Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 18 Kwi 2022 15:27 

Rejestracja: 18 Kwi 2022
Posty: 2
Hej, Wybieram się w maju na 6 dni - Bergamo jako baza i zwiedzanie okolic.
Powoli układam plan i już widzę, ze i tak najbardziej będzie opłacał się bilet 7 dniowy IO VIAGGIO OVUNQUE IN LOMBARDIA.
Czy ktoś kupował bilet online? Widzę, ze jest taka możliwość.
Czy jeśli kupię go online, to czy obejmuje on przejazd autobusem z lotniska Bergamo do dworca kolejowego?
Mam juz mętlik bo kopię przez internet i już doczytałam dwie wersje - tak i nie. I że akurat ten io viaggio nie obejmuje autobusu do i z lotniska. Ktoś testował i podpowie jak to jest?

Drugie pytanie - czy wystarczy mieć go w aplikacji, czy jednak lepiej mieć dodatkowo w wersji papierowej. (chodzi o to czy mogą być miejsca gdzie nie akceptują jednej bądź drugiej wersji)
Jesli dobrze rozumiem to tego onlinowo kupionego nigdzie nie kasuję/nie aktywuję w pierwszym środku transportu?

Z góry dzięki za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#722 PostWysłany: 18 Kwi 2022 15:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Jest napisane ze:

Który transport publiczny jest wyłączony z biletu „Podróżuję wszędzie w Lombardii”?

autobusy lotniskowe (można jednak podróżować z 'io viaggio' liniami miejskimi ATM 73 i X73 oraz linią ATB 1 z Bergamo do Orio al Serio)

przylatuje-do-bergamo-co-dalej,1227,48727&p=1463081&hilit=VIAGGIO#p1463081

przylatuje-do-bergamo-co-dalej,1227,48727&p=1518196&hilit=VIAGGIO#p1518196
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#723 PostWysłany: 18 Kwi 2022 20:42 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 401
niebieski
Jo_aśka napisał(a):
Czy ktoś kupował bilet online? Widzę, ze jest taka możliwość.
Czy jeśli kupię go online, to czy obejmuje on przejazd autobusem z lotniska Bergamo do dworca kolejowego?
Mam juz mętlik bo kopię przez internet i już doczytałam dwie wersje - tak i nie. I że akurat ten io viaggio nie obejmuje autobusu do i z lotniska. Ktoś testował i podpowie jak to jest?

Obejmuje ale mimo wszystko polecam wydać te chyba 1,5 euro na bilet i kupić potem na dworcu w automacie fizyczny bilet, za duzo problemów daje bilet mobilny, sa miejsca gdzie tzreba szukać obsługi żeby nam otwarła bramkę bo ani mobilny ani ten duże z Trenitalia nie zadziała.

Jo_aśka napisał(a):
Drugie pytanie - czy wystarczy mieć go w aplikacji, czy jednak lepiej mieć dodatkowo w wersji papierowej. (chodzi o to czy mogą być miejsca gdzie nie akceptują jednej bądź drugiej wersji)
Jesli dobrze rozumiem to tego onlinowo kupionego nigdzie nie kasuję/nie aktywuję w pierwszym środku transportu?

Wydruk mobilnego nic ci nie ułatwia, nadal masz wiele bramek, które przyjmują wyłącznie małe kartonowe bilety zakupione w automacie Trenord, najwięcej problemu jest w metrze albo w kolejkach górskich.

Dodam jeszcze że Bergamo nie jest za dobrym miejscem wypadowym, zazwyczaj wszystkie połączenia kolejowe poza Mediolanem wymagają przesiadek, a z Mediolanu mamy bezpośrednio wszędzie no i bardzo dużą ilość połączeń zwłaszcza z dworca głównego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#724 PostWysłany: 20 Kwi 2022 17:39 

Rejestracja: 18 Kwi 2022
Posty: 2
Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Co do bazy w Bergamo, mamy tam nocleg u znajomych, więc stąd taka decyzja.
Poza tym w tej wycieczce w ogóle nie bierzemy pod uwagę Mediolanu, więc może nie będzie tak źle :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 22 Kwi 2022 10:12 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 26
Jak io viaggio kończy się np. dziś o 10:22, to jeszcze cały dzień dzisiaj mogę na nim jeździć? Bo tłumaczenie z włoskiego jest tak "w pół" zrozumiałe:

Bilety „Podróżuję w dowolne miejsce w Lombardii” można kupić z wyprzedzeniem. Są ważne przez 1, 2, 3 lub 7 kolejnych dni: stają się ważne od momentu skasowania, a ostatniego dnia ważności można z nich korzystać również po północy, aż do zakończenia usługi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#726 PostWysłany: 22 Kwi 2022 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3384
srebrny
Pan_Krzysztof napisał(a):
Jak io viaggio kończy się np. dziś o 10:22, to jeszcze cały dzień dzisiaj mogę na nim jeździć?

W takim przypadku mogłeś jeździć do ostatniego kursu ale niestety wczoraj. To nie jest bilet godzinowy tylko dniowy.
edit:
Oczywiście zależy kiedy był pierwszy dzień. Jeżeli bilet 7-dniowy zakupiony 16 kwietnia, to faktycznie można dzisiaj jeździć do ostatniego kursu.
Wniosek - kupując bilet pod koniec dnia trochę traci się i można skalkulować, czy nie lepiej kupić na pierwszy dzień normalny bilet na przejazd, a przez to wydłużyć sobie ważność viaggio o cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#727 PostWysłany: 23 Kwi 2022 18:15 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 26
Potwierdzam, bilet działał nawet w metrze w Mediolanie :)


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 24 Kwi 2022 11:57, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 12 Lip 2022 12:32 

Rejestracja: 11 Lip 2022
Posty: 5
Hej, to mój pierwszy post na forum.
W sierpniu lecę do Włoch i mam pełne 2 dni na Jezioro Como z noclegiem w Lecco.
Przestudiowałem cały wątek i wiem co chcę zobaczyć.Na pewno Lecco. Bellagio, Varenna, (może Mennagio), Como.
Tylko czy macie pomysł jak to sensownie połączyć, żeby się nie nudzić? Dużo z was pisze, że te miejscowości to jest trip na jeden dzień. Pytanie co robić drugiego dnia? Lubimy chodzić, zastanawiam się nad jakimś krótkim trekkingiem, ale jestem otwarty na propozycje, zastanawiam się jak to podzielić, żeby wyszło sensownie. Widzę, że temat już przygasł, ale będę wdzięczny jeśli ktoś rzuci radą. Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 12 Lip 2022 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3384
srebrny
To zależy czy chcesz przelecieć jak burza, czy połazić wszędzie. Można w jeden dzień, a można w 3 dni i zaręczam, że człowiek nie będzie się nudzić :)
Może stara relacja rozjaśni co tam można robić.
polnocne-wlochy-jezioro-como-final-le-turyn-powrot,1506,60978
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#730 PostWysłany: 12 Lip 2022 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Nawet latem ciężko będzie zrobić obie części jeziora w jeden dzień. Pamiętaj, że miedzy Como a Lecco nie ma bezpośredniego pociągu, trzeba jechać z przesiadką (w tej chwili chyba w Molteno), co przedłuża sam przejazd w jedną stronę do ponad godziny (w wolniejszym wariancie nawet 1,5h). Wbrew pozorom przejazdy komunikacją (w tym promami) trzeba dobrze planować, bo można bez tego utknąć.
Proponowałabym zatem na jeden dzień na Lecco + przyległości (pociągiem/promem). A na drugi dzień: Como + wjazd na Brunate + przyległości (promem np. do Torno czy Moltrasio).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#731 PostWysłany: 12 Lip 2022 14:35 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 401
niebieski
Na jeden dzień latania z wywieszonym językiem może tak :)

1
- Lecco i wyjazd na Piani d'Erna
- płyniemy lub pociąg do Varenna
- Varenna i ogród Villa Monastero
( - Bellano )
- płyniemy do Menaggio
- płyniemy do Lecco lub tylko do Varenna i pociąg

2
- pociąg ( przesiadka w Molteno ) lub polecam autobus C40 do Como bardzo ładna trasa
- Como i wyjazd do Brunate
- płyniemy do Bellagio
- po drodze można zrobić sobie przystanek np w Torno
- Bellagio i ogród Villa Melzi
- płyniemy do Lecco albo tylko do Varenna i pociąg do Lecco

Dla mnie atrakcja sama w sobie to wykorzystanie tych tramwajów wodnych, które płyną od wioski do wioski i to polecam, nie szybkie i nie turystyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#732 PostWysłany: 14 Lip 2022 08:14 

Rejestracja: 11 Lip 2022
Posty: 5
-- 14 Lip 2022 08:59 --

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, o coś takiego właśnie mi chodziło. Zaskoczyła mnie informacja, żeby zaplanować transport, byłem pewny że w okresie wakacyjnym nie będzie problemu z połączeniami. Wiadomo siesta itp, ale widziałem że dużo tych pociągów w ciągu dnia. Czy w takim razie może ktoś zarzucić linkiem do rozkładu promów na Como? Był tu podawany, ale wygasł. Jeszcze jedno zapytam, bo może ktoś tak jechał. Będę po Como, jechał pociągiem do Werony. Na pewno kupię bilet 72h io viaggio Lombardia, czy dobrze myślę, że na tym bilecie ostatnią stacją w Lombardii w stronę Werony będzie Desenzano?

-- 14 Lip 2022 09:14 --

emqu16 napisał(a):
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, o coś takiego właśnie mi chodziło. Zaskoczyła mnie informacja, żeby zaplanować transport, byłem pewny że w okresie wakacyjnym nie będzie problemu z połączeniami. Wiadomo siesta itp, ale widziałem że dużo tych pociągów w ciągu dnia. Czy w takim razie może ktoś zarzucić linkiem do rozkładu promów na Como? Był tu podawany, ale wygasł. Jeszcze jedno zapytam, bo może ktoś tak jechał. Będę po Como, jechał pociągiem do Werony. Na pewno kupię bilet 72h io viaggio Lombardia, czy dobrze myślę, że na tym bilecie ostatnią stacją w Lombardii w stronę Werony będzie Desenzano?


Edit: rozkład znalazłem, nie było ciężko, ale człowiek leniwy :lol: Opłaca się kupować bilety wcześniej na promy czy wszystko na miejscu? Z pociągami chyba podobnie, widziałem komentarze, że ceny biletów raczej się nie zmieniają. W dalszym ciągu nie znalazłem jak z tym przystankiem Desenzano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#733 PostWysłany: 14 Lip 2022 09:54 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 827
złoty
@emqu16 Tutaj masz schemat linii kolejowych na których obowiązuje bilet: https://www.regione.lombardia.it/wps/wc ... 3d-nB6BbV- .
Odpowiedź twoje pytanie i jednocześnie jak interpretować ten schemat znajduje się w na stronie regionu Lombardia https://www.regione.lombardia.it/wps/po ... ettimanale .
Przytaczam warunki korzystania z biletu:
Vorrei andare da Milano a Venezia con i treni regionali e ho un biglietto IVOL. Devo acquistare un nuovo biglietto ferroviario, valido per l'intera tratta, o posso utilizzare il biglietto IVOL per una tratta del percorso?E per la tratta non coperta?
Il biglietto IVOL è valido fino a Peschiera del Garda; per arrivare fino a Venezia è necessario acquistare un biglietto a tariffa regionale Peschiera del Garda - Venezia, da convalidare prima della partenza alla stazione di Milano (se non già pre-convalidato)

Oddzielny bilet do Werony musisz kupić od stacji Peschiera del Garda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 14 Lip 2022 19:34 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 401
niebieski
emqu16 napisał(a):
...czy dobrze myślę, że na tym bilecie ostatnią stacją w Lombardii w stronę Werony będzie Desenzano?

Mi tłumaczono zawsze że tzreba wykupywac od ostatniej stacji w Lombardii czyli Desenzano, a jadąc z Werony ostatnia stacja przed Lombardią to Peschiera Del Garda.

emqu16 napisał(a):
Opłaca się kupować bilety wcześniej na promy czy wszystko na miejscu? Z pociągami chyba podobnie, widziałem komentarze, że ceny biletów raczej się nie zmieniają. W dalszym ciągu nie znalazłem jak z tym przystankiem Desenzano.

Na miejscu wszystko, tam masz bardzo dużo połączeń wykorzystywanych przez lokalsów, polecam te płynące od wioski do wioski bo warto dla widoków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#735 PostWysłany: 08 Sie 2022 08:53 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
Wycieczki zorganizowane nad jezioro Garda

Szukamy organizatora wycieczek z Bergamo lub Lecco organizujących jednodniowe wycieczki nad Gardę i okolice. Będziemy się wrześniu podróżować przez tydzień w okolicach Jeziora Como pociągami i komunikacja, ale akurat nad Gardę chcieliśmy pojechać wygodnie, nie martwiąc się o czas i przesiadki :) będę wdzięczna za polecania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#736 PostWysłany: 08 Sie 2022 23:37 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 827
złoty
Ryzykuję klasyczne pytanie. Jeszcze w lato wybieram się na pełnych pięć dni do Włoch w celu lepszego poznania Lombardii i będę podróżował z wykorzystaniem sieciowego biletu "io viaggio". Baza wypadowa z Mediolanu. Mój plan.
1 dzień - Mediolan,
2 i 3 dzień - zwiedzanie miasteczek i przejazd zawartymi w bilecie kolejkami linowymi dookoła jeziora Como,
4 dzień - Brescia i rejs zawartymi w bilecie promami po jeziorze Iseo,
5 dzień - kompletnie nie mogę się zdecydować gdzie pojechać. Jezior mam już w opór w poprzednie dni. Nie chcę też zwiedzać Bergamo. Nie ma też sensu jechać pół dnia do Tirano żeby powiedzieć tam dzień dobry i znowu wracać pół dnia. Proszę doradźcie mi co jeszcze tutaj warto zobaczyć "must have", najlepiej w południowej części regionu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#737 PostWysłany: 09 Sie 2022 01:03 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3556
złoty
Jak już dotrzesz do Breści to nie lepiej tu przenocować, noclegi nie są zbyt wygórowane i ruszyć np. do Werony. Nawet jak jest poza strefą to dopłata do regionale nie będzie duża - kilka euro.
Zawsze można jednak zobaczyć Gardę które jest jednak trochę inna niż pozostałe jeziora. Zwiedzić Sirmione lub udać się w na górę Monte Baldo kolejką. Na upartego można za zrobić Wenecję jak się nie było. Bilety z wyprzedzeniem potrafią być tanie. Jest jeszcze jeden kierunek poza Lombardią, który robiłem z Mediolanu, czyli Lugano w Szwajcarii. Z dużym wyprzedzeniem można pociąg nabyć bilet za 9,00 euro i spokojnie zrobić jednodniówkę. To jednak też jezioro i nie wiem czy bilety na eurocity bywają jeszcze w tych cenach. Klimat jednak zupełnie inny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#738 PostWysłany: 09 Sie 2022 01:34 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 827
złoty
@greg1291 Ja cię rozumiem, ale na tej wycieczce ograniczam się tylko do Lombardii. W Wenecji niedawno byłem. Nad Lugano faktycznie się zastanawiałem, ale ostatecznie doszedłem do wniosku że to będzie jednak na następny raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#739 PostWysłany: 09 Sie 2022 20:29 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 401
niebieski
KL_user napisał(a):
Ryzykuję klasyczne pytanie. Jeszcze w lato wybieram się na pełnych pięć dni do Włoch w celu lepszego poznania Lombardii i będę podróżował z wykorzystaniem sieciowego biletu "io viaggio". Baza wypadowa z Mediolanu. Mój plan.
1 dzień - Mediolan,
2 i 3 dzień - zwiedzanie miasteczek i przejazd zawartymi w bilecie kolejkami linowymi dookoła jeziora Como,
4 dzień - Brescia i rejs zawartymi w bilecie promami po jeziorze Iseo,
5 dzień - kompletnie nie mogę się zdecydować gdzie pojechać. Jezior mam już w opór w poprzednie dni. Nie chcę też zwiedzać Bergamo. Nie ma też sensu jechać pół dnia do Tirano żeby powiedzieć tam dzień dobry i znowu wracać pół dnia. Proszę doradźcie mi co jeszcze tutaj warto zobaczyć "must have", najlepiej w południowej części regionu.

Nie wiem czy połączenie Brescii i Iseo w jeden dzień to dobry pomysł zwłaszcza że sama wyspa na jeziorze jest warta spędzenia tam chwilę, odpuściłbym Brescie.
Brescia i Desenzano, Sirmione nad Garda ma większy sens.
W zasięgu masz też Maggiore i piękne wysepki zwłaszcza Isola Bella.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#740 PostWysłany: 09 Sie 2022 21:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2237
Może któreś Sacro Monte?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group