Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 410  Następna
Autor Wiadomość
#2641 PostWysłany: 05 Paź 2017 00:44 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Musiałbyś napisać do M&M aby "wyksięgowali" ten lot, a później zgłosić go do M&S.

Raczej bez szans aby M&M zgodziło się to zrobić, chyba że błędnie zaksięgowali a na karcie pokładowej masz wpisany numer M&S .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tomaszsz uważa post za pomocny.
 
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
#2642 PostWysłany: 05 Paź 2017 07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2047
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Mi kiedyś błędnie zaksięgowali do M&M, choć na karcie miałem numer UA (czasami tak się zdarza jeśli dodaje się rezerwację do profilu M&M).
Walczyłem przez 2 reklamacje by to wycofali i w końcu się udało.
Wątpie by w tym przypadku wycofali.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#2643 PostWysłany: 12 Paź 2017 11:50 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Szybkie pytanie i z góry dzięki za odpowiedź:
Lot LH5291 (MUC-LUZ), operator bmi regional --- czy przelot zaliczą mi do "srebrnej promocji 30 lotów ?"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2644 PostWysłany: 12 Paź 2017 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
tak
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion uważa post za pomocny.
 
      
#2645 PostWysłany: 16 Paź 2017 23:33 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
Wraz z nowym rokiem "dorobię się" statusu FTL :) wiem, że daje mi to dodatkową (drugą) sztukę bagażu na lotach LOT, Swiss i LH
Czy jeśli kupię bilet w taryfie eco tylko z podręcznym to daje mi to prawo do zabrania jednej sztuki bagażu rejestrowanego?
Z góry dzięki za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#2646 PostWysłany: 16 Paź 2017 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
W LOT tak, u innych nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
mlae uważa post za pomocny.
 
      
#2647 PostWysłany: 17 Paź 2017 09:47 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
Dzięki!!
A czy żeby się na to załapać muszę bilet kupować mając już status FTL czy wystarczy że będę go mieć w czasie lotu?
Konkretniej mówiąc potrzebuję na krajówce w lutym przewieźć dużą walizkę, a FTL jeszcze nie mam i się zastanawiam czy kupić bilet bez bagażu teraz skoro w lutym będę już mieć czy jednak póki co tak to nie działa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2648 PostWysłany: 17 Paź 2017 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Kupuj bilet bez bagażu - liczy się status w momencie nadawania bagażu- czyli na lotnisku. Możesz wylegitymować się statusem FTL w aplikacji M&M, gdyby karta plastikowa jeszcze nie dotarła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2649 PostWysłany: 17 Paź 2017 10:05 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2190
złoty
Nie będzie się trzeba "wylegitymowywać" bo po wpisaniu numeru FTL przy odprawie system (i przyjmujący bagaż) będą tą dodatkową sztukę bagażu widzieć.

Swoją drogą ilość linii oferujący darmowy bagaż dla statutowych w najtańszych taryfach drastycznie się zmniejsza. Ostatnio zrezygnował z tego TAP. Z tych co latam regularnie został jeszcze LO UA i A3. Ciekawe jak długo ....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2650 PostWysłany: 17 Paź 2017 10:10 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
Dzięki wielkie za info! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2651 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Czy ktoś uprzejmy mógłby napisać mi jak wygląda rezerwacja biletów-nagród na trasy inne niż europejskie? Rozumiem, że dzwonię po prostu na warszawski numer i tam weryfikuję to, co akurat w moim przypadku znalazłam sobie na stronie United.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2652 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:46 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
duzo tras liniami europejskimi powinno byc widoczne online na stronie miles and more.
jesli jednak nie ma dostepnosc a wiesz ze dana linia lata na tej trasie np. united to dzwon
na infolinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2653 PostWysłany: 18 Paź 2017 19:32 

