Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#3941 PostWysłany: 21 Lip 2019 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
tu masz konkretne wyliczenie: https://www.wheretocredit.com/calculator#CDG-SFO-UA-K
Według kalkulatora dostaniesz za ten odcinek 1393 mile

wracajac do twoich pytań miles and more liczy teraz punkty na dwa sposoby albo za ilosc faktycznie przeliczonych mil albo według ceny biletu tez do końca nie oreintuję się kiedy która opcja ma zasosowanie.
Tier 1, Tier 2 to chyba progi w programie lojalnościowym w M&M jak masz np. silver to dostajesz punkty bonusowe
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#3942 PostWysłany: 21 Lip 2019 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Póki co w Miles & More jestem "golasem" - nie mam żadnego statusu :D
Czyli do mnie nie będzie miał zastosowanie któryś z Tierów, a będzie miała zastosowanie pierwsza kolumna o nazwie "Taryfa"? Czyli tak na prawdę dostanę 25% mil?
W sumie w żadnym z programów nie mam jakiegoś większego status więc mnie zawsze będzie dotyczyć ta pierwsza kolumna czyli "Taryfa"?
Czyli w sumie zbieranie mil samymi lotami obecnie jest średnio opłacalne... Bo np. 1000 mil to nabijam robiąc Dinersem 5.000 zł obrotu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3943 PostWysłany: 21 Lip 2019 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Wlaśnie mija mi 7 dni (jutro będę mogł zglosić ręcznie) od lotu LOTem (i 4ty dzień od lotu powrotnego) i cisza, brak naliczenia. :O Często się wam to zdarza? Mi pierwszy raz od 20 lotów... (zazwyczaj były już następnego dnia)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3944 PostWysłany: 22 Lip 2019 13:35 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
Czy wbicie Golda latając tylko po Europie jest możliwe? Robię 4 segmenty tygodniowo (2x krajowe, 2x międzynarodowe, ewentualnie 4x międzynarodowe), czasem zdarzy się lecieć Air Dolomiti, które mil nie daje, ale nie zmienia to faktu, że latam jak nienormalny.

Mimo 86 lotów na pokładach Star w tym roku zebrałem tylko 57 tysięcy mil statusowych, mamy końcówkę lipca więc może być ciężko wbić 100k do końca grudnia. Bonusy z silvera są OK, ale brakuje mi priority security na Malpensie.

Co byście doradzili?
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3945 PostWysłany: 22 Lip 2019 13:37 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
jest, jak bedziesz latac w C z przesiadka. Wtedy rozumiem takie RT to 10k statusowych + bonus. Ale wtedy gold nie potrzebny bo fast tracka masz standardowo w C ;) Byc moze w Twoim przypadku FTL + Gold w Aegen jest lepszym rozwiązaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3946 PostWysłany: 22 Lip 2019 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
40 odcinków krajowych w PL da Ci Golda w ShebaMiles - program Eiopiana. Popatrz czy odcinki międzynarodowe też się zaliczają i jak tak to masz odpowiedź.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3947 PostWysłany: 22 Lip 2019 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
apadlo napisał(a):
Popatrz czy odcinki międzynarodowe też się zaliczają.

Tak.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3948 PostWysłany: 22 Lip 2019 14:16 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
nigdy nie rezerwowałem nic za mile, więc nie wiem jak to dokładnie się odbywa. Jeżeli ja i żona zbieramy mile oddzielnie i chcielibyśmy coś zarezerwować z najmilszego poniedziałku, ale nie mamy na żadnym koncie tyle mil, żeby opłacić dwa bilety z jednego, to możemy jakoś w jednej transakcji zrobić rezerwacje z dwóch kont, czy trzeba dwa bilety oddzielnie? Mówiąc inaczej - czy jest ryzyko, że jedna osoba zarezerwuje bilet, a dla drugiej nie starczy miejsc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3949 PostWysłany: 22 Lip 2019 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Rezerwacja w najmilszym jest tylko telefonicznie więc jak się zadzwoni trzeba od razu dać znać, że mają być dwa miejsca tylko każde ze swojego konta, już tak kilka razy robiłem wprawdzie w AA i UA ale obstawiam że w M&M jest podobnie i wszystko można załatwić jednym telefonem. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#3950 PostWysłany: 22 Lip 2019 14:32 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
tak, bez problemu zdjęto mi mile z 3 kont podczas jednej rozmowy :)
Długo to trwało więc chyba w jakiś sposób blokują w systemie te bilety.


Ostatnio edytowany przez Misiatek, 22 Lip 2019 14:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#3951 PostWysłany: 22 Lip 2019 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
trocha napisał(a):
nigdy nie rezerwowałem nic za mile, więc nie wiem jak to dokładnie się odbywa. Jeżeli ja i żona zbieramy mile oddzielnie i chcielibyśmy coś zarezerwować z najmilszego poniedziałku, ale nie mamy na żadnym koncie tyle mil, żeby opłacić dwa bilety z jednego, to możemy jakoś w jednej transakcji zrobić rezerwacje z dwóch kont, czy trzeba dwa bilety oddzielnie? Mówiąc inaczej - czy jest ryzyko, że jedna osoba zarezerwuje bilet, a dla drugiej nie starczy miejsc?
Hej,.
Telefonicznie założą Ci również rezerwacje wstępne.
Tj. Zarezerwują miejsca i wystawią bilety ważne powiedzmy 24 godziny (wyjątkiem są last minute, np na jutro).

Dopiero po wstępnej rezerwacji przejdziesz z nimi do płatności mając pewność, że oba miejsca będą dostępne.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#3952 PostWysłany: 23 Lip 2019 00:30 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
usurper napisał(a):
Czy wbicie Golda latając tylko po Europie jest możliwe? Robię 4 segmenty tygodniowo (2x krajowe, 2x międzynarodowe, ewentualnie 4x międzynarodowe), czasem zdarzy się lecieć Air Dolomiti, które mil nie daje, ale nie zmienia to faktu, że latam jak nienormalny.

Mimo 86 lotów na pokładach Star w tym roku zebrałem tylko 57 tysięcy mil statusowych, mamy końcówkę lipca więc może być ciężko wbić 100k do końca grudnia. Bonusy z silvera są OK, ale brakuje mi priority security na Malpensie.

Co byście doradzili?


No to jedziemy na jednym wózku, też latam praktycznie co tydzień po Europie, 92 odcinki w tym roku (z czego kilka urlopowych) - U mnie 76k statusowych, więc trochę bardziej optymistycznie patrzę na Senatora.

Pewnie wynika to z tego że częściej latam LH niż LO (zakładam że to masz na myśli poprzez "2x krajowe, 2x międzynarodowe, ewentualnie 4x międzynarodowe") - Za dolot międzynarodowy do MUC czy FRA, praktycznie zawsze dostaniesz więcej niż za krajówkę LOTem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3953 PostWysłany: 23 Lip 2019 12:57 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Jak nie chcesz się bawić w egzotykę typu Ethiopian czy Aegean to po 60 segmentach lub 50k mil masz *G w UA.
Niemniej w UA problemem jest brak minimum dla lotów LH dla osób bez statusu (po uzyskaniu silvera jest minimum 500 mil).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3954 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:24 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
Czy ktokolwiek moal problem z resetem pinu w mm?

Niestety nigdy nie dostalem karty mm po rejestracji z mbanku. Pan na infolinii nie moze nic zrobic a syrona z resetem zawiesza mi sie na kazdej przegladarce i telefonie....

Moze ktos ma rozwiazanie tego problemu bo juz trace nadzieje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3955 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
SPLDER napisał(a):
Jak nie chcesz się bawić w egzotykę typu Ethiopian czy Aegean to po 60 segmentach lub 50k mil masz *G w UA.
Niemniej w UA problemem jest brak minimum dla lotów LH dla osób bez statusu (po uzyskaniu silvera jest minimum 500 mil).


W United do statusu potrzebne są 4 loty samolotem United.
Do tego większość taryf LOT nie zalicza żadnego segmentu do statusu.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#3956 PostWysłany: 24 Lip 2019 18:35 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
Czy ktoś się orientuje jak działa system naliczania mil za loty Eurowings? Bo na pierwszy rzut oka jest on kompletnie nie logiczny.

Ostatnio dwa razy leciałem EW,

TXL-DUS-EWR (Taryfa Smart)
oraz
BKK-DUS-TXL (Taryfa Basic)

I tak jak za krajówki dostałem logicznie:

TXL - DUS (Smart) - 440 Award i 250 (+63) Status
DUS - TXL (Basic) - 135 Award i 125 (+32) Status

To już Long Haul wydaje się mniej logiczne

DUS - EWR (Smart) - 680 Award i 1872 (+936) Status - Czyli nietypowo Executive Bonus 50%
I teraz najbardziej zaskakujący
BKK - DUS (Basic) - 1412 (+1412) Award i 1412 (+1412) Status - Nigdy wcześniej nie widziałem Executive Bonus przy Award Miles, ani tego żeby w ogóle tu czy tu był 100%

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3957 PostWysłany: 24 Lip 2019 22:22 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Executive bonus to na long haul to 25% odległości, jeśli taryfa dawała 25% to bonus wyniesie 100% mil podstawowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3958 PostWysłany: 25 Lip 2019 14:53 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
No to teraz pytanie pomocnicze Nr 2

Lot Thai HKT - BKK

Przy rezerwacji podany nr M&M, widoczny też na mobilnej Karcie pokładowej

Mile nie naliczone, po zgłoszeniu przez aplikacje po kilku dniach komunikat

"Your request for a retroactive mileage credit‭ TG 216 PHUKET-BANGKOK Y, Y on 07/11/2019 has been rejected because Flight credited elsewhere"

Celowo nie rejestrowałem się nawet na stronie Thai'a żeby nie mieć numeru Royal Orchid.

Macie jakiś pomysł co z tym zrobić, gdzie pisać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3959 PostWysłany: 25 Lip 2019 22:30 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Do M&M, ale tam raczej nie spieszą się z odpowiedzią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3960 PostWysłany: 26 Lip 2019 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Ehh, problemów ciąg dalszy. Minęło 7 dni od poprzednich lotów więc zeskanowałem apką boarding passy i za pierwszy lot bez problemu przeszło, przy drugiej karcie miał jakiś problem i od teraz każda próba to "Your request for a retroactive mileage credit‭ LO 3885 WARSAW-KATOWICE , Y on 07/18/2019 has been rejected because Flight already credited" przy czym oczywiście NIC takiego na koncie się nie pojawiło ;(

Jest jakiś mail do nich? Formularz kontaktowy na żadnej przeglądarce nie chce się wyslać ;(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group