Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Mar 2023 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ale jako Star Alliance myślałem że wejdę ale jednak nie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#22 PostWysłany: 03 Mar 2023 19:28 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 175
niebieski
Odnośnie saloników, można dodać LUX dla FTL, ale tylko na lotach LG. Dodatkowo na FTL nie da się wejść w LIN, tylko w MXP.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 03 Mar 2023 20:25 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
@Ander dla SEN darmowy wybór miejsc jest np. w LH na lotach międzykontynentalnych, również dla współpasażera na tej samej rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 03 Mar 2023 21:06 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 98
Loty: 64
Kilometry: 210 376
@Zeus , czy z tym bagażem w United to na 100 % ? , bo właśnie szukam BER - SFO (United) i w Basic Economy po wybraniu statusu FTL dalej podaje opłatę 150 $ za RT, może ja coś przeoczyłem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Mar 2023 21:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Wziąłem info od @DXmaniac więc niech potwierdzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 03 Mar 2023 22:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7923
HON fly4free
Bagaż w UA przysługuje generalnie na każdego *S (nie tylko M&M), także na krajówkach, oczywiście przysługuje też na *G
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Mar 2023 18:58 

Rejestracja: 25 Wrz 2019
Posty: 7
Dużo pytań było ale może pomożecie sprecyzować.
Lece LOTem do Gotheborga a potem do Monachium Lufthansą na koniec powrót do Warszawy LOTem.
Mam bilet z bagazem podręcznym. Chciałbym wziąć dodatkowo garnitur w pokrowcu. Czy to będzie jako potraktowane jako drugi bagaż extra dla status FTL w dwóch liniach? Nie chciałbym upychać garniaka po walizkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Mar 2023 19:34 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 141
niebieski
SEN ani *G nie płaci za business class w Heathrow express ani za lost & found w ZRH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Mar 2023 19:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7923
HON fly4free
@slawekwas nie będzie jako osobny bagaż, możesz spokojnie zabrać w pokrowcu na pokład niezależnie od bagażu podręcznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Mar 2023 19:44 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
@Zeus dodaje opłatę, ponieważ odcinek EWR-SFO jest krajowy. A niestety za bagaż nadawany, niezależnie od taryfy, statusu płaci się dodatkowo. Bagaż bezpłatny dla FTL jest tylko na odcinku BER-EWR.
@marek2011 darmowy bagaż o którym piszesz na lotach krajowych w United nie przysługuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 08 Mar 2023 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
@Zeus
Trochę to wygląda słabo u senatora, więc dorzucę:
Fast track nazywa sie teraz Gold Track
Bilet sojuszu plus *G daje przejście
https://www.staralliance.com/en/gold-track
Do tego senator daje wejście na niemieckich lotniskach do poczekalni Senator, a FTL tylko do biznes.
Różnica to trochę lepsze alkohole, fajne wrzutki na jedzeniu, ale tak naprawdę daje to luz w poczekalni. Saloniki biznesowe są niemiłosiernie zapchane, w Senatorskich zwykle obłożenie nie przekracza 1/2 miejsc.
No i można wprowadzić osobę towarzyszącą i dzieci (w dowolnej ilości), co ciekawe nigdy dzieci tam nie widziałem.
Do tego odprawa First/ tam gdzie dostępna. Ponadto oznaczenie bagażu jako priorytet.
Wejście do samolotu: tam gdzie grupy zawsze jesteś w pierwszej, tam gdzie nie ma, bez kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 08 Mar 2023 22:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7923
HON fly4free
@DXmaniac: dzięki za korektę i niestety masz rację; ten przywilej zniknął - kiedyś był w UA dla srebrnych.
@turczy: odprawa w First, poza paxami F, to raczej tylko dla HON lecącego w Y/C. SEN/*G mają odprawę C; z resztą FTL w przypadku grupy LH i innych linii M&M też mogą z niej skorzystać.

Co do boardingu to tylko dodam, że LH ma już obecnie we FRA i MUC (i nie tylko) bramki zaprogramowane automatycznie - próba przejścia do samolotu wcześniej niż w trakcie boardingu dla przyporządkowanej dla danego paxa grupy kończy się czerwonym bipem i bramka się nie otworzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 08 Mar 2023 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
@marek2011
Za M&M
Jako Senator zawsze możesz skorzystać z odprawy Klasy Pierwszej - nawet jeżeli zarezerwowałeś krótki, krajowy lot w Klasie Ekonomicznej. Należy pamiętać o terminach zamknięcia odprawy dla wybranych klas podróży.
Sprawdziłem. Działa
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 08 Mar 2023 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
W wypadku *A Gold darmowy wybor miejsc (rowniez tych premium) na lotach operowanych przez LH i LX (reszty nie sprawdzalem w grupie Lufthansy). Testowane Goldem z TP
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 08 Mar 2023 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Z tymi miejscami nie jest tak różowo.
Raz się da, a raz nie.
Ma longach teoretycznie powinno się dać, ale nie zawsze wchodzi, czasem wyrzuca błąd, a czasem chce kase.
Na taryfie light nie powinno działać, a czasem można wybrać miejsca. Wiec na razie w tym temacie burdel.
Do tego linie z grupy LH wydają się mieć inną politykę w tej sprawie.
Miałem lot Lufthansa, Austrian i Swiss na jednym bilecie.
Na dwóch odcinkach jako senator mogłem wybrać miejsca dla siebie i pasażera, na trzecim tylko dla siebie, a na ostatnim tylko za kasę.
Burdel panie.
A i zmieniłem te loty z czerwca na listopad i teraz nic wogóle nie mogę w tym bilecie zmieniać na stronie, za to są w pełnym Y a były w K :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Mar 2023 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Bo wtedy trzeba niestety skakac po stronach linii (LH,LX,OS). Teraz tez, na stronie OS moglem wybrac 4 z 5 lotow, jeden niedostepny. Przelogowalem sie do LH i ostatni bez problemu wybralem. Majac senatora tez tak robilem i dzialalo. Dziwi mnie ze lapie G w TAP. Wszystkie loty oczywiscie w eco light
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
turczy lubi ten post.
turczy uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 08 Mar 2023 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
czyli jak napisałem
BURDEL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 20 Mar 2023 13:28 

Rejestracja: 20 Mar 2023
Posty: 2
Zeus napisał(a):
FTL

Całkowity darmowy bagaż rejestrowany w taryfach light: LOT, Luxair

Ja bym to opisał jako dodatkowa sztuka rejestrowanego bagażu (przynajmniej w LOT).

Cytuj:
WAW -> Polonez i Mazurek, tylko dla lotów z rodziny Miles and More

Nie wszystkich, z SAS-em w najtańszej taryfie nie wejdziemy.

Cytuj:
FRA BER MUC HAM -> Salon Lufthansy (nie wiem czy tylko dla paxów Miles and More, czy także innych)

HAJ tak samo (w ogóle chyba wszystkie(?) saloniki Lufthansy w Niemczech)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Mar 2023 13:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Od kiedy SAS jest w rodzinie Miles and More?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 21 Mar 2023 16:45 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Nie wiem od kiedy jest, ale gromadzić mile premiowe i statusowe można na wszystkich przelotach rejsowych obsługiwanych przez SAS. Jako Frequent Traveller, Senator lub o statusie HON Circle otrzymujesz dodatkowy Executive Bonus w wysokości 25% mil premiowych obliczony na podstawie ceny biletu. Nie liczą się tylko segmenty do statusu. Podobnie jest z Aegean i TAP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group