Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 834 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 03 Lip 2019 15:24 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 29
-- 03 Lip 2019 15:15 --

Rozumiem że na tym viaggio mogę także jechać komunikacją miejsą w Bergamo i autobusem miejskim nr 5 z dworca na kolejkę w Lecco? ;) Mógłby ktoś jeszcze napisać ile czasu muszę przeznaczyć na pobyt w Lecco żeby na spokojnie dojechać do kolejki, wjechać na Piani d'Erna (ile czasu warto być tam na górze, z jaką częstotliwością jeździ kolejka?) wrócić w okolice stacji i iść jeszcze na spacer nad jezioro oraz tam coś zjeść by potem wrócić do Bergamo? Ten bilet viaggio idzie kupić na lotnisku czy tylko na dworcu?

-- 03 Lip 2019 15:24 --

Czy kupując ten bilet viaggio na dworcu w Bergamo muszę go gdzies odbic / skasować przed wejściem do pociągu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#582 PostWysłany: 03 Lip 2019 19:12 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Może byś tak przeczytał najpierw wątek? O zakresie biletów, kupowaniu i kasowaniu było wielokrotnie, tak, musisz skasować. Tak, możesz jechać.

O czasie na Lecco, kolejce itp. też, strona 15 wątku na przykład, do tego: viewtopic.php?p=1188698#p1188698 i viewtopic.php?p=1189884#p1189884
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#583 PostWysłany: 03 Lip 2019 21:20 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 29
Czytam wątek ale nie mogłem doczytać czy bilety obowiązują też w komunikacji miejskiej w Bergamo oraz w Lecco.Tzn bilet ,,Io vaggio..." kupuje się na stacji w Bergamo w zielonym automacie lub czerwonym sklepiku i tam na tej stacji są kasowniki przy wyjściach na perony gdzie kasuję bilet na zanim wejdę w pociąg (a nie w pociągu) - dobrze myślę? Ktoś jeszcze pisał że kasowniki są żółte ale potem ktoś dodał że żółte to jakieś stare, nieaktualne - czy teraz są jakieś inne (nie chcę nic pomylić)?

Ogólnie jeszcze zapytać ludzi obeznanych w tym miejscu czy jest możliwa i realna taka opcja do zrobienia? :
Przylatujemy późnym wieczorem więc ogarniamy się i od razu idziemy spać (nocleg w Bergamo). Następnego dnia rano ok 8:00-9:00 pociąg Bergamo - Lecco, tam wjazd na Piani d'Erna, powrót w okolice stacji, krótki spacer przy jeziorze, wizyta w jakimś lokalu (posiłek), potem udać się na stacje i wsiąść w pociąg Lecco - Varenna, tam spacer, Kościół Św. Jerzego + Villa Monastero, obiad i powrót pociągiem Varenna - Lecco, a w Lecco złapać pociąg powrotny do Bergamo. Czy to za dużo i powinienem coś odjąć? Czy może można coś jeszcze dodać? Następny dzień zwiedzanie Bergamo, Città Alta, dolne miasto i w godzinach późno wieczornych samolot powrotny do PL. Jeden dzień wystarczy na Bergamo?

Coś warto tu zmodyfikować? Coś dołożyć, odjąć, a może lepiej poświęcić ten cały czas na Bergamo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#584 PostWysłany: 03 Lip 2019 21:28 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Kasownik w Bergamo jest zaraz przy wejściu na peron. Nie da się nie zauważyć. Idziesz w prawo, tak jakby za budynek, na peron 1ovest.
Obok automatów jest sklep i tam można też kupić bilet. Problem jest taki, że w Mediolanie, musisz go pokazać pracownikowi metra, bo nie wejdziesz/wyjdziesz do/z metra.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#585 PostWysłany: 03 Lip 2019 21:48 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
@LNR Jak się szybko ogarniecie w Lecco i Varennie, możecie popłynąć promem do Bellagio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#586 PostWysłany: 03 Lip 2019 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 66
Loty: 70
Kilometry: 93 616
LNR napisał(a):

Ogólnie jeszcze zapytać ludzi obeznanych w tym miejscu czy jest możliwa i realna taka opcja do zrobienia? :
Przylatujemy późnym wieczorem więc ogarniamy się i od razu idziemy spać (nocleg w Bergamo). Następnego dnia rano ok 8:00-9:00 pociąg Bergamo - Lecco, tam wjazd na Piani d'Erna, powrót w okolice stacji, krótki spacer przy jeziorze, wizyta w jakimś lokalu (posiłek), potem udać się na stacje i wsiąść w pociąg Lecco - Varenna, tam spacer, Kościół Św. Jerzego + Villa Monastero, obiad i powrót pociągiem Varenna - Lecco, a w Lecco złapać pociąg powrotny do Bergamo. Czy to za dużo i powinienem coś odjąć? Czy może można coś jeszcze dodać? Następny dzień zwiedzanie Bergamo, Città Alta, dolne miasto i w godzinach późno wieczornych samolot powrotny do PL. Jeden dzień wystarczy na Bergamo?

Coś warto tu zmodyfikować? Coś dołożyć, odjąć, a może lepiej poświęcić ten cały czas na Bergamo?


Za dużo na pewno nie, ja tydzień temu robiłem Lecco, Varennę, Bellagio a na końcu jeszcze promem do Como, gdzie miałem nocleg i wszystko idealnie się złożyło. Na spokojnie wrócicie wieczorem do Bergamo. A co do samego Bergamo, jeden dzień wystarczy idealnie, to miejsce na klasyczną jednodniówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#587 PostWysłany: 04 Lip 2019 01:29 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 29
Wielkie dzięki :) a jak cenowo w tym regionie bo spotkałem się ze sprzecznymi opiniami (że drogo i że drogo, ale nie aż tak :twisted ), Ile € na 2 osoby powinno styknąć bez większych szaleństw na taki wypad?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#588 PostWysłany: 04 Lip 2019 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 66
Loty: 70
Kilometry: 93 616
To północne Włochy więc jest relatywnie drogo, drożej niż im bardziej na południe i dużo drożej niż np. w Neapolu. Nad Como jeszcze drożej niż w Bergamo, za pamiątkowy magnes w Lecco płaciłem 3-4 euro (może się gdzieś da znaleźć taniej, ale takie ceny przeważały). Ale nie są to jakieś kosmiczne ceny, za rachunek na 3 osoby w Como w restauracji płaciłem ok. 50 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#589 PostWysłany: 05 Lip 2019 16:57 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 29
Takie małe pytanko jeszcze jedno:

Zauważyłem że jest aplikacja komunikacji miejskiej w Bergamo -> Atb Mobile, czy ktoś to testował w praktyce i zdaje egzamin? Głównie chodzi mi o zakup biletów - czy przy kontroli nie ma problemów? ;)


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 05 Lip 2019 17:58, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#590 PostWysłany: 15 Lip 2019 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
maczala1 napisał(a):
Nad Gardą pamiętajcie, że wschodni brzeg to już nie Lombardia i Viaggio tam nie obowiązuje.
Podobnie jadąc pociągiem do Werony bilet jest formalnie ważny tylko do Peschiery.


Czy dobrze rozumiem, że posiadając Io Viaggio i planując podróż z Lecco do Werony wystarczy dokupić osobno bilet na trasie Peschiera - Werona na ten sam pociąg, którym mamy zamiar jechać do Werony i wtedy można dojechać do Werony bez wysiadania w Peschierze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#591 PostWysłany: 15 Lip 2019 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@tropikey
Dokładnie tak jest. Nie wiem tylko do końca jak wygląda kwestia kasowania takiego biletu, jeżeli nie chcsesz wysiadać z pociągu. Czy formalnie można go skasować już w Lecco ? W takiej sytuacji może lepiej jest kupić online i wtedy na pewno nikt się nie przyczepi. Z drugiej strony nie przekroczymy terminu ważności biletu, więc skasowanie na wcześniejszej stacji nie powinno być chyba problemem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#592 PostWysłany: 15 Lip 2019 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Dzięki :)
Tak właśnie kombinuję, żeby kupić online, bo dzień podróży do Werony jest ścisły i niezmienny (z uwagi na bilet-na-wydarzenie,1528,143305 :D). Wychodzi na to, że trzeba dopłacić 3,55 € od osoby w jedną stronę.
Inna opcja to wzięcie auta, ale to chyba nie ma sensu. Korzystne to o tyle, że będziemy mogli wrócić do Lecco tego samego dnia (przy podróży pociągiem musimy wziąć nocleg w Weronie, bo późnym wieczorem nie ma już pociągów), ale gdy zsumuje się koszt najmu, paliwa, opłat za autostradę i za parkowanie, to nawet po uwzględnieniu kosztu noclegu w Weronie (przy podróży pociągiem), wychodzi z grubsza na to samo, a nie wiadomo, czy przypadkiem nie wpakujemy się w jakieś korki.
Tak więc raczej Io Viaggio + dopłata...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#593 PostWysłany: 21 Lip 2019 21:11 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 29
Drodzy, gdzieś tu chyba czytałem że między Bergamo a Lecco jeżdżą też autobusy (oprócz pociągów) i można nimi się zabrać w ramach biletu 'Io vaggio..'. Czy jest gdzieś możliwość sprawdzenia rozkładu tych autobusów i mógłby ktoś mi napisać gdzie one odjeżdżają (obok stacji kolejowej, czy gdzieś dalej?)? Czy między Lecco, a Vareną też jest połączenie autobusowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#594 PostWysłany: 22 Lip 2019 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
Autobusy ponoć startują spod dworca kolejowego w Bergamo. Ja osobiście jechałem pociągiem na karcie Io vaggio pomiędzy Bergamo, Lecco i Varenną, zwiedzając zresztą po drodze Monzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 22 Lip 2019 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@LNR
Co się tak uparłeś na te autobusy, że wymyślasz nieistniejące trasy. Akurat do Lecco i Varenny są idealne połączenia kolejowe z bardzo dużą częstotliwością. Autobusem jedziesz tam, gdzie nie dojedziesz koleją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#596 PostWysłany: 22 Lip 2019 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
Dokładnie. Lecco i Bergamo to węzły kolejowe. Pociągów jak mrówków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#597 PostWysłany: 22 Lip 2019 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Chciałem się podzielić wrażeniami sprzed tygodnia.

Wylądowaliśmy w Begamo, bagaże zostawiliśmy w skrytce przy dworcu autobusowym (4 EUR mniejsza, 5 EUR duża - zmieściło się na luzie 6 plecaków).
Potem pociąg do Lecco.
Z Lecco do Bellagio autobus nr 4 - dość rzadko jeździ - bilety w środku tylko w automacie na monety 2 EUR. Przejazd dość długi bo ruch na drodze duży - do tego w najwęższych miejscach ciężko się wyminąć. Ok. 10 minut wymijaliśmy się z kamperem z przeciwka.
Z Bellagio do Varenny prom - często - nawet co pół godziny (za 2+2 zapłaciliśmy 13,8 EUR)

Z Varenny mieliśmy wracać pociągiem do Lecco i dalej po przesiadce do Bergamo.

I tu nasz piękny plan legł w gruzach ponieważ na dworcu zobaczyliśmy wyświetlacz z informacją o odwołanych wszystkich pociągach - strajk kolejarzy.
Godzina 20:30, żadnych pociągów, my w 8 osób w tym jedna 4-latka z wózkiem spacerówką.
Do tego odbiór kluczy do naszego apartamentu do północy w Bergamo - jak się nie wyrobimy to nie będziemy mieli gdzie spać.

Taksówka do Lecco - 160 EUR :shock:
A my w 2 rodziny czyli 2 x 160 EUR a gdzie jeszcze do Bergamo.

Sytuacja wyglądała mocno słabo - zapada decyzja o powrocie do Bellagio.
Za prom płaciliśmy już w trakcie przeprawy - pan skasował nas 4 x dorosły bo podobno zniżka tylko do lat 12-tu (18,8 EUR). Pokazywanie biletu w poprzednią stronę za 13,8 EUR nie przekonało go. Za to nasi znajomi w ogóle nie zapłacili.

W Bellagio ściemniło się i nasze nastoje mocno szorowały po dnie.
Postanowiliśmy wyjść z centrum na wylot i liczyć, że może trafi się jakiś pusty bus i będzie można liczyć na podwózkę tzn. zapłacić za kurs.
Niestety było bardzo słabo, doszliśmy do jakiejś małej pizzerii i pytamy chłopaka czy nie zna kogoś z busem.
Zawołał swoją matkę, która dobrze mówiła po angielsku i wydzwoniła jakiegoś znajomego taksówkarza z busem (240 EUR za kurs do Bergamo)
Niestety była to już godzina 21:40 a bus miał przyjechać za ok. 1,5 godziny więc nie było szansy dotrzeć do północy do Bergamo co oznaczało brak noclegu.

Rozważaliśmy też nocleg w Bellagio ale to ultra drogie miejsce i pokazywało ceny >1000 PLN.

W końcu szczęście się do nas uśmiechnęło - jeszcze w Bellagio kolega zagadał jednego gościa z Pandą ale ten odmówił.
Po kilkunastu minutach podjeżdża ten chłopak - z tym, że on myślał że chodzi o 4 osoby z wózkiem.

Na 8 osób nie chce się zgodzić - jest Australijczykiem, 10-ty dzień jeździ autem z kierownicą z lewej strony a Panda jest z wypożyczalni.
W końcu jednak zgadza się a my w euforii układamy konstrukcję z ludzkich ciał w środku Pandy (6 osób z tyłu - 3 na dole, 3 na kolanach, z przodu kolega z córką w kucki pod nogami). Wózek i bagaże do bagażnika i obładowana Panda rusza z miejsca i o dziwo dość żwawo wiezie nas do Bergamo.

Strajk włoskich kolejarzy kosztował nas 100 EUR za podwózkę, 18,8 EUR za dodatkowy kurs promem i mnóstwo nerwów.

Weźcie pod uwagę takie nieprzewidywalne sytuacje przy planowaniu podróży włoskimi kolejami.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."


Ostatnio edytowany przez Tomo14, 22 Lip 2019 10:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#598 PostWysłany: 22 Lip 2019 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
No OK i współczuję, ale ja o tym strajku słyszałem już od miesiąca. Fakt, że dlatego, iż w tym czasie jechała tam moja rodzina, ale myślę, że każdy, kto gdzieś jedzie o takich rzeczach powinien się dowiadywać na bieżąco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#599 PostWysłany: 22 Lip 2019 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@LNR Wg poniższej mapy połączeń autobusowych to nie ma bezpośredniego autobusu z Bergamo do Lecco. Jest za to autobus z Bergamo do Como.
https://www.asfautolinee.it/content/it/ ... nterattiva
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#600 PostWysłany: 22 Lip 2019 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
A ten strajk to była jednorazowa akcja, czy są zapowiedzi kolejnych? Jestem tu na miejscu w Lecco, ale nie widziałem żadnych ogłoszeń w tej sprawie, a nie chciałbym mieć podobnych przygód, jak @Tomo14 (któremu szczerze współczuję takiej sytuacji w czasie podróży z małym dzieckiem).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 834 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group