Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 740 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 21 Lut 2022 13:31 

Dzieki. Ten z Trenord kupie gdzies w Bergamo? Bo ten z kiosku na stacji jest chyba duzy papierowy, ktory w Mediolanie w metrze musialem pokazywac obsludze.
 Relacje PM off  

#702 PostWysłany: 21 Lut 2022 21:04 

Tak w Bergamo na stacji masz automaty trenitalia i trenord, w tym drugim są te małe karty, które wchodzą w metrze i innych automatach.
 Relacje PM off  

#703 PostWysłany: 22 Lut 2022 09:37 
Awatar użytkownika

Loty: 10
Kilometry: 11 170
niebieski
W mediolańskim metrze, jak masz więcej czasu, to z tym małym biletem też przejdziesz.
 Relacje PM off  

#704 PostWysłany: 28 Mar 2022 21:22 

Cześć, planuję podróż do Bergamo i w związku z tym mam kilka pytań. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź :)

1. Planuję zakupić bilet IO viaggio. Doczytałem na forum żeby zakupić go w automacie trenord na dworcu kolejowym z racji większej swobody przechodzenia przez bramki w metrze w Mediolanie. A czy może ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa z zakupionym biletem w punkcie ATB? Czy można z nim bezproblemowo przejść przez bramki?

2. Czy bilet autobusowy na lotnisku w Bergamo do centrum miasta około godziny 22 kupię tylko w automacie na przystanku i ewentualnie u kierowcy?

3. Czy na przystanku autobusowym na lotnisku muszę zwrócić uwagę na nr busa 1, 1A, 1B czy 1C? Potrzebuję wysiąść na przystanku Porta Nuova w centrum a wszystkie rozkłady online pokazują tylko linię nr 1.
 Relacje PM off  

#705 PostWysłany: 28 Mar 2022 22:04 

1. ATB chyba nie ma nic wspólnego z Trenitalia/Trenord ale nie ma co kombinować bo automaty masz na dworcu w Bergamo, a jak szukasz czegoś na lotnisku to tam nie kupisz karty IO viaggio ani nic na pociągi.
2. Tak w automacie i u kierowcy, nie wiem czy jest tam gdzieś gdzieś sklep/kawiarnia żeby kupić bilet.
3. Przystanek na lotnisku to tylko numer 1, inne jedynki masz dokładnie pokazane na google map w wersji mobilnej, z samego lotniska nie ma innych, przy centrum handlowym po drugiej stronie autostrady tak, no i w Bergamo masz inne, więc nie wsiada sie w ciemno bo zwiedzisz dalekie przedmieścia :)
 Relacje PM off  

#706 PostWysłany: 29 Mar 2022 00:10 
Awatar użytkownika

Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Nawet są oznaczone Aeroporto :)

#707 PostWysłany: 29 Mar 2022 10:07 
Awatar użytkownika

niebieski
2. Bilet możesz też kupić w punkcie informacyjnym. Na 99% jest czynny do północy.
 Relacje PM off  

#708 PostWysłany: 02 Kwi 2022 15:19 

Jadę na tydzień w marcu do Bergamo (16-23.04) przylot rano i wylot bardzo wcześnie rano (5:50), więc raczej będę wypożyczał samochód na cały tydzień, bo jak czytałem na forum to najwcześniej rano komunikacja na lotnisko jeździ w okolicach 5:00, a o tej porze to już chciałbym być na lotnisku.

Pomału sobie robie plan, czasu na miejscu mma sporo, na ten moment wygląda to tak:

1. Przylot - wypożyczenie auta - Monza - nocleg przy Como (jeszcze szukam bazy wypadowej - będę wdzięczny za wszelkie wskazówki)

2,3,4,5,6 - zwiedzanie okolic, (Lecco, Varenna, Bellagio, jezioro Iseo, może Maggiore, może Garda) odpoczynek, może wypad do Szwajcarii?

7. Przyjazd do Bergamo - dzień zwiedzania (tu ewentualnie przyjazd dzień wcześniej i spędzenie 2 dni w Bergamo)

8. Wczesna pobudka - oddanie auta na lotnisku - wylot

W Mediolanie już byłem, także ten kierunek mnie nie interesuje, ale mam trochę czasu - jest coś w okolicach co szczególnie warto zobaczyć, ale jest trochę dalej? Przejrzałem ostatnie kilkanaście stron wątku, to tyczą się one bliskich okolic (co jest super i na pewno je objadę), ale może jest coś jeszcze :)
 Relacje PM off  

#709 PostWysłany: 02 Kwi 2022 16:40 
Awatar użytkownika

niebieski
Ostatnio zaliczyliśmy kilkudniowy wypad Brescii + stamtąd nad Iseo i Gardę. W trakcie wypadku nad Iseo warto poświęcić godzinę na wysepkę Monte Isola (nawet bez wspinana się na górę pod sanktuarium), samo miasteczko Iseo też jest okej. Z miasteczek nad Gardą podobało nam się Sirmione i Peschiera, natomiast Desenzano jest bardzo turystyczne (nawet poza sezonem). No i sama Brescia - na naszym forum ma słabe opinie, natomiast nam podobała się bardzo, stare centrum ma swój charakter.
Pan_Krzysztof uważa post za pomocny.

