Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#3861 PostWysłany: 19 Cze 2019 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Tak, najmilszy to LO.

SQ ma śmiesznie niskie dopłaty, LO niskie, a LH wysokie. W biznesie najfajniej latać po Azji - trasa w regionie to 25k a dwa regiony to 35k mil (wartości przed inflacją, teraz może być plus 8%)
Za trasę kul sin bkk nrt w C na SQ SQ i NH dałem 35k z dopłatą 200pln. Same szerokie kadłuby :) Do biznesu po Europie się to nawet nie umywa.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#3862 PostWysłany: 19 Cze 2019 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
apadlo napisał(a):
Do biznesu po Europie się to nawet nie umywa.


Prof. Miodek powiedziałby, że raczej odwrotnie, ale wiadomo, o co chodzi :D
Azjatyckie loty w C, to kwintesencja przyjemności czerpanej z latania :)



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3863 PostWysłany: 20 Cze 2019 10:20 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
Mam bilet kilka m-cy temu wystawiony i dla jednego segmentu nie było dostępnego C. Dzisiaj coś mnie podkusiło i online pokazuje, że jest C dostępne dla tego segmentu. Czy infolinia podmieni mi ten segment bezpłatnie skoro formalnie każdy "segment należy się w C w ramach dostępności" ? Czy trzeba ruszać z procedurą za 50euro i zmianą całego biletu... Przerabiał ktoś taki case? Jest to krótki lot ale w C można mieć 2x podręczny..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3864 PostWysłany: 20 Cze 2019 10:29 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Mam pytanie podobnej natury jak @manio.

Interesuje mnie trasa AAA-BBB - jest dostepnosc w economy (40k), w C nie ma (71k). Obawiam sie, ze mi to economy tez zniknie wiec wolalbym zarezerwowac. Czy jezeli pozniej otworzy sie dostepnos w C to bede w stanie jakos zrobic upgrade tzn doplacic te 21k roznicy i zmienic klase?

Jak ktos cos podobnego przerabial to bede wdzieczny za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3865 PostWysłany: 20 Cze 2019 10:49 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
sam odpowiadam bo niemiecka infolinia dzisiaj działa - w moim przypadku 50euro + 1.45euro rożnicy w tax. Zatem kolega wyżej tymbardziej standardowo 50 euro zmiana + różnice w podatkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#3866 PostWysłany: 21 Cze 2019 15:49 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 73
Dopiero zaczynam swoją przygodę z milami, w związku z tym kilka pytań:

- czy można gdzieś sprawdzić dopłaty by Lufthansa ?
- czy dopłaty Lufthansy (z tego co piszecie bardzo wysokie i niweczące sens wydawania mil) mają zastosowanie tylko dla wylotów z Niemiec, czy również dla hipotetycznej rezerwacji Gdańsk-Frankfurt-San Francisco ? Słowem, czy tabelka dopłat z wątku obok dotyczy tylko odcinków realizowanych LOTem i jego siatka jest ograniczeniem ?
- czy Najmilszy Poniedziałek dostępnością pokrywa się w 100% ze stroną http://www.meilenschnaeppchen.de/index.php?lang=pl ?

Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3867 PostWysłany: 21 Cze 2019 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
jak na stronie m&m wpiszesz wybrane loty to dopłaty się pokażą, także z Polski, najmilszy poniedziałek i ms to zupełnie inne loty i koszty milowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3868 PostWysłany: 21 Cze 2019 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Na stronie miles and more będziesz widział dokładnie wartości dopłat.
Ale możesz też spojrzeć na loty na matrix.itasoftware.com -> Tutaj mile pokryją Ci Fare, a całą reszte opłat Ty pokrywasz z kieszeni.
Dlatego odpowiadając na Twoje drugie pytanie - na trasie GDN-SFO by LH wykładasz 1600 pln+ dopłaty do eko, co jest nieopłacalne.
Dopłaty z wątku wspomnianego dotyczą lotów LO i tylko LO.

Najmilszy Poniedziałek i Meilenschnaepchen to dwie różne promocje, ale jesli chodzi o dostępność to wygląda to tak: Tradycyjna stawka ma dostępność największą, Meilenschnaepchen mniejszą, a NP najmniejszą.
Na przykładzie - loty z WAW do Tokio w cenie standardowej stoją po 80k, M - 40k, NP - 35k. No i jeśli nie ma dostępności po 80k, to na infolinię dzwonić i pytać o ten sam lot za 35k nawet sensu nie ma :)

Jeśli zbierasz mało mil - pomyśl o lotach z WAW w NP - jakis Bliski Wschód za 15k, Stambuł za 10k, ewentualnie Rosja za 10k.
Jeśli zbierasz średnio dużo mil - polataj po Azji biznesem, albo może NP do USA/Azji?
Jeśli zbierasz dużo mil, leć jakimś biznesem azjatyckim, albo wróć z Brazylii Firstem Lufy bez opłaty paliwowej (jakies 250 pln dopłaty za SAO-FRA-GDN)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
xkr lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3869 PostWysłany: 21 Cze 2019 16:32 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 73
Dzięki. Generalnie latamy w 2 osoby, planuję uzbierać jakieś 150-160 tysięcy mil, nie styknie więc nawet na biznes, ale powinno styknąć na USA / Azję w economy w 2 osoby, ew. USA / Azja w 2 osoby w NP + właśnie jakieś Stambuły, itd. Wiem, że mila jest najwięcej warta przy locie biznesem, ale wolę w ogóle gdzieś polecieć, niż wcale :), tak samo np. przy 300 tysiącach mil, wolę polecieć 2 x economy, niż 1 x w biznesie. Tyłek nie wyrabia powyżej 6 godzin, ale wrażenia ważniejsze ;)

Jeszcze jedno pytanie - z doświadczenia jak wygląda dostępność lotów w długie weekendy albo piątek-niedziela / sobota-niedziela ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3870 PostWysłany: 21 Cze 2019 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
O USA w NP na wakacje możesz zapomnieć, co z Azją to nie wiem. Jesli chodzi o Stambuł, to często jest dostępny w formacie pt-nie, co w zupełności starcza na krótkiego breaka.
Jak latasz we dwie osoby, to z NP loty do USA (te pozawakacyjne) to 2x (25kmil + 670 PLN dopłat), więc niezła oferta w porównaniu do standardowej ceny (2x60k mil). Czasem zdarza się w MS biznes WAW-LAX za 55k mil i na niego warto przypolowac :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3871 PostWysłany: 21 Cze 2019 17:27 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 73
Jeszcze jedno - w ramach NP mogę kupować tylko bilety na konkretne połączenia (głównie z W-wy), regionalne są od święta. A w przypadku MS jak wygląda kwestia dolotów z regionów ?

Jak wygląda kwestia dopłat, jeżeli dolot z Polski jest LOTem, a intercontinental Lufą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3872 PostWysłany: 21 Cze 2019 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
NP to loty zazwyczaj z Warszawy, wszystkie kierunki i miasta wylotu są wypisane raz na dwa tygodnie.

Jeśli MS z regionów to tylko LH. Na trasie region-FRA LO nie lata. Teoretycznie jeśli lot jest z WAW i pierwszy odcinek bedzie realizowany przez LO to zaoszczędzisz stówkę. Drakonska dopłata na longhaulu LH zabija jakikolwiek sens takiej nagrody.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3873 PostWysłany: 22 Cze 2019 12:19 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 175
niebieski
Witam, mam pytanie odnośnie przedłużenia FT, status zdobyłem w zeszłym roku, miesiąc temu zrobiłem 30 segmentów w tym roku, ale zarówno w aplikacji jak i po zalogowaniu się na stronie M&M, nie widzę żeby data ważności mojego statusu się zmieniła, wydaje mi się że status powinien się przedłużyć przynajmniej o rok, mam racje czy czegoś nie doczytałem? Będę wdzięczny za podpowiedź. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3874 PostWysłany: 22 Cze 2019 12:37 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Wszystko jest OK. Status przedłuży się o 2 lata, ale po upływie ważności obecnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3875 PostWysłany: 22 Cze 2019 12:52 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Kwestia oferty dla regionow pokazuje niestety krotkowzroczna polityke LO. A rownolegle jest placz ze zla Lufthansa.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#3876 PostWysłany: 22 Cze 2019 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
spokojnie, za chwilę będą loty z regionów do naszego "drugiego hubu" w Budapeszcie, żeby poprawić lf :D , a już są plany żeby tych "naszych" hubów było więcej !
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#3877 PostWysłany: 22 Cze 2019 20:22 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
@mateuszmtx @SPLDER Mam wrażenie, że jednak status przedłuży się o rok, czyli do 02/2022
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3878 PostWysłany: 22 Cze 2019 20:28 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Jeśli w pierwszym lub drugim roku po zdobyciu FTL zgromadzisz 30 segmentów to status przedłuża się o 2 lata, ale w profilu będzie to widoczne dopiero po zakończeniu pierwszego 2 letniego okresu ważności statusu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
nrm uważa post za pomocny.
 
      
#3879 PostWysłany: 28 Cze 2019 11:03 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Przy próbie naliczenia mil za odcinek TAP (na bilecie LH, po przaebookowaniu) dostaję informacje, że pasażera nie ma na liście pasażerów.
Przypuszczam, że jakiś problem z mapowaniem pomiędzy systemami.
Dawniej w formularzu było okienko do wpisania imienia i nazwiska jeśli były w innym formacie niż powinny. Teraz tego nie ma.
Co robić w takim przypadku, bo informacji na stronie MM brak (generalnie każda kolejna wersja jest bardziej uboga)?
Generalnie widzę, że teraz cieżko o jakikolwiek kontakt inny niż przez telefon.

Sam sobie odpowiadam. Dopiero zauważyłem, że tylko ten odcinek mam na osobnych biletach, też wystawionych przez LH, na tym samym nr rezerwacji, ale numer biletu jest inny (widoczny tylko na karcie pokładowej TAP, niewidoczny w wglądzie w rezerwację na stronie LH i MM).
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3880 PostWysłany: 28 Cze 2019 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
kostek966 napisał(a):
jak na stronie m&m wpiszesz wybrane loty to dopłaty się pokażą, także z Polski, najmilszy poniedziałek i ms to zupełnie inne loty i koszty milowe

Zasadniczo tak, ale jeżeli ktoś dopiero zaczyna przygodę z milami, lub wziął za mile bilet i saldo nagrodowych spadło poniżej 7000 to przy próbie znalezienia lotu wyświetli się komunikat iż nie masz wystarczającej ilości mil do zarezerwowania nagrody i dostępności ani dopłat nie zobaczysz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group