Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 14 Lis 2018 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Jezioro Como to jak najbardziej dobry pomysł! Pociąg do Varenny - jest tam naprawdę ładnie, byłeś? Z Varenny są promy - do Menaggio i Bellagio. Taki zestaw zagospodaruje dzień. Inna opcja - Brescia, godzina pociągiem, miasto może śmiało konkurować klimatem z Bergamo. Kolejna opcja - jezioro Iseo, możesz tu rozważyć bilet io viaggio ovunque in lombardia, o którym przeczytasz na forum (€16,50 za dobowy bilet na cały transport w Lombardii, łącznie z promami na Iseo).
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#522 PostWysłany: 14 Lis 2018 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Można pociągiem z Bergamo do Lecco, dalej prom do Bellagio. Z Bellagio wypływają promy na zachodnią część jeziora
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 15 Lis 2018 23:27 

Rejestracja: 24 Lis 2016
Posty: 40
mzukowski, Oszukani dzięki za sugestie. W Varennie i Lecco już byłem i nie chcę powtarzać. Rejsu promem nie rozważałem, a z tego co pamiętam w okresie zimowym za często nie pływają. Co do Iseo to jak tam się dostać i co ciekawego można zobaczyć?
A co myślicie o wjeździe kolejką Albino-Selvino? Korzystał ktoś, warto?
Z biletu io viaggio korzystałem przy poprzedniej wizycie i jak ktoś sporo jeździ to bardzo się opłaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 16 Lis 2018 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
jacub napisał(a):
Rejsu promem nie rozważałem, a z tego co pamiętam w okresie zimowym za często nie pływają.

Rzadko pływają promy wzdłuż jeziora, te w poprzek środka jeziora (Varenna, Bellagio, Menaggio, Candenabbia) całkiem często.
Tutaj jest dokładny rozkład.
http://www.navigazionelaghi.it/home.aspx
http://www.navigazionelaghi.it/doc/pdf/ ... ghetto.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#525 PostWysłany: 16 Lis 2018 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
jacub napisał(a):
Co do Iseo to jak tam się dostać i co ciekawego można zobaczyć?

Na popularniejszy wschodni brzeg (Iseo, Sulzano, Pisogne) można dostać się pociągiem z Bergamo z przesiadką w Bresci (trasa jest trochę na około ale można sobie zrobić przystanek w samej Bresci). Ewentualnie można czasami skrócić trasę przesiadając się w Rovato na taką śmieszna kolejkę wąskotorową ale jest mało kursów i ciężko spasować.
Zobaczyć można oczywiście ciekawe .. jezioro :) oraz Monte Isola - największą zamieszkałą wyspę na europejskich jeziorach.
Na zachodni brzeg (Sarnico, Lovere) jeżdżą autobusy z dworca głównego w Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
jacub uważa post za pomocny.
 
      
#526 PostWysłany: 30 Lis 2018 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@jacub jeśli nie będziecie mieć dużo bagażu to może warto pomyśleć o wzięciu noclegów w dwóch miejscach? Najpierw w Mediolanie, a ostatni w Bergamo. Wtedy można by i po Mediolanie pochodzić i pojechać stamtąd pociągiem do Como, a ostatni dzień poświęcić na samo Bergamo. A i opcja z promami z Varenny jest warta rozważenia. Ja w lutym tego roku jeżdżąc pociągami oraz płynąc promem zobaczyłam i Varennę i Bellagio i Lecco i to z paradą karnawałową. Fakt, że wszędzie chodziłam szybko, ale na spokojnie i tak można będzie 2 z tych 3 miasteczek zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacub lubi ten post.
 
      
#527 PostWysłany: 06 Gru 2018 23:35 

Rejestracja: 24 Lis 2016
Posty: 40
Zastanawiałem się też nad noclegami w Mediolanie, jako lepsza baza wypadowa, ale ostatecznie nocujemy w Bergamo.Na chwilę obecna planuję jednak 2h pociągiem z Bergamo do Como i tam się pokręcić + Brunate.
Dzięki wszystkim za sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 07 Gru 2018 01:54 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Mediolan jest trudniejszy niż Bergamo czy okolice Como, gdzie znacznie łatwiej zachłysnąć się klimatem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 10 Gru 2018 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Czy jutro dzieje się coś fajnego w Bergamo? Jakiś event sportowy/ koncert? Jarmark to obowiązkowo oczywiście trzeba odwiedzić.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#530 PostWysłany: 24 Gru 2018 00:39 

Rejestracja: 23 Gru 2018
Posty: 15
Cześć wszystkim!

Kupilismy loty do Bergamo w dniach 26-29 stycznia. Chciałabym się zapytać, czy uważacie, że lepiej nocowac w bergamo czy w samym mediolanie?

Byliśmy już tu i tu - w bergamo przejazdem, a w mediolanie 1 dzień - w lecie. Nad jeziorem como (varenna, como, bellaggio) też już byliśmy w lecie.
Dlatego chciałabym się tutaj zapytać, czy był ktoś z was w zimie w bergamo lub mediolanie i czy jest w ogóle co robić w taką pogodę i które miasto polecacie?
Ceny noclegów są w sumie podobne, chociaż moim zdaniem jak na włochy to dość wygórowane - śrendio ok.300 zł za noc, jeśli chce się spać w hotelu a nie hostelu czy b&b i mieć prywatną łazienkę i śniadanie...Tyle płaciliśmy w szczycie sezonu na sardynii, więc nie spodziewałam się takich cen w bergamo. W każdym razie, wracając do tematu - co wybrac i czy może jakoś podzielić noclegi?

Druga kwestia - myślałam, żeby wypożyczyć auto na całe 3 dni pobytu i np jednego dnia zrobić całodniową wycieczkę np do Werony - warto? Lub nad como, ale nie wiem czy zimą jest sens. Generalnie ma to być romantyczny wyjazd i głównie lecimy tam po to, żeby zobaczyć mecz Milanu z Napoli 26.01 (w Mediolanie) i Atalanty z Romą 27.01 (w Bergamo). Przylatujemy 26.01 o 17 do bergamo i tego samego dnia jest mecz- o 20.30, w mediolanie. Czy powinniśmy wynająć auto,żeby zdążyć? mecz się skończy pewnie ok. 23, więc czy jest sens wracąć na noc do bergamo czy lepeij zostać w mediolanie już na noc? Z kolei w mediolanie jeżdzic autem - jakoś mi się to nie widzi i niewiele hoteli oferuje parkingi bezpłatne. No i następnego dnia musimy byc w bergamo na ten drugi mecz, więc nie wiem jak to logistycznie rozegrać...

Wielkie dzieki za wszystkie wskazówki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 24 Gru 2018 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1187
złoty
Bez auta. Jedźcie po przylocie do Mediolanu autobusem z BGY . Tam mecz i nocleg. Next day śniadanie i kilka godzin na włóczęgę po mieście a potem powrót do Bergamo. Tam mecz i nocleg. 3 dzień na spokojne zwiedzanie Citta Alta i rozkoszowanie się włoskim klimatem....
Terravision, Orion Shuttle, Autistradale lub Flixbus... Sprawdź on-line godziny odjazdów , dopasuj do potrzeb i ciesz się tym weekendem w Italii...

Werona ... To wszystko zależy jak lot powrotny ostaniego dnia... I tu bez auta sprawa się komplikuje... Można flixbusem lub pociągiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 28 Gru 2018 21:20 

Rejestracja: 26 Gru 2018
Posty: 5
Loty: 2
Kilometry: 2 190
Witam,

Przeczytałem całe forum na temat Bergamo, jest bardzo pomocne w planowaniu podróży, wybieramy się tam na 3 dni od 18 lutego ok. godz. 22 do 21 lutego do godz. 21), zakwaterowanie w centrum Bergamo (wstępnie zarezerwowane), chcemy kupić bilety io viaggio ovunque in lombardia
Plan jest taki:
1 dzień jednak Mediolan,
1 dzień Bergamo (pewnie ostatni przed wylotem)
i zostaje jeden wolny dzień, myślałem o trasie Lecco/Varenna pociągiem. Czy ta trasa jest ciekawa i czy będzie co robić w zimie w tych okolicach? Czekam na ewentualnie inne propozycje co można zobaczyć w jeden dzień w zimie w tych okolicach.
Jeszcze pytanie o polecany nocleg u Andrei, bo nie mogę go znaleźć na airbnb, czy tak się nazywa?