#710 PostWysłany: 03 Kwi 2022 02:10 

Pan_Krzysztof napisał(a):
2,3,4,5,6 - zwiedzanie okolic, (Lecco, Varenna, Bellagio, jezioro Iseo, może Maggiore, może Garda) odpoczynek, może wypad do Szwajcarii?

Niby to dużo bo aż pięć dni plus że samochodem możesz bardziej być elastyczny ale z doświadczenia wiem że wtedy powstaje ostry maraton i ściganie się z czasem ale kto co lubi.
Samo jezioro Como ma tyle pięknych i wartych odwiedzenia miejsc że warto tam poświęcić więcej czasu niż tylko przejazd samochodem z małymi postojami, do tego układ jeziora nie zachęca raczej do samochodowych wycieczek tylko do skorzystania z pięknych tras kolejowych i oczywiście transportu wodnego, nawet nie tych szybkich turystycznych tylko najlepiej tych łączących wszystkie miejscowości.
Garda to już ciut inny temat, sama chęć odwiedzenia Sirmione samochodem to koszmar i koszty dodatkowe ale objazd północnych rejonów pewnie wynagrodzą wszystko.
Iseo zdecydowanie nie na samochód, transport wodny świetny, obowiązkowo odwiedzenie wyspy.
Magiore znam tylko z relacji ale nie sądzę żeby tam samochód był dobrym rozwiązaniem zwłaszcza jeśli chcemy odwiedzać wysepki.
 Relacje PM off
Pan_Krzysztof uważa post za pomocny.

#711 PostWysłany: 03 Kwi 2022 14:07 

Dzięki za odpowiedzi, w takim razie chyba jeszcze przemyślę wypożyczenie samochodu, bo na pewno z transportu wodnego będziemy korzystać, a jak czytałem na poprzednich stronach to cała komunikacja jest tam dobra no i dosyć tania przy bilecie okresowym.
 Relacje PM off  

#712 PostWysłany: 03 Kwi 2022 21:59 

przylot - wypożyczenie auta - Monza - nocleg przy Como (jeszcze szukam bazy wypadowej - będę wdzięczny za wszelkie wskazówki)

Jeśli nocleg przy Como , to chyba najsensowniej w Lecco że wzgl. Logistycznych jako baza wypadowa do zwiedzania jeziora.
 Relacje PM off  

#713 PostWysłany: 05 Kwi 2022 11:29 
Awatar użytkownika

niebieski
Dokładnie. Lecco to także węzeł kolejowy w tych okolicach, więc i tak się o niego zahaczy, jeśli podróżuje się koleją. A samo Lecco też jest godne zwiedzania.
 Relacje PM off  

#714 PostWysłany: 07 Kwi 2022 08:38 

No i stanęło na Lecco jak główna baza wypadowa - raz, że dobry węzeł komunikacyjny, a dwa że tylko tam jeszcze były w miarę fajne hotele w powiedzmy normalnej cenie. Rezygnuję z wypożyczenia samochodu i finalnie w Bergamo dwa noclegi. Oby tylko pogoda dopisała :)

Bardzo dziękuję za porady.
 Relacje PM off  

#715 PostWysłany: 11 Kwi 2022 23:15 

Wyjazd za kilka dni, więc przebrnąłem przez cały wątek. Mam kilka pytań:

Która według Was kolejka linowa jest najmniej strona oraz jednocześnie najbardziej warta skorzystania?

Polecicie jakąś przechowalnię bagażu w Monzie? Przylatuję rano, a check-in w hotelu w Lecco dopiero o 15:00, więc będzie parę ładnych godzin na zobaczenie toru.
 Relacje PM off  

#716 PostWysłany: 12 Kwi 2022 01:11 
Awatar użytkownika

niebieski
Chodzi Ci o kolejki dostępne w ramach biletu Io Viaggio Ovunque in Lombardia? Tylko kolejki (funvia) czy funicolare też?

