Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#6501 PostWysłany: 29 Lip 2022 12:48 

Rejestracja: 28 Paź 2019
Posty: 14
Dzięki za telefon

Czy open jaw ma jakiś limit czasowy ?

Bo wracając do mojego posta wyżej, czy taka podróż jest teoretycznie dozwolona (round trip tak naprawdę):

1) MUC/CPH - LAX(open jaw kilka dni)
2) SFO-HNL(stopover) - ICN(stopover) - (NRT/BKK/KUL/SIN/CGK jakkolwiek) - PER(open jaw ok.4 mce)
3) SYD - SIN(stopover) - KRK

Wydaje mi się że byłby 1 stopover za dużo (w sumie 3). Pytanie też czy stopover w HNL jest ok (nie jest to oddzielny start z USA tylko zaraz po open jaw). Z kolei stopover w HNL i ICN to różne regiony więc chyba dozwolone, ale już w ICN i SIN chyba nie bo ten sam region (gdybym zrezygnował z tego w HNL żeby ograniczyć do dwóch stopoverów łącznie) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#6502 PostWysłany: 29 Lip 2022 13:57 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Jeśli to mają być trzy osobne bilety OW, to nie ma możliwości zrobienia stopoverów (przesiadka musi zamknąć się w 24 godzinach). Jeśli to ma być jeden bilet, to chyba zostanie wymuszona stawka RTW za taką trasę (przelot przez Atlantyk i Pacyfik).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6503 PostWysłany: 30 Lip 2022 13:42 

Rejestracja: 28 Paź 2019
Posty: 14
To jeszcze upewnienie się o bilet 3 regiony - mogę zrobić stopover bez limitu czasu i w regionie docelowym spędzam również tyle czasu ile chce przed powrotem, tak ? I w powrocie mogę zrobić open jaw i znów stopover wracając ?
Czy open jaw musi być w tym samym regionie co docelowy czy mogę się przemieścić na własna rękę do innego regionu i stamtąd zacząć powrót, tak żeby w sumie dotknąć również 3 regionów ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko lubi ten post.
 
      
#6504 PostWysłany: 30 Lip 2022 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Czy ten najmilszy poniedziałek to podobnie jak szalona środa jedna niewiadoma czy jednak jakoś można się czegoś konkretnego spodziewać w najbliższy poniedziałek się spodziewać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6505 PostWysłany: 30 Lip 2022 15:09 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@Robaku

Wielka niewiadoma i wróżenie z kuli. Teraz obstawiam Seul z long-hauli.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6506 PostWysłany: 30 Lip 2022 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Jest jedna zasada, jak im dobrze idzie to oferta słaba, np lato, jak idzie kiepsko to na bogato np koniec/początek roku bez okresu świątecznego, w listopadzie czy lutym będzie wybór ale wtedy większość powie, że teraz nie mogę
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6507 PostWysłany: 31 Lip 2022 05:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
kkris87 napisał(a):
To jeszcze upewnienie się o bilet 3 regiony - mogę zrobić stopover bez limitu czasu i w regionie docelowym spędzam również tyle czasu ile chce przed powrotem, tak ? I w powrocie mogę zrobić open jaw i znów stopover wracając ?
Czy open jaw musi być w tym samym regionie co docelowy czy mogę się przemieścić na własna rękę do innego regionu i stamtąd zacząć powrót, tak żeby w sumie dotknąć również 3 regionów ?

Bilet 3 regiony w obie strony - stopover bez w jednym miejscu przesiadki (nie w Europie), stopover w miejscu docelowym i stopover w miejscu przesiadki w drodze powrotnej (też nie w Europie, może być inny niż w drodze do miejsca docelowego).
Wszystkie loty (max. 3 odcinki w każdą stronę, mogą zrobić wyjątek i dać 4 odcinki jeżeli dolatujesz w Polsce do Warszawy) muszą być w tych samych regionach. Tzn. jeżeli lecisz np. Europa - Azja południowa - Australia (WAW-FRA, FRA-SIN, SIN-SYD) to FRA, SIN, SYD można w drodze powrotnej zmienić na inne z tego samego regionu (np. FRA na ZRH, SIN na BKK itd) . Bo inaczej będziesz dotykał już 4 regionów.
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6508 PostWysłany: 31 Lip 2022 09:15 

Rejestracja: 28 Paź 2019
Posty: 14
andywaw napisał(a):
kkris87 napisał(a):
To jeszcze upewnienie się o bilet 3 regiony - mogę zrobić stopover bez limitu czasu i w regionie docelowym spędzam również tyle czasu ile chce przed powrotem, tak ? I w powrocie mogę zrobić open jaw i znów stopover wracając ?
Czy open jaw musi być w tym samym regionie co docelowy czy mogę się przemieścić na własna rękę do innego regionu i stamtąd zacząć powrót, tak żeby w sumie dotknąć również 3 regionów ?

Bilet 3 regiony w obie strony - stopover bez w jednym miejscu przesiadki (nie w Europie), stopover w miejscu docelowym i stopover w miejscu przesiadki w drodze powrotnej (też nie w Europie, może być inny niż w drodze do miejsca docelowego).
Wszystkie loty (max. 3 odcinki w każdą stronę, mogą zrobić wyjątek i dać 4 odcinki jeżeli dolatujesz w Polsce do Warszawy) muszą być w tych samych regionach. Tzn. jeżeli lecisz np. Europa - Azja południowa - Australia (WAW-FRA, FRA-SIN, SIN-SYD) to FRA, SIN, SYD można w drodze powrotnej zmienić na inne z tego samego regionu (np. FRA na ZRH, SIN na BKK itd) . Bo inaczej będziesz dotykał już 4 regionów.

