacji numeru LH i zastąpienie go ET. Do rezerwacji można bez problemu podpiąć 2 numery FFP i jeżeli lecisz LH z podaną również kartą LH to najprawdopodobniej mile pójdą do LH.
Góra
 Profil Relacje PM off
arti88 uważa post za pomocny.
 
      
#4713 PostWysłany: 04 Mar 2020 19:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
@arti88

W LH to znany problem - jeśli dodasz rezerwację do swojego konta M&M to bardzo często pomimo zmiany FFP i tego że na BP wyświetlany jest nowy numer to mile trafiają na M&M.

Jeśli nie chcesz się bawić w niepewne reklamacje to lepiej nie dodawać rezerwacji do konta M&M, ani pod żadnym pozorem nie dodawać numeru M&M do rezerwacji,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arti88 uważa post za pomocny.
 
      
#4714 PostWysłany: 08 Mar 2020 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Ciekawe czy w związku z coronawirusem będzie możliwość anulowania/zmiany rezerwacji bez opłaty 50 EUR.
Gdyby ktoś natknął się na takie info to proszę postować na forum :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4715 PostWysłany: 09 Mar 2020 21:06 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 244
niebieski
Nie, kasują 50e/200zł za odwołaną rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4716 PostWysłany: 10 Mar 2020 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
-- 10 Mar 2020 09:49 --

Thai Smile juz oficjalnie funkcjonuje jako Star Alliance Connecting Partner , w wyszukiwarce biletow-nagrod pojawiaja sie ich rejsy:

https://www.thaismileair.com/en/star-alliance-cp

-- 10 Mar 2020 15:14 --

ofer napisał(a):
Ciekawe czy w związku z coronawirusem będzie możliwość anulowania/zmiany rezerwacji bez opłaty 50 EUR.
Gdyby ktoś natknął się na takie info to proszę postować na forum :)


Dzisiaj na niemieckiej infolinii Miles & More konsultant bezkosztowo anulowal mi rezerwacje za mile w Thai Airways na trasie HKG-BKK-HKT w zwiazku z nowymi wymaganiami tajskiego rzadu dla przyjezdnych ze 'stref zagrozonych wirusem'

https://www.thaiairways.com/en/news/new ... vid19.page

Potwierdzenie skasowania e-tixa na mailu, mile po chwili na koncie, teraz tylko zwrot oplat na karte.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4717 PostWysłany: 13 Mar 2020 21:20 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
@travellista dzięki za info z tym Thai Smiles, ale czy komuś udało się naliczyć mile za przelot tymi liniami? Próbuję od 2-3 dni i za każdym razem otrzymuję informację

Cytuj:
A technical problem has occurred.
It has not been possible to complete your action.


Lot z zeszłego miesiąca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4718 PostWysłany: 14 Mar 2020 00:58 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Napisz do supportu miles more - naliczają w ciągu kilku dni. W przypadku Thai automatyczne naliczanie ostatnio średnio działa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4719 PostWysłany: 14 Mar 2020 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Polska infolinia dziś nie działa?
Komunikat: "Nie ma takiego numeru"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4720 PostWysłany: 14 Mar 2020 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wpadly Wam kiedy mile za fryko? :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 410  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: scomin, ZFR oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group