Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pustynia Danakil
#1 PostWysłany: 27 Gru 2015 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 310
niebieski
Witam,
może jest tu ktoś, kto stosunkowo niedawno odwiedził rejon pustyni Danakilskiej? Mam parę pytań odnośnie bezpieczeństwa i sposobu zorganizowania wyjazdu. Z góry dziękuję za odzew:)
_________________
magiczna-torpeda-akcja-na-dom-dziecka-w-nepalu,18,108915
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
 Temat postu: Re: Pustynia Danakil
#2 PostWysłany: 22 Sty 2016 16:47 

Rejestracja: 13 Wrz 2012
Posty: 5
Cześć,
Byłem tam trochę dawno bo w marcu 2013. Raczej było bezpiecznie tylko do Erta Ale szliśmy w obstawie żołnierzy. Koszt z tego co pamiętam to 500$ za 4 dni, wyjazd z Mekelle.
Mogę poszukać namiarów na to biuro.
Góra
 Profil Relacje PM off
pestycyda uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pustynia Danakil
#3 PostWysłany: 04 Lut 2016 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 310
niebieski
@m84 , dziękuję za odzew. Niestety, Twoją odpowiedź przeczytałam już po powrocie. Mogę więc napisać jak to teraz wygląda - 250 dolarów wycieczka do Dallol i na pustynię solną (dwa dni). Cenę warto negocjować, nam dodano jeszcze przewodnika (bardzo dobrego) na Timkat w Mekele. Jeśli chce się wycieczkę rozszerzyć o wulkan Erta Ale, to 400 dolarów i kolejne dwa dni. Jednak, uwaga, należy wcześniej dopytać o stan aktywności wulkanu, żeby się nie zawieść. Podczas naszego pobytu wulkan był mocno aktywny i można było podejść tylko na odległość 10 km od wulkanu. Ochronę ma się na prawie cały pobyt na terenie Afarów. W moim odczuciu bezpiecznie, choć może to tylko subiektywne wrażenie. Przed przejazdem afarskiej granicy (rozciągnięta wzdłuż drogi lina, trzymana przez uzbrojonych strażników), wszystkie wycieczki, które tego dnia wjeżdżają na teren, spotykają się i dalej jedzie już kawalkada samochodów. To też wzmaga poczucie bezpieczeństwa.
_________________
magiczna-torpeda-akcja-na-dom-dziecka-w-nepalu,18,108915
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pustynia Danakil
#4 PostWysłany: 13 Lip 2019 11:09 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
robił ktoś ostatnimi czasy wycieczkę? może mógłby sie podzielić info jak zorganizować, skad zacząć, koszt itp
Da się to jakoś sensownie połączyć z górami Simien?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pustynia Danakil
#5 PostWysłany: 23 Lip 2019 22:41 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 58
-- 23 Lip 2019 22:38 --

maxima napisał(a):
robił ktoś ostatnimi czasy wycieczkę? może mógłby sie podzielić info jak zorganizować, skad zacząć, koszt itp
Da się to jakoś sensownie połączyć z górami Simien?


Byłam w lutym w 2019 roku. Robiłam Dallol, pustynię solną i Erta Ale, całość 3 dni za 300 USD. Byłam z firmą Teddy Zion Tours and Travel i mogę polecić. Była mała grupa, bardzo fajny przewodnik. W porównaniu do ETT, gdzie było około 5-7 samochodów, było bardzo kameralnie, bo tylko jeden. Przewodnik też dbał o to, abyśmy nie spotykali innych grup i nie było tłoku. Z nimi też robiłam Tigray Churches.
Byłam trzy tygodnie, a cały plan znajdziesz tu:
http://www.celwpodrozy.pl/2019/05/trzy- ... drozy.html

W razie pytań śmiało pisz.
Pozdro,
Cel

-- 23 Lip 2019 22:41 --

maxima napisał(a):
robił ktoś ostatnimi czasy wycieczkę? może mógłby sie podzielić info jak zorganizować, skad zacząć, koszt itp
Da się to jakoś sensownie połączyć z górami Simien?


A i góry Simien też robiłam, z tym że z ETT (Ethio Travel and Tour), bo oni oferowali bezpłatny transport do Aksum bezpośrednio po zjechaniu z gór.
_________________
moje podróże: http://www.celwpodrozy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pustynia Danakil
#6 PostWysłany: 09 Gru 2023 21:16 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Hej, był ktoś może w ostatnim czasie? Jak wyglada bieżąca sytuacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pustynia Danakil
#7 PostWysłany: 09 Gru 2023 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Ja myślę o Danakil w lutym.
ETT, z którym robiłem Simien we wrześniu, przesłało mi ofertę za 400 USD do Danakil (trzy dni/dwa noclegi plus przelot ADD - Semera - ADD)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pustynia Danakil
#8 PostWysłany: 10 Gru 2023 20:20 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Dzięki!
Zdradzisz jaki program w tej ofercie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pustynia Danakil
#9 PostWysłany: 10 Gru 2023 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
3 Days/2Night Danakil Depression via Semera

Day 1 :
morning flight from Addis Ababa to Semera
start our day by driving to Erta Ale (which means smoky mountain in Afar
language). Erta Ale ranks one of the most alluring and physically challenging
natural attractions anywhere in Ethiopia. It is a shield volcano with a base diameter
of 30 km and 1km square caldera at its summit. Erta Ale contains the world’s only
permanent lava lake. It is 613 meters, with a lava lake, one of only five in the
world, at the summit. It is notable for being the longest existing lava lake, present
since the early years of the twentieth century. Dinner will be served around 17:00
o’clock. After a short break, trek up to Ertale at 20:00 hours. Camels will be
transporting all the camping materials and some food (sleeping materials like light
mattresses and mat and water) to the rim of the volcano, where we spend the night
watching the dramatic action of the boiling lava.
You will spend the night on top of the mountain, at the rim of the Volcano.
Day 2 :
Early Morning sun rise at the northern one corresponds to the main pit crater and
walk 5 minutes for the southern and central pits could either corresponds to an
ancient pit, or to a simple collapse structure. The main pit-crater, 200 m deep and
350 m across, is sub circular and three storied. The smaller southern pit is 65 m
wide and about 100 m deep. Descend from Erta Ale around 9 am Dodom – Leave
back to Dodom after an early breakfast, if possible at 07:00 o’clock. You will reach
latest at 10:30 o’clock at the camp, where you will be relaxing. As soon as possible,
drive to reach the mythical Lake Giulietti (or LakeAfrera) (optional may not be
available during summer time), a salt water lake located more than100 meters
below sea level, in one of the deepest depressions of the planet. Because of the
pictureqsue landscape, it is interesting to visit the salt flats where the Afar people
obtain the salt by evaporating the water of the lake. Continue to Erbiti and proceed
Abaala/ Hamed ela. You will spend the night at Hamedla.
Day 3 :
Morning tour Drive to Ragad (Asebo), the place where the localities are mining salt.
Look the activity of workers breaking salts from the ground, cutting in to
rectangular pieces and loading on camels. You drive ahead to Dallol and visit the
difference landscape formed by volcanic activity, Dallol + Lake Assal + camel
caravans. Excursion to Dallol (116 meter below sea level, one of the lowest places
in the world) colorful salts mining, visit Lake Assal, follow up camel caravans (No
camel caravan on July, August and early September) and walk with the Afar people.
Drive back to Hamedela and proceed to Semera. And fly back to Addis Ababa

END OF SERVICE
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pustynia Danakil
#10 PostWysłany: 25 Gru 2023 00:10 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
@QbaqBA a na kiedy najpóźniej potrzebujesz info? Bo za miesiąc tam będę w ramach większej podróży. Arta Ele odpuszczam w zamian za Simien, ale Dallol będzie. Co ciekawe, Tigray okazuje się w pełni dostępny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pustynia Danakil
#11 PostWysłany: 25 Gru 2023 12:39 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Najprawdopodobniej na maj dopiero (lub październik. Mam nadzieję, bo już od 2 lat przekładam...), także czekam z niecierpliwością na relację :) Choć dla mnie akurat Erta Ale to "must see", ale ja mam korbę na wulkany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pustynia Danakil
#12 PostWysłany: 29 Sty 2024 19:52 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
@QbaqBA Wróciłem m.in. z Danakilu, całość relacji z Etiopii tutaj:

ferie-w-etiopii,213,174756

Danakil w pełni bezpieczny i do zrobienia. Startować można tylko z Semery, skończyć można w Semerze lub Mekele (Mekele jest bliżej). Erta Ale i Dallol to w sumie 3 dni. Nie znam cen, bo płaciłem za całe 2 tygodnie, ale najlepiej sprawdzić w biurach lokalnych, tzn z Semery lub Mekele. Np. Tu: https://www.tigrayheavenlandtours.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
QbaqBA lubi ten post.
QbaqBA uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group