Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 19 Mar 2018 16:21 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Ja jeździłam pociągami i polecam. Nie jest to jednak argument przeciwko wynajmowaniu samochodu. Wokół Bergamo jest mnóstwo ciekawych miejsc, najciekawsze wymieniliście. Plan fajny a pytanie czy samochód czy pociąg/autobus zależy od Waszych upodobań. Ja lubię kosztować lokalnych win, więc wolę pociąg ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#422 PostWysłany: 19 Mar 2018 16:40 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 41
Zgadzam sie niczego ciekawego w Bresci nie ma ponadto jest to straszliwie zanieczyszczone miasto prawdziwa bomba ekologiczna .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 19 Mar 2018 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
DaDa napisał(a):
Ja jeździłam pociągami i polecam. Nie jest to jednak argument przeciwko wynajmowaniu samochodu. Wokół Bergamo jest mnóstwo ciekawych miejsc, najciekawsze wymieniliście. Plan fajny a pytanie czy samochód czy pociąg/autobus zależy od Waszych upodobań. Ja lubię kosztować lokalnych win, więc wolę pociąg ;)


Ten argument z winem jest chyba najlepszy! w ciągu roku praktycznie nie pijemy, jedziemy odbić sobie cały rok wyrzeczeń! :)

Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc. Coś już z tego sklecę, mam dużo czasu do wylotu. Paradoksalnie z tym planowaniem Lombardii idzie mi dużo gorzej, niż z dwiema poprzednimi podróżami do Azji! :)
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 20 Mar 2018 10:05 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Z winem tylko dodam, że akurat w tych okolicach na wiele "piwniczek" nie trafiłam. Natomiast, jak to we Włoszech, w sklepach sporo lokalnych specjałów. Można wypić chociażby wytrawne Lambrusko, o które w PL trudno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 23 Mar 2018 10:39 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
mam pytanie odnośnie biletu "io viaggio ovunque in Lombardia" - czy można na tym bilecie jeździć busami dookoła jez. Como?
np. busy na trasach Lecce/Como-Bellagio, Como-Argegno/Menaggio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 23 Mar 2018 10:54 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Tak, możesz.
I polecam także korzystanie z opcji "Szukaj" na forum;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 23 Mar 2018 10:59 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
znam i używam, ale nie znalazłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 23 Mar 2018 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
namteH napisał(a):
@joael
Co polecasz w Breści? Ludzie mówią, że tam nic nie ma, dziura taka.


Brescia sama w sobie nie jest warta wyprawy. Ja miałem przesiadkę w tym mieście wracając z Adamello (po drodze jeszcze Iseo było) i zdecydowałem zajrzeć do centrum. Mimo samych złych opinii jakie słyszałem, miasto mile mnie zaskoczyło. Katedra już się pojawiła kilka wpisów wyżej więc nie będę dublował. Ja się wybrałem do Castello di Brescia. Zamek prezentuje się okazale, ale zamiast zwiedzania wnętrz wybrałem zimne piwo na plantach przed zamkiem w cieniu ogromnych kasztanów (bardzo przyjemne miejsce na spacer).
W Bresci jest rzeczywiście dużo ciemnoskórych imigrantów, ale żeby jakoś więcej niż w Mediolanie to bym nie powiedział...

Załączniki:
IMGP0016.JPG
IMGP0016.JPG [ 351.25 KiB | Obejrzany 1550 razy ]
IMGP0015.JPG
IMGP0015.JPG [ 305.81 KiB | Obejrzany 1550 razy ]
IMGP0013.JPG
IMGP0013.JPG [ 306.72 KiB | Obejrzany 1550 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#429 PostWysłany: 24 Mar 2018 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Wintermute napisał(a):
znam i używam, ale nie znalazłem
Widać słabo szukałeś bo o bilecie "io viaggio ovunque in Lombardia" dyskutowano bardzo wiele razy.