Możliwy bylby chyba też powrót przez jeszcze inny region, o ile tylko będą dostępne loty bezpośrednie np. powrót przez Koreę czy Japonię zamiast SIN czy BKK do FRA w podanym przykładzie ?
I stopovery dotyczą tylko podróży tam i z powrotem, tak ? Czyli muszę rozpocząć i zakończyć w tym samym regionie ?
Myślałem jeszcze o kombinacji gdzie sam sobie ogarniam lot np. Europa - USA, a potem np. 3 regiony: USA-Korea lub Japonia lub HNL-AU/NZ a w powrocie AU-SIN lub BKK-Europa. Tylko pewnie w takim scenariuszu nie będę mógł robić stopoverow w Korei/JaponiiHNL ani na powrocie w SIN/BKK bo to będzie podróż „otwarta” ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6509 PostWysłany: 31 Lip 2022 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
Stopovery tylko w bilecie w obie strony, tak musisz zakończyć w tym samym regionie. Bilet w jedną stronę nie ma stopovera.
Wydaje mi się, że nie możesz w podanym przykładzie wrócić z Japonii bo to będzie CZWARTY region który zaliczysz.
Kombinowanie tras na papierze idzie fantastycznie, ale zgranie lotów i znalezienie miejsc na wszystkich kierunkach to może być bolesne zderzenie z rzeczywistością. Powodzenia!
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#6510 PostWysłany: 31 Lip 2022 16:22 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
"Kochane m&m" - szukam lotu ze Skopje do Warszawy na koniec sierpnia - nie ma i nie da się.
Ale już w tej samej dacie lot Skopje - Warszawa - Kopenhaga - proszę bardzo jest. Tylko kwestia bagażu, na co mi walizki w Kopenhadze ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6511 PostWysłany: 31 Lip 2022 18:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Jeśli udałoby się znaleźć połączenie z nocką w WAW to wtedy bez problemu nadasz bagaż do WAW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#6512 PostWysłany: 31 Lip 2022 19:13 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Macie może kontakt w formie emaila do obsługi w DE?
Będę bardzo wdzięczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6513 PostWysłany: 31 Lip 2022 20:43 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@SPLDER - dzięki jest też taki
Pytanie poboczne - skoro mają miejsce w samolocie do WAW i dalej do CPH w kolejnym to nie da się na Infolinii załatwić żeby polecieć tylko ten pierwszy odcinek?
W sumie jedną mam obawę, w razie jakichś "kłopotów z lotem" będą mi załatwiać przelot docelowy do CPH ale może się okazać, że niekoniecznie przez WAW i kiszka wtedy.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 31 Lip 2022 20:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6514 PostWysłany: 31 Lip 2022 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
czy oferty w najmilszym pojawiaja się zaraz po 00 czy trzeba czekac do rana?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6515 PostWysłany: 31 Lip 2022 20:50 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
lluukk napisał(a):
@SPLDER - dzięki jest też taki
Pytanie poboczne - skoro mają miejsce w samolocie do WAW i dalej do CPH w kolejnym to nie da się na Infolinii załatwić żeby polecieć tylko ten pierwszy odcinek?
W sumie jedną mam obawę, w razie jakichś "kłopotów z lotem" będą mi załatwiać przelot do CPH ale może się okazać, że nie koniecznie przez WAW i kiszka wtedy


Tak - jest takie ryzyko że w razie odwołania lotu przebookują na CPH bezpośrednio albo np przez MUC/FRA.
Co do zasady niektóre loty mogą być dostępne w ramach "married segments" ale nie bezpośrednio , nie mam doświadczeń czy LOT to praktykuje, ale jeśli tak to raczej nie da się rozdzielić.

https://onemileatatime.com/guides/airli ... d-segment/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#6516 PostWysłany: 31 Lip 2022 21:09 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@Robaku

Nie ma co zarywać nocy, wrzucają koło 12-13.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6517 PostWysłany: 31 Lip 2022 21:57 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2741
złoty
Bywało i wcześniej, przed 10tą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6518 PostWysłany: 01 Sie 2022 05:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
michal24 napisał(a):
Macie może kontakt w formie emaila do obsługi w DE?
Będę bardzo wdzięczny.

support@miles-and-more.com
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 lubi ten post.
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#6519 PostWysłany: 02 Sie 2022 14:40 

Rejestracja: 28 Paź 2019
Posty: 14
Czy link do sprawdzania ważności mil przestał działać ? Jeżeli miałem juz na wiosnę informację w apce że wygaśnie mi ileś mil w czerwcu, ale przerzuciłem troche z Dinersa w kwietniu (plus w maju od mbanku mila chroniąca ważność), potem jeszcze był komunikat że całkiem sporo wygaśnie w grudniu i przeniosłem prawie wszystko z dinersa to do kiedy mogą być ważne ? 1 kwartał 2023 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6520 PostWysłany: 02 Sie 2022 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
@kkris87 link działa, przed chwilą sprawdziłem. Najpierw musisz się zalogować, skopiować link do schowka i potem go otworzyć w tej samej zakładce, w której się zalogowałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: NING [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group