Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Kwi 2017 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Cześć wszystkim, skorzystałem z ostatniej promocji Level czyli Dominikana z Barcelony za plus minus 800 zł. Na miejscu będę od 16 do 23 stycznia 2018. Do dyspozycji mamy 7 pełnych dni. Po wstępnym przeszukaniu sieci, znalazłem kilka informacji, jednak Dominikana na własną rękę jest dość skąpo opisana. Chciałbym podzielić wyjazd na dwie części - tj. część 1 czyli okolice Punta Cana i część 2 czyli Samana.
Część 1 czyli Punta Cana:
1. Zatrzymamy się prawdopodobnie w Bavaro. Tutaj znajduje się najlepiej oceniana plaża na tripadvisor. Jak myślicie warto? Może jakaś inna miejscowość w okolicy?
2. Jeden dzień chcemy poświęcić na pływanie z delfinami+ wypoczynek na plaży Bavaro. Znalazłem Dolphin Island i jestem co do nich przekonany. Chyba, że ktoś poleca jakieś inne miejsce, które oferuje podobne atrakcje?
3. Kolejny dzień to obowiązkowa wycieczka na Saona Island.
4. Zastanawiamy się nad wycieczką Hoya Azul + zipline. Ktoś z Was odwiedził to miejsce? Warto? Może da się jakoś zorganizować wycieczkę do Hoya Azul bez dodatkowych atrakcji lub całkowicie na własną rękę?
5.Czy są jakieś plaże w okolicy Punta Cana, lub miejsca których nie wymieniłem, a uważacie, że trzeba je koniecznie odwiedzić?

Część 2 czyli Samana
1. Tutaj zatrzymamy się prawdopodobnie w miejscowości Las Terrenas. Jakie plaże warto odwiedzić w okolicy? Po wstępnym poszukiwaniu znalazłem coś takiego: Playa Rincon, Playa Coson, El Portillo, Bonita, Las Ballenas i trochę dalej ale obowiązkowo moim zdaniem Playa Fronton, które warto a które nie?
2. Jeden dzień chcemy poświęcić na podwójną wycieczkę czyli wodospad El Limon i Backardi Island- Cayo Levantado- warto? Da się to zrobić w jeden dzień?
3.Będziemy tam teoretycznie w okresie godowym Humbaków, czy ktoś z Was brał udział w wycieczce Whale Watching?

Czy są Waszym zdaniem jeszcze inne miejsca na Dominikanie, które koniecznie trzeba obejrzeć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 26 Lip 2017 22:24 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
W podobnym terminie ja również będę familijnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sty 2018 00:42 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
I ja familijnie od 30 stycznia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Sty 2018 17:42 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 40
Loty: 30
Kilometry: 78 993
Ja niefamilijnie za ponad 2 tygodnie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Sty 2018 22:56 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 2
Byłoby sympatycznie poznac forumowiczów F4F n Dominikanie, Bedziemy od 19 stycznia na 7 dni w okolicach Bayahibe, może uda się z kimś zorganizować spotkanie ziomków przy drinku na Karaibach.
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Sty 2018 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1407
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
timu napisał(a):

Część 2 czyli Samana
1. Tutaj zatrzymamy się prawdopodobnie w miejscowości Las Terrenas. Jakie plaże warto odwiedzić w okolicy? Po wstępnym poszukiwaniu znalazłem coś takiego: Playa Rincon, Playa Coson, El Portillo, Bonita, Las Ballenas i trochę dalej ale obowiązkowo moim zdaniem Playa Fronton, które warto a które nie?

Playa Rincon, zdecydowanie. Fale załamujące się blisko brzegu, czysta woda, brak tłumów, choć jest też część komercyjna, z leżakami, niedaleko skałek, w miarę dogodny dojazd (ostatni km gruntówka: http://goo.gl/maps/xKGY8uypG182
W pobliżu Las Galeras- Playa Madama (godzina pieszo spod Grand Paradise Samana).
Planowałem też Playa Moron i Lanza del Norte, ale już brakło czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Lut 2018 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Jak najtaniej zrobić wypad na Saona Island jeśli jest się grupą 8 osób, ktoś przerabiał?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lut 2018 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
przy 2 osobach możliwa cena detaliczna po 25 USD/os z przystani w Bayahibe, jeżeli ktoś mówi po hiszpańsku, jeden z szefów siedzi wygodnie w porcie, w miejscu zaokrętowania pasażerów przed samą wycieczką ok. godz. 9 - 9:30. Jak nie mówisz po hiszpańsku możliwa negocjacja z jego pomagierem mówiącym po angielsku, ale szef opala mu prowizję. Przy 8 os. pewnie można coś jeszcze urwać. W cenie all you can eat (wyspa) i tripple all you can drink rum (katamaran, wyspa, laguna podczas przerwy ślizgiem speedboatem)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group