Żeby nie było że nie pomagam a tylko krytykuję

Bilet obejmuje:

1) autobusy miejskie (w tym linie miejskie ATM 73 i X73) i autobusy międzymiastowe,
2) tramwaje,
3) metro,
4) usługi połączeń sklasyfikowane jako transport publiczny: na przykład: ATM Callbus, Cremona Stradibus, Mantua Taxi-Bus (pod warunkiem uiszczenia dodatkowej opłaty w porównaniu ze zwykłą opłatą, w stosownych przypadkach),
5) pociągi kategorii regionalnej RV (Regional Veloci) i RE (Regio Express), Malpensa Express i podmiejskie, podróżujące w klasie 1 * i 2 * w ramach obowiązywania regionalnej taryfy kolejowej Lombardia
6) statki na jeziorze Iseo (trzeba pamiętać o wykupieniu opłaty gminnej - takie "śmieciowe" - koszt 1 E),
7) kolejki linowe i kolejki transportu publicznego:
Margno - Pian delle Betulle, Lecco
Lecco - Malnago - Piani D'Erna, Lecco
Albino - Selvino, Bergamo
Campodolcino - Alpe Motta, Sondrio
Argegno - Pigra, Como
Ponte di Piero - Monteviasco, Varese
Bergamo Bassa - Alta, Bergamo
Colle Aperto - San Vigilio, Bergamo
Como - Brunate, Como

Bilet nie obejmuje:

1) Pociągi dużych prędkości (Frecciarossa i Frecciargento) i ItaloTreno, Intercity i podobne pociągi (IntercityNotte, EuroCity, FrecciaBianca), z wyjątkiem posiadaczy Carta Plus Lombardia dla wybranego rodzaju pociągu
2) pociągi linii Suzzara-Ferrara (zarządzane przez TPER)
3) niektóre pociągi Malpensa Express, z wyjątkiem posiadaczy Carta Plus Lombardia
4) autobusy na lotnisko (można jednak podróżować z "I travel" na miejskich liniach ATM linii 73 i X73 oraz na linii 1 ATB z Bergamo do Orio al Serio)
5) dedykowane autobusy wahadłowe (np. połączenie Milan-Humanitas, Mediolan-IKEA itp.)
6) Autobus Gran Turismo (np. Mediolan - Passo della Presolana),
7) busy nie zaliczane do lokalnego transportu publicznego,
8) wyciągi turystyczne i narciarskie
9) Połączenie Cascina Gobba - szpital San Raffaele w Mediolanie;
10) statki na jeziorach Como, Garda i Maggiore;
11) usługi transportowe, które są obowiązkiem prowincji należących do sąsiednich regionów, nawet jeśli przekraczają terytorium Lombardii.


Pytania ? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
seniorr uważa post za pomocny.
 
      
#430 PostWysłany: 26 Mar 2018 08:21 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
@zulu takie info to ja sobie znalazłem na włoskiej stronie
tylko skąd mam wiedzieć że busy kursujące dookoła jez. Como nie należą do prywatnych korporacji a co za tym idzie nie są wyłączone z tego biletu?
na mapie z połączeniami objętymi tą kartą nie ma ich zaznaczonych
tak że nie wydaje mi się żebym pytał "głupio"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 26 Mar 2018 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Wintermute napisał(a):
@zulu takie info to ja sobie znalazłem na włoskiej stronie
tylko skąd mam wiedzieć że busy kursujące dookoła jez. Como nie należą do prywatnych korporacji a co za tym idzie nie są wyłączone z tego biletu?
na mapie z połączeniami objętymi tą kartą nie ma ich zaznaczonych
tak że nie wydaje mi się żebym pytał "głupio"...


I tak i nie jeżeli chodzi o temat "głupoty". Szukajmy jednak rozwiązania problemu a nie rozbijania kisielu na atomy.
Skoro masz busa (założenie nr 1) to wystarczy sprawdzić od jakiego przewoźnika jest. Jak to ustalisz to sprawa chyba jest prosta.
Gdybyś konkretnie zapytał o połączenia z pkt A do pkt B na którym można wykorzystać ww. bilet też nie było by problemu by w oparciu o komunikacje z Bergamo, Como, Lecco lub inne miasto wskazać Ci takie połączenie.