Dzięki za odpowiedzi i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 31 Gru 2018 20:19 

Rejestracja: 24 Lis 2016
Posty: 40
kasia1526 napisał(a):
Byliśmy już tu i tu - w bergamo przejazdem, a w mediolanie 1 dzień - w lecie. Nad jeziorem como (varenna, como, bellaggio) też już byliśmy w lecie.
Dlatego chciałabym się tutaj zapytać, czy był ktoś z was w zimie w bergamo lub mediolanie i czy jest w ogóle co robić w taką pogodę i które miasto polecacie?

Ja dwa lata temu byłem w lutym. Było słonecznie i temperatura w okolicy 10 stopni, więc jak na zwiedzanie miasta czy poszlajanie się w okolicach jeziora Como było super. Na pewno latem przyjemniej się spaceruje, ale dla mnie pora roku nie ma większego znaczenia na city break, aby tylko nie padało :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 11 Sty 2019 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
kasia1526 napisał(a):
Cześć wszystkim!

Kupilismy loty do Bergamo w dniach 26-29 stycznia. Chciałabym się zapytać, czy uważacie, że lepiej nocowac w bergamo czy w samym mediolanie?

Byliśmy już tu i tu - w bergamo przejazdem, a w mediolanie 1 dzień - w lecie. Nad jeziorem como (varenna, como, bellaggio) też już byliśmy w lecie.
Dlatego chciałabym się tutaj zapytać, czy był ktoś z was w zimie w bergamo lub mediolanie i czy jest w ogóle co robić w taką pogodę i które miasto polecacie?
Ceny noclegów są w sumie podobne, chociaż moim zdaniem jak na włochy to dość wygórowane - śrendio ok.300 zł za noc, jeśli chce się spać w hotelu a nie hostelu czy b&b i mieć prywatną łazienkę i śniadanie...Tyle płaciliśmy w szczycie sezonu na sardynii, więc nie spodziewałam się takich cen w bergamo. W każdym razie, wracając do tematu - co wybrac i czy może jakoś podzielić noclegi?

Druga kwestia - myślałam, żeby wypożyczyć auto na całe 3 dni pobytu i np jednego dnia zrobić całodniową wycieczkę np do Werony - warto? Lub nad como, ale nie wiem czy zimą jest sens. Generalnie ma to być romantyczny wyjazd i głównie lecimy tam po to, żeby zobaczyć mecz Milanu z Napoli 26.01 (w Mediolanie) i Atalanty z Romą 27.01 (w Bergamo). Przylatujemy 26.01 o 17 do bergamo i tego samego dnia jest mecz- o 20.30, w mediolanie. Czy powinniśmy wynająć auto,żeby zdążyć? mecz się skończy pewnie ok. 23, więc czy jest sens wracąć na noc do bergamo czy lepeij zostać w mediolanie już na noc? Z kolei w mediolanie jeżdzic autem - jakoś mi się to nie widzi i niewiele hoteli oferuje parkingi bezpłatne. No i następnego dnia musimy byc w bergamo na ten drugi mecz, więc nie wiem jak to logistycznie rozegrać...

Wielkie dzieki za wszystkie wskazówki!


Byłem w Weronie 30.12, zdecydowanie warto! Ja kiedy tylko mogę, to gdy gdzieś jadę robię sobie mapy google z trasami tak by zobaczyć jak najwięcej i Werona na jeden dzień zdecydowanie tak! Najpiękniejsze miejsca są blisko siebie, historyczne centrum nie jest rozległe, bardzo łatwo można też pieszo, lub kolejka za 1€ (polecam pieszo) dostać się w ok. 15min na super punkt widokowy przy samej rzece, Castel San Pietro. Jeśli pojedziecie i będziecie chcieli zobaczyć słynny, domniemany :D dom Julii to polecam zrobić to z rana, byliśmy chyba o 9, na dziedzińcu było z 7-10os, także na spokojnie każdy zdjęcie itp, przechodziliśmy obok o 13-14, ludzi tyle że od samej ulicy tłum cisnął się jak po crocsy w Lidlu ? :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#535 PostWysłany: 13 Sty 2019 16:42 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 16
Mam pytanie czy ktoś się orientuje jak można kupić bilety na mecz Atalanty Bergamo na niedzielę 27.01. Będę w Mediolanie w dniach 26.01.- 28.01., w sobotę mecz na San Siro - bilety już kupione, a w niedzielę chcemy zaliczyć jeszcze mecz Atalanty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 14 Sty 2019 11:03 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1066
srebrny
@ZbyszekP tutaj masz właściwe miejsce na takie pytania wszystko-o-serie-a,1569,48310&start=760
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 16 Sty 2019 11:33 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
To i ja krótko dorzucę coś od siebie;)
Ja polecam wybrać się za to do szwajcarskiego Lugano! Pociąg regionalny z Como w cenie ok 10E. W samym Lugano w automatach nie udało nam się kupić biletu na pociąg regionalny do Como, kupiliśmy go w kasie. Inne pociągi były 2 razy droższe. Można oczywiście kombinować w zależności dokąd i skąd się jedzie. My jechaliśmy z Mediolanu z przystankiem w Como i tak samo wracaliśmy. Sama miejscowość Lugano godna polecenia. Urokliwe miasteczko z jeziorem! :)

