Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 530 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 13 Lis 2018 23:37 

Wybieram się we ferie z rodziną do Bergamo. Jest to nasz drugi wyjazd w tamto miejsce. Tym razem postanowiliśmy zabrać rodziców, którzy nigdy nie byli we Włoszech. Na miejscu będziemy pełne 3 dni + 2 dni na podróż. Jeden dzień planujemy poszwędać się po Bergamo, a drugiego pojechać do Mediolnu (tak wiem, że tam nic nie ma :) , ale katedrę z chęcią jeszcze raz zobaczę, a rodzicom pewnie też się spodoba). Nie mam żadnego pomysłu na trzeci dzień. Myślałem o jeziorze Como, ale z Bergamo to łatwo tam się dostać pociągiem tylko na wschodni kraniec jeziora (Lecco, Varenna). Chciałem jednak zobaczyć coś nowego, a do miejscowości Como czy dalej do Argegno to już problem z dojazdem transportem publicznym (do Como pociąg z przesiadką w Mediolanie to ponad 2h). Macie może jakieś inne fajne propozycje. Ze względu na rodziców musi być w miarę lightowo no i będziemy korzystać tylko z transportu zbiorowego. Z góry dzięki za sugestie.
 Profil Relacje PM off  

#522 PostWysłany: 14 Lis 2018 21:53 
Awatar użytkownika

srebrny
Jezioro Como to jak najbardziej dobry pomysł! Pociąg do Varenny - jest tam naprawdę ładnie, byłeś? Z Varenny są promy - do Menaggio i Bellagio. Taki zestaw zagospodaruje dzień. Inna opcja - Brescia, godzina pociągiem, miasto może śmiało konkurować klimatem z Bergamo. Kolejna opcja - jezioro Iseo, możesz tu rozważyć bilet io viaggio ovunque in lombardia, o którym przeczytasz na forum (€16,50 za dobowy bilet na cały transport w Lombardii, łącznie z promami na Iseo).
2 ludzi lubi ten post.

#523 PostWysłany: 14 Lis 2018 22:12 
Awatar użytkownika

Loty: 87
Kilometry: 191 431
srebrny
Można pociągiem z Bergamo do Lecco, dalej prom do Bellagio. Z Bellagio wypływają promy na zachodnią część jeziora

#524 PostWysłany: 15 Lis 2018 23:27 

mzukowski, Oszukani dzięki za sugestie. W Varennie i Lecco już byłem i nie chcę powtarzać. Rejsu promem nie rozważałem, a z tego co pamiętam w okresie zimowym za często nie pływają. Co do Iseo to jak tam się dostać i co ciekawego można zobaczyć?
A co myślicie o wjeździe kolejką Albino-Selvino? Korzystał ktoś, warto?
Z biletu io viaggio korzystałem przy poprzedniej wizycie i jak ktoś sporo jeździ to bardzo się opłaca.
 Profil Relacje PM off  

#525 PostWysłany: 16 Lis 2018 20:21 
Awatar użytkownika

srebrny
jacub napisał(a):
Rejsu promem nie rozważałem, a z tego co pamiętam w okresie zimowym za często nie pływają.

Rzadko pływają promy wzdłuż jeziora, te w poprzek środka jeziora (Varenna, Bellagio, Menaggio, Candenabbia) całkiem często.
Tutaj jest dokładny rozkład.
http://www.navigazionelaghi.it/home.aspx
http://www.navigazionelaghi.it/doc/pdf/ ... ghetto.pdf
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.

#526 PostWysłany: 16 Lis 2018 21:24 
Awatar użytkownika

srebrny
jacub napisał(a):
Co do Iseo to jak tam się dostać i co ciekawego można zobaczyć?

Na popularniejszy wschodni brzeg (Iseo, Sulzano, Pisogne) można dostać się pociągiem z Bergamo z przesiadką w Bresci (trasa jest trochę na około ale można sobie zrobić przystanek w samej Bresci). Ewentualnie można czasami skrócić trasę przesiadając się w Rovato na taką śmieszna kolejkę wąskotorową ale jest mało kursów i ciężko spasować.
Zobaczyć można oczywiście ciekawe .. jezioro :) oraz Monte Isola - największą zamieszkałą wyspę na europejskich jeziorach.
Na zachodni brzeg (Sarnico, Lovere) jeżdżą autobusy z dworca głównego w Bergamo.
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
jacub uważa post za pomocny.

#527 PostWysłany: 30 Lis 2018 12:11 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 80 770
złoty
@jacub jeśli nie będziecie mieć dużo bagażu to może warto pomyśleć o wzięciu noclegów w dwóch miejscach? Najpierw w Mediolanie, a ostatni w Bergamo. Wtedy można by i po Mediolanie pochodzić i pojechać stamtąd pociągiem do Como, a ostatni dzień poświęcić na samo Bergamo. A i opcja z promami z Varenny jest warta rozważenia. Ja w lutym tego roku jeżdżąc pociągami oraz płynąc promem zobaczyłam i Varennę i Bellagio i Lecco i to z paradą karnawałową. Fakt, że wszędzie chodziłam szybko, ale na spokojnie i tak można będzie 2 z tych 3 miasteczek zobaczyć.
jacub lubi ten post.

#528 PostWysłany: 06 Gru 2018 23:35 

Zastanawiałem się też nad noclegami w Mediolanie, jako lepsza baza wypadowa, ale ostatecznie nocujemy w Bergamo.Na chwilę obecna planuję jednak 2h pociągiem z Bergamo do Como i tam się pokręcić + Brunate.
Dzięki wszystkim za sugestie.
 Profil Relacje PM off  

#529 PostWysłany: 07 Gru 2018 01:54 

srebrny
Mediolan jest trudniejszy niż Bergamo czy okolice Como, gdzie znacznie łatwiej zachłysnąć się klimatem ;)
 Profil Relacje PM off  

#530 PostWysłany: 10 Gru 2018 18:58 
Awatar użytkownika

Loty: 44
Kilometry: 38 877
srebrny
Czy jutro dzieje się coś fajnego w Bergamo? Jakiś event sportowy/ koncert? Jarmark to obowiązkowo oczywiście trzeba odwiedzić.
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 530 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość