Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#1261 PostWysłany: 09 Lut 2015 17:05 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Pytanie się pewnie wielokrotnie przewijało, ale...

jak jest z dostępnością *-HNL-* w C, gdzie *={cokolwiek ze wschodniego wybrzeża USA} w M&M? (terminy wakacyjno-wrześniowe)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#1262 PostWysłany: 09 Lut 2015 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ciężko. To znaczy ogólnie da się to kupić za mile, ale kilka dni temu przerabiałem (na trasach z NY i Chicago) ten temat i we wrześniu jest chyba tylko jedna data 11.09 - wiadomo dlaczego :D, a ogólnie do końca roku zaledwie kilka pojedynczych dat, z tego co pamiętam to właśnie 11.09 i np. 25.12.

Dokładnie to sprawdzasz tutaj: http://www.united.com/web/en-US/apps/bo ... Award.aspx

Musi być dostępna taryfa saver w biznesie. Uważaj na opcję mixed cabin, bo tam zazwyczaj biznes jest tylko na krótszym odcinku z dwóch - co mija się z celem.

Tutaj przykład - trzecia kolumna od lewej mówi, że bilet jest dostępny za mile M&M. Sprawdzasz tutaj tylko dopłaty, stawki milowe z tabeli M&M, czyli w tym wypadku 70k mil RT.

Image

Reszta tego co widać w kalendarzu na zielono to niestety dostępne tylko mixed cabin, czyli np. Chicago - Houston robisz biznesem, a to lot 2,5 godzinny, a Houston - Honolulu robisz już w economy, a ten lot trwa ponad 8h... :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#1263 PostWysłany: 09 Lut 2015 17:33 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Czasem chyba jest tak (albo mam szczególne szczęście), że to co widać na stronie united nie pokrywa się z tym co jest dostępne przez infolinię. W moim wypadku na stronie ani na stronie united, ani w ana toolu nie było dostępności, a na infolinii była. Z moich obserwacji na kilku trasach wynika, że czasem dorzucają miejsca w wymaganej taryfie na kilka tygodni przed wylotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1264 PostWysłany: 09 Lut 2015 17:54 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
dzięki - zatem będzie ciężko, ale przez infolinię warto spróbować.

P.S. A dostępność w AC na Hawaje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1265 PostWysłany: 09 Lut 2015 18:08 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Sprawdź na united i ana. Tak na szybko: luty-marzec YYZ-HNL bardzo dobra dostępność w united.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1266 PostWysłany: 09 Lut 2015 19:32 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
pewnie to wiesz, ale jesli będziesz dzwonił na infolinię to do DE a nie polską
różnica jest diametralna!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1267 PostWysłany: 09 Lut 2015 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
drop napisał(a):
pewnie to wiesz, ale jesli będziesz dzwonił na infolinię to do DE a nie polską
różnica jest diametralna!


Mówisz że jak na polskiej infolinii biznesu nie ma to na niemieckiej jest szansa że znajdą?

*Pytanie nie jest złośliwe - pytam poważnie, bo ja rozmawiałem z PL ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1268 PostWysłany: 09 Lut 2015 19:51 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
szymon, jak najbardziej TAK! Nawet dwóch różnych "konsultantów w PL potrafi co innego widzieć...
A Ci w DE są jacyś tacy bardziej akuratni, sporo razy "widzieli więcej" - chciało im się? a może przypadek?
nie sądzę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1269 PostWysłany: 09 Lut 2015 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
szymonpoznan1 napisał(a):
Mówisz że jak na polskiej infolinii biznesu nie ma to na niemieckiej jest szansa że znajdą?


Tak, w drugą stronę też, choć już rzadziej :-).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1270 PostWysłany: 09 Lut 2015 20:57 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Zauważyłem również, że bywają rozbieżności w wysokości dopłat. Nie wiem z czego to wynika, może taryfy się zmieniają, podatki, ale nie sądzę...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1271 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Wiedziałem od dawna, że wiele niestandardowych spraw można załatwić lepiej na infolinii niemieckiej niż polskiej, ale nigdy bym nie pomyślał, że nawet z tak błahymi sprawami jak standardowa rezerwacja krajówki w USA trzeba dzwonić do Niemców ;/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1272 PostWysłany: 10 Lut 2015 19:48 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
witam,
sluchajcie czy cos sie zmienilo ostatnio w zaliczaniu lotow do statusu ?
odbylem 2 loty krajowkami po USA liniami united, jakies ochlapy dostalem, ale loty nie zostaly zaliczone do potrzebnych 30 lotow
do statutu. rok temu sie zaliczaly, czy cos sie pozmienialo czy to pomylka ?
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1273 PostWysłany: 10 Lut 2015 19:51 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1571
niebieski
loty united nigdy się nie wliczały do statusu.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1274 PostWysłany: 10 Lut 2015 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
michcioj napisał(a):
witam,
sluchajcie czy cos sie zmienilo ostatnio w zaliczaniu lotow do statusu ?
odbylem 2 loty krajowkami po USA liniami united, jakies ochlapy dostalem, ale loty nie zostaly zaliczone do potrzebnych 30 lotow
do statutu. rok temu sie zaliczaly, czy cos sie pozmienialo czy to pomylka ?
pozdrawiam


Do statusu oficjalnie liczyły się zawsze tylko loty u zintegrowanych partnerów (czyli nie UA).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1275 PostWysłany: 10 Lut 2015 20:31 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Do statusu liczą się mile uzyskane we wszystkich liniach Star Alliance. Uzyskanie FTL poprzez ilość segmentów (a nie mil) jest możliwe jak wspomniano wyżej tylko przez loty liniami używającymi programu M&M
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#1276 PostWysłany: 10 Lut 2015 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
drop napisał(a):
szymon, jak najbardziej TAK! Nawet dwóch różnych "konsultantów w PL potrafi co innego widzieć...
A Ci w DE są jacyś tacy bardziej akuratni, sporo razy "widzieli więcej" - chciało im się? a może przypadek?
nie sądzę :)


Pierwszy raz próbowałem pogadać z Niemcami, a w sumie dzwonił do nich mój kolega przed chwilą. Poprosili o numer karty, po numerze zorientowali się że karta z Polski i kazali dzwonić na polską infolinię... :/ Tyle z rozmowy z bardziej kompetentnymi...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1277 PostWysłany: 10 Lut 2015 22:14 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
ja dzwoniłem kilka razy i zawsze załatwiłem co chciałem, jeśli masz przygotowany scenariusz i im powiesz czego oczekujesz to nie odmówią.
Jeśli by mi powiedzieli, żeby dzwonić na PL to odparłbym ze spokojem, że oni to tam nie bardzo są w stanie to zrobić i powiedzieli, żeby dzonić do ich kolegów do Niemiec bo oni mają większą wiedzę i napewno dadzą to radę zrobić... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1278 PostWysłany: 10 Lut 2015 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
szymonpoznan1 napisał(a):
Pierwszy raz próbowałem pogadać z Niemcami, a w sumie dzwonił do nich mój kolega przed chwilą. Poprosili o numer karty, po numerze zorientowali się że karta z Polski i kazali dzwonić na polską infolinię... :/ Tyle z rozmowy z bardziej kompetentnymi...


Co prawda ja pod linie statusowe dzwonie, ale nigdy nie miałem problemu z obsługą w DE czy US. Do PL szkoda mi impulsów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1279 PostWysłany: 10 Lut 2015 22:43 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
aaa... widzisz, bo ja to przyjąłem jako wartość domyślną, że szymon też dzwoni na statusową...
ja też tylko na taką dzwonię
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1280 PostWysłany: 12 Lut 2015 12:19 

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 11
Zakupiłem bilet na turkish airlines, ale przez pośrednika Gotogate. W sumie dopiero po zakupie biletu pomyślałem, że warto M&M założyć. Nie przypominam sobie mówiąc szczerze, czy był tam numer M&M do podania.

Myślicie, że mogę go gdzieś dodać na stronie TK? Dopiero po 24h dostanę numer rezerwacji w liniach i pozostałe dane do zalogowania u przewoźnika.

Czy może muszę korzystać z tych formularzy w pdf do naliczania mil? Berlin - Dżakarta to już kilka mil będzie, więc warto od tego zacząć.
Czy jak kupiłem bilet dla 2 osób, to można naliczyć mile za 2 osoby? Jeżeli nie, to czy towarzyszka podróży może założyć swoją kartę M&M i wziąć te mile, które zakupiłem moją rezerwacją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group