Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#5181 PostWysłany: 04 Lut 2021 13:23 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Niepotrzebnie (chyba że nie robiłeś tego celowo) wypełniałeś "kryteria" dwukrotnie, nic ci to ekstra nie da. Przedłużone będziesz miał o dwa lata (a w przyszłości, jak zrobią wycofany chwilowo "downgrade" programu, status będzie tylko na rok). Czyli, będziesz miał do końca 2023 roku (co efektywnie oznacza do końca lutego 2024).


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 04 Lut 2021 14:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#5182 PostWysłany: 04 Lut 2021 13:23 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 185
w tym roku tylko złoto może Ci coś dać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5183 PostWysłany: 05 Lut 2021 13:54 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 13
Loty: 97
Kilometry: 141 077
Mam pytanko - czy ktoś z forumowiczów miał kiedyś problem z wystawieniem biletu-nagrody? Od wtorku czekam na wystawienie biletu (lot już w tę niedzielę), jest blokada $$ za podatki na koncie, mile pobrane, a polski oddział M&M rozkłada ręce i po trzech dniach zapewniania że "bilet będzie na mailu najpóźniej dziś do końca dnia", przekierował mnie do oddziału w Niemczech. Czy powinnam zacząć już rozglądać się za alternatywnym środkiem transportu? :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5184 PostWysłany: 05 Lut 2021 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
wow pierwsze słyszę o takich problemach.
Ja jak kupuję za mile to bilet mam na mailu zaraz po rozmowie z konsultantem.
W trakcie rozmowy konsultant podaje też kod rezerwacji.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5185 PostWysłany: 05 Lut 2021 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Może w spamie wylądował...?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5186 PostWysłany: 05 Lut 2021 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Wiem, że za bilety nagrody (kupione za mile) nie wpadają kolejne mile. Ale czy te odcinki za te loty wliczają się do zdobycia statusu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5187 PostWysłany: 05 Lut 2021 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
NIestety nie:)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
epikie lubi ten post.
epikie uważa post za pomocny.
 
      
#5188 PostWysłany: 05 Lut 2021 15:57 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 13
Loty: 97
Kilometry: 141 077
piotrek_89 napisał(a):
wow pierwsze słyszę o takich problemach.
Ja jak kupuję za mile to bilet mam na mailu zaraz po rozmowie z konsultantem.
W trakcie rozmowy konsultant podaje też kod rezerwacji.


Rezerwowałam przez www Miles and more, bilety te podobno wystawiane są przez oddział niemiecki. Kod PNR jest, rezerwacja przypisana również do mojego konta MM, ale dostałam info od konsultanta, że dopóki nie będzie wystawiony bilet (e-tkt), to nie mogę lecieć :/ W spamie nic nie ma, infolinia w PL potwierdziła, że nic jeszcze nie jest wystawione i oni nic na to nie poradzą, trzeba czekać na oddział niemiecki. Infolinia w DE zapewnia że bilet jest w kolejce do wystawienia i będzie wysłany do końca dnia (słyszę to codziennie od wtorku :lol: ). W ubiegłym roku w podobnym czasie wymieniałam punkty na bilet, też przez www, nawet na tę samą trasę i nie było takiego cyrku :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5189 PostWysłany: 05 Lut 2021 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Jaki masz status rezerwacji na koncie M&M ? Ja mialem podobna sytuacje, tylko nigdy nie dostalem maila z etixem, natomiast rezerwacja byla potwierdzona w ET oraz na koncie M&M. Zrobilem sobie screena dzien przed wylotem w razie czego, ale nie bylo potrzeby go pokazywac. Wszystko bylo ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bulma lubi ten post.
Bulma uważa post za pomocny.
 
      
#5190 PostWysłany: 05 Lut 2021 17:13 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 13
Loty: 97
Kilometry: 141 077
Flyguy napisał(a):
Jaki masz status rezerwacji na koncie M&M ? Ja mialem podobna sytuacje, tylko nigdy nie dostalem maila z etixem, natomiast rezerwacja byla potwierdzona w ET oraz na koncie M&M. Zrobilem sobie screena dzien przed wylotem w razie czego, ale nie bylo potrzeby go pokazywac. Wszystko bylo ok.


Mam tylko coś takiego w zestawieniu rezerwacji na koncie MM:

Kod rezerwacji: [Tutaj numer PNR] | Rejs Nagroda Rezerwacja
Twoja rezerwacja zawiera 2 potwierdzon(y)(e) segment(y)

Teoretycznie chyba na lotnisku też mogą wystawić bilet na podstawie PNR, prawda? Bo rezerwacja sama w sobie jest założona, moje dane na stronie LOT-u w zakładce odprawy są widoczne i jest tylko dopisek, że odprawa się nie jest jeszcze dostępna. Natomiast na infolinii DE dostałam info, że jestem cały czas w kolejce do rozliczenia środków z karty za opłaty lotniskowe (na ten moment są oznaczone u mnie jako "blokada") i na tej podstawie dopiero wystawią bilet. :? Tylko coś długo im to idzie, zaproponowałam że mogę spróbować z inną kartą jeśli jest problem, ale kazali czekać. :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5191 PostWysłany: 05 Lut 2021 17:18 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Teoretycznie mogą, ale nie liczyłbym na to że ktoś na lotnisku będzie się zajmował . Agenci w check-in nie mają na to czasu ani uprawnień. W najlepszym razie zadzwonią do M&M i zdziałają tyle co ty. Rezerwacja pod którą nie jest podpięty bilet nie uprawnia do lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bulma uważa post za pomocny.
 
      
#5192 PostWysłany: 05 Lut 2021 17:21 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 13
Loty: 97
Kilometry: 141 077
SPLDER napisał(a):
Teoretycznie mogą, ale nie liczyłbym na to że ktoś na lotnisku będzie się zajmował . Agenci w check-in nie mają na to czasu ani uprawnień. W najlepszym razie zadzwonią do M&M i zdziałają tyle co ty. Rezerwacja pod którą nie jest podpięty bilet nie uprawnia do lotu.


Właśnie tego się obawiam, a niestety ze strony MM na zapewnieniach się kończy.. czyli pora zacząć szukać alternatyw, ciekawe czy w ogóle mogę jeszcze zrezygnować z tej rezerwacji i po jakim czasie zwrócą mi punkty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5193 PostWysłany: 05 Lut 2021 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@Bulma Wystawiony bilet będzie widoczny też tutaj: https://www.lufthansa.com/us/en/passenger-receipt

Jeśli na 24 godziny przed lotem nadal będziesz miała tą wiadomość Unfortunately no ticket could be found using the entered filekey. to dzwoń.

Jakaś niestandardowa rezerwacja/trasa/linie czy coś innego co wskazywałoby na to? W 90% przypadków mam bilety od razu, a najpóźniej o poranku kolejnego dnia roboczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5194 PostWysłany: 05 Lut 2021 17:48 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 13
Loty: 97
Kilometry: 141 077
billabong napisał(a):
@Bulma Wystawiony bilet będzie widoczny też tutaj: https://www.lufthansa.com/us/en/passenger-receipt

Jeśli na 24 godziny przed lotem nadal będziesz miała tą wiadomość Unfortunately no ticket could be found using the entered filekey. to dzwoń.

Jakaś niestandardowa rezerwacja/trasa/linie czy coś innego co wskazywałoby na to? W 90% przypadków mam bilety od razu, a najpóźniej o poranku kolejnego dnia roboczego.


A skądże, nasz cudowny narodowy przewoźnik, podróż w jedną stronę po kraju, z przesiadką w Warszawie (wiem, marnotrawstwo punktów, ale zaraz mi wygasną, a na żadne wyjazdy w tym roku się nie zanosi :roll: chociaż w momencie rezerwacji we wtorek, jakbym chciała zapłacić normalną cenę, to koszt biletu był na poziomie 600+ PLN ).W ubiegłym roku wymieniałam punkty na identyczny przelot i bilet był w ciągu dwóch-trzech godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5195 PostWysłany: 06 Lut 2021 22:18 

Rejestracja: 22 Gru 2017
Posty: 2
Mam pytanie do forumowiczów. 31.03.2021 wygasa mi część mil na koncie i brakuje mi około 15 000 mil do biletu nagrody , który sobie upatrzyłem. Czy istnieje jakaś możliwość żeby zdobyć brakujące mile (kupić, pożyczyć, wymienić)? Nie dam rady nazbierać tyle punktów Payback. Macie pomysł co z tym zrobić? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5196 PostWysłany: 06 Lut 2021 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
A nie możesz wyrobić sobie kredytowki? To ci nie przepadną
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5197 PostWysłany: 07 Lut 2021 14:10 

Rejestracja: 22 Gru 2017
Posty: 2
Zrezygnowałem z karty kredytowej w mBanku gdy wprowadzili nowy regulamin który nie pozwala na uniknięcie opłaty rocznej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5198 PostWysłany: 07 Lut 2021 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Nie wiem ile tego uzbierałeś, ale jak masz sporo to te 200zl nie są jakaś wygórowaną kwotą, nie mówiąc że co miesiąc by coś nowego wpadało.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5199 PostWysłany: 09 Lut 2021 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
tropikey napisał(a):
też tak podejrzewam, ale z niecierpliwością będę wyczekiwał momentu, gdy informacja o zbliżającym się wygaśnięciu mil zniknie z mojego konta i będę mógł sprawdzić, co też ciekawego urodziło się "w tym temacie" na koncie córki :) Dam znać.
Czynię zadość obietnicy i informuję, że o ile z mojego konta zniknęła wczoraj wzmianka o dacie wygaśnięcia części mil, o tyle u córki tak się nie stało i nadal jest 30.06 (czyli tak, jak wspominała @billabong, koniec kwartału). Żadnych cudów zatem nie było.

Reasumując, wygląda to w ten sposób, że pomimo braku jakichkolwiek maili lub informacji na koncie na ten temat, dziecko będące członkiem Jetfriendsów przechodzi wraz z ukończeniem 18. roku życia na zwykłe zasady i jego mile są ważne przez kolejne 3 lata z hakiem, tzn. do ukończenia 21. roku życia + kilka/kilkanaście dni lub tygodni do końca kwartału, w którym były urodziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5200 PostWysłany: 09 Lut 2021 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
rafcio77 napisał(a):
Mam pytanie do forumowiczów. 31.03.2021 wygasa mi część mil na koncie i brakuje mi około 15 000 mil do biletu nagrody , który sobie upatrzyłem. Czy istnieje jakaś możliwość żeby zdobyć brakujące mile (kupić, pożyczyć, wymienić)? Nie dam rady nazbierać tyle punktów Payback. Macie pomysł co z tym zrobić? Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Nie jestem pewien, ale jeśli myślę źle, to mnie wyprostujcie:
Jeżeli komuś jak wyżej brakuje mil, to czy inny użytkownik nie może wejść z nim w Mileage Pooling i w ten sposób "użyczyć" mu swoich mil, aby jego nie przepadły i w ten sposób mile wymienić na bilet-nagrodę ?

Z tego co czytam regulamin, nie widzę przeszkód, aby pooling w każdej chwili anulować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group