Reasumując: dokładnie sprecyzuj czego oczekujesz a wtedy łatwiej będzie Ci pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 26 Mar 2018 12:17 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
no ale teraz właśnie rozbijasz ten kisiel na atomy...
podałem przykładowe połączenia Lecce/Como-Bellagio, Como-Argegno/Menaggio
kto je obsługuje - nie wiem (na razie jestem tu w Polsce a nie tam nad jeziorem :-) )
wcześniej od razu dostałem info że cała komunikacja dookoła jez. Como jest dostępna na io viaggio
albo sprawa jest prosta i tak jest w rzeczywistości bo ktoś był i korzystał albo dowiem się na miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 26 Mar 2018 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Wintermute
Wydaje mi się, że masz trochę mylny obraz transportu we Włoszech, a być może w ogóle za granicą. To że transport obsługuje prywatna firma nie jest niczym dziwnym i nie oznacza, że nie ma zniżek. Na przykład w Katalonii większość (jeśli nie wszystkie) firmy transportowe są prywatne. Jakkolwiek, żyją one prawie wyłącznie z usług publicznych (za wyjątkiem wynajmu autokarów itp).

Jeśli chodzi np o przejazd na trasie Lecco-Bellagio to robisz tak:
1) wpisujesz w googlach "lecco bellagio bus"
2) na początku wyników odnajdujesz http://www.lineelecco.it/
3) wchodzisz na stronę i na dole widzisz logo lo viaggio...
Nie wiem jakiej informacji jeszcze potrzebujesz...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 26 Mar 2018 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Wintermute napisał(a):
no ale teraz właśnie rozbijasz ten kisiel na atomy...
podałem przykładowe połączenia Lecce/Como-Bellagio, Como-Argegno/Menaggio
kto je obsługuje - nie wiem (na razie jestem tu w Polsce a nie tam nad jeziorem :-) )
wcześniej od razu dostałem info że cała komunikacja dookoła jez. Como jest dostępna na io viaggio
albo sprawa jest prosta i tak jest w rzeczywistości bo ktoś był i korzystał albo dowiem się na miejscu


Como - Bellagio autobus nr C30 http://www.asfautolinee.it -> http://www.asfautolinee.it/content/it/tariffe
Lecco - Bellagio autobus nr 10 http://www.lineelecco.it -> http://www.lineelecco.it/tpl/tariffe/
Comno - Argegno autobus nr C10 http://www.asfautolinee.it
Como - Menaggio jw.

Wszystko transport publiczny jak widać na stronach zniżki dotyczą przedmiotowego biletu. Wyszukanie ww. w google zajmuje max 10 minut.

Jeszcze jakieś pytania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 26 Mar 2018 13:57 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
@namteH z tego co piszesz wynika że z orioshuttle na trasie BGY – Mediolan też można skorzystać na io viaggio
nieważne - dzięki panowie za dogłębne wyjaśnienia
myślę że mój post był całkowicie zbędny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 26 Mar 2018 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Wintermute napisał(a):
@namteH z tego co piszesz wynika że z orioshuttle na trasie BGY – Mediolan też można skorzystać na io viaggio
nieważne - dzięki panowie za dogłębne wyjaśnienia
myślę że mój post był całkowicie zbędny...

1. orionshuttle nie podlega temu biletowi - cena 5E ale jak jest was więcej to negocjujesz cenę np. 2 osoby = 8 E, 3 osoby = 10 E itp. nie ma potrzeby kupowania biletu wcześniej gdyż są 3 linie, autobusu odjeżdżają bardzo często, wszędzie cena jednakowa, wystarczy podejść a sami zaproszą cię do negocjacji
2. zawsze zostanie info dla potomnych
3. polecam się na przyszłość :D


Ostatnio edytowany przez zulu, 26 Mar 2018 14:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#437 PostWysłany: 26 Mar 2018 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Wintermute
Gdzie na stronie http://www.orioshuttle.com/ masz informacje o lo viaggio?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
zulu lubi ten post.
 
      
#438 PostWysłany: 26 Mar 2018 14:59 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
nigdzie ale z tego co napisałeś można by wywnioskować że tak jest
myślę że czas zakończyć ten wątek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 26 Mar 2018 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
namteH napisał(a):
...
3) wchodzisz na stronę i na dole widzisz logo lo viaggio...
...

:roll:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 26 Mar 2018 16:12 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
DaDa napisał(a):
Z winem tylko dodam, że akurat w tych okolicach na wiele "piwniczek" nie trafiłam. Natomiast, jak to we Włoszech, w sklepach sporo lokalnych specjałów. Można wypić chociażby wytrawne Lambrusko, o które w PL trudno.

Poszukaj w googlach "Wino Cantina Sorbara Secco Lambrusco di Sorbara DOP", nie ma problemu z dostępnością. Świetne wino w dobrej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group