Co do przechowalni w Monzie, to nie ma niestety na dworcu ani stanowiska, ani szafek. Parę lat temu korzystaliśmy z firmy, która nazywa się obecnie radicalstorage - przechowalnia była na zapleczu sklepu, nie pamiętam już dokładnie. Chyba sklepu, bo pamiętam, że mieli zamknięte na sjestę. Koszt: 5 euro za dzień za sztukę, nie było ograniczeń wagowych ani wymiarowych.

#717 PostWysłany: 12 Kwi 2022 08:38 

Akurat funicolare to jazda po lądzie, także z tym nie będzie problemu, ale z jadę z kimś kto może bać się wysokości i tutaj będę szukał czegoś w miarę łagodnego :) Tak, dotyczy to kolejek które mam w bilecie.
 Relacje PM off  

#718 PostWysłany: 12 Kwi 2022 08:56 
Awatar użytkownika

srebrny
Która według Was kolejka linowa jest najmniej strona oraz jednocześnie najbardziej warta skorzystania?

W sumie to nie ma za dużego wyboru. Tutaj jest wykaz wszystkich kolejek wchodzących w bilet.
https://www.atb.bergamo.it/it/viaggia-c ... -lombardia

Bazując w Lecco grzechem było by nie skorzystanie z kolejki na Piani D'Erna. Teren na górze jest fantastyczny i do oglądania widoków i do spacerowania. Sama jazda kolejką dla kogoś z lękiem wysokości może być trudna ale jak wjechała moja żonka, która ma czasami problem z zejściem po bardziej stromych schodach, to każdy da radę. W razie czego można w casie jazdy zamknąć oczy i po sprawie :D
Bardzo fajna jest również kolejka w Argegno ale w sumie jeszcze bardziej stroma, chociaż też spokojnie wjechaliśmy.
Funicolare Como-Brunate powinna być najbardziej strawna (jedzie po ziemi) a widoki są niezłe.
Oczywiście obie kolejki funicolare w Bergamo też należy wypróbować. To tylko takie trochę bardziej strome tramwaje :D

Jakby co to w mojej baaaaardzo starej relacji jest sporo fotek i opisów wycieczek (m.in. tymi kolejkami), więc można samemu ocenić ...
polnocne-wlochy-jezioro-como-final-le-turyn-powrot,1506,60978

Ostatnio edytowany przez maczala1, 12 Kwi 2022 09:47, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
metia lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#719 PostWysłany: 12 Kwi 2022 09:23 
Awatar użytkownika

niebieski
Również polecam kolejkę w Lecco. Sam dojazd do niej jest przygodą. Koszt wliczony w bilet io viaggio. Nie można nie skorzystać. ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#720 PostWysłany: 12 Kwi 2022 10:55 
Awatar użytkownika

niebieski
Do części kolejek wchodzących w bilet trudno się dostać bez auta (np. Margno – Pian delle Betulle), inne pełnią funkcje narciarskie (np. Campodolcino – Alpe Motta), a jeszcze inne są w tej chwili zamknięte (np. Ponte di Piero – Monteviasco). Więc faktycznie zostają te już wymienione w postach wyżej + kolejka Albino – Selvino.

Moje osobiste wrażenia są takie:
- funicolare w Bergamo, oba odcinki, to absolutna konieczność, nawet nie ma co dalej pisać
- funicolare Como – Brunate jest bardzo wygodnie położone w mieście, więc nie traci się czasu na dojazdy; wjechać moim zdaniem warto
- Lecco – Malnago – Piani D’Erna - jeżeli będziecie mieszkać w Lecco, to obowiązkowo, chociaż jest stromo
- Argegno – Pigra - podobało mi się tam niesamowicie, z góry jest piękny widok i ciekawa perspektywa na jezioro, jest tam też kilka prostych szlaków, żeby się przejść; wadą jest dojazd do samego Argegno (autobusem lub promem), więc trzeba jak coś dobrze poplanować transport; ostrzegam natomiast: jest stromo
- Albino – Selvino - to jedyna kolejka z listy dostępnych, na której jeszcze nie byłam; jej wadą jest przede wszystkim konieczność zgrania 3 środków transportu (tramwaj z Bergamo, autobus z Albino do dolnej stacji kolejki, wagonik kolejki), a sama kolejka jeździ max. 2 razy na godzinę i jest zamknięta w środku dnia - przy ostatniej wizycie w Bergamo mimo całego dnia wolnego nie udało nam się tego zgrać (był strajk i jeździł tylko 1 tramwaj na godzinę)
2 ludzi lubi ten post.

[ 740 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości