Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#4601 PostWysłany: 27 Sty 2020 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Nie powiem czy od zawsze, ale z moich obserwacji od dawna z dostępnością TK na trasach
a) popularnych
b) niszowych
było marnie.
Dobra dostępność jest za to na odcinkach na których jest duża konkurencja w ramach M&M. (Ale czy kogoś wtedy TK interesuje?)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#4602 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:53 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Wystarczy porównać opłaty lotniskowe dla WAW-MLE.
LO + TK = 283, 30PLN
TK + TK = 350, 39PLN
LH + TK = 632, 07PLN
LO + DE = 639, 63PLN
LO + OS = 662, 85PLN
LX = 803, 29PLN
LH + LX = 1084, 97PLN
OS + LX = 1112, 92PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4603 PostWysłany: 27 Sty 2020 11:04 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Z ciekawosci zapytam, od ilu pkt. można kupić Dubaj - Seszele Ethiopianem? Kiedy są najtańsze? Jakie dopłaty? Są jakieś inne ciekawe kierunki z Dubaju do 25k punktów RT?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4604 PostWysłany: 27 Sty 2020 11:41 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
ledakar napisał(a):
Hej,

Szukam w lutym taniego dostania się na Seszele za mile - 2/3 tydzień. Wiem ze w Okazjach Milowych jest za 30k RT, ale nie ma lutego i dopłaty do Condora są smiesznie wysokie. Zauważyłem tez ze łapie się już na Flying Smart, zatem z Krakowa można dorwać RT za 50k, tylko tutaj znowu wchodzi cały na biało Condor i prosi o 1700-1900 pln dopłaty.
Macie może jakiś inny pomysł skąd najlepiej dolecieć by dopłaty były niskie? Ale tak by nie musiało być dolotu? Praga, Wieden, Berlin, warszawa, katowice, Kraków - wszędzie tam mogę dojechać, ale wszędzie tylko Condor.


18. 02. Masz WAW-IST-MLE w opcji LO + TK za 283, 30PLN lub TK + TK za 350, 39PLN doloty z KRK zrobią Ci na infolinii. Możesz sobie spokojnie zrobić 24 godziny postoju w IST.
Powroty są dostępne 26. 02 i 27. 02, do Krakowa przez Zurych lub Wiedeń, za około 1000PLN
Taniej powrót zrobić jakkolwiek do DEL (150EUR) i np. powrót DEL-WAW 27. 02. za 31, 88PLN. Tu znów dolot do KRK zrobią na infolinii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4605 PostWysłany: 27 Sty 2020 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
@Chupacabra

Spoko, dzięki, ale ja szukam nie MLE, tylko SEZ. Poza tym postój 24h w IST z dzieckiem 4-miesiące to słaby pomysł.

A co do ET z Dubaju to one way 20k mil na Mahe. RT 40k mil. Jednak jak jest Flying Smart za 50k mil z Krakowa, to moim zdaniem te 40k mil nie wychodzi jakoś super cenowo.

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4606 PostWysłany: 27 Sty 2020 13:06 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
@ledakar No to tego samego dnia, czyli 18. 02. Masz lot WAW-IST-SEZ (TK+TK) z przesiadką 2 godziny 25 minut w IST. Znów, na infolinii prosisz o dolot z KRK.
Powroty, z Ethiopianem przez ADD do TLV są dostępne prawie codziennie.
Całą taką operację masz za 50K mil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4607 PostWysłany: 27 Sty 2020 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
@Chupacabra

Dzięki przemyślę. Chciałem uniknąć ADD bo 4-miesięczne dziecko to jednak ryzyko przez Etiopię.

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4608 PostWysłany: 27 Sty 2020 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
@Chupacabra

Dzięki, finalnie wziąłem 8-17 lutego - przez Zurych - 50k mil z 1 przesiadką i 1200 PLN dopłaty za paxa. Zatem całkiem spoko. Wiadomo, że dopłaty gigantyczne, ale jak kalkulowałem komfort, to najlepiej ta opcja wychodziła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#4609 PostWysłany: 27 Sty 2020 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Zabijcie mnie za to prymitywne pytanie ale czy ta instytuacja posiada aktualnie jakiś adres mailowy, na który mógłbym wysłać skan karty pokładowej z prośbą o naliczenie mil za odbyty lot, w sytuacji gdy te ani nie naliczyły się automatycznie mimo podanego nr karty ani nie chcą się naliczyć poprzez wniosek wypełniany na stronie (za każdym razem odrzuca, a 14 dni minęło już dawno dawno temu)? Ani na stronie ani w aplikacji nie potrafię znaleźć opcji skontaktowania się z nimi w taki właśnie sposób, znalazłem tylko telefony i tradycyjne adresy pocztowe, ślepota mnie jakaś dopadła?
Podejrzewam że problemem w naliczeniu mil za rzeczony lot jest otrzymany upgrade z Y do C przez co coś im się powykrzaczało w tych systemach bo za lot "tam" z tej samej rezerwacji, na tej samej trasie (oczywiście w odwrotną stronę) i w tej samej klasie rezerwacyjnej, tyle że bez upgrade'u do C, mile nabiły się automatycznie, także chciałbym im to w jakiś sposób objaśnić i doprowadzić do tego żeby jednak te mile naliczyli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4610 PostWysłany: 27 Sty 2020 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@kemot, tu wrzucalem pare przydatnych kontaktow
pytania,1574,5236&p=1033901&hilit=#p1033901
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot lubi ten post.
kemot uważa post za pomocny.
 
      
#4611 PostWysłany: 27 Sty 2020 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
kemot napisał(a):
Zabijcie mnie za to prymitywne pytanie ale czy ta instytuacja posiada aktualnie jakiś adres mailowy, na który mógłbym wysłać skan karty pokładowej z prośbą o naliczenie mil za odbyty lot, w sytuacji gdy te ani nie naliczyły się automatycznie mimo podanego nr karty ani nie chcą się naliczyć poprzez wniosek wypełniany na stronie (za każdym razem odrzuca, a 14 dni minęło już dawno dawno temu)? Ani na stronie ani w aplikacji nie potrafię znaleźć opcji skontaktowania się z nimi w taki właśnie sposób, znalazłem tylko telefony i tradycyjne adresy pocztowe, ślepota mnie jakaś dopadła?
Podejrzewam że problemem w naliczeniu mil za rzeczony lot jest otrzymany upgrade z Y do C przez co coś im się powykrzaczało w tych systemach bo za lot "tam" z tej samej rezerwacji, na tej samej trasie (oczywiście w odwrotną stronę) i w tej samej klasie rezerwacyjnej, tyle że bez upgrade'u do C, mile nabiły się automatycznie, także chciałbym im to w jakiś sposób objaśnić i doprowadzić do tego żeby jednak te mile naliczyli.


Ja mam dość podobny problem i od listopada otwartą reklamację, za niedługo minie 6 miesięcy od czasu odbytego lotu i już w ogóle nic nie da rady zrobić.
Serwis jest ogólnie fatalny ale możesz pisać:
- po polsku na adres: miles-and-more@lot.pl
- po angielsku lub niemiecku na adres: support@miles-and-more.com

Z Polski odpisują szybciej z tym, że w takich "skomplikowanych" przypadkach i tak przekierowują sprawę do Niemiec o czym wprost napisała mi konsultantka.
Wymieniłem z nimi już 26 mail po czym przestali w ogóle odpisywać. A gra warta 8777mil. Myślicie, że jest sens tam dzwonić? Jest jakiś dział telefoniczny, który obsługuje te reklamacje?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot lubi ten post.
kemot uważa post za pomocny.
 
      
#4612 PostWysłany: 27 Sty 2020 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Czy ktoś ostatnio miał doświadczenie z rezerwowaniem biletu za mile w United ( eco ), bagaż rejestrowalny jest tam w cenie biletu ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4613 PostWysłany: 28 Sty 2020 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@kb_poland Nagroda (krajówka) w Stanach nie ma dołączonego bezpłatnego bagażu nadawanego. Tylko *G nie płaci za pierwszą sztukę bagażu (druga sztuka to $40).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4614 PostWysłany: 28 Sty 2020 02:52 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Z mojego doswiadczenia z zeszlego czerwca lot ORD-SFO jako gold w biznesie musialem placic za 1 bagaz w bilecie nagrodzie na pokladzie UA.

EDIT: Gold wybity na blachach SASu
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
kb_poland uważa post za pomocny.
 
      
#4615 PostWysłany: 28 Sty 2020 07:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Mniej więcej w tym samym okresie jak @LLAP, jako *G w ekonomicznej nie płaciłam za bagaż na bilecie nagrodzie na trasie DEN-SEA (i z powrotem). Bilet wystawiony przez Singapore Airlines (618).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4616 PostWysłany: 28 Sty 2020 13:20 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Taka ciekawostka/pytanie, bo właśnie zarezerwowałem bilet za mile M&M. Dlaczego opłaty dla połączenia POZ-WAW-DEL-GAU, gdzie ostatni odcinek realizuje Air India a wcześniejsze LOT, są identyczne, jak dla połączenia POZ-WAW-DEL realizowanego przez LOT?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4617 PostWysłany: 28 Sty 2020 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
brak oplat paliwowych na krajowce a oplata za security wliczona juz na wjezdzie do Delhi.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4618 PostWysłany: 29 Sty 2020 00:31 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Pytanie do bardziej doświadczonych. Taka sytuacja: bilety kupione na trasę WAW-FRA-BSL wszystko LH. Lot WAW-FRA normalnie, lot FRA-BSL, dwa nieudane podejścia ze względu na wiatr i wracamy do FRA, czyli defakto lot FRA-FRA. Na lotnisku nowy BP na późniejszy lot i FRA-BSL zrobione na kolejnym BP (widoczne w rezerwacji, a pierwotny widnieje jako cancelled). Mile wejdą za dwa czy za trzy odcinki? I czy wszędzie będzie tak samo, czy może w innych programach ze *A da się więcej wycisnąć?
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4619 PostWysłany: 29 Sty 2020 00:54 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Dawno temu po awarii silnika w DASHu w locie MUC-POZ i awaryjnym lądowaniu w PRG mile za ten segment się naliczyły jako MUC-PRG. Ale to było jeszcze zanim LH przeszła na Alteę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
 
      
#4620 PostWysłany: 29 Sty 2020 18:47 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 185
No mi teraz LOT policzył 2 segmenty za loty które zostały odwołane przez pogodę dostałem mile i zaliczone odcinki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group