Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8167 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#3381 PostWysłany: 26 Lis 2018 18:07 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Janobr napisał(a):
1955845624 napisał(a):
@Janobr z ciekawości sprawdziłem. W przypadku LH, taryfy economy, to Y albo B. Na przykładowej trasie z GDN przez FRA do MIA klasy Y nie było, ale B kosztowała 9163,73PLN. Oczywiście +35k mil za upgrade. To już lepiej wziąć w C za te 2k podatków i opłat i 55k mil w mileage bargains.


I tak i nie :)

Bazując na poniższym linku, jest też możliwość upgrade niższych klas za 50k zamiast 35k czyli nadal taniej niż 55k w promocji LH


"4) Upgrades not available in conjunction with special offers. Only valid on flights
operated by LH, LO, LX, OS, OU, SN and JP."

Czyli bazując na tym za 50k powinno dać się zrobić każde ECO poza jakimiś promocyjnymi.

Patrząc na szybko na Google Flights (np 16.01 do 14.01 POZ - ORD przez FRA) zaczyna się od 1924 PLN - więc podobnie całość mogłaby się zamknąć (pewnie trochę wyższa taryfa Standard zamiast Light) a z drugiej strony oszczędność 5k mil.

Myślę że to co sprawi czy to ma sens czy nie to fakt czy za taki upgrade'owany lot dostaje się mile czy nie, bo za interkontynentalne potrafi wpaść całkiem sporo.



Nie jest aż tak różowo jak w dokumencie który przytoczyłeś.

https://www.miles-and-more.com/online/p ... 39399&l=en

Najniższe klasy rezerwacyjne (K,L,T) są wyłączone z upgrade
najniższe klasy które podlegają upgrade to M, H, Q, S, U, V, W za 50,000 mil


W sumie dość ciekawie wygląda upgrade z PE do C (20k i 30k) - tyle że niestety najtańsza taryfa (N) jest też wykluczona.
Inna sprawa, że z dostępność upgrade na biznesowych kierunkach jest słaba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#3382 PostWysłany: 27 Lis 2018 13:59 

Rejestracja: 14 Lut 2016
Posty: 4
Dziękuję za porady, szukam i kalkuję czy to się jednak opłaca. Jestem FT i wg regulaminu mam +25% mil statusowych. Zdziwiłem się jednak naliczeniom za mój lot w B WAW-ICN:
7224+1204 (nijak ma się to do 25%) jak za pozostałe loty: WRO-WAW: 1000+250 mil bonusowych. Skąd taki przelicznik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3383 PostWysłany: 27 Lis 2018 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Artur Cyran, moze zalezec od taryfy jaka zaplaciles. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3384 PostWysłany: 27 Lis 2018 14:07 

Rejestracja: 14 Lut 2016
Posty: 4
W jedną stronę klasa Y, z powrotem była B. Za WAW-ICN i ICN-WAW +16% premii. To nie jest stały dodatek 25% mil?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3385 PostWysłany: 27 Lis 2018 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
@rurku 25% jest od podstawy, a nie od tego co dostajesz. Dlatego w śmieciowej taryfie masz 25%+25% co robi się ciekawe, a w B masz 150%+25%
czyli dokładnie Twój case.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
hubson uważa post za pomocny.
 
      
#3386 PostWysłany: 29 Lis 2018 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Od jakiegoś czasu M&M otwiera mi się na koncie LH po niemiecku zamiast polskiej wersji, próbuję zmienić ale coś nie śmiga ;(.
Ma ktoś pomysła jak wrócić do wersji PL
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3387 PostWysłany: 29 Lis 2018 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
To i tak dobrze, że w ogóle się otwiera. U mnie ciągle jest tak, że rusza tylko w trybie incognito.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3388 PostWysłany: 29 Lis 2018 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Wyczyszczenie przeglądarki pomogło, otwiera normalnie
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3389 PostWysłany: 29 Lis 2018 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
faktycznie, teraz zadziałało. Wcześniej próbowałem, ale ne było skutku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3390 PostWysłany: 29 Lis 2018 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Uważaj tylko przy wylogowywaniu wskoczyło znów na stronę M&M LH ale kilkukrotne cofanie przywróciło stronę PL
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3391 PostWysłany: 29 Lis 2018 19:22 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Dryblas napisał(a):
Od jakiegoś czasu M&M otwiera mi się na koncie LH po niemiecku zamiast polskiej wersji, próbuję zmienić ale coś nie śmiga ;(.
Ma ktoś pomysła jak wrócić do wersji PL

no nie moge sie powstrzymac, poprostu miles and more dowiedzialo sie, ze tak naprawde to jestes zakumuflowano opcjo niemiecko :-) :-) :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
 
      
#3392 PostWysłany: 29 Lis 2018 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dryblas napisał(a):
Od jakiegoś czasu M&M otwiera mi się na koncie LH po niemiecku zamiast polskiej wersji, próbuję zmienić ale coś nie śmiga ;(.
Ma ktoś pomysła jak wrócić do wersji PL

Ja zmienilem przegladarke i hula. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3393 PostWysłany: 01 Gru 2018 18:36 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Pytanie o politykę wchodzenia do FCT we FRA:

Polityka FCT (First Class Terminal) zezwala na wchodzenie do saloniku przy przesiadaniu się z rejsu LH F na inny rejs grupy LH we Frankfurcie.
A czy ktoś wie czy przy podwójnej przesiadce z F LX przysługuje we FRA wejście do FCT (czyli np. LAX-(LX F)-ZRH-(LH C)-FRA-(LH C)-WAW)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3394 PostWysłany: 01 Gru 2018 18:54 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
FCT przysługuje jeśli jest to połączenie na jednym bilecie. Przy dwóch różnych biletach kiedyś wpuszczali, ale obecnie już podobno się nie da - tylko FCL.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3395 PostWysłany: 03 Gru 2018 12:25 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
zniknelo mi nagle 5tys mil z konta. podjrzene o przeterminowanie sie, chcoiaz i tak by to bylo dziwne, bo nie kojarze... historia na stronie pokazuje mi jednak tylko do sierpnia zeszlego roku. czy ktos z Was ma metode na podejrzenie wczesniejszej historii? Czy pozostalo pisac do nich?
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3396 PostWysłany: 03 Gru 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@michalp mozliwe, ze sie przeterminowaly i wczesniej powinienes dostac maila powiadamiajacego o przeterminowaniu. ;)
Mozesz tez zadzwonic i wyjasnic.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3397 PostWysłany: 04 Gru 2018 01:11 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Cześć,

Trochę filozoficznie, ale nurtuje mnie następująca sytuacja. W trakcie podróży wakacyjnej mieliśmy 6 lotów na jednym bilecie wystawionym przez AC, a realizowane 3xLH i 3xAC (w tym 2x Rouge, ale to chyba bez znaczenia). Ja od jakiegoś czasu zbieram mile w M&M, ale z czystej ciekawości przed lotami założyłem żonie konto w A3 i ten numer podpiąłem do rezerwacji. Mile naliczyły się zgodnie z wheretocredit.com (w A3 ok 500 więcej), ale w A3 tylko za loty AC (zgodnie z moimi przewidywaniami loty LH w najniższych taryfach nie dają żadnych mil) i nie ma nigdzie wzmianki o lotach LH. Czy w takiej sytuacji, można wystąpić o wsteczne naliczenie mil za trzy loty LH, które nie zostały zaliczone do A3? Przejdzie coś takiego, czy nie ma szans na mile w dwóch programach lojalnościowych za loty na jednej rezerwacji?

Być może to troszkę banalne pytanie, ale dopiero rozgryzam tajniki zbierania mil :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3398 PostWysłany: 04 Gru 2018 03:02 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Przejdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
 
      
#3399 PostWysłany: 04 Gru 2018 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Mam zakupiony bilet w NZ. Czy do naliczenia mil M&M wystarczy dodać na stronie rezerwacji numer karty (Add frequent flyer membership number)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3400 PostWysłany: 04 Gru 2018 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Podejrzyj na https://www.wheretocredit.com/ czy dostaniesz w ogole cokolwiek. Ale co do zasady - tak.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8167 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group