Rejestracja: 19 Cze 2012
Posty: 62
mam pytanie, ponieważ firma rezerwowała mi lot przez ich własny dedykowany system i jest to lot lufthansą poprosiłam, aby dodali numer mojej karty M&M (która była wystawiana przez LOT). Otrzymałam właśnie potwierdzenie rezerwacji z firmowego systemu, a nie bezpośrednio od lufthansy i na rezerwacji widnieje to tak "Air Frequent Flyer Number:LH-xxxxxxxxxxxx" i tu moje pytanie czy to "LH" (jak mniemam skrót lufthansy) nie spowoduje jakiś problemów z naliczeniem mil? niestety nie wiem, co tam innego w systemie było dostępne do wyboru, ale może ktoś z Was będzie mi w stanie powiedzieć czy wszystko jest ok, czy pisać w lufthansy z jakimś sprostowaniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2654 PostWysłany: 18 Paź 2017 19:35 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Nie ma powodów do zmartwień, wszystko jest jak najbardziej w porządku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Naserva uważa post za pomocny.
 
      
#2655 PostWysłany: 18 Paź 2017 21:30 

Rejestracja: 19 Cze 2012
Posty: 62
@thurin.cz bardzo dziękuję za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2656 PostWysłany: 20 Paź 2017 21:09 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 59
Loty: 154
Kilometry: 267 721
Pytanie o naliczanie mil lotami sluzbowymi.

Pracuje w firmie, ktora z powodu swojej dzialanosci oraz oddzialow na calym swiecie "ma jakis wlasny system rezerwacji" - mamy setki lotow w miesiacu.
Od osoby, ktora obsluguje ten system u nas w oddziale dowiedzialem sie tylko tyle "ze miles... i inne programy sa wbijane na konto firmowe".
Czy faktycznie takie systemy naliczania mil istnienia ? I ja jako pasazer nic z tego nie mam ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2657 PostWysłany: 20 Paź 2017 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
mile moga wpadac i na konto firmowe i na twoje podaj swoja karte przy check inie i sprawdz czy wpadna
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2658 PostWysłany: 21 Paź 2017 00:42 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
W przypadku wielkich korporacji mogą mieć wynegocjowane indywidualne stawki (ID) i bilety w klasach rezerwacyjnych które nie dają żadnych mil.

Oprócz tego w niektórych rejonach świata podobno zdarza się, że w kontraktach pracodawca zapisuje, że mile zgromadzone w czasie lotów służbowych są jego własnością, a nawet są nawet aplikacje do zarządzania dużą liczbą kont. Niemniej takie działanie jest zakazane w większości programów i może skutkować zablokowaniem konta FFP przez linie lotniczą. Większość FFP nie pozwala też na posiadanie 2 kont przez jedną osobę (gdyby ktoś chciał firmowe przeloty wrzucać na oddzielne konto)


Nieco inna sytuacja dotyczy polityków, ale to kwestia etyki. W Niemczech kilka lat temu kilku wpływowych polityków złożyło rezygnacje po tym jak prasa doniosła, że wykorzystali mile zdobyte w podróżach służbowych na podróże prywatne. Obecnie panuje tam niepisana umowa, że mile za podróże służbowe polityków są przekazywane na cele charytatywne.

W Polsce też kilka lat temu była afera z milami wylatanymi przez posłów i ZTCP to Kancelaria Sejmu oświadczyła, że nie ma prawa gromadzić/wydawać takich mil. Co posłowie z nimi zrobią to ich prywatna sprawa - oczywiście na takie standardy jak w DE nie ma co liczyć.

Tak jak wspomniał @luftairways - dla przedsiębiorców są skierowane niezależne programy (np Lot dla Firm, czy LH PPB) , a mile/punkty gromadzi się równocześnie w obu programach.
Same FFP są skierowane do osób prywatnych i zmuszanie pracownika do ich wykorzystania na cele służbowe to łamanie zasad programów - za taką praktykę można stracić konto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2659 PostWysłany: 21 Paź 2017 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 42
Uzyskałem status Frequent Traveller :) Ile trzeba czekać na nową kartę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2660 PostWysłany: 21 Paź 2017 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
@nevaras a po co Ci karta? W apce tez działa :-) A odpowiadając na Twoje pytanie ja czekałem kmolo 3 tygodni
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 410  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ncn oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group