Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8176 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#2141 PostWysłany: 20 Sie 2016 13:06 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 13
tropikey napisał(a):
O ile dobrze rozumiem, obecnie masz Premium Economy...
No właśnie nie, skończyło się na U/T, bo myśląc o upgrade do C szukałem najtańszej klasy, która mi nań pozwoli.
tropikey napisał(a):
Jeśli tak, to jednak bym się zastanowił nad sensownością tego upgrade'u. Swego czasu lataliśmy Condorem, a nasz ostatni lot był właśnie w Y+, z FRA do CUN, a więc też długi. Bylem nim calkowicie usatysfakcjonowany, a także zadowolony, że nie starałem się o C, bo różnica sprowadzała się jedynie do nieco wygodniejszego fotela. Fakt, to był samolot jeszcze przed zmianą wnętrz - teraz fotele w C są lepsze, niż kiedyś, ale to i tak jest jedynie namiastka prawdziwego C. Ja na Twoim miejscu pozostałbym w Y+, bo o ile nic się nie zmieniło serwis cateringowy jest taki sam, jak w C, rozrywka pokładowa też (być może jest nieco mniejszy monitor), a odległość między fotelami i tak pozwoli Wam swobodnie się rozciągnąć. No, chyba ze ilość bagażu ma dla Was znaczenie - w C jest sporo więcej.
No tak, założyłem, że w C w Condorze będzie podobnie jak w LH, pewnie błędnie.
tropikey napisał(a):
A zaoszczędzone mile i pieniądze przeznacz na C z prawdziwego zdarzenia, z prawdziwym łóżkiem i innymi atrakcjami...
Dzięki za porady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
#2142 PostWysłany: 20 Sie 2016 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Hmm, skoro masz zwykłą ekonomiczną, to zmienia postać rzeczy. Może niekoniecznie trzeba się od razu ewakuować do C, ale przy tak długim locie, unikałbym Y, a jeśli miałbym tam zostać, to absolutnym minimum byłoby zorganizowanie sobie miejsc przy wyjściu awaryjnym. W przypadku Condora, to może być jednak niewystarczające, bo zapewni jedynie luz na nogi, a pozostaje jeszcze:
a) bardzo skromny catering (gdy w Y+ dostaliśmy bardzo obfite i smaczne śniadanie, pasażerowie w Y musieli zadowolić się suchymi preclo-rogalami) z płatnym alkoholem,
b) okrojona wersja rozrywki pokładowej - bezpłatnych jest tylko kilka pozycji, a za resztę trzeba dodatkowo zapłacić.
Na loty najdalej na Kanary, ekonomiczna w Condorze jest ok, ale na dłuższe, np. na Karaiby, to może być męczarnia. Nie bez kozery Niemcy mówią w takim wypadku o "Holzklasse" (od dawnych przedziałów w pociągać, wyposażonych w drewniane ławki) ;-)

Zorientuj się zatem, jaka byłaby dopłata do ekonomicznej Premium i gdyby było to 100 € w jedną stronę, to byłyby to dobrze spożytkowane pieniądze. No, ewentualnie - zwłaszcza jeśli nie planujesz w czasie ważności swoich mil jakiś innych dalekich lotów - można jednak pomyśleć o upgradzie do C. W tym wypadku różnica bedzie jednak bardzo duża. Musisz po prostu porównać koszt przeniesienia się do Y+ z przeniesieniem się do C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2143 PostWysłany: 22 Sie 2016 19:22 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
W lutym tego roku utraciłem status FTL. Po zalogowaniu się na konto mam taki dziwny komunikat:

"Twoje punkty Status Star: 5815 - Jako uczestnikowi programu Miles & More z niebieską kartą saldo punktów pozostanie niezmienione aż do uzyskania statusu Frequent Traveller lub wyższego statusu."

Czy ktoś się orientuje o co chodzi z tymi punktami Status Star? Ilość tych punktów się nie zmienia, mimo, że ogólna liczba punktów mi przybywa z tytułu lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2144 PostWysłany: 22 Sie 2016 19:27 

Rejestracja: 23 Maj 2014
Posty: 83
Loty: 123
Kilometry: 191 041
http://www.miles-and-more-promotion.com ... index.html

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysztof.ka lubi ten post.
krzysztof.ka uważa post za pomocny.
 
      
#2145 PostWysłany: 22 Sie 2016 19:29 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Tutaj masz opis gwiazdek statusowych:
http://www.miles-and-more-promotion.com/statusstars/pl/index.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysztof.ka lubi ten post.
krzysztof.ka uważa post za pomocny.
 
      
#2146 PostWysłany: 22 Sie 2016 19:42 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Gwiazdki to jeden z najgłupszych wymysłów marketingowców M&M. Być może pierwotnym pomysłem było danie wraz z nimi przywilejów, a skończyło się na nic nie dających świecidełkach. Pierwszą gwiazdkę dostaniemy po 14 latach posiadania FTL, a 5 gwiazdek po 70 latach. Gdyby pierwsza gwiazdka dawała lifetime FTL, a dwie albo trzy senatora to jeszcze miałyby jakiś sens.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
krzysztof.ka uważa post za pomocny.
 
      
#2147 PostWysłany: 30 Sie 2016 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
mam takie pytanie, lecialem kiedy air Vanuatu, na wheretocredit patrze ze moge sobie dzieki temu nabic punktu w air new zeland, kiedy mi nalicza mile to moje je przeniesc do miles and more, jako ze air new zeland jest czlonkiem star aliance?

tak samo z philipine airlines, lecialem nimi, zrobie claim mil do programu eithad ktory na to pozwala a potem z eithad do m&m, prosze o opinie czy tak mozna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2148 PostWysłany: 30 Sie 2016 01:58 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Nie ma możliwości przenoszenia mil pomiędzy różnymi programami nawet w ramach tego samego sojuszu.
W wielu programach nie można tez żądać zaległych mil jeżeli nie było się członkiem danego programu w trakcie lotów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#2149 PostWysłany: 30 Sie 2016 09:03 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
SPLDER napisał(a):
Gwiazdki to jeden z najgłupszych wymysłów marketingowców M&M. Być może pierwotnym pomysłem było danie wraz z nimi przywilejów, a skończyło się na nic nie dających świecidełkach. Pierwszą gwiazdkę dostaniemy po 14 latach posiadania FTL, a 5 gwiazdek po 70 latach. Gdyby pierwsza gwiazdka dawała lifetime FTL, a dwie albo trzy senatora to jeszcze miałyby jakiś sens.


Może z czasem wzorem BA M%M wymyśli jakiś sposób zdobycia dożywotnich statusów. Jednak znając ich będzie to dla nas raczej niewykonalne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2150 PostWysłany: 05 Wrz 2016 23:49 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Pytanie dla ludzi bardziej doświadczonych z M&M (bo nie ma sensu specjalnie dzwonić, na razie to tylko luźne rozważania zresztą):

Otóż sytuacja wygląda tak: Kalkulator milowy pokazuje 40 000mil RT za podróż z mainland USA na Rarotongę... Sęk w tym, że w zasadzie jedyne opcje podróży, które wyskakują z Mileage Plus z United zakładają przesiadkę w AKL.

A normalnie mainland US -> AKL to już 80 000mil + dużo wyższe dopłaty.

Czy dam radę za stawkę 40 000 mil złożyć podróż RT z wylotem/powrotem na to samo lotnisko w USA, z miejscem docelowym RAR oraz stopoverem w AKL?
Pomijam kwestie takie jak dostępność czy praktyczność takiego połączenia- to wszystko jest do "dogrania".


Napisałem bzdurę, bo kalkulator pokazuje 80 000 mil z USA do RAR... także cały misterny plan... post w zasadzie do usunięcia, chyba, że ktoś ma ciekawe pomysły jak za około 40 000 mil + rozsądne dopłaty i opłaty dostać się z USA na Wyspy Cooka. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2151 PostWysłany: 06 Wrz 2016 13:30 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
krasnal napisał(a):
Do dwóch tygodni.

A zdarzało się komuś czekać dłużej? U mnie zaraz stukną 3 tygodnie i brak. Poprzednio bonus za 6 recenzji przyznano 19. sierpnia. Później cisza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2152 PostWysłany: 07 Wrz 2016 18:02 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 890
niebieski
Szukałem i nie znalazłem... O ile przedłuża się FTL po wylataniu 30 odcinków? Status wygasa 02.2018.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2153 PostWysłany: 07 Wrz 2016 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1520
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
O 2 lata czyli do 02.2020
Góra
 Profil Relacje PM off
07_Zgłoś.Się uważa post za pomocny.
 
      
#2154 PostWysłany: 07 Wrz 2016 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5658
HON fly4free
Jak zrobisz te 30 odcinków w 2016 lub 2017 to status przedłuży Ci się do 2/2020.
Góra
 Profil Relacje PM off
07_Zgłoś.Się uważa post za pomocny.
 
      
#2155 PostWysłany: 07 Wrz 2016 18:12 

Rejestracja: 23 Maj 2014
Posty: 83
Loty: 123
Kilometry: 191 041
To ja się podłącze.

Jak po raz pierwszy zrobię FTL w listopadzie tego roku (mam wtedy 30-ty lot) to status mam do 11.2018 ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2156 PostWysłany: 07 Wrz 2016 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5658
HON fly4free
do 2/2019
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2157 PostWysłany: 13 Wrz 2016 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
jak moge zrobic claim miles jesli nie mam numermu biletu?
Mam reszte, caly boarding pass, booking reference code, ale nie mam i pewnie nie zdobede numeru biletu bo to zamawial dla mnie pracodawca, da sie to jakos przejsc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2158 PostWysłany: 13 Wrz 2016 06:50 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
Na boarding pass powinien byc numer biletu, sprawdź
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2159 PostWysłany: 13 Wrz 2016 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
ale w miles and more musze wpisac ten e-ticket number a to jest z tego co wiem tylko w mailu potwierdzajacym zakup biletu - a tego nie mam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2160 PostWysłany: 13 Wrz 2016 07:46 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
Czy na boarding pass masz ETKT i za tym slowem ciag liczb? To jest właśnie numer biletu
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8176 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: man4business oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group