Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#6521 PostWysłany: 02 Sie 2022 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
lluukk napisał(a):
"Kochane m&m" - szukam lotu ze Skopje do Warszawy na koniec sierpnia - nie ma i nie da się.
Ale już w tej samej dacie lot Skopje - Warszawa - Kopenhaga - proszę bardzo jest. Tylko kwestia bagażu, na co mi walizki w Kopenhadze ;)



bag stop waw - to sie nazywa mowisz ze jest dluga przesiadka i potrzebujesz bagaz w warszawie
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#6522 PostWysłany: 02 Sie 2022 19:33 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
W moim terminie przesiadka nie była długa.
No i ryzyko w razie kłopotu z lotem, że zmiana biletów będzie wprawdzie do CPH ale nie przez WAW...
Znowu muszę pochwalić naszych pracowników m&m. Miła pani sprawdziła że są tylko 2 miejsca za mile dostępne na pierwszym odcinku do WAW, jednak gdzieś napisała i po kilku godzinach zadzwonila, że ma dla mnie 3 miejsca i zarezerwowałem bilety.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#6523 PostWysłany: 02 Sie 2022 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Szok, nigdy mi aie cos takiego nie zdarzyło. Jak kupowałem loty do LAX, to polska infolinia nie miała biletow na własne krajowki. Z kolei niemiecka nie miala dostepu do biletow na longhaul w Premium Economy.
Skończyło sie tym, ze musiałem sam dokupić krajowkę za cash dla 2 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6524 PostWysłany: 03 Sie 2022 10:37 

Rejestracja: 28 Paź 2019
Posty: 14
Pytanie o loty na terytorium Australii w ramach *A - z lokalnych linii w AU nikt chyba nie jest w sojuszu (poza Air NZ) więc trudniej jest wykorzystać tam mile M&M. Korzystam z wyszukiwarki United i czasem pokazuje mi (przy zaznaczonej opcji wyszukiwania dla linii w sojuszu) loty Virigin AU na ostatni etap podróży (współpracują ponoć z UA). Czy faktycznie można próbować dołączyć odcinek tymi liniami do podróży i np. na infolinii DE będą to mogli to zrobić (bo PL pewnie "nie da się") ? Ktoś próbował, ma jakieś doświadczenia ?
Chciałbym zakończyć podróż w Darwin jeśli to możliwe z wykorzystaniem M&M, trudno mi znaleźć interesujące połączenie w wybranym terminie przez SIN do Darwin więc wymusza trochę dłuzszą podróż przez TPE lub BKK i potem "naokoło" MEL lub BNE do Darwin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6525 PostWysłany: 03 Sie 2022 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
United ma czasami partnerów spoza *A, więc w M&M nie wrzucą cię na taki lot.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6526 PostWysłany: 04 Sie 2022 11:39 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
Hej,
mam bilet wystawiony przez Lufę, a lot operuje AirCanada. Chciałem wykupić upgrade do C za mile. Na polskiej i niemieckiej infolinii M&M mówią, że nie da się tego zrobić bo to jest codeshare Lufy z Aircanada.
Zna ktoś z Was może jakieś inne możliwości, aby wykupić upgrade ze mile na taki lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6527 PostWysłany: 13 Sie 2022 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Hej.
Dotychczas za mile kupowałem względnie proste bilety OW , RT, OJ. wiec proszę o wyrozumiałość :)
Staram się dostać jakoś na Filipiny i z WAW nie jest to obecnie łatwe albo tanie albo oba na raz. NIe lata SAS do Azji , LOT do Singapuru, ciężko wygrzebać coś z małymi dopłatami . Zasadziłem się i zalazłem bilety z połączeniem ET i tak mam takie opcje
WAW-DXB (LO) za 20K , DXB-ADD-MNL (ET) za 30K. Jako osobne rezerwacje .
Powrót np
MNL-ADD-TLV za 30K, TLV-WAW za 20K.

Żeby nie kombinować z DXB i TLV (gdzie przesiadka no najmilszych nie należy) oczywiście mógłbym zrobić coś takiego
WAW-VIE/CIA/MXP/FRA-ADD 20K i dalej ADD-MNL 30k oraz MNL-ADD i dalej ADD-VIE/FRA_WAW ale wówczas muszę bagaż zabrać w ADD i nadać znowu co wiąże się z zakupem wizy i to 2 razy.

Da to sie jakoś pożenić na infolinii do jednej rezerwacji np ? Czy są to już 3 albo więcej rejonów i nie ma opcji ? Można to jakoś zoptymalizować? A może ktoś zna lepszą opcje i może podpowiedzieć z względnie małymi dopłatami?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lendziro, 13 Sie 2022 18:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6528 PostWysłany: 13 Sie 2022 18:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Dostepność marna, ale popróbuj na infolinii SQ, przez CPH/FRA/inny europejski hub?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6529 PostWysłany: 13 Sie 2022 18:49 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
hubson napisał(a):
Chcę zrobić taką trasę:

WAW - SIN LO w eko premium + 23h stopu w SIN i dalej SQ SIN - BKK w eko. Coś podobnego, ale z 4h stopem jest na www, ale na polskiej infolinii nie mogli mi tego złożyć, ponieważ są to różne klasy.

W nawiązaniu do powyższego: udało się komuś skleić 3 odcinki w konfiguracji Eco-Premium-Eco?
Strona pokazuje: całą trasę Eco-Eco-Eco oraz 2/3 trasy Eco-Premium lub Premium-Eco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6530 PostWysłany: 13 Sie 2022 19:10 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
lendziro napisał(a):
Żeby nie kombinować z DXB i TLV (gdzie przesiadka no najmilszych nie należy) oczywiście mógłbym zrobić coś takiego
WAW-VIE/CIA/MXP/FRA-ADD 20K i dalej ADD-MNL 30k oraz MNL-ADD i dalej ADD-VIE/FRA_WAW ale wówczas muszę bagaż zabrać w ADD i nadać znowu co wiąże się z zakupem wizy i to 2 razy.

Przy odpowiednim układzie lotów nie trzeba kupować wizy w ADD, tak przynajmniej było przed pandemią.
Ja nie miałem żadnych problemów z przesiadką w TLV, tzn. nie była to normalna przesiadka, bo wjechałem do kraju, przenocowałem i leciałem dalej kolejnego dnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6531 PostWysłany: 13 Sie 2022 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
@Sudoku nawet jak mam dwie osobne rezerwacje? Jedna konczy sie w ADD a kolejna zaczyna w ADD? Powiedzmy w odstępie kilku godzin? Gdzie to zweryfikować? (Bo to jak na jednej rezerwacji miałem kilkanaście godzin przerwy to nawet hotel dostałem od linii to to wiem)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6532 PostWysłany: 13 Sie 2022 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Na stronie biletów nagród widnieje informacja, że zmiany w biletach flex nadal są darmowe - wnioskuję jednak, że dotyczy to jedynie zmian terminów, trasa musi być zachowana, a jeśli nie jest, to zostaje mi jedynie prosić o zwrot, który w tym przypadku będzie płatny. Jak to się ma do wcześniejszej informacji o obniżeniu opłaty z 50 euro, do 25 euro, czy to dalej aktualne?

Wiem, że w wyszukiwarce w warunkach taryfy jest napisane 50 euro, ale dotyczy to również anulacji, a więc nie pasuje do komunikatu z pierwszej strony.

Udało mi się znaleźć jednak loty na tej samej trasie, ale obsługiwane na jednym odcinku przez inną linię - do IST zamiast Turkish leci LOT. Jak to zostanie potraktowane? Podejrzewam, że ograniczenie zmiany jedynie w obrębie tej samej trasy dotyczy kwestii podatków, żeby nic już przy nich nie zmieniać, więc zapewne nie będzie można tu zmienić terminu za free?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6533 PostWysłany: 13 Sie 2022 22:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@lendziro Przy oddzielnych rezerwacjach rzeczywiście może to nie przejść.
Najlepiej skontaktować się z ET i dowiedzieć się bezpośrednio od nich. Kiedyś odpowiadali dość szybko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6534 PostWysłany: 13 Sie 2022 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Na infolinii nie możesz z tego zrobić jednego biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6535 PostWysłany: 14 Sie 2022 02:16 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Witam ,
Po lotach Swiss dostałem za segment ZRH BKK 1506 mil a za powrotny BKK ZRH 72 mile mimo , że były w podobnych taryfach ( L i K ) . Sprawdziłem w kalkulatorze milowym , że sumy powinny być podobne / takie same . Czy jest tam błąd czy przyjąć odpowiedź polskiego oddziału Miles and More?
Dzięki za ew sugestie ...

,,Uprzejmie informuję, iż mile zostały naliczone prawidłowo. W przypadku, gdy bilet wystawiony jest na stocku linii lotniczej należącej do Grupy Lufthansa: 220, 724, 257 oraz 082 (Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines i Eurowings), obowiązuje odrębny sposób kalkulacji. W tej metodzie mile premiowe liczone są w oparciu o cenę biletu. Podstawę naliczenia mil stanowi taryfa wyrażona w euro (cena biletu + dopłaty pobierane przez partnerską linię lotniczą Miles & More) bez wartości opłat lotniskowych. Informacje na ten temat znajdują się na stronie Programu"ImageImage


Ostatnio edytowany przez savoj, 14 Sie 2022 08:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6536 PostWysłany: 14 Sie 2022 02:24 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Popraw ten Związek Harcerstwa RP :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6537 PostWysłany: 14 Sie 2022 03:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Darek M. napisał(a):
Na infolinii nie możesz z tego zrobić jednego biletu?
To było w moim pytaniu powyżej. Czy mogę połączyć trzy regiony w jeden bilet Europe,Afryke i Azje?
I czy da się połączyć taki bilet gdzie sumarycznie jest wiecej niż 2 przesiadki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6538 PostWysłany: 14 Sie 2022 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
@savoj
Jest dobrze naliczone.
Mile statusowe liczy według klasy rezerwacji. k,l,t to takie same punkty.
Natomiast punkty premiowe są za kasę wydana na bilet po odliczeniu podatków.
Bilety w klasie k są najtańsze a w l droższe.
Na pierwszy rzut oka różnica w cenie może być niewielka, ale po odjęciu podatków jeden bilet może kosztować 5 zł a drugi 250
Góra
 Profil Relacje PM off
savoj uważa post za pomocny.
 
      
#6539 PostWysłany: 16 Sie 2022 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Razem z żoną mamy łącznie uzbierane około 72.000 mil, które będzie trzeba wydać w najbliższym czasie aby nie straciły ważności. Brakuje nam zatem około 8.000 mil aby kupić jakiś ciekawy bilet.
Jakieś pomysły jak zdobyć te pozostałe 8.000 mil? Czy przy mileage pooling mogę od kogoś pobrać tylko część jego mil (czyli te moje brakujące 8.000 mil)? Jaki jest przelicznik tych mil w takiej sytuacji - ile powinno kosztować te 8.000 mil? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6540 PostWysłany: 17 Sie 2022 08:15 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Przy poolu pobierze najstarsze mile w pierwszej kolejności, więc jeżeli ktoś będzie miał więcej niż 8000 mil starszych niż Twoje, to pobierze z tego innego konta
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group