Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#6621 PostWysłany: 30 Sie 2022 12:49 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 118
U mnie technical retor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#6622 PostWysłany: 30 Sie 2022 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2133
platynowy
U mnie w apce to samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6623 PostWysłany: 30 Sie 2022 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2010
Posty: 65
Dzwoniłem. Nie dość, że ledwo rozumiałem panią, która ze mną rozmawiała, to w dodatku okazało się, że Avianca usunęła BC na trasie BOG-SCL (przy czym lecą tam B787, który wg ich strony ma BC). To co mogę zrobić to:

1. Skontaktować się bezpośrednio z Avianką.
2. Odwołać rezerwację.

Dodatkowo w biznesie za mile Avianka NIE daje żadnego bagażu nadawanego.

Innymi słowy: człowiek zbiera i zbiera te mile od lat, a i tak nie można ich wykorzystać w taki sposób jak się chce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#6624 PostWysłany: 30 Sie 2022 13:41 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Temat bumerang ale mam pewne wątpliwości, których nie wyjaśniła infolinia. Czyli ważność mil M&M.

Karta M&M mBank oraz ich miles protection zapewnia mi ważność wszystkich mil do końca 2022. To jasne.

Ale jest jeszcze zamknięty Diners. Zatem:
a) czy to, że przeleją punkty Diners w grudniu 2022 da przedłużenie ważności wszystkich mil do końca Q1 w 2023 (31.03.2023).
b) jeśli zlecę przelew punktów na koniec grudnia a one wpadną już w styczniu 2023, to przedłużę ważność wszystkich mil do końca Q2 czyli 30.06.2023.
Góra
 Profil Relacje PM off
poomex lubi ten post.
 
      
#6625 PostWysłany: 30 Sie 2022 19:42 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Krf23 napisał(a):
Dzwoniłem. Nie dość, że ledwo rozumiałem panią, która ze mną rozmawiała, to w dodatku okazało się, że Avianca usunęła BC na trasie BOG-SCL (przy czym lecą tam B787, który wg ich strony ma BC). To co mogę zrobić to:

1. Skontaktować się bezpośrednio z Avianką.
2. Odwołać rezerwację.

Dodatkowo w biznesie za mile Avianka NIE daje żadnego bagażu nadawanego.


No niestety Avianca w ostatnim czasie bardzo zeszła na psy
https://onemileatatime.com/news/avianca ... ess-class/

Za bardzo nie masz alternatywy na tej trasie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6626 PostWysłany: 30 Sie 2022 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Cześć, gdzie szukać "okazji" do wykorzystania mili? Coś na zasadzie fly4free tylko przy wykorzystywaniu mil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6627 PostWysłany: 31 Sie 2022 18:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Czy lot Latam liczy sie do ilości segmentów na FTL? (brak naliczenia statusowych mil ale obecne mile premiowe)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6628 PostWysłany: 31 Sie 2022 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Nie. Żaden SAS, żaden Thai czy inny United. Do FTL odcinki to tylko LH, EN, EW, LG, LO, LX, OS, OU, SN.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#6629 PostWysłany: 31 Sie 2022 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
4Y nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6630 PostWysłany: 31 Sie 2022 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Niech się wypowie, ktoś kto leciał. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6631 PostWysłany: 01 Wrz 2022 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 157
Kilometry: 292 801
srebrny
bim-bam napisał(a):
Może komuś te info si e przydadzą : Leciałem LATAM po Brazyli kupionymi przez OTA. Ani w rezerwacji, ani na karcie pokładowej nie było nr e-biletu. Mile za te loty zostały dopiero naliczone jak polski oddział M&M przesłał moja prośbę o naliczanie mil do centrali w Niemczech. Sami bez numeru e-biletu nie byli w stanie tego zrobic. Mile na koncie pojawiły się po 3 tygodniach od wysłania zgłoszenia.


Odcinki do FTL nie są wliczane ale mile premiowe są naliczane- tylko ręcznie. Opisałem to kilka postów wcześniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6632 PostWysłany: 01 Wrz 2022 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 538
Kilometry: 845 671
złoty
yoshi napisał(a):
Cześć, gdzie szukać "okazji" do wykorzystania mili? Coś na zasadzie fly4free tylko przy wykorzystywaniu mil.


miles-more-promocje-milowe-i-nie-tylko,1574,1394&start=6500
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#6633 PostWysłany: 02 Wrz 2022 09:12 

Rejestracja: 05 Paź 2019
Posty: 20
1955845624 napisał(a):
@xxxprzemo w LO zawsze masz bagaż za free; w LH rzekomo legendarnie dla goldów w Star Alliance dodają bagaż za free, ale FTL dodaje go jeżeli masz Economy Classic (a nie Light) zarezerwowaną. Chociaż za każdym razem LH wysyła mi mail w dniu wylotu, że mogę go nadać za free. Jednak nie jest to regułą (tak jak w LO). A więc ja się nie nastawiam na bagaż, co by potem nie dopłacać połowy ceny biletu przy check-in desku.


abelincoln napisał(a):
Edycja po wpisie @1955845624
Możesz popatrzeć dokładnie na https://www.lufthansa.com/at/en/baggage-calculator#/
W Locie:
Załącznik:
2.png


abelincoln napisał(a):
W Eco saver "w cenie" nie ma bagażu. Jako FTL dostajesz +1 bagaż rejestrowany, więc możesz nadać 1 bagaż do 23 kg.
W pełnym Eco, "w cenie" jest 1 bagaż rejestrowany. Jako FTL dostajesz +1, więc możesz nadać 2 bagaże do 23 kg.




Jeszcze raz odnoszac sie do tego co tutaj zostalo powyzej napisane, prosilbym o lopatologiczne wyjasnienie po "chlopsku" :)
Czy w przypadku posiadania statusu FTL i wybrania klasy economy bez bagazu rejestrowanego czyli tylko w cenie biletu bede mial 8 kg bede mogl nadac 1 bagaz do 23 kg za free? (Tutaj rozpatruje akurat lot lufthansa i nie wiem czy kupic bilet z bagazem czy bez)
Wchodzac na ta strone https://www.lufthansa.com/at/en/baggage-calculator#/ i wybiejac docelowa trase to mam nastepujace informacje:

- Travel class/fare - Economy class (light) dostepne sa nastepujace opcje bagazu za free:

Included in Economy Class (Light)
1x Carry-on baggage
Up to 8 kg and max. 55 x 40 x 23 cm (height x width x depth)
Detailed information
1x Personal item
Dimensions up to 40 x 30 x 10 cm
(height x width x depth)

- Travel class/fare - Economy class dostepne sa nastepujace opcje bagazu za free:
Included in Economy Class

1x Carry-on baggage
Up to 8 kg and max. 55 x 40 x 23 cm (height x width x depth)
Detailed information
1x Personal item
Dimensions up to 40 x 30 x 10 cm
(height x width x depth)
Detailed information
2x Checked baggage
Up to 23 kg and 158 cm
(height + width + depth)

- Travel class/fare - Economy class (base/flex) dostepne sa nastepujace opcje bagazu za free:

Included in Economy Class (Base/Flex)

1x Carry-on baggage
Up to 8 kg and max. 55 x 40 x 23 cm (height x width x depth)
Detailed information
1x Personal item
Dimensions up to 40 x 30 x 10 cm
(height x width x depth)
Detailed information
2x Checked baggage
Up to 23 kg and 158 cm
(height + width + depth)

Jak widac powyzej w zaleznosci od klasy rezerwacyjnej jest napisane "2x Checked baggage" ale czy to oznacza, ze moge kupic bilet w tej klasie rezerwacyjnej (np economy class lub economy class -base/flex) bez bagazu a ta 1 sztuke otrzymam ekstra za free? Pytam dlatego gdyz nie potrzebuje 2 bagazow rejestrowanych 23kg i wiadomo mozna zaoszczedzic na tym okolo 150 ojro.

Domyslam sie ze kupujac bilet w klasie Economy class (light) nie ma mozliwosci zwrotu biletu ani tez zmiany terminu lotu, wiec ta klase rezerwacyjna z gory odrzucam gdyz ruchomosc dat jest dla mnie priorytetem. Pytanie czy w klasie economy class lub economy class - base/flex mozna kupic bilet bez bagazu a zachowac mozliwosc zamiany terminu biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6634 PostWysłany: 02 Wrz 2022 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@xxxprzemo FTL daje dodatkowy bagaż rejestrowany dla każdej taryfy poza light. Jeżeli masz taryfę light, to nie masz żadnego bagażu (chociaż ostatnimi czasy ilekroć bym nie leciał, to przychodzi rano mail z propozycją darmowego nadania ze względu na ograniczoną ilość miejsca na pokładzie - chociaż osobiście nigdy tego nie robię, bo wiadomo co się dzieje w handlingu). Jeżeli zakupisz jakąkolwiek taryfę poza light, masz zawsze x+1. Czyli jeżeli standardowa basic ma 1 bagaż rejestrowany, to status doda Ci możliwość dodania jeszcze jednego. Jeżeli w taryfie biznes będziesz miał 2 bagaże rejestrowane, to status doda Ci możliwość nadania jeszcze jednego (czyli łącznie 3). Tak to działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
xxxprzemo uważa post za pomocny.
 
      
#6635 PostWysłany: 02 Wrz 2022 09:48 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Dodam jeszcze że w taryfie light z dokupionym bagażem FTL i SEN nie daje dodatkowej sztuki bagażu. Czyli w taryfie classic ze statusem możemy wziąć w sumie 2 bagaże, a w taryfie light nawet po dokupieniu bagażu można wziąć tylko 1.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6636 PostWysłany: 03 Wrz 2022 11:08 

Rejestracja: 05 Paź 2019
Posty: 20
1955845624 napisał(a):
@xxxprzemo FTL daje dodatkowy bagaż rejestrowany dla każdej taryfy poza light. Jeżeli masz taryfę light, to nie masz żadnego bagażu (chociaż ostatnimi czasy ilekroć bym nie leciał, to przychodzi rano mail z propozycją darmowego nadania ze względu na ograniczoną ilość miejsca na pokładzie - chociaż osobiście nigdy tego nie robię, bo wiadomo co się dzieje w handlingu). Jeżeli zakupisz jakąkolwiek taryfę poza light, masz zawsze x+1. Czyli jeżeli standardowa basic ma 1 bagaż rejestrowany, to status doda Ci możliwość dodania jeszcze jednego. Jeżeli w taryfie biznes będziesz miał 2 bagaże rejestrowane, to status doda Ci możliwość nadania jeszcze jednego (czyli łącznie 3). Tak to działa.


SPLDER napisał(a):
Dodam jeszcze że w taryfie light z dokupionym bagażem FTL i SEN nie daje dodatkowej sztuki bagażu. Czyli w taryfie classic ze statusem możemy wziąć w sumie 2 bagaże, a w taryfie light nawet po dokupieniu bagażu można wziąć tylko 1.


Dziekuje za ponowne wyjasnienie. Mysle ze teraz juz wszystko jasne jesli chodzi o loty Lufthansa. Czyli w lufthansie chcac miec 1 sztuke dodatkowego bagazu trzeba miec "pierwsza" sztuke wykupiona wraz z biletem. Tutaj to slowo "dodatkowa" sztuka jest kluczowa :)

W tej sytuacji pochyle jednak chyba sie nad oferta LOT-u zakladajac, ze uda mi sie osiagnac status FTL do konca roku, gdyz w locie w taryfie "saver" jest promocyjny bagaz za free z racji tytulu FTL. Czyli mozna kupic bilet bez bagazu rejestrowanego a z racji tytulu FTL dostaje sie 1 bagaz rejestrowany za free. Roznica w cenie pomiedzy lufthansa a lotem nie jest drastyczna a sam lot jest tez bezposredni, wiec warto mysle to rozwazyc.


A jak wyglada sytuacja u innych przewoznikow sojuszu star aliance? Mam tutaj na mysli np linie United, Austrian, Swiss, Sas? Podobnie jak w lufthansie? Ktos sie orientuje czy trzeba szukac na ich stronie informacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6637 PostWysłany: 03 Wrz 2022 11:47 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Pytanie.
Anulowany - przez przewoźnika - lot (nagroda) z powodu Covid. Dziś dzwoniłem na infolinię niemiecką o zwrot owego biletu, ale nie byli mi w stanie powiedzieć, jak długo będę czekać na mile. Ktoś? Coś?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6638 PostWysłany: 03 Wrz 2022 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Co jakiś czas pojawia się pytanie: w którym programie najlepiej zbierać mile. Moja odpowiedź zawsze jest taka: w tym, który jest przypisany do linii lotniczej, którą latasz najczęściej. Jeżeli mieszkasz w Polsce, to M&M. Jeżeli mieszkasz (lub powiedzmy co chwilę latasz służbowo do/w/liniami TK) w Turcji, to M&S. Jeżeli mieszkasz w Skandynawii i do Polski latasz SASem a po Skandynawii też co chwilę Wideroe czy SAS, to w EB. Te programy dają "dodatkowe" benefity u siebie, w swoich liniach lotniczych. Tak jest z tym bagażem dla FTL czy wstępem do saloników. Zauważ, że ogólnie silver nie daje od tak bagażu czy wstępu do saloników (i tak np. mając FTLa nie wejdziesz do executive lounge w GDN/KRK... i wszędzie indziej). Zdarza się, że np. WRO ma obniżoną cenę jak masz FTLa w M&M (ale np. mając silvera w Turkishu płacisz normalnie). Podobnie srebro TK/UA/SK... nie da Ci bagażu w LO, ale "lotowskie" (M&M) już tak. Konkluzja jest taka, że FTL da Ci te stosowne benefity w Polsce. Ja machając srebrem za granicą najczęściej jestem obsługiwany (dla LO) przy stanowisku klasy biznes, ale to jest po prostu ukłon z ich strony. W WAW tak, ale np. w MAD już niekoniecznie. Dlatego nie licz na znaczne benefity w innych liniach lotniczych. Tak np. w SK przy rezerwacji od razu wybierasz sobie miejsce za free, zmieniasz ile chcesz, na co chcesz, ale wpisując np. numer gold z M&M już tego nie uświadczysz - to benefit dla "swoich" (programu Skandinaviana). Tak samo mając tam golda, wejdziesz nawet z 3 innymi osobami do saloniku, ale machając goldem M&M zaprosisz tylko jednego gościa. Temat rzeka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6639 PostWysłany: 03 Wrz 2022 12:13 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 175
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
ncn napisał(a):
4Y nie?

4Y nalicza się do segmentów jak najbardziej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6640 PostWysłany: 06 Wrz 2022 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Mam pytanie dot. rezerwacji 2 biletów-nagród przez senatora. Chodzi mi o 50% zniżkę milową za bilet współpasażera - zastanawiam się, czy jest w ogóle sens próbować na infolinii zarezerwować bilety z uwzględnieniem tej zniżki, jeśli lot obejmowałby również odcinek jakąś linią spoza "promocyjnych", np.:

WAW-YYZ (LO) + YYZ-YQB (AC), na jednym bilecie?

Odcinek LO jest objęty promocją, a ten AC nie. Może jednak w praktyce działa to tak, że promocja na locie głównym rozciąga się na odcinek "lokalny"?
Może próbowaliście, albo nawet u kogoś zadziałało :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group