Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 831 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 26 Mar 2018 17:17 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Kolejny raz sprawdza się powiedzenie, że podróże kształcą.

Do Bergamo przylatuję w minioną sobotę rano. Od razu wsiadam w A1 i jadę na dworzec. Plan jest taki, żeby śladami @maczala1 na cały dzień jechać nad Como do Varenna Esino. Bilet kupuję w kasie, w lewej części dworca. Automaty albo nie działają albo mielą płatność kartą i nic z tego nie wychodzi. Z tablicy odjazdów wynika, że mój pociąg do Lecco odjeżdża z platformy 1ovest (było napisane łącznie). Do odjazdu mam jeszcze 30 minut, więc w kawiarni obok kas wypijam szybkie cappuccino i zagryzam panino al prosciutto. Zbliża się czas odjazdu, więc wsiadam do pociągu stojącego na pierwszym peronie. Wprawdzie na wyświetlaczu na peronie nie było informacji co to za pociąg, ale skoro przy kasach było info o peronie 1 i pociąg stał na peronie 1, no to musi być ten. Niestety nie był. Siedziałem w pociągu do Milanu. Mój odjechał z peronu 1ovest (ovest=zachód). Na zdjęciu z google jest za drugim budynkiem w głębi dworca:
https://www.google.pl/maps/place/Bergam ... d9.6750726

Kolejnym pociąg do Lecco miałem za godzinę. Pokręciłem się trochę po tym targu za MacDonaldem i wróciłem na peron 1ovest. Nie kupowałem nowego biletu, nie miałem kontroli konduktorskiej, więc nie wiem czy jechałem na gapę ;)

Na dworcu w Lecco pociąg z Bergamo też wjeżdża na peron 1jakiśdopisek - nie pamiętam czy est (wschód), czy asud (południe) - który nie jest przy dworcu głównym, tylko jest przedłużeniem pierwszego. Warto o tym pamiętać żeby nie tracić czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#442 PostWysłany: 26 Mar 2018 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@wersus79 Ja się również prawie nacięłam na peron 1ovest ;) Stałam sobie i czekałam aż pociąg podjedzie, a on nie podjeżdżał. Na szczęście zobaczyłam jednego podróżnego wchodzącego na peron a potem idącego dalej. Poszłam za nim, a tam za budynkiem już stał ukryty mój pociąg i zaraz miał odjeżdżać.
A co do kwestii jazdy na gapę to bilety regionalne są ważne albo kilka (chyba 3) godzin od ich skasowania albo jeśli są kupowane w automacie to się wybiera okienko czasowe z godziną rozpoczęcia podróży np. 16-20.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#443 PostWysłany: 26 Mar 2018 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Peron 1ovest to nie tylko domena Bergamo z tego co pamiętam w Bresci jest tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#444 PostWysłany: 27 Mar 2018 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@wersus79 to jechaliśmy tym samym pociągiem, zresztą było w nim jeszcze kilka osób z Polski :)
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#445 PostWysłany: 28 Mar 2018 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
wersus79 napisał(a):
Na dworcu w Lecco pociąg z Bergamo też wjeżdża na peron 1jakiśdopisek - nie pamiętam czy est (wschód), czy asud (południe) - który nie jest przy dworcu głównym, tylko jest przedłużeniem pierwszego. Warto o tym pamiętać żeby nie tracić czasu.

He, he, stary numer z tymi włoskimi peronami i przy pierwszym razie faktycznie można się trochę zakręcić :)
Ten boczny peron w Lecco nazywa się inaczej - 1 tronco.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 12 Kwi 2018 20:11 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Cześć.
Przeczytałem już trochę postów w tym temacie i pewno będę później miał jeszcze sporo pytań, ale najpierw chcę opracować wstępny plan i tutaj Was proszę o radę.
Do Bergamo przylatuję w sobotę o godzinie 21:05, a wylatuję we wtorek o 20:15. Noclegi planuję w Mediolanie. (Czy jednak Bergamo). W grę wchodzą tylko hotele AccorHotels.
Po przeczytaniu tego wątku nasuną mi się taki wstępny plan:
Sobota: po przylocie przejazd do Mediolanu i zakwaterowanie w hotelu.
Niedziela: zwiedzanie Mediolanu.
Poniedziałek: Jezioro Como.
Dokładnego planu jeszcze nie mam, bo ten kierunek dopiero po lekturze tego wątku mnie zainteresował. Jak to sensownie zorganizować? Z tego co pisaliście to myślałem o Lecco, Varenna, Bellagio. Ma to sens?
Wtorek: Tutaj na razie plan mam tylko na powrót do Bergamo i zwiedzanie tegoż miasta. Może macie jakieś propozycje jak ciekawiej wykorzystać ten dzień?


Ostatnio edytowany przez xemi, 12 Kwi 2018 20:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 12 Kwi 2018 20:17 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
xemi napisał(a):
Jezioro Como.
Dokładnego planu jeszcze nie mam, bo ten kierunek dopiero po lekturze tego wątku mnie zainteresował. Jak to sensownie zorganizować? Z tego co pisaliście to myślałem o Lecco, Varenna, Bellagio. Ma to sens?

Ma to sens. I wielokrotnie było wałkowane w temacie.
xemi napisał(a):
Poniedziałek: Tutaj na razie plan mam tylko na powrót do Bergamo i zwiedzanie tegoż miasta. Może macie jakieś propozycje jak ciekawiej wykorzystać ten dzień?

Wtorek zapewne. Spokojnie możesz poświęcić ten dzień na Bergamo - łażenie po San Vigilio i Citta Alta (w tym Rocca).
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
#448 PostWysłany: 13 Kwi 2018 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Plan jest super:) Z Mediolanu dojedziesz pociągiem do Lecco, potem do Varenny, a z Varenny dalej prom. Bergamo jest bardzo warte uwagi więc nie szukaj nawet innej opcji przy trzech dniach.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
#449 PostWysłany: 13 Kwi 2018 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@xemi Plan bardzo fajny, można dużo zobaczyć, ale bez biegania z językiem na brodzie ;) Ze swojej strony dorzucę jeszcze fajny spacer po Citta Bassa w Bergamo, czyli w dolnym mieście. Przy skrzyżowaniu ulic Largo Nicolo Rezzara i XX Settembre jest przyjemy placyk. Te ulice to deptaki z XIX wieczną zabudową. Zupełnie inne w charakterze niż Citta Alta. Warte zobaczenia są też: kościół Santa Maria Immacolata delle Grazie, teatr i fontanna Dionizetego i wieża Torre dei caduti obok Porta Nuovo.
Taki spacer polecam na koniec dnia, by potem z pobliskiego przystanku jechać autobusem na lotnisko w Bergamo:
https://www.google.pl/maps/place/PORTA+ ... d9.6712303
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
#450 PostWysłany: 07 Maj 2018 09:49 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Krysta63 napisał(a):
Polecam w Bellano.To miasteczko za Varenna piękne wodospady.Orrido di Bellano.
Wyjątkowa sceneria.Bilet chyba 3 e kosztuje.Z tym że ja byłam w maju.

Polecałaś to poszliśmy. Cała atrakcja to przejście jakieś 100m kładką i średniej wielkości wodospad. Czyli generalnie nic specjalnego. Wstęp 4 euro. Moim zdaniem za te pieniądze nie warto. My żałowaliśmy wydanych pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 07 Maj 2018 21:20 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 106
Przylatuje do deszczowego Bergamo i co dalej? :( niestety pogoda na nadchodzący weekend nie zapowiada się obiecująco... nie wiem czy jest sens jechać do Wenecji ze względu na koszty i czas, teoretycznie Werona zapowiada się słonecznie więc pomyślałem, by odwiedzić to miasteczko.
Jakieś pomysły???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 07 Maj 2018 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Kamil Lasek
Może to :arrow: bergamo-iseo-edolo-tresenda-lecco-bergamo-w-1-dzien-i-za-16-euro,1548,79290
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil Lasek lubi ten post.
Kamil Lasek uważa post za pomocny.
 
      
#453 PostWysłany: 07 Maj 2018 21:48 

Rejestracja: 16 Mar 2018
Posty: 33
@Kamil Lasek Co do pogody to jeszcze bym się nie nastawiał, może się parę razy zmienić prognoza ;)
Jeśli będziesz miał auto to wbrew pozorom nie ma dużej różnicy między trasą Bergamo - Werona, a Bergamo - Wenecja. Tym bardziej, że właśnie do zjazdów na Weronę są korki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 07 Maj 2018 22:13 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Ja proponuje Genue i dalej np Portofino
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 22 Maj 2018 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
-- 22 Maj 2018 16:00 --

Gricho napisał(a):
jesli ktos bedzie w okolicach Colico nad Jeziorem Como polecam odwiedzic Fort Montecchio Nord https://www.fortemontecchionord.it/?lang=en wstep tylko 7 euro przewodnik po ang. wliczony. Zwiedzanie trwa ok godziny
Potwierdzam słowa Gricho. Miejsce warte odwiedzenia. 15 minut spacerkiem od stacji.

-- 22 Maj 2018 16:02 --

Maciek78 napisał(a):
Dla chlorów:
Na tym zakręcie przed wejściem w tunel pod autostradą
https://www.google.pl/maps/@45.6657481, ... 6656?hl=pl
po prawej stronie przy murze została złożona w darze ledwo napoczęta butelka Stocka, zawinięta w reklamówkę i schowana w krzaczkach.
Mam nadzieję, że komuś uratuje życie :lol:
Szczęśliwiec niech da znać, że skarb został znaleziony żeby reszta naszych na darmo nie szukała 8-)

Za chlora nie robię ale z ciekawości potraktowaliśmy to jako "zadanie dla ambitnych". Niestety bo Stocku zostało tylko wspomnienie.

-- 22 Maj 2018 16:03 --

MarBlo napisał(a):
Dodam od siebie, że warto przespacerować się ze stacji funicolare do Faro Voltiano. Jest tam taras widokowy, skąd jest piękny widok na Alpy i jezioro. Można wejść także na wieżę, jak komuś za "mało" wrażeń.
A po spacerze polecam wizytę w Pizzeria Osteria Il Faro - dobre jedzenie w niezłej cenie.
Potwierdzam warto przespacerować się 30 minut by podziwiać widoki. Wejście na wieżę 2e, dzieciaki 1 e. W niedzielę (TYLKO !) jeździ autobus co 1 h z górnej stacji kolejki.

-- 22 Maj 2018 16:06 --

Wintermute napisał(a):
Krysta63 napisał(a):
Polecam w Bellano.To miasteczko za Varenna piękne wodospady.Orrido di Bellano.
Wyjątkowa sceneria.Bilet chyba 3 e kosztuje.Z tym że ja byłam w maju.

Polecałaś to poszliśmy. Cała atrakcja to przejście jakieś 100m kładką i średniej wielkości wodospad. Czyli generalnie nic specjalnego. Wstęp 4 euro. Moim zdaniem za te pieniądze nie warto. My żałowaliśmy wydanych pieniędzy.
Podzielam zdanie @Krysta63. Miejsce warte odwiedzenia. Coś innego niż deptaki, place, kościoły a 4e to nie majątek.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maczala1 uważa post za pomocny.
 
      
#456 PostWysłany: 28 Maj 2018 20:13 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Do Wintermute ..jeśli takie miejsce Tobie się nie spodobało,to lepiej jedz na Krupówki do zatłoczonego Zakopanego.
Nie wiem..czy to aluzja i mam Ci oddać te 4 euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 28 Maj 2018 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
O gustach ponoc się nie dyskutuje ;)
Przy najbliższej okazji sam się wybiorę o potem powiem kto miał rację... 8-)
Sam kiedyś padłem ofiara urokliwej Limonty... Szczęście w nieszczęściu że wjazd za free... :lol:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 04 Cze 2018 16:11 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam
Przeczytałem temat i mam nurtujące nas pytanie.
Przylatujemy w czworo (pierwszy raz)do Bergamo 28.08 ok 14,20 i odlatujemy na Fuertę 30.08 14,45. Jesteśmy więc w Bergamo dwie noce (popołudnie + cały dzień + poranek). Mieszkać będziemy w Citta Alta na via Bartolomeo Colleoni przy placu Vecchia.
Czy poświęcić nasz czas na zwiedzanie i spokojne "wałęsanie" się po Bergamo (taki mam plan), czy pojechać na jeden dzień do Mediolanu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 04 Cze 2018 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@Zdzislaw422 De facto masz popołudnie (realnie po 16:30) jednego dnia i przedpołudnie ostatniego (koło 12:30 będziesz już jechał na lotnisko) i te dwa dni masz na Bergamo. Dzień po środku to cała masa możliwości opisanych w temacie. Jak najbardziej temat Mediolanu jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zdzislaw422 lubi ten post.
 
      
#460 PostWysłany: 04 Cze 2018 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Pojechać na jeden dzień, niekoniecznie do Mediolanu ;) .
Bergamo jest przyjemne, ale szkoda poświęcać mu dwa dni, jeden wieczór i jeden poranek wystarczą.
Mediolan ma na tym forum niezasłużenie moim zdaniem słabą opinię, warto na pewno poświęcić dzień i zobaczyć jego najważniejsze atrakcje.
W jeden dzień można też zrobić bez pośpiechu wycieczkę nad jedno z jezior, np. Como albo Garda - i to bym polecał.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 831 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group