Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#2401 PostWysłany: 25 Lut 2017 00:59 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
wave_pl czy moglbys wiecej napisac na temat wspolpracy booking i lufthansy ?
tj. jak to dziala, kiedy podajemy numer karty miles and more, no i jaki jest przelicznik za rezerwacje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2402 PostWysłany: 25 Lut 2017 01:29 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Słabizna 1EUR->1 mila
http://www.lufthansa.com/pl/pl/hoteldeals
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2403 PostWysłany: 25 Lut 2017 11:19 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
michcioj napisał(a):
wave_pl czy moglbys wiecej napisac na temat wspolpracy booking i lufthansy ?
tj. jak to dziala, kiedy podajemy numer karty miles and more, no i jaki jest przelicznik za rezerwacje ?


Tak jak Kolega niżej podał Ci tego linka, wchodzisz przez niego do bookinga - od razu u góry będzie taki banerek, pop-up - rezerwacje wspólnie z Lufthansą + logo, czy jakoś tak. Ja rezerwowałem DW Beskid na jedną noc i tam od razu był przelicznik ile to na mile. 1 euro - 1 pkt - dobre i to, w porównaniu jakbyś tego miał nie dostać i zrobić samą "czystą" rezerwację przez booking. Na drugiej stronie rezerwacji po zalogowaniu do do bookingu będziesz miał miejsce na wpisanie numeru karty M&M, ale ja to znalazłem dopiero przy określeniu płatności. Zatem biorąc dotpaya uaktywniło się okno do wpisania numery karty, natomiast rezerwując z późniejszą płatnością tego okienka nigdzie nie ma. Dlatego się pytałem czy ktoś wie jak to zrobić a nie mogę nigdzie znaleźć regulaminu rezerwacji przez Lufthansę bo może tam by coś pisało. Punkty są naliczone po noclegu.

-- 28 Lut 2017 23:29 --

Edit:

Znalazłem opcję gdzie wpisuję się numer Mile and More na bookingu podczas rezerwacji z płatnością w hotelu. Jest ona dopiero przy ostatniej karcie zamówienia tj finalizacji transakcji - na samym dole powinno wyskoczyć okienko wpisania numeru karty MM i zatwierdzamy i to wszystko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#2404 PostWysłany: 02 Mar 2017 17:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4040
złoty
Dlaczego na infolinii M&M żądają za lot United 40k, skoro na stronie przewoźnika ten sam lot jest za 35k?!
Da to się jakoś obejść, by kupić taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2405 PostWysłany: 02 Mar 2017 17:34 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Za 35k to kupisz jak masz mile United. Płacąc M&M musisz patrzeć na stawki milowe w tym programie.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#2406 PostWysłany: 08 Mar 2017 00:26 

Rejestracja: 08 Mar 2017
Posty: 1
Hej, od kilku miesięcy nie działa mi sekcja Twoje statystyki lotów. Mam status Frequent Traveller. Czy ktoś też ma ten problem?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ted07 uważa post za pomocny.
 
      
#2407 PostWysłany: 08 Mar 2017 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Pytanie do osób, które sprawdziły tą kwestię w praktyce - jak to jest? O ile do statusu liczą się odcinki realizowane przez konkretne linie lotnicze (np. LO, LH, itp.), jak to jest identyfikowane w przypadku codeshare? Czy liczy się faktycznie którym samolotem polecę, czy pierwotna rezerwacja i sygnowany rejs? Czasami spotykamy się nawet bookując na stronie LH, iż małymi literkami jest napisane "rejs realizowany przez United", a sprzedawany jako podróż złożona z segmentów i widniejąca jako LH. Czy jeżeli mam w tym wypadku 6 lotów na jednym bilecie, będzie się to liczyło, niezależnie od tego, czym faktycznie lecę? Czy liczy się może fizycznie maszyna... jeżeli z tych 6 rejsów, 3 będą operowane LH a reszta UA, to zaliczą mi się 3 odcinki do statusu? Czyli powiedzmy, mam na bilecie 4 segmenty operowane przez LH, coś się opóźni i przepiszą rezerwację na rejs fizycznie operowany przez UA, powinienem się kłócić żeby to był koniecznie rejs operowany przez LH bo inaczej nie zaliczy mi segmentów? Może to infantylne pytanie, ale w tym roku brakuje mi jeszcze 4 lotów do FTLa (do 30 segmentów, operowanych właśnie sygnowanymi liniami lotniczymi) i powiem szczerze, że wolałbym zapłacić za bilet więcej, żeby tylko mi się "zaliczyło".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2408 PostWysłany: 08 Mar 2017 10:56 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
jak chcesz koniecznie segmentow to lataj chlopie krajowki LO do KTW czy IEG :)

a tak na powaznie to liczy sie jakim samolotem lecisz, przynajmniej z mojego doswiadczenia
dla przykladu w styczniu lecialem na bilecie LH na trasie GDN-FRA-LAX-SAN i powrot
SAN-SFO-MUC-GDN, loty do Niemiec i USA wykonywala LH, a krajowki w USA byly liniami
United. na lacznie 6 odcinkow zaliczylo 4 do FTL-a.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#2409 PostWysłany: 08 Mar 2017 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Liczy się "metal".
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#2410 PostWysłany: 08 Mar 2017 12:12 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
wave_pl napisał(a):
A mile z bookinga ze współpracy z Lufthansą, są naliczone tylko za płatność z góry czy też za rezerwację z późniejsza płatnością w hotelu. Bo na bookingu zauważyłem tylko za płatność z góry, za płatność w hotelu nie widzę opcji wpisania karty m&m, więc jak jest ?


Bookowalem wczoraj pare hoteli, opcja do wpisania nr M&M wyskakiwala mi zawsze, tez dla hoteli bez platnosci z gory i bez podawania nr karty kredytowej dla gwarancji rezerwacji.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2411 PostWysłany: 08 Mar 2017 13:03 

Rejestracja: 28 Sty 2015
Posty: 14
Czy mile doliczane są jedynie gdy kupi się bilet na stronie linii lotniczej ? czy mile doliczają się gdy kupuje się bilet przez pośrednika np GOtoGate ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2412 PostWysłany: 08 Mar 2017 13:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Doliczają się też przy kupnie przez pośrednika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2413 PostWysłany: 08 Mar 2017 14:30 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
pbak napisał(a):
wave_pl napisał(a):
A mile z bookinga ze współpracy z Lufthansą, są naliczone tylko za płatność z góry czy też za rezerwację z późniejsza płatnością w hotelu. Bo na bookingu zauważyłem tylko za płatność z góry, za płatność w hotelu nie widzę opcji wpisania karty m&m, więc jak jest ?


Bookowalem wczoraj pare hoteli, opcja do wpisania nr M&M wyskakiwala mi zawsze, tez dla hoteli bez platnosci z gory i bez podawania nr karty kredytowej dla gwarancji rezerwacji.


Tak wiem już ustaliłem to, bo zaczęła wyskakiwać opcja M&M przy finalizacji zamówienia przy płatności w hotelu. Nawet później można ją edytować w opcjach, jak chcesz zmienić numer karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2414 PostWysłany: 08 Mar 2017 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Dzięki @michcioj , to wszystko wyjaśnia. Krajówkami LO latam kiedy tylko mogę, ale mając wybór dodatkowo ponabijać codeshare'ami, lepiej wybrać konkretne linie niż potem w grudniu na szybkiego robić rundy po PL, żeby tylko odcinki zaliczyło :D Swoją drogą, niedawno dowiedziałem się, że nie wszystkie Star Alliance zaliczają. Po lotach TAPem byłem zdziwiony, że nie naliczyło (a specjalnie wybrałem droższe Star Alliance niż Iberię z myślą właśnie o odcinkach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2415 PostWysłany: 08 Mar 2017 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Odcinki do FTL zaliczane są tylko za rejsy przewoźnikami zrzeszonymi w M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#2416 PostWysłany: 09 Mar 2017 00:29 

Rejestracja: 28 Sty 2015
Posty: 14
michzak napisał(a):
Doliczają się też przy kupnie przez pośrednika


Chciałem aby mi naliczyło mile za loty Turkish Airlines i mimo że posiadam klasę lotu uprawniającą do mil czyli Y to dostaję komunikat że mile nie mogą być naliczone .....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2417 PostWysłany: 09 Mar 2017 01:16 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Masz podaną klasę Y na bilecie czy karcie pokładowej ?

Jeśli to drugie, to jest to wyłącznie informacja , że lot jest w klasie ekonomicznej.


Klasa Y to najdroższa klasa ekonomiczna, często droższa niż biznes saver.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2418 PostWysłany: 09 Mar 2017 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@‌Arkadiuszek21‌ pytanie, czy jest to rzeczywiście Y czy coś innego. LOT np. zawsze na swoich kartach pokładowych drukuje Y jako oznaczenie klasy ekonomicznej. W rzeczywistości możesz mieć nawet jakieś tam O czy X (za mile), a na karcie pokładowej będzie Y. Mi TK zawsze z sukcesem nalicza do M&M, więc jeżeli klasa umożliwia, minął odpowiedni okres czasu od lotu i nigdzie indziej nie naliczyłeś mil, musi się udać.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#2419 PostWysłany: 09 Mar 2017 10:34 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
...albo skontaktuj sie z biurem Turkisha I popros I o wydruk szczegolow biletu. Tam bedzie podana prawdziwa klasa.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2420 PostWysłany: 10 Mar 2017 01:29 

Rejestracja: 28 Sty 2015
Posty: 14
KyokoMai napisał(a):
@‌Arkadiuszek21‌ pytanie, czy jest to rzeczywiście Y czy coś innego. LOT np. zawsze na swoich kartach pokładowych drukuje Y jako oznaczenie klasy ekonomicznej. W rzeczywistości możesz mieć nawet jakieś tam O czy X (za mile), a na karcie pokładowej będzie Y. Mi TK zawsze z sukcesem nalicza do M&M, więc jeżeli klasa umożliwia, minął odpowiedni okres czasu od lotu i nigdzie indziej nie naliczyłeś mil, musi się udać.


Na karcie pokładowej mam podane w kolejnosći od lewej TK 0017 , Y , 28SEP, 14:15 , IST , YYZ

Bilety były najtańsze więc chyba klasy podróży Y nie mam , ale nie wiem jak to sprawdzić :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: j_brawo oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group