W Bergamo polecam restauracje San Vigilio
http://www.ristorantepizzeriasanvigilio.it/
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187830-d1846372-Reviews-Ristorante_Pizzeria_San_Vigilio-Bergamo_Province_of_Bergamo_Lombardy.html
Znajduje się ona nieopodal górnej stacji kolejki San Vigilio. Z zewnątrz nie wygląda spektakularnie, ale ze środka rozpościera się mega widok na dolinkę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#538 PostWysłany: 29 Sty 2019 14:26 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 2
Cześć :) wczoraj kupiłam bilety lotnicze, 2 marca ląduję ok 14 w Bergamo, wylatuje 5 marca o 12. Mam do dyspozycji w takim razie pół soboty, cała niedziele i poniedziałek no i trochę wtorku. Co polecacie zobaczyć i które miejsca odwiedzić ? Początkowo byłam nastawiona tylko na Mediolan ale po przeczytaniu waszych wpisów widzę ze nie ma co tam robić przez aż tyle dni.. Na mojej liście do zobaczenia na pewno są tez miejscowości nad jeziorem Como i samo Bergamo. Ile czasu rozplanować na poszczególne miejsca i w związku z tym gdzie najlepiej mieć noclegi? Dodam, ze nigdy nie byłam w tamtych stronach ;) z góry dzięki za rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 29 Sty 2019 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Foczi proponuję zarezerwować wszystkie noclegi w Bergamo, najlepiej gdzieś w dolnym mieście, w miarę blisko stacji kolejowej. Na jeden pełny dzień można pociągiem pojechać do Mediolanu. Drugiego pełnego dnia również pociągami i promami polecam zobaczyć Lecco, Varennę i Bellagio. Opcja moim zdaniem najbezpieczniejsza to: pociąg do Varenny, ale z przesiadką w Lecco - jak najkrótszą, w tą stroną bez zwiedzania. Potem z Varenny prom do Bellagio - też jak najwcześniejszy i po ok. 2 godzinach prom powrotny. Godziny do sprawdzenia w necie oraz do potwierdzenia już w portach. Potem czas na spacer po Varennie. Trzeba znać godziny pociągów do Lecco, bo chociaż przez większość dnia te pociągi kursują co godzinę to czasem jest 2 godzinna luka. Spacer po Lecco i powrót pociągiem do Bergamo. Zamiast Bellagio można też wybrać się promem z Varenny do Menaggio. Kolejność dni wybrać wg pogody - lepsza przyda się nad jeziorem, bo w Mediolanie jest co robić nawet gdyby padało.
A obie połówki dnia (pierwszą i ostatnią) można przeznaczyć na Bergamo. Ewentualnie też można w sobotnią połówkę dnia wybrać się pociągiem do innego pobliskiego miejsca np. do Bresci.
Góra
 Profil Relacje PM off
bursztyn77 uważa post za pomocny.
 
      
#540 PostWysłany: 29 Sty 2019 21:40 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 23
Obecnie wynajem samochodu na 4 dni z lotnisko Bergamo kosztuje mnie 117 pln.

Ja rozumiem, że pewnie wszyscy piszący o tym to studenci bez prawa jazdy i bez karty kredytowej... ale wszystko można w życiu zmienić, a przy takich cenach rozważać pociągi, autostopy, przesiadki, noclegi byle blisko dworca....to dla mnie makabra.

Równocześnie każdy jeździ jak chce.
Ja nie krytykuję, tylko się nieskalanie zadziwiam :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group