Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
#4101 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
LO+SN (BA to British Airways)
Opłaty lotniskowe w LHR są sporo wyższe. A podatki musisz opłacić gotówką, nie milami

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#4102 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:42 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
A ja myslalem ze to z powodu lotu Max'em ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4103 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1153
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
opłaty za tranzyt na LHR plus United.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4104 PostWysłany: 23 Wrz 2019 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Pytanko do zaprawionych w bojach z Infolinią Polską a bardziej w sumie z zagranicznymi , jako ,że jak do tej pory wszystko ogarniałem przez stronkę i nie było potrzeby z nimi kontaktu.

Interesuje mnie lot OW składający się z trzech segmentów. ( DXB-IST-WAW-KRK )

Każdy z tych segmentów osobno , jest dostępny do zabukowania za mile przez stronkę M&M , czasy przesiadki są również rozsądne , bo cały taki lot jestem w stanie kupić za na jednym bilecie za $$ ( Lot/Turkish ). Czy w takim przypadku powinienem mieć możliwość zabukowania całej trasy za mile ?

Stronka M&M nie pokazuje dostępnosci , od polskiej infolinii też się odbiłem ( widzą oczywiscie jedynie LH z chorymi dopłatami czyli to co ja na stronce ) , zagraniczni magowie coś zdziałają;) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4105 PostWysłany: 23 Wrz 2019 15:57 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
Czyżby kolega kupił OW KTW-DWC?
Przerabiam już paru dni opcję powrotu za mile i bez problemu daje się wrócić jak z DXB tak z MCT.
Dodatkowo można sobie zrobić stop over do 24h w Stambule.
Na portalu M&M widać tylko loty z krótszym czasem przesiadki, ale dzwoniąc na polską infolinię, z konkretnymi nr. lotów bez problemu mi potwierdzono
dostępność i możliwość wystawienia biletów. Opłaty jakoś 300PLN-360PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4106 PostWysłany: 23 Wrz 2019 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Kolega kupił 5J licząc na FZ , które w miedzy czasie zmienilo cene na 2k PLN i jest zmuszony kleić na około reszte ( lot tam juz poszedl Norwegianem ) :D

Mnie wlasnie zalezy na jak najkrotszym czasie połaczenia aby nie tracic urlopu ( wylot z DXB 2:40 , przylot KRK 11:35 wiec jeszcze mozna sie "spoznic" do pracy;) ) no i polska infolinia spuscila mnie po bandzie twierdzac ze jak oni czegos nie widza to tego nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4107 PostWysłany: 23 Wrz 2019 16:03 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
Oczywiście jest możliwe, że na dany dzień loty TK/LOT są niedostępne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4108 PostWysłany: 23 Wrz 2019 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
1. Bukowane osobno wszystkie 3 loty są dostepne za mile w moim terminie.

2. Bukowane za kase są dostepne w moim terminie na jednym bilecie.
( tu moje główne pytanie , czy w takiej sytuacji 1+2 w teorii zawsze powinienem mieć możłiwosc to skleic za mile i jest sens dzwonic po infoliniach z innych krajów ).

W inne dni są dostępne za mile jako całość dokladnie w tej sekwencji na jednym bilecie ( wg stronki M&M ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4109 PostWysłany: 23 Wrz 2019 16:39 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
Próbować zawsze warto. Czasem na niemieckiej infolinii są sprawniejsi. Czasem wystarczy inny konsultant na naszej infolinii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4110 PostWysłany: 24 Wrz 2019 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1032
srebrny
ofer napisał(a):
Kombinuję dolot z PL do DXB OW.
To będą 2 regiony więc przysługują 3 odcinki.
Bardzo tanio pod wzlędem dopłat wychodzi routing przez ADD (wiem, wiem ze to strasznie dookoła, ale lubię latać)
Np: WAW->TLV->ADD->DXB lub np. WAW->ARN->ADD->DXB.

W necie pojawiają się wpisy ze czasami można dołożyć jeszcze odcinek lokalny w kraju wylotu. W pierwszym momencie pomyślałem, że to ściema, bo wiem, że to będzie czwarty odcinek i teoretycznie regulamin M&M tego nie przewiduje. Natomiast takie wpisy znalazłem w kilku miejscach. Czy komuś udało się w ten sposób dodać czwarty odcinek w podróży między dwoma regionami? Jak to zrobić?


Odpowiem sam sobie, żeby informacja została dla potomnych - może komuś się przyda.
Otóż idzie tak zrobić: czyli uwzględniając krajówkę to mamy 4 loty w ramach 2ch regionów! Niemożliwe stało się możliwe ;)
Oczywiście do zrobienia jest to tylko na infolinii i jak zwykle przy pierwszym podejściu odmowa (a konkretnie dało się zrobić ale wyliczyło stawkę milową z kosmosu), natomiast przy dalszym naleganiu konsultant poszedł pogadać z kasjerem i po dłuuugim czasie wrócił z rozwiązaniem pozytywnym. Pół godziny na telefonie aby to zrobić, ale się udało. Polecam :)

Reasumując dolot z regionu w PL do DXB trasą jak powyżej zamknął się w 20.000mil + 128pln dopłat za 4 loty! :)
Będzie zwiedzanie lotnisk i saloników oczywiście :)
Szkoda tylko, że w biznesie dostępności nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#4111 PostWysłany: 24 Wrz 2019 10:16 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2274
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@ofer: czy wiesz jaka jest różnica w dopłatach gdyby nie było dolotu z regionu? :) pewnie kosmetyczna ale ciekawe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4112 PostWysłany: 24 Wrz 2019 10:28 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1707
@ofer - jaki masz routing?
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4113 PostWysłany: 24 Wrz 2019 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1032
srebrny
routing: POZ->WAW->TLV->ADD->DXB
LO3946
LO155
ET405
ET602

Gdyby nie było krajówki to różnica w dopłacie pewnie byłaby znikoma.
Góra
 Profil Relacje PM off
miek lubi ten post.
 
      
#4114 PostWysłany: 25 Wrz 2019 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 966
Loty: 379
Kilometry: 577 487
srebrny
-- 24 Wrz 2019 10:49 --

Powodzenia na tranzycie w TLV ;)
seal napisał(a):
czy wiesz jaka jest różnica w dopłatach gdyby nie było dolotu z regionu? :) pewnie kosmetyczna ale ciekawe.

Gdy składałem trasę LO+ET do Afryki to za odcinek krajowy wychodziło 80 zł dopłat.

-- 25 Wrz 2019 12:10 --

Czy wyrabiając status w programie innym, niż rdzenny MM, mogę korzystać z przywilejów ważnego FTL?
Podejrzewam, że do Poloneza wejdę, na Fast Tracka wpuszczą, ale dodatkowego bagażu lecąc LO nie dostanę. Mam rację?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#4115 PostWysłany: 25 Wrz 2019 17:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3237
srebrny
Formalnie masz prawo korzystać z przywilejów FTL , gromadząc mile w innym programie - ale dużo zależy od agenta na jakiego trafisz.

W czasach "wiecznego A3*G" zbierałem mile w UA i w większości przypadków się udawało nadać dodatkowy bagaż za darmo - ale kilka razy, głownie w LH i zawsze w UA miałem sytuację, że checkin agent się uparł i bez zmiany numeru w systemie domagał się dopłaty.

Obecnie nie chciałoby mi się kombinować z wachlowaniem kartami - ale aby uniknąć zbędnych dyskusji możesz wprowadzić numer FTL w OLCI, wydrukować kartę pokładową, nadać bagaż i dopiero potem zmienić numer w OLCI na ten gdzie chcesz zbierać mile
Stary boarding pass zadziała w gate i saloniku.

Ten patent działa w LOT w LH dawniej to była loteria, bo mile często trafiały na konto M&M, nawet jak po zmianie numeru w OLCI/gate na karcie pokładowej był numer z innego programu.

Posługując się samym "plastikiem" bez numeru FTL na boarding pasie fastrack działa, ale musisz zgłosić się do obsługi , co nie jest wygodne (a w takim KRK niemożliwe).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#4116 PostWysłany: 26 Wrz 2019 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
LH usunęła w zeszłym miesiącu ze strony, a z dwa tygodnie temu z aplikacji możliwość edytowania danych FFP. Nie można dodać, usunąć. Jeśli nie poda się nr FFP przy zakupie, kolejna możliwość jest dopiero przy OLCI - i nie można go już później usunąć, tylko przez infolinię.

Utrudnia to trochę zmianę nr karty gdy ktoś chce się odprawić z przywilejami statusowymi jednego programu, a zbierać mile gdzie indziej - co przyznam, że często robiłam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4117 PostWysłany: 27 Wrz 2019 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Czy ktoś z Was miał dziś problem z zalogowaniem do M&M?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4118 PostWysłany: 27 Wrz 2019 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
u mnie wszystko śmiga ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#4119 PostWysłany: 27 Wrz 2019 23:25 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Również ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#4120 PostWysłany: 27 Wrz 2019 23:28 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
BusinessClass napisał(a):
Czy ktoś z Was miał dziś problem z zalogowaniem do M&M?

Teraz śmiga, ale tak do 12:00 nie mogłem wyszukiwać rejsów nagród. Nie działało ani na apce ani na komputerze.
Wyskakiwała strona z szarym, pustym, prostokątem.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Washington oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group