Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#3421 PostWysłany: 18 Gru 2018 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Nie wiem czy to się przewijało (nie znalazłem przynajmniej w szukajce): czy jeżeli kupuję bilet lotniczy przez agencję, która obsługuje naszą firmę, to czy za loty (LOTem) otrzymam mile i wliczą mi się one do statusu? Jeżeli tak, to na jakim etapie powinienem podać numer karty M&M? Przy check-in na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#3422 PostWysłany: 18 Gru 2018 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Możesz próbować wpisać w samej rezerwacji lub po locie poprosić o naliczenie mil, pamiętaj o pozostawieniu karty pokładowej, może być przydatna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#3423 PostWysłany: 18 Gru 2018 10:43 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Garmond napisał(a):
Nie wiem czy to się przewijało (nie znalazłem przynajmniej w szukajce): czy jeżeli kupuję bilet lotniczy przez agencję, która obsługuje naszą firmę, to czy za loty (LOTem) otrzymam mile i wliczą mi się one do statusu? Jeżeli tak, to na jakim etapie powinienem podać numer karty M&M? Przy check-in na lotnisku?

Powinny się naliczyć jak najbardziej. Numer karty podaj przy czekinie
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#3424 PostWysłany: 18 Gru 2018 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Sprawdzone na 2 sposoby. i po locie w apce oraz przy check-in. Naliczyło za każdym razem bez problemu.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#3425 PostWysłany: 18 Gru 2018 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Tak jak napisali przedmowcy - najpozniej przy check-in (online lub osobiscie na lotnisku) podaj nymer karty M&M. Czzasami mozesz dodac do rezerwacji (online) lub dzwoniac do agenta (ew. moze nawet Concur - jesli ta funkcjonalnosc zostala zaimplementowana).
Zadziala w 99%. Bardzo mala liczba firm podpisuje umowy, ze punkty zabiera sama i nie daje pracownikom. Ale spotkalem sie osobiscie z tym tylko raz i to wiele lat temu.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#3426 PostWysłany: 18 Gru 2018 11:55 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
@jaco027
Większość, o ile nie wszystkie lotnicze programy FFP zastrzegają, że mile/punkty należą do pasażera, a nie jego pracodawcy. Dla firm są niezależne programy, jak np LOT LDF, czy LH PPB. Mile i punkty są wtedy niezależnie naliczane do obu programów.
Czytałem kiedyś o przypadku w US, że firma zakładała pracownikom konta w UA I nakazywała podawanie tych numerów FFP podczas lotow służbowych, po czym mile były wykorzystywane na podróże służbowe. Zostało to wykryte przez dział ds zwalczania fraudów (a było to łatwe, bo pracownicy nie znali haseł do kont i wszystkie operacje rezerwacji nagród dla różnych odbywały się z tego samego IP). Skończyło się na zamknięciu wszystkich kont za naruszenie warunków programu i żądaniem zwrotu niemałej kwoty za wyłudzone loty nagrody.
Tak że nie ma możliwości aby firma gromadziła mile pracowników. Może są jakieś taryfy ID które nie dają mil i w których na mocy specjalnej umowy wystawiane są bilety dla danej firmy, ale nie słyszałem o takim przypadku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3427 PostWysłany: 18 Gru 2018 14:32 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
U mnie (80% lotów służbowych) do tej pory miałem tak że jak dostawałem z biura numer rezerwacji, to wprowadzałem go na LH.com albo LOT.pl (loty LOT'em bez problemu można dodawać na LH.com i tam dodawać numer karty) i potem pod edycją pasażerów dodaje się numer karty - działa praktycznie bez błędnie, i nie trzeba pamiętać o tym przy Check-in (transmituje się też pomiędzy stronami lini lotniczych, czyli jak dodam na LH.com to minutę później na lot.pl też będzie widoczny numer FTL) - To było przy Weco Travel

Teraz mamy jeszcze łatwiej, bo zmieniliśmy system na jakiś korporacyjny, i mamy założony "travel profile" gdzie mamy wprowadzone wszystkie numery lojalnościowe (programy lotnicze, hotelowe, wypożyczalnie aut) - i biuro podróży automatycznie je dodaje do rezerwacji - więc jak tylko dostaje na mail potwierdzenie, to loty są widoczne na stronie LH.com automatycznie - To jest przez BCD Air Club

Tak czy inaczej nie ma z tym najmniejszego problemu i mile i segmenty zawsze są - czego nie można powiedzieć oczywiście o hotelach (NH i Radisson przy rezerwacji przez biuro podróży konsekwentnie naliczają mi 0 pkt, za to Le Club Accor bez najmniejszego problemu nalicza wszystko)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#3428 PostWysłany: 18 Gru 2018 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@SPLDER Pewnie jest jak piszesz w 100%. Ja napisalem 99%, bo sam kojarze jeden przypadek z PL ale jak juz wspomnialem bylo to w zamierzchlej przeszlosci, gdy wiekszosc obecnych studentow obecnych na F4F jeszcze nie myslala o podrozach :-) (bez urazy) Moja firme obslugiwal wtedy bodajeze Travel (Carlson?) Wagonlit z UK albo z US a zasady na rynku byly calkowicie odmienne niz obence systemy rezerwacyjne online, OTA, GDSy itp. itd. Wtedy liczylo sie jeszcze dojscie do dobrej agencji, agenta ktory potrafil z systemami rezeracyjnymi zrobic "cuda". I pewnie dlatego na tym dziwnym rynku i dawnych czasach byl taki przypadek, ze ktos mile "zabieral". Ale ku uspokojeniu innych, od tamtego czasu osobiscie nie widzialem/nie slyszalem o podobnym przypadku. PS. a czy to bylo legalne to juz inna sprawa...
Obecnie tak jak opisal np. @Janobr, czy top w Concur'ze, Travelport, czy innych systemach mozna dodac numery M&M i inne i wszystko przewaznie idzie z automatu, zarowno dla programow lotniczych, jak i hotelowych.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#3429 PostWysłany: 19 Gru 2018 00:46 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
czy bilet kupiony za mile M&M musi mieć FFP wpisany M&M czy mogę później zmienić na inny program gdzie mam wyższy status?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3430 PostWysłany: 19 Gru 2018 00:54 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Można zmienić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wilczagorka lubi ten post.
wilczagorka uważa post za pomocny.
 
      
#3431 PostWysłany: 19 Gru 2018 10:31 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2870
złoty
Przecież zmiana FFP dla biletu za mile niczym nie skutkuje. O ile chodzi o możliwość wejścia do saloniku to i tak trzeba pokazać kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3432 PostWysłany: 19 Gru 2018 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
W teorii nie skutkuje. W praktyce potrafią czasem wpaść mile za taki lot (znam z doświadczenia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3433 PostWysłany: 19 Gru 2018 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Mile wpadną jeśli lot zostanie zmieniony na taki, na którym w momencie zmiany nie będzie dostępna taryfa 'nagrodowa'
Inna sprawa to oczywiście jakaś egzotyczna kombinacja - coś w tylu zmiana numery FFP Z programu linii A na B, kiedy wykonuje to przewoźnik C. Kiedyś działało to na BAEC i loty LATAM.

A kartę możesz zmienić na checkinie :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
 
      
#3434 PostWysłany: 19 Gru 2018 12:03 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Dzieki za odpowiedzi. Dodanie karty gdzie mam status *G do lotu da mi chyba pewne bonusy jak wybór miejsca czy dodatkowy bagaż.
A do niektórych saloników jak np w CPH wchodzi się na karte pokładową i nie trzeba pokazywać karty FFP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3435 PostWysłany: 19 Gru 2018 14:37 

Rejestracja: 27 Cze 2018
Posty: 37
Loty: 58
Kilometry: 88 873
Mam parę pytań odnośnie tego programu. Jeszcze nie do końca rozumiem jak to działa.
Mam konto, kartę miles&more, planuję zakup 4 biletów lotniczych WAW-BRU-WAW linią Brussels Airlines (na stronie przewoźnika) mogę zapłacić Revolutem, by te mile się naliczyły? Kupując 4 bilety na jednej rezerwacji wszystkie 4 bilety zapisują się na koncie miles&more w aplikacji czy tylko konkretnie jeden mój lot? Do czego w sumie jest potrzebna ta karta którą dostałem jakiś czas temu pocztą? By mile naliczały się za zakupy konieczna jest karta kredytowa mBanku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3436 PostWysłany: 19 Gru 2018 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Mile otrzymujesz za odbyty przelot w zależności od klasy rezerwacji - można sobie sprawdzić w wheretocredit ile ich będzie przy użyciu kalkulatora.
Otrzymujesz je także za płatność kartą M&M wydaną przez mbank niezależnie co kupujesz - tak więc jak zapłacisz kartą i odbędziesz lot otrzymasz mile niejako dwa razy za to samo ( tu kwestia w jakiej walucie kupujesz gdyż przy przewalutowaniu mbank stosuje niezbyt korzystne przeliczniki ewentualnie podpinasz kartę do curve i gdy kupujesz nie w weekend przelicznik będzie korzystny)
Góra
 Profil Relacje PM off
dzionslo uważa post za pomocny.
 
      
#3437 PostWysłany: 19 Gru 2018 15:02 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Blackall napisał(a):
W teorii nie skutkuje. W praktyce potrafią czasem wpaść mile za taki lot (znam z doświadczenia).

to probowac naliczyc wstecz mile za lot LCA-WAW kupiony za mile ? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3438 PostWysłany: 20 Gru 2018 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
michcioj napisał(a):
Blackall napisał(a):
W teorii nie skutkuje. W praktyce potrafią czasem wpaść mile za taki lot (znam z doświadczenia).

to probowac naliczyc wstecz mile za lot LCA-WAW kupiony za mile ? ;-)


Próbowałem naliczać wielokrotnie mile za loty kupione za mile i oczywiście nigdy się to nie udało ;) To raczej niemożliwe :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3439 PostWysłany: 20 Gru 2018 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
U mnie, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, naliczyło mile za loty krajowe NH kupione za M&M niecały rok temu. I to chyba nawet za Y, czyli zdaje się 100% ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3440 PostWysłany: 23 Gru 2018 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
-- 19 Gru 2018 23:40 --

Aby mile zostały naliczone musi być spełniony jeden z warunków:
- lot jest anulowany i następuje zmiana klasy biletu
- lot jest zmieniony, przebukowany i następuje zmiana klasy biletu
Innymi słowy zawsze gdy zmienia się klasa biletu jest szansa na mile za mile. Np. LO wystawia bilet nagrodę w klasie X. Jeśli będzie zmiana to jest szansa, że bilet zostanie wystawiony w innej klasie i jest to najczęściej pełne Y ( jeżeli mieliśmy klasę ekonomiczną ).

-- 23 Gru 2018 21:30 --

Mam mały problem. Próbuję zarezerwować bilet przez stronę, ale wyskakuje mi taki błąd:

Wprowadzona treść jest niepoprawna.
Błędny format danych głównego dokumentu podróży. (4722)

Mieliście kiedyś coś takiego ? Rano zadzwonię na infolinię, ale ciekawi mnie ten